Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gdzie do Szwecji?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 marzec 2006 - 15:10

125, 135 - okazowe ryby. Gratuluje.

Mysle, ze wszyscy na forum chetnie obejrza je w rozmiarze normalnym, a nie malutkie.

Remek, moglbys je umiescic w skali 1:1 a nie 1:72 ? :D

Guzu

#42 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 16 marzec 2006 - 15:14

Własnie, jakby moderator mógł to wyskalować 1:1 to byłbym wdzięczny......sporo na jakości straciły te fotki przy zmniejszaniu. Thx.

#43 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2006 - 15:19

@Gumo,

nikt nie napisał, że na wiosnę szczupaki stoją tylko na płytkiej wodzie. Chodzi o to, że najczęściej tak właśnie jest!
Czy szczupaki będą długo na płyciznach, czy krótko, wszystko zależy od pogody, temperatury wody, od tempa podchodzenia do tarła oraz od żarcia, które w tym okresie najczęściej wypływa na płycizny :D


@Petrus,

te szczupaki ze zdjęć mają ponad 120 cm? Coś chyba jest nie tak... :wacko:
Złowiłeś takie wielkie szczupaki jednego roku? Masz na koncie szczupłego 135 cm?
Takie wydarzenie to nie jest normalka.
O takich połowach, tak dużych szczupaków mówi się w całej Europie!
Jan Eggers z Holandii na pewno nie obrazi się jak wyślesz do niego zgłoszenie tego szczupaka, do listy największych szczupaków świata!!!

#44 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 marzec 2006 - 15:30

Cześć,
Proponuję konwertować do rozmiaru 640 x (cośtam) i zapisywać w formacjie JPG a nie BMP. Petrus33, prześlij oryginały do mnie na maila remek@jerkbait.pl, ja przekonwertuję je odpowiednio i wymienię w Twoim poście.

Pozdrawiam
Remek

#45 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 16 marzec 2006 - 16:06

@rognis_oko
Takich sztuk ponad 120cm złowiłem w Szwecji i UK przez ostatnie 15lat kilkadziesiąt,po prostu trzeba bardzo dobrze znać akwen na którym się łowi i mieć pewne własne spostrzeżenia co do zachowania sie drapieżników na danej wodzie. Na Narwi złowiłem też kilka metrowców.
Mitem jest myślenie, że szczupak w maju-czerwcu stoi na płytkiej wodzie, jednak wiekszość wędkarzy właśnie tak rozumuje i wyniki ma kiepskie lub przeciętne. Poza tym ludzie mają pewne dziwne nawyki,na 15m wodzie łowią woblerami, które chodzą przy samym dnie.....i przeważnie nic nie mogą złowić...i wcale mnie to nie dziwi!
Kraje Skandynawii tylko z pozoru są łatwymi łowiskami, regularne łowienie esoxów ponad metr jest niełatwym zadaniem ze względu na prosty fakt, że tak duża ryba z natury rzadko żeruje,oczywiście okres wiosenny zaliczam do najbardziej obiecujących, potem przełom jesieni/zimy.....piękne Asunden-mój wyjazd tam to kompletna klapa jeśli chodzi o ładnego szczupaka......ale ponieważ byłem tam po raz pierwszy, nie przekreślam tego jeziora.....niestety szok i niesmak pozostał do dziś.

pozd.

#46 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2006 - 17:14

Ze zdjęć wynika, że wy macie po 3 metry wzrostu.


#47 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 16 marzec 2006 - 17:42

Taaaaaak, ja mam 3.39m, kolega 3.45m.......nie widziałeś Nas nigdy w NBA ???......... B) B) B) ....często tam gramy !!!!!!

Szczupaki nie były wcale grube, podejrzewam, że większy miał około 14kg. Największy wagowo esox jakiego w życiu złowiłem miał 17.5kg i tylko 133cm, złowiony w Tamizie i ważony przez karpiarza, który niedaleko łowił.....niestety fotki nie mam.

#48 OFFLINE   Marek

Marek

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 16 marzec 2006 - 17:55

gratuluje pięknych ryb i umiejętności rozpoznania łowiska.

Po ubiorze wnioskuję, że to jednak nie był listopad B)

pozdrawiam,

Marek

#49 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2006 - 20:42

@Rognis
Napisalem co napisalem bo ja tez przed wyjazdem do Szwecji zasugerowalem sie tym, co mowili inni. Skutek byl taki, ze nie mialem czym lowic bo wszystko bylo max do 4m.
Szczerze mowiac, przy wczesnowiosennych wyjazdach do szwecji (jeziora do 15m glebokosci)jeszcze nie widzialem sczupakow na plytkiej wodzie.
Nalezy to co napisalem czytac: zabierz wszystko, nie tylko powierzchniowce... B)
Gumo

#50 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 16 marzec 2006 - 23:34

Troche sie zaczynam obawiac czytajac te wszystkie posty, bo juz zarezerwowalem wyjazd do Szwecji nad jezioro Ivosjon ale niestety jedyny termin jaki pasowal mi i moim towarzyszom to 5.08-12.08, a z tego co czytam bede musial orac dno:)Tak na powaznie to prosilbym o pomoc bardziej doswiadczonych w takim temacie forumowiczow o rade co zabrac i na jakie lowienie sie nastawiac.
Z góry serdeczne dzieki i pozdrawiam.

#51 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 16 marzec 2006 - 23:46

@jacavip,
Tak się składa że byłem w ubiegłym roku we wrześniu nad jeziorem Ivosjon. Faktycznie w sierpniu raczej powinieneś się nastawić na trolling... a jest tam gdzie pływać. Dno jest bardzo urozmaicone, pełne podwodnych górek, niektóre wyrastają z kilkunastu metrów aż do samej powierzchni inne skryte są głęboko pod powierzchnią i tylko dzięki echosondzie można je namierzyć. Głębokości wahają się od kilku do kilkudziesięciu metrów (najgłębiej ok 50). Najlepiej pogadaj z Maćkiem Rogowieckim z Eventuru. On miał całkiem niezłe wyniki trollując na tym jeziorku.

#52 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 marzec 2006 - 14:31

@jacavip,

witaj na naszym forum. Zachęcam do wymiany doświadczeń. :D

W sprawie Ivosjon podpowiedział ci troszkę @Phala. Możesz także podpytać M.Rogowieckiego o to jezioro. Namiary na Maćka znajdziesz na stronie http://www.eventurfishing.pl/index.php. Możesz do niego zadwonić. On na pewno ci coś podpowie.

W okresie, w którym jedziesz na Ivosion, osobiście sugeruję trolling i to raczej głęboki. Na pewno nie oraj dna bo taki sposób łowienia szczupłych nie zawsze się sprawdza, szczególnie na dużych, toniowych jeziorach. Pamiętaj, że żerujący szczupak podniesie się do przynęty przepływającej nawet kilka metrów nad nim, natomiast nie ruszy się do przynęty przepływającej pod nim. :D

#53 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 18 marzec 2006 - 20:51

Witam
Dziękuję za wszystkie posty - trochę mi to rozjaśniło spojrzenie jak się przygotować i na co się nastawiać jadąc do Szwecji na ryby. :D :D
Jakby ktoś z Was jeszcze miał jakieś informacje to bardzo proszę , wiedzy nigdy nie za wiele.
pozdrawiam
TARŁO$

#54 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 19 marzec 2006 - 21:14

:lol: Marku takiej sklerozy to ja jeszcze nie mam. Jak byliśmy nad Asunden to mówiłeś, że na 30 -35 metrach echosonda wykryła liście z zeszłego roku, a nie szczupaki. :angry:


#55 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 19 marzec 2006 - 21:20

[quote title=petrus33 napisał(a) dnia czw, 16 marzec 2006 03:06]Dzięki Paweł za software, nie wiem czy dobrze tam wszystko poustawiałem, ale chyba coś widać. Szczupaki stoją na głębokiej wodzie cały rok, tylko na tarło wychodzą na płytszą wodę. Na Asunden echo pokazywało duże ryby na 30-35m......podejrzewam, że też esoxy !!!


Marku takiej sklerozy to ja jeszcze nie mam. Jak byliśmy nad Asunden to mówiłeś, że na 30 -35 metrach echosonda wykryła liście z zeszłego roku, a nie szczupaki. :lol: :lol:

#56 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 19 marzec 2006 - 21:33

Jezioro Asunden......piękne wielkie jezioro, ale niestety niewdzięczne jak cholera !!!!!
We wrześniu 2005 spędziłem tam całe 3 tygodnie, byłem w miejscowości Nedre Ryda, tam gdzie Eventur organizuje wyjazdy. Woda wspaniała, masa górek podwodnych, kantów, spadów itp......jezioro naprawdę robi wrażenie!!
Proszę innych wędkarzy, którzy tam łowili o przedstawienie swoich wrażeń dotyczących połowów.

pozd.

Marku skoro mnie prosisz o to bym przedstawił swoje wrażenia dotyczące połowów to jestem zmuszony napisać, że nie byłeś sam nad tym jeziorem.
To co pamiętają pozostali uczestnicy wyprawy znacząco różni się od tego co napisałeś.
Radzę bardziej trzymać się faktów, a nie fantazjować. Ludzie którzy Cie czytają na forum oczekują rzetelnych informacji, a nie fantazji.

#57 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 19 marzec 2006 - 22:07

Witam
Wstępnie się rozejrzałem się po ofercie biur podróży i wpadło mi w oko jezioro YXERN w południowej Szwecji. Czy ktoś miał okazję tam łowić ewentualnie ma jakieś sprawdzone informacje na temat rzeczonego łowiska.
Za wszelkie informacje - wielkie dzięki
pozdrawiam
TARŁO$

#58 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 20 marzec 2006 - 12:14

@cezoratorTo co pokazywała moja echosonda to były duże ryby stojące w toni. Wiem to, ponieważ samo echo jest bardzo silne i ma czarny kolor, który jest charakterystyczny dla miękkiej tkanki. Zmiana czułości sonaru i poziomu redukcji szumów potwierdziła obecność ryb na tych głębokościach. Ryb było najwięcej w okolicach gwałtownego uskoku dna z 18 na 40m po drugiej stronie wielkiego plosa, dlatego też wszystkie największe szczupaki właśnie tam złowiłem.
Jak zauważyłeś, nigdy nie używam funkcji Fish ID, której przydatność jest znikoma, ponieważ daje mnóstwo fałszywych informacji. Sonar pracujący w trybie Fish ID nie jest w stanie odróżnić patyka/liścia od ryby i dlatego pokazuje wszystko co jest zawieszone w toni jako ryby. Niestety dla Ciebie funkcja ta to podstawa, dlatego pomimo posiadania echosondy pływasz po omacku bo w trybie pracy Fish ID nie jesteś w stanie nic ważnego zobaczyć. Tym właśnie tłumaczę po części twoje mizerne wyniki jak na 3 tygodniowy pobyt nad tym zbiornikiem.

@cezoratorRadzę najpierw poczytać troszkę fachowej literatury na temat pracy sonarów i interpretacji sygnałów generowanych przez te urzadzenia, zanim zaczniesz się wypowiadać na ten temat lub robić nieprzyjemne uwagi pod moim adresem. Niestety zdarza Ci się to dość często.
http://www.lowrance.com/Tutorials/Sonar/sonar_tutorial_10.as p
http://www.eaglegps....nar/default.htm
http://www.raymarine.com/
http://www.furuno.com/
Przeczytaj, a dowiesz się dlaczego to co Twoja echosonda pokazuje nie ma nic wspólnego z podwodną rzeczywistością.....


#59 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2006 - 14:04

No i widzisz, Czarek? Naraziłeś się Markowi i zebrałeś joby :lol: :lol:
Ucz się, czytaj :mellow: to będziesz wiedział wszystko jak Marek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#60 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 20 marzec 2006 - 14:13

Drukarskie poczucie humoru !!!!!!!!!
:unsure: :unsure: :unsure: