Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wersminia - łowisko C&R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
576 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   k.gluchy

k.gluchy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Głuchy

Napisano 30 wrzesień 2018 - 18:44

Jak to się powiada "go big or go home".... czasami owszem zdaje to egzamin. Jestem co roku na kilka dni na Wersminii. Trzeba rozgryźć to łowisko i na głębokiej wodzie nie bać się przynęt schodzących płytko. Trudne łowisko z ogromnym potencjałem:)

#462 OFFLINE   Dawid Sokołowski

Dawid Sokołowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Sokołowski

Napisano 30 wrzesień 2018 - 19:21

To się zobaczymy ;) będę 2 dni walczył, niedziele dodatkowo z jednym z Forumowiczów

 

Się nie zobaczyli i nie połowili - a przynajmniej ja i trzech moich towarzyszy. Próbowaliśmy od 8 do 14 i ani brani, ani pyknięcia. Wszystkie łajby, które mijaliśmy, również były na zero. No, jeden pięćdziesiątak się trafił komuś. Sobota podobno była tak samo słaba. Karpie za to jakieś 15 czy 19 kg się komuś udało przechytrzyć.

 

Aha, jeszcze jedno. Zostawiłem gdzieś tam czarną, szmacianą torbę, a w niej schabowe (proszę już nie jeść, bo nie wiadomo co je pod moją nieobecność pogryzło), chleb (proszę go uszanować) i kubek termiczny, który dostałem jako prezent na urodziny - jakby ktoś znalazł proszę o kontakt ;)


Użytkownik Dawid Sokołowski edytował ten post 30 wrzesień 2018 - 20:07


#463 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 01 październik 2018 - 08:15

To słabiutko połowiliście :(  Nie nastraja to optymizmem, ale i motywuje jednocześnie :) Trola próbowaliście czy tylko z łapy?



#464 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 październik 2018 - 11:10

Aha, jeszcze jedno. Zostawiłem gdzieś tam czarną, szmacianą torbę, a w niej schabowe (proszę już nie jeść, bo nie wiadomo co je pod moją nieobecność pogryzło), chleb (proszę go uszanować)

Wiem że nie na temat ale ja takiego myślenia po prostu nie rozumiem. Szanujemy przetworzone ziarenka w postaci chleba natomiast mięso zwierząt które zostały zabite na potrzeby schabowego tak po prostu sru do śmieci. Pokrętna logika.

Użytkownik Pickerel edytował ten post 01 październik 2018 - 11:10

  • Kamil_Olsztyn lubi to

#465 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 01 październik 2018 - 13:23

Wiem że nie na temat ale ja takiego myślenia po prostu nie rozumiem. Szanujemy przetworzone ziarenka w postaci chleba natomiast mięso zwierząt które zostały zabite na potrzeby schabowego tak po prostu sru do śmieci. Pokrętna logika.

Chyba właśnie nie zrozumiałeś.Kolega nic o wrzucaniu do śmieci nie pisał.Ja zrozumiałem że raczej posiał gdzieś ta torbę.



#466 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 01 październik 2018 - 13:26

Widziałem tą torbe bo splynalem godzinę po Was ale nie ruszalem , Bandzior też nie ruszał także chyba słabe schaby były albo szzelnie zapakowane ;) zadzwoń do Jurka to kubek odstawi , tam nie zginie ;)

#467 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 październik 2018 - 17:01

Chyba właśnie nie zrozumiałeś.Kolega nic o wrzucaniu do śmieci nie pisał.Ja zrozumiałem że raczej posiał gdzieś ta torbę.


No to niewiele z tego zrozumiałeś widzę.

#468 OFFLINE   Dawid Sokołowski

Dawid Sokołowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Sokołowski

Napisano 01 październik 2018 - 18:14

To słabiutko połowiliście :(  Nie nastraja to optymizmem, ale i motywuje jednocześnie :) Trola próbowaliście czy tylko z łapy?

 

Tylko spinning.

 

Wiem że nie na temat ale ja takiego myślenia po prostu nie rozumiem. Szanujemy przetworzone ziarenka w postaci chleba natomiast mięso zwierząt które zostały zabite na potrzeby schabowego tak po prostu sru do śmieci. Pokrętna logika.

 

Ostrzegłem tylko, że może być już zatrute ;)

 

 

Widziałem tą torbe bo splynalem godzinę po Was ale nie ruszalem , Bandzior też nie ruszał także chyba słabe schaby były albo szzelnie zapakowane ;) zadzwoń do Jurka to kubek odstawi , tam nie zginie ;)

 

Robione przez żonę, dzień wcześniej po 21, specjalnie na ryby - były najlepsze ;p Bandzior ma po prostu zły gust kulinarny ;p Jak żeś mnie rozpoznał to było trzeba podpłynąć - mi byłoby ciężko, bo musiałem wiosłem machać ;)


Użytkownik Dawid Sokołowski edytował ten post 01 październik 2018 - 18:14


#469 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 01 październik 2018 - 20:30

Posiada ktoś z Was mapę batymetryczną Wersmini na Lowrance?



#470 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 październik 2018 - 09:05

Posiada ktoś z Was mapę batymetryczną Wersmini na Lowrance?

Kawałek jest zrobiony na cmap genesis. Generalnie to nic ciekawego pod wodą tam się nie kryje. 



#471 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 02 październik 2018 - 10:21

Jedynie cypel/górka na wysokości ostatnich pomostów ma nieregularny kształt utrudniający dobre ustawienie się, a tak to prościzna. Trudno jest też płynąć w trolu po izolinii od przystani, wzdłuż prawego brzegu, aż do zatoki po prawej tzn. trudno wyczuć profil spadów na normalnej sondzie. Reszta akwenu to pikuś :)


Użytkownik skrzyp edytował ten post 02 październik 2018 - 10:48


#472 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 02 październik 2018 - 10:31

Kawałek jest zrobiony na cmap genesis. Generalnie to nic ciekawego pod wodą tam się nie kryje. 

 

Na stronie Wersmini jest wrzucona mapka całego jeziora (plik graficzny).

Podobno ta mapa krąży na forum, więc jeżeli ktoś zechciałby się podzielić to byłbym bardzo wdzięczny :) Chodzi mi o mapę na Lowrance.



#473 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 02 październik 2018 - 11:00

Jedynie cypel/górka na wysokości ostatnich pomostów ma nieregularny kształt utrudniający dobre ustawienie się, a tak to prościzna. Trudno jest też płynąć w trolu po izolinii od pomostów wzdłuż prawego brzegu, aż do zatoki po prawej tzn. trudno wyczuć profil spadów na normalnej sondzie. Reszta akwenu to pikuś :)

Nie ważne czy akwen jest "trudny" czy "łatwy",  mapa zawsze pomaga w osiągnięciu dobrego wyniku. Dla kogoś kto zna jezioro jak własną kieszeń, nie ma zamiaru szukać ryb tylko obleci po "miejscówkach" i do domu rzeczywiście mapa nie jest potrzebna :)

Ja się wybieram pierwszy raz i w dodatku tylko na parę godzin więc próbuję sobie ułatwić :)



#474 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 02 październik 2018 - 11:14

Rozumiem. No akurat na Wersminii "oblecenie po miejscówkach" to dobry wstęp do porażki, często trzeba się wysilić i ich poszukać w różnych miejscach, łącznie z tak absurdalnymi jak wspominał jeden z kolegów - głęboka woda, 7 metrów, dno prawie czyste, przynęta idzie 1.5 metra pod powierzchnią i cap :) A inni obrzucą kilka spadów "po szwedzku" i marudzą, że ryby nie ma.



#475 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 październik 2018 - 12:16

Na stronie Wersmini jest wrzucona mapka całego jeziora (plik graficzny).

Podobno ta mapa krąży na forum, więc jeżeli ktoś zechciałby się podzielić to byłbym bardzo wdzięczny :) Chodzi mi o mapę na Lowrance.

Przypomniałem sobie. Cała Wersminia dostępna jest w Maximapie północ. 400 zł ale masz bardzo dużą ilość na mazurach. 



#476 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 02 październik 2018 - 21:50

Przypomniałem sobie. Cała Wersminia dostępna jest w Maximapie północ. 400 zł ale masz bardzo dużą ilość na mazurach. 

Nie opłaca mi się kupować MaxiMapy za 400 zł tylko dla samej Wersmini. Na mazurach bywam 2-3 razy w roku. Na co dzień łowię na wodach w okolicach Trójmiasta ale o ten rejon niestety Maxi Mapa nie zadbała :(



#477 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 04 październik 2018 - 17:56

Z innej beczki - czy na Wersmini można trolować na 2 kije? Nie ma nic o trolu w regulaminie.



#478 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 05 październik 2018 - 20:20

Trollować jak najbardziej, ale aż na dwa kije? Myślę, że to lekka przesada - spytaj jednak Jurka :)

Ja na Wersminii troluję z ręki, i tak cały czas muszę podnosić, opuszczać, podszarpywać przynętę i przerzucać ją przy zwrotach albo uwalniać z roślin. To nie jest wielki akwen...



#479 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 08 październik 2018 - 08:42

Wczoraj odwiedziłem jezioro po raz pierwszy - frycowe zapłacone, następnym razem będą ryby :D

Brania były ale delikatne. Łącznie miałem 4 uderzenia, po każdym tylko zębiska na gumie na potwierdzenie, że to esox.

Łowiłem głównie na duże gumy i tylko na nie były brania, żadne jerki i woby nie dawały brań.

Było około 10 łodzi na wodzie, rozmawiałem z 4 ekipami - słabiutko, najczęściej wynik zerowy.

Na plus, że mogłem poznać Jurka :D i ogromnego łosia, który postanowił przepłynąć przez jezioro obok mojej łódki :) 


  • skrzyp lubi to

#480 OFFLINE   Dawid Sokołowski

Dawid Sokołowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Sokołowski

Napisano 15 październik 2018 - 16:10

Na moim blogu, do którego linka możecie znaleźć wchodząc w mój profil, pojawił się wpis dotyczący Wersminii. Kilka moich spostrzeżeń, które być może okażą się komuś przydatne :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych