Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5079 odpowiedzi w tym temacie

#4201 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 28 październik 2020 - 16:18

1000 trol i 500 za fileta od wedki .



#4202 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 28 październik 2020 - 16:33

Nie no jak ktoś pisze że dwie wędki muszą być no wcale A wcale się nie nastawia na mięso

:D  :D  :D  Wiadomo, przecież tu sami C&R :D  :D  :D


  • bho70 lubi to

#4203 OFFLINE   Elendil

Elendil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Piotr

Napisano 28 październik 2020 - 16:34

Ja tam bym wprowadził 1000 zł za trolla i wprowadził zakaz wędkowania z łodzi ;)

#4204 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 28 październik 2020 - 18:42

Ja tam bym wprowadził 1000 zł za trolla i wprowadził zakaz wędkowania z łodzi ;)

A później tylko zostanie namalowanie boksów i opłaty za wynajem. :D

#4205 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 28 październik 2020 - 18:59

"
Powiem szczerze, będąc na wodzie lub brzegu - widok wypuszczania wymiarowej ryby na Siemianówce jest niezwykle rzadki" 
 

Oj kolego na szczęście coraz więcej takich ... Ja stałem ostatnio obok 5 łódek/pontonów wszystkie przyjezdne i nikt nic nie zberetował...Przyjechali po rozrywkę a nie mięcho.I na szczęście takich coraz więcej, ale "Gumofilców" i to w nie byle jakich łodziach tez nie brakuje...


  • miramar69 lubi to

#4206 OFFLINE   sk_wonsz

sk_wonsz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 28 październik 2020 - 19:36

Nazywasz gumofilcem osobę która zabierze rybę ale przestrzega limitów, wymiarów i okresów ochronnych? Dobrze rozumiem?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Użytkownik sk_wonsz edytował ten post 28 październik 2020 - 19:40


#4207 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 28 październik 2020 - 19:56

Nazywasz gumofilcem osobę która zabierze rybę ale przestrzega limitów, wymiarów i okresów ochronnych? Dobrze rozumiem?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Zle rozumiesz takich co walą w łeb co się rusza i do bagażnika.... a takich tam nie brakowało w ostatnich sezonach. Limity są ale też nie zawsze trzeba je wykorzystywać jak świeża rybka nie potrzebna, a nie którzy tego nie rozumieją,bo.....jak to mówi pewne powiedzenie " karta musi się zwrócić" ? Czasami trzeba włączyć inne myślenie, tu na rybaka nie zwalisz winy.Dopóki wiekszość tego nie zrozumie nie będzie raju wędkarskiego w naszej rzeczywistość :/ 

 

PS.Sam zabiorę czasami rybę ,bo ja lubię i Córka moja tylko taki rodzaj białka może jeść( Mleka ,sery itd niestety Nie) ale stanowi to max. 5-10% tego co złowię bo się nie przeje takich ilości choćby miał dużą rodzinę.

Jak już ktoś dojdzie do takiego Krytycznego stanu,że żal mu i słabo mu się robi aby zabić rybę która dała mu tyle emocji to zrozumie że nie trzeba ubijać wszystko co wpadnie nam w łapki- to nazywam prawdziwym wędkarstwem inaczej to...... nazwij Sam Kolego.Bez odbioru ;) 


Użytkownik szydłoś edytował ten post 28 październik 2020 - 20:03


#4208 OFFLINE   sk_wonsz

sk_wonsz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 28 październik 2020 - 20:09

To się bardziej sprecyzuj następnym razem. Bo są ludzie którzy pływają dzień w dzień, a są też ludzie którzy bywają nad wodą od czasu do czasu. I nie wydaje mi się że taką osobę która jest na rybach kilka / kilkanaście razy w sezonie na rybach - można nazwać gumofilcem, skoro zabrała rybę żeby sobie zjeść. Do tego nie zawsze się coś złowi.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
  • bho70 lubi to

#4209 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 październik 2020 - 20:42

Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i rodzaj obuwia nie ma tu nic do rzeczy. Natomiast ten co zabiera zgodnie z limitem z kazdym wypadem nie jest wędkarzem tylko bereciarzem choć beretuje zgodnie z limitem.

#4210 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 28 październik 2020 - 21:16

Nazywasz gumofilcem osobę która zabierze rybę ale przestrzega limitów, wymiarów i okresów ochronnych? Dobrze rozumiem?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Taki będzie upychał rybę w zamrażalniku dociskając drzwiczki nogą. A jeśli już nie zmieści to porozdaje. Będzie wtedy szanowanym łowczym siemianówkowy wśród znajomych.
  • szydłoś lubi to

#4211 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 28 październik 2020 - 21:36

To są pikusie ""panowie pikusie""w porównaniu z Siemianówkowymi przetwórniami typu<

czerwony beret TENIA vel WOCIECH N.i ta ku.... na emeryturze  czy co bo jest non stop na wodzie co ma działkę koło Zubra  i z pieskiem pływa PIKUSIEM.


  • szydłoś i Dejv2020 lubią to

#4212 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 28 październik 2020 - 21:54

No szkoda że kolejne ograniczenia zostaja uchwalone a wystrczy przestrzegać tych które są i było by  już  dobrze.Co z tego że jedna sztuka jak w tej chwili napi...alane sa ryby powyżej górnego,bo 60 % wędkarzy a 100% amatorów pół filca pół gumy nie wie że istnieje  80 CM GÓRNY WYMIAR OCHRONNY SANDACZA  90 SZCZUPAKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Użytkownik mentnooki edytował ten post 28 październik 2020 - 21:54

  • compi i bho70 lubią to

#4213 OFFLINE   focus224

focus224

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjawieś
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 październik 2020 - 21:59

Główny Problem nie leży w pzw. Wędkarzy przybyło i to bardzo dużo. Z tym, że łowisk nam nie przybyło. Wystarczy wpisać na YouTube "siemianówka". W przeciągu 2 lat zostało dodanych więcej filmów niż przez wcześniejsze lata od momentu powstania.
Winny jest sandacz, który zrobił ludziom whiskas zamiast mózgu. Ludzie zaczęli tu lgnąć jak muchy do G.
Powiem szczerze, będąc na wodzie lub brzegu - widok wypuszczania wymiarowej ryby na Siemianówce jest niezwykle rzadki. Zdarza się że nawet boleń "wyjedzie".
Myślę, że praktycznie każdy kto łowi na trupka, jedzie tam po prostu żeby złowić rybę i ją zabrać. Ma takie prawo. A wystarczy zobaczyć że każda luka w trzcinach jest obstawiona. Rozmawiałem z jednym Panem i mówił że z brzegu miał jednego dnia 10 brań sandacza. A to są nasi miejscowi ludzie. Którzy tu zawsze byli. I ryby nie brakowało, mimo żaków itp. Teraz temu pomaga spora rzesza ludzi z całego kraju. Tak więc rzucajcie spiningi i zakładajcie filety.
Niech się w końcu ta woda się skończy, popularność wygaśnie i znowu będzie cisza i spokój.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Wybacz :) Spiningu nie rzucę :) Efekty są , zdjęcie przesłane kolegom po fachu i do wody. A jestem tzw miejscowy. Nie publikuję na FB i na forum. I uwierz, są miejscowi co ryby po złowieniu fotografują i wypuszczają. Pozdro :) z wody w sobotę też, jeśli będziesz  :)


  • Werem lubi to

#4214 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 28 październik 2020 - 22:04

Jeżeli chodzi o rzadki widok to mam pytanie,

Dwóch wędkarzy,jeden ma zatwardzenie a drugi robi rzadko.

Który robi rzadziej?

A może który wypuszcza rzadziej?



#4215 OFFLINE   szwagier007

szwagier007

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 październik 2020 - 08:40

Zmniejszenie limitu nic nie zmieni.
Ten kto brał kilka kompletów dalej będzie tak robił.
Tylko wysokość kary i jej nieuchronność może coś zmienić.
Kontrolowanie wszystkich, nie odpuszczając wujkom, bratankom, kolegom, znajomym strażników, prezesów , delegatów itp.
Dwóch wędkarzy, kontrola, jeden dzień dobry, drugi cześć: komu sprawdzają bakisty a komu tylko dokumenty ? Widok żenujący.

Wszyscy wiedzą kto wywozi ponad limit, czym pływa, gdzie łowi, gdzie się woduje, czym jeździ ale dziwnym trafem nikt nic z tym nie robi. Ludzi z "emerytów" wszyscy znają i też nikt z tym nic nie robi, rano troll, wieczorem filet i przy dobrym dniu więcej wywali niż zwykły wędkarz przez rok nawet jak by zabierał za każdym razem komplet. Straż co jakiś czas robi akcje pokazową, że złapali kłusownika, zdjęli siatki ale ten kto najwięcej wali ryby nadal pływa i ma się dobrze. Nie rozumiem tego.
  • miramar69, Elendil i bho70 lubią to

#4216 OFFLINE   Dejv2020

Dejv2020

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Siemianóka

Napisano 29 październik 2020 - 08:42

mentnooki widac ze znasz wojtka bo nie mieszka przy żubrze.nie pływa z psem i nie ma przetwórni. a skoro widzisz go co dzień na wodzie to ty chyba też tam jesteś .tak jest na emeryturze .i prosze nie obrażaj go bo jest moim kolegą .
chyba nie umiecie łapać skoro piszecie ze na siemian.nie ma ryb
  • dir33 lubi to

#4217 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 29 październik 2020 - 08:44

CALKOWITY ZAKAZ ZABIERANIA RYB CZYTAJ NO KILL! PROBLEM SIE SKOŃCZY, ZOSTANIE 1/3 ŁÓDEK. BEDZIEMY MIELI PIEKNY RYBNY ZBIORNIK. Po co Tutaj wymyślać setki powodów i zmian jakich by tu nie wprowadzić żeby było lepiej niż jest. Sprawa jest prosta i oczywista NO KILL!!!!!. OSOBY które zalicza przewinienie zakaz połowu na zbiorniku dozywotnio i tyle w temacie. Obecnie jest No killim, tyle zabralim ile zlowilim

#4218 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 29 październik 2020 - 09:00

mentnooki widac ze znasz wojtka bo nie mieszka przy żubrze.nie pływa z psem i nie ma przetwórni. a skoro widzisz go co dzień na wodzie to ty chyba też tam jesteś .tak jest na emeryturze .i prosze nie obrażaj go bo jest moim kolegą .
chyba nie umiecie łapać skoro piszecie ze na siemian.nie ma ryb


Pan Wojtek niedługo beknie za swoje grzeszki , odbije się mu tak że może wypluc całego Sandacza razem z Głową. Nie znam go jako człowieka może jest wspaniałym mężem i Ojcem Ale nie zmienia to faktu że Beretuje I Cwiartuje wszystko co zlowi I jest wymiarowe nie przestrzegając przy tym Limitów. Jak wyrażać się o takim jegomościu? Dla wędkarzy ktorzy dbają w jakiś sposób o ten Zbiornik czy to wypuszczając wszystko czy lowiac zgodnie z zasadami to zwykły Pet. Więc nie dziw się że nikt tutaj o Panu Wojtku nie wyraża się w samych superlatywach. Pamiętaj że pracował na to kilka bądź kilkanaście ładnych sezonów.
  • szydłoś i Sandi lubią to

#4219 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBHA

Napisano 29 październik 2020 - 09:07

CALKOWITY ZAKAZ ZABIERANIA RYB CZYTAJ NO KILL! PROBLEM SIE SKOŃCZY, ZOSTANIE 1/3 ŁÓDEK. BEDZIEMY MIELI PIEKNY RYBNY ZBIORNIK. Po co Tutaj wymyślać setki powodów i zmian jakich by tu nie wprowadzić żeby było lepiej niż jest. Sprawa jest prosta i oczywista NO KILL!!!!!. OSOBY które zalicza przewinienie zakaz połowu na zbiorniku dozywotnio i tyle w temacie. Obecnie jest No killim, tyle zabralim ile zlowilim

 

Prawie wszyscy traktują wędkarstwo jako relax, zabieranie ryby jest przy tym naturalnym zdroworozsądkowym zachowaniem. Zakazy to możecie sobie wprowadzać w własnoręcznie wygrzebanych grajdołkach i tam łapać robić zdjęcia drzeć chałapę i wypuszczać . :)


  • bho70 i sk_wonsz lubią to

#4220 OFFLINE   szwagier007

szwagier007

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 październik 2020 - 09:07

A jeżeli chodzi o ryby to jak kolega napisał wyżej da się złapać, ostatni weekend rewelacyjny, masę kontaktu, trochę małych się czepiało, takich do 60cm sporo wyjętych, 70+ też się trafiły. Normalnie, na spina.
Pozdr.
  • dir33 lubi to