Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Narew


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1683 odpowiedzi w tym temacie

#1661 OFFLINE   mario_s

mario_s

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 03 październik 2024 - 18:45

Wody Polskie.
1 dzień 15 PLN
3- 30 PLN
7- 70 PLN
Rok- 180 PLN

dzieki, znalazlem jakas strone archiwalna, czy rzeczywiscie aby kupic krotkookresowe pozwolenie to wystarczy przelew na jakies konto?



#1662 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1031 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 03 październik 2024 - 19:54

Tak zawsze było. Chociaż nie słyszałem by ktokolwiek ze znajomych miał jakąkolwiek kontrolę. Ja wykupuję roczne.

#1663 OFFLINE   tomex11

tomex11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów

Napisano 06 październik 2024 - 09:09

Bylem wczoraj i dramat jeden mini szczupaczek ... Rozmawialem z innymi i tez po jednym malym Ci co od rana byli ,a i na grunt nic nie bierze ...

#1664 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6328 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 06 październik 2024 - 23:47

Przepływ jest duży, chyba Dębe otworzyli na oścież i się zmieniły warunki. Tak strzelam, że niedawno bo nie jestem na bieżąco. Ja niby nie najgorzej dwa szczupaki, trochę okoni na testowe woblery poza jednym zębatym na stary sprawdzony model, więc ok. Druga rzecz a'propos Narwi, Gnojno jest całkowicie odcięte od koryta, więc jak się szykujecie na przedzimowe Eldorado to raczej niepotrzebnie. Nic nie wpłynie.

#1665 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1031 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 13 październik 2024 - 12:10

Dla mnie jesienna Narew to głównie bolenie.

Załączone pliki



#1666 ONLINE   Wacha

Wacha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:W.

Napisano 13 październik 2024 - 21:18

A ja chciałbym, aby te narwiańskie bolenie należycie <czytaj: lepiej> współpracowały z wędkującymi :P

 

Praktycznie cały wrzesień (i pierwsze dni października) odpuściłem sobie pobliską Wisłę (nawet pomimo tego, że Koledzy po kiju zaczęli pięknie łowić i dzielić się ze mną prywatnie dobrą informacją na temat ilości brań ryb… szczególnie nt. wypasionych boleni), za to zrobiłem sobie kilka wypadów (każdy z brodzeniem) nad Narew (na odcinku zwanym w przeszłości Bugonarwią lub też Narwiobugiem).

 

Za każdym razem nad wodą zauważałem dużo rybożernych ptaszków...od zimorodków przez czaple siwe i białe, po parę latających wysoko nad głową bielików (jeden osobnik zebrał dorodną rybę około 70-80 m ode mnie). Ten majestatyczny, spokojny obraz wody najczęściej zakłócały nadlatujące hordy kormoranów (latem tego nie było).

 

Cenię sobie bardzo ten odcinek głównie ze względu na aspekty przyrodnicze. Generalnie ryba ma tu wspaniałe warunki do rozwoju...no ale wiemy jaki wpływ ma na to w szczególności homo sapiens.

 

Podoba mi się ta różnorodność gatunkowa...w teorii można tu złowić większość interesujących spinningistów gatunków ryb. Szczególnie okonie, szczupaki, sumy, bolenie, klenie itd. itp. Nawet sandacze...pomimo tego, że nie jest to moim zdaniem woda sandaczowa (płytka, pełna roślinności).

 

Presja wędkarska jest tu jednak ogromna.

 

Podobno lwia część łowiących tu ludzi wypuszcza złowione okazy…

 

… tak ...

 

 

… tyle że z reguły otworem kończącym ludzki przewód pokarmowy :(

 

 

Stąd, pomimo wielu starań, coraz ciężej jest o jakieś większe rybki, które nie dożywają sędziwego wieku.

 

Mimo tych smutnych wywodów, udało mi się tu troszkę połowić.

 

Polowałem głównie na bolenie (praktycznie wyłącznie cykadami), ale poławiałem zupełnie inne gatunki ryb.

 

Gdy wiał dość silny wiatr za każdym pięknie waliły okonie (jednego razu przechytrzyłem 8 sztuk), innego razu złowiłem aż 10 szczupaków (bez rekordów, ale każda ryba ponad 55 cm).

 

Czasami jakiś sumek się trafił no i raz wyczekiwany boleń (na którego najbardziej się nastawiałem).

 

W rynience (po całej długości odcinka na którym łowiłem) zgromadziły się leszcze...wiele rzutów w te rewiry nieco głębiej schodzącym woblerem kończy się otarciem o te ryby (o czym świadczył zawsze śluz na lince tuż przy przynęcie i/lub jakaś łuska). Wyciągnąłem także kilka „kapociaków”.

 

Ale te jesienne, grube leszcze potrafią jednak przyłożyć w mniejszą, wolno prowadzoną przynętę. Tak też się stało, gdy głębiej schodzącym woblerkiem próbowałem sprowokować pokazujące się brzany (na tej wodzie nie potrafię ich jednak przechytrzyć – mają tu mnóstwo pożywienia na dnie, gardzą podawanymi przynętami).

 

Ale z wędkowania najbardziej zapamiętam jeden przyłów. W połowie września urwałem w zaczepie woblerka (oliwkowy krąpik). Kilkanaście dni po tym mam zawadę mniej więcej w podobnych rewirach, za jakiś czas udaje się wyszarpać przynętę z zawad...zwijam linkę i wyciągam przynętę z wody...a do niej mam doczepioną swoją zgubę :) Jestem woblera do przodu.

 

Pozdrawiam

Adam W. (Wacha)

Załączone pliki



#1667 OFFLINE   yarson

yarson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 13 październik 2024 - 22:14

To usak-owy leaper??

Wysłane z mojego 2201116TG przy użyciu Tapatalka

#1668 ONLINE   Wacha

Wacha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:W.

Napisano 13 październik 2024 - 22:30

To usak-owy leaper??

Wysłane z mojego 2201116TG przy użyciu Tapatalka

Urwany a potem zdobyczny - TAK 😉
  • yarson lubi to

#1669 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisano 15 październik 2024 - 06:09

Niestety kolego Wacha, na odcinku, który opisujesz beretowanie jest normą...
Nawet boleniom nie odpuszczają, ostatnio koledzy złapali dwóch delikwentów, którzy szczupaka 50cm władowali do worka na śmieci i skitrali do plecaka, mieli pecha, ponieważ kolega który pracuje w policji to widział i wiedział co robić, akurat w pobliżu mieszka drugi kolega, ale z SSR. Zabezpieczył dowody zadzwonił po strażnika, porobili fotki, inni świadkowie też się znaleźli, zostało powiadomione koło wędkarskie do którego smakosze niewymiarowych ryb należą. Chwilę później przyjechała straż rybacka i zaczęła wszystkich sprawdzać. Jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec tych delikwentów to nie wiem...
Jakiś czas temu sąsiad złapał Ukraińca, który nie dość, że miał gruntówki zarzucone to jeszcze jakąś pułapkę na ryby zastawił w postaci sznura, wiedziałem, że ta nasza gościnność nam się w końcu czkawką odbije, oprócz normalnych obywateli Ukrainy, przybyła również hołota...

Na koniec coś pozytywnego...

Kormorany się rozmnożyły i jest ich w tym roku więcej...

😉

Użytkownik Rexxx edytował ten post 15 październik 2024 - 06:39

  • Tabor lubi to

#1670 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 932 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 15 październik 2024 - 08:20

Nie wiem jak innym ale mi nerwy siadają jak łowie szczupaki na Narwi .

Od kilku lat bywam na Narwi przy Pułtusku i Serocku porzuciłem Bug .

Stosuje bardzo często duże przynęty żeby eliminować pistolety .

Przez cały ten czas łowie szczupaki poniżej wymiaru bardzo rzadko przyłowem są 60+. 

Zawsze mam nadzieje że na drugi rok będą trafiały się duże a tu kicha zawsze małe .

Gdzie te szczupaki powyżej 60+ 

Muszą iść na patelnie . :angry:

Nie zabieram mięsa do domu tak więc ten aspekt mnie nie dotyczy .

Ale gdzie one są , może siaty na pewno nie kormorany może bobry to teraz temat na topie .



#1671 ONLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 15 październik 2024 - 09:07

Witam. Ja też łowię na tym odcinku i niestety z roku na rok widzie i łowię mniej boleni. Kiedyś często miałem przylow suma w ostatnich latach coraz mniej. W tym roku ani jednego. Rozwiązanie tej zagadki znalazłem kiedyś na brzegu rzeki. Wędkuje na tym odcinku 4 sezony. Nigdy nie miałem kontroli...

#1672 OFFLINE   tomex11

tomex11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów

Napisano 16 październik 2024 - 10:40

Nie wiem jak innym ale mi nerwy siadają jak łowie szczupaki na Narwi .

Od kilku lat bywam na Narwi przy Pułtusku i Serocku porzuciłem Bug .

Stosuje bardzo często duże przynęty żeby eliminować pistolety .

Przez cały ten czas łowie szczupaki poniżej wymiaru bardzo rzadko przyłowem są 60+. 

Zawsze mam nadzieje że na drugi rok będą trafiały się duże a tu kicha zawsze małe .

Gdzie te szczupaki powyżej 60+ 

Muszą iść na patelnie . :angry:

Nie zabieram mięsa do domu tak więc ten aspekt mnie nie dotyczy .

Ale gdzie one są , może siaty na pewno nie kormorany może bobry to teraz temat na topie .

 

łowię na tym samym odcinku co Ty i mam to samo , a i co jest zastanawiające , że jak powiedzmy wrzesień i początek października biorą takie po 40-50 cm tak później biorą już sporadycznie albo takie po 20-30 cm .... nie wiem czym to jest spowodowane , ale może te po 40-50 cm są już zberetowane i może dlatego na następny rok nie ma większych...



#1673 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 16 październik 2024 - 11:15

A łowi ktoś na odcinku od Gnojna w dół do zbiornika Gnojno? Kiedyś szmat wędkarskiego czasu tam spędziłem...i tak mnie kusi zrobić sobie sentymentalną podróż :wub:  :ph34r:


Użytkownik malcz edytował ten post 16 październik 2024 - 11:15


#1674 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6328 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 16 październik 2024 - 12:46

Możesz się zdziwić, 30cm pod kilem. Pływaliśmy ostatnio z kumplem, słabo to wyglądało, Gnojno, Lipa, Chmielewo, Kleszewo. Łachy piaskowe albo płytkie rafy. Koryto odcinkami głębsze, żeby za chwilę przejść w płyciznę.

#1675 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 16 październik 2024 - 12:49

Możesz się zdziwić, 30cm pod kilem. Pływaliśmy ostatnio z kumplem, słabo to wyglądało, Gnojno, Lipa, Chmielewo, Kleszewo. Łachy piaskowe albo płytkie rafy. Koryto odcinkami głębsze, żeby za chwilę przejść w płyciznę.

...bałem się, że właśnie taka odp padnie....masakra...fajna woda kiedyś była, zastanawiam się gdzie uderzyć żeby z brzegu był dostęp i można było komfortowo połowić z opcją "na coś"...



#1676 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6328 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 16 październik 2024 - 15:03

Gnojno. To, że nie ma wejścia z rzeki nie znaczy, że nic tam nie pływa. Wtedy możesz ewentualnie też na główki skoczyć. To nie jest tak, że jest tam wszędzie mielizna, jest ich dużo i przede wszystkim utrudniają żeglugę.
  • malcz lubi to

#1677 OFFLINE   tomex11

tomex11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów

Napisano 17 październik 2024 - 08:04

Mistrzostwa Polski mają być.... https://gks.pzw.pl/u...kat-1-final.pdf

 

Będą łowić piątek, sobota, niedziela od 8 rano do 16 ... I teraz pytanie czy nie ma zakazu łowienia dla innych w tych dniach bo chciałem iść na łódkę w sobotę... wie ktoś jak to jest?



#1678 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 4020 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 17 październik 2024 - 09:10

Sektor jest od Strzyże do zapory więc chyba miejsca nie zabraknie.

#1679 OFFLINE   tomex11

tomex11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów

Napisano 18 październik 2024 - 07:02

zobaczymy jakie będą wyniki tych mistrzostw Polski , co kwiat polskiego wędkarska złowi w trzy dni... ja może jutro pójdę o ile nie będzie wiało za bardzo...



#1680 OFFLINE   Morisss

Morisss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaGlinki
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Mróz

Napisano 18 październik 2024 - 17:20

Możliwe, że i ja będę jutro w Serocku. Pomacham i napiszę o swoich wynikach.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych