Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Narew


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1645 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 10 lipiec 2015 - 17:21

A co konkretnie Cie interesuje? ;)



#142 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 10 lipiec 2015 - 18:11

z ciekawosci pytam - bo to moje rodzinne strony 



#143 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 11 lipiec 2015 - 10:03

Z kazdym nowym sezonem coraz gorzej....w tym od wiosny nizowka :-( ...ale idzie cos wydlubac...w tych rewirach latam za jaziami i bolkami ;-) ...a dokladnie to skąd pochodzisz?

#144 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 12 lipiec 2015 - 23:52

Byłem nad rzeką w sobotę 8-20...bywam nad Narwią parę razy w roku od przynajmniej 10 lat....tak niskiego stanu wody nie widziałem nigdy...Łowiłem od ujścia Orzyca do Gnojna. Celem były bolki, ewentualnie klenie. Złowiłem 12 okoni przy łowieniu kleni i szczupaka przy łowieniu bolków...Niestety rozmiarowo mizeria straszna...okonie w większości 10-15cm, może ze 4 były powyżej 20cm, szczupły +/- 50.

 

Nigdy w życiu nie przypuszczałem że w Narwii jest tyle kamieni.... B) Okolice Zambsk wyglądają jak Poprad albo Dunajec :P

 

Pozdrawiam,

malcz


  • Piotrek Milupa lubi to

#145 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6311 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 13 lipiec 2015 - 06:03

U mnie tak samo przez weekend. Cztery szczupłe, dwa lekko pod kreską i dwie sznurówki, kilka okonków i spory leszcz na osłodę wyjazdu. Goście na łódkach ostro kwoczą i podobno mają wyniki, ja próbowałem pocisnąć z brzegu i jestem uboższy o sporo przynęt.

#146 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 lipiec 2015 - 17:58

Hmm a u nas o dziwo woda chyba o metr wyższa niż w tamtym tygodniu .

w sobotę byłem w okolicach Strękowej  i zupełnie inna rzeka wszystkie wysepki poginęły:)



#147 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 14 lipiec 2015 - 18:29

Racjonalna gospodarka rybacka ... czyli wyłowić co się da i zniknąć.

http://4lomza.pl/index.php?wiad=39624
  • tomi101, Gadget i Maciek_7 lubią to

#148 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 14 lipiec 2015 - 18:47

Racjonalna gospodarka rybacka ... czyli wyłowić co się da i zniknąć.

http://4lomza.pl/index.php?wiad=39624

Kuba to jest bardzo ciekawa informacja.

Jednocześnie pojawia się pytanie czy następny ,wyłoniony w przetargu "dzierżawca " będzie lepszy czy gorszy dla ryb?

Woda ,jak sam wiesz ,ma ogromny potencjał tylko potrzebuje mądrego gospodarza.

Już pewnie ZO PZW Mazowiecki  i ZO PZW Białostocki ostrzą sobie zęby aby chapnąć tak smakowity kąsek.

 

Pozdrawiam Tomi B)


  • czocho lubi to

#149 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 14 lipiec 2015 - 19:03

Racjonalna gospodarka rybacka ... czyli wyłowić co się da i zniknąć.

http://4lomza.pl/index.php?wiad=39624

Gdyby wyławiał czyli prowadził tzw. racjonalną gospodarkę to by nie zerwali umowy.

Teraz istnieje niestety bardzo duże prawdopodobieństwo że wodę łyknie OM PZW i tak jak na innych swoich wodach wprowadzi odłowy gospodarcze.



#150 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 14 lipiec 2015 - 19:15

Jak zerwali umowę to napewno chodziło o kasę. Innej mozliwości nie ma. Może i dobrze bo słyszałem bardzo dużo złego o tym dzierżawcy a woda wyjątkowo urodziwa w tamtym rejonie. Prawdopodobieństwo wygranego przetargu przez OM PZW jest bardzo duża tym bardziej, że zostałby wówczas zachowany cały ciąg Narwii od Zegrza do tego odcinka. Zobaczymy w 2016 czy pojawi się w zezwoleniach. Będę śledził tą sprawę.



#151 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 14 lipiec 2015 - 19:24

Opcji jest kilka. W tym przypadku znika prawo dzierżawy z wielolecia czyli dla każdego równe szanse.

Co do wcześniejszego dzierżawcy to co to za gospodarstwo racjonalnie gospodarujące wodami bez wylęgarni ??
A odłowy tarlaków były i to ponoć na nie swoich wodach czasem za zgodą starosty.
Jest tu wiele wątków a sprawa jest dość ciekawa i ciekaw jestem ile rzeczy wypłynie.

Czas wszystko pokaże.

#152 OFFLINE   bogunow

bogunow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Bogusław

Napisano 14 lipiec 2015 - 20:45

Tylko dlaczego wprowadzono zakaz połowu dla wędkarzy ???

Trochę to chora decyzja.

Wg mnie do końca roku lub do momentu ustalenia nowego dzierżawcy wędkarze powinni łowić na obecnych zezwoleniach.



#153 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6302 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 15 lipiec 2015 - 09:10

To nie ONI wprowadzili, tylko takie mamy prawo. Nie ma dzierżawcy, nie ma zezwoleń. Przeczytaj dokładnie artykuł, za chwilę będzie można zakupić zezwolenie od RZGW. Taki stan będzie trwał do dnia rozstrzygnięcia konkursu. A obecne zezwolenia wygasły, bo umowa dzierżawna zakończyła swoje funkcjonowanie. nie możesz łowić mając zezwolenie od nieuprawnionej instytucji.



#154 OFFLINE   cheli

cheli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaŁomża

Napisano 15 lipiec 2015 - 10:01

Świetna sprawa że nasz "kochany" dierżawca dostał kopa. Z jego nastaniem obiecywał że stworzy eldorado, a wyszło tak normalnie, po polsku niestety. Niejawne działania, brak chęci współpracy, zubożenie rybostanu, nieudrożnione strorzecza, powszechne kłusownictwo. Myślę  że kolejny opiekun wody będzie miał dużo pracy ale też wiele może uzyskać przy dobrym gospodarowaniu.  



#155 OFFLINE   skynet1

skynet1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 15 lipiec 2015 - 10:10

Starorzecza nie były wogóle zarybianie od 2005 roku! Pamiętacie jak karpia PZW wpuszczało ? Ja nie mogę uwierzyć w tą cudowną wiadomość. To nic, że kilka tyg pewnie potrwa zanim RZGW udostępni wodę do czasu wyłonienia nowego dzierżawcy. Ja mam dość słuchania od innych, że z np. z jednego ze starorzeczy wyciągano siatami setki ryb, że ludzie zwracali uwagę a oni swoje, że na tarło itp. Ta sytuacja jest dodatkowo korzystna bo kolejny dzierżawca musi się liczyć, że trzeba się wykazać bo skończy podobnie. Cóż za cudowny dzionek!



#156 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 15 lipiec 2015 - 10:48

Jeżeli w nowym postępowaniu ogłoszonym przez RZGW wygra Okręg Mazowiecki to będzie tylko z korzyścią dla miejscowych wędkarzy bo będą mieć jedną opłatę na wodę która płynie im pod nosem.



#157 OFFLINE   skynet1

skynet1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 15 lipiec 2015 - 12:23

Dokładnie fajnie by było jak by to właśnie Mazowiecki przejął. Do tego dużo straży pływa i jeździ od nich ( dużo w porównaniu do tego co u nas było )



#158 OFFLINE   lukasz_aug

lukasz_aug

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaBAU/BL

Napisano 15 lipiec 2015 - 14:07

Bardzo dobra informacja, woda z ogromnmy potencjałem, mimo rabunkowej gospodarki przez dotychczasowego dzierżawcę i tak można było połowić,a co by było jakby ktoś naprawdę dbał o ten piękny kawałek wody. PISA rzeka jak z bajki, piękna, prawie wyjałowiona, klenie ponad 60 cm to była wizytówka tej rzeki, nadzieja się pojawiła, może będzie lepiej...eh

#159 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 15 lipiec 2015 - 14:15

Bardzo dobra informacja, woda z ogromnmy potencjałem, mimo rabunkowej gospodarki przez dotychczasowego dzierżawcę i tak można było połowić,a co by było jakby ktoś naprawdę dbał o ten piękny kawałek wody. PISA rzeka jak z bajki, piękna, prawie wyjałowiona, klenie ponad 60 cm to była wizytówka tej rzeki, nadzieja się pojawiła, może będzie lepiej...eh

Ale na wodach OM też jest prowadzona rabunkowa gospodarka  :P to co za różnica kto rabuje?


  • juranty lubi to

#160 OFFLINE   Tadeusz67

Tadeusz67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Chojnowski

Napisano 15 lipiec 2015 - 21:51

Jak się pojawi porządny zarządca to za  (3-5) lat znowu  będzie dobrze,tylko pytanie czy taki  się znajdzie (porządny) ?????






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych