Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5079 odpowiedzi w tym temacie

#4181 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 25 październik 2020 - 12:41

Szkoda nawet pisać, po prostu za wyrobienie wód w Polsce odpowiedzialni w głównej mierze są wędkarze i nikt mnie nie przekona że jest inaczej. I tylko zwalanie winy na wszystko inne, rybacy , kłusownicy, kormorany itd.
Ale ja nie, ja niewiele zabrałem to inni. Czystej postaci hipokryzja.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#4182 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 25 październik 2020 - 17:36

Dzisiaj tacy oto jegomoście witali wszystkich slipujących łodzie na Rudni  :lol: Pan sum i 4 głowy sandaczyków po 40cm. Pewnie jakiś no kilowiec zapomniał po prostu zabrać  :D

 

Załączony plik  IMG_6874 2.JPG   53,52 KB   49 Ilość pobrań

 

 



#4183 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 25 październik 2020 - 19:26

Po naszemue8aa5c360948249e9d3ced70ff1f619c.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#4184 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 25 październik 2020 - 19:45

dobrze , że jeszcze obok nie stoi tam agregat prądotwórczy ....  :rolleyes:  :wacko:



#4185 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 25 październik 2020 - 21:47

Siemianówka to nie tylko (albo już co raz mniej) sandacze ;)

Załączone pliki



#4186 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 26 październik 2020 - 16:40

Sam czasami sie wkurzam ze własnie tak moze byc, czuje sie jak bym wypuszczał dla innych, ale zaciskam zeby i robie swoje, troche fajnych sandaczy wypuściłem juz w życiu, a widze ze u innych średnio to działa.


Janek, rzadko kiedy nastawiam się typowo na sandacza i nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale tez jestem takim „frajerem” i myśle, ze jednak jest to więcej niż 5%... I myśle, ze wraz z czasem będzie się poprawiać, bo znika pokolenie, które musiało zabrać, bo inne podejście się w głowie nie mieści.
Ale prawda taka, ze często słychać nad woda, ze sandacz niestety nie ma szczęścia, jeśli chodzi o zwrócenie mu wolności - nawet wśród ludzi, którzy generalnie ryby wypuszczają....
  • wujek lubi to

#4187 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 październik 2020 - 09:09

Problem nie leży w wędkarzach. Problemem jest zarządzanie wód. W każdym okręgu na wędkarza przypada jakaś ilość(powierzchnia) wody. W danej wodzie urośnie rocznie ileś tam kg drapieżnika. Więc wędkarz może tylko tyle zabrać. Wędkarze spoza danego okręgu nie mają prawa zabrać choćby rybiej łuski. Lub zapłacić za tą rybę wg cen rynkowych To zarządzający wodą powinien takie limity - dostosowane do możliwości wody ustanowić.

Wędkarze zabierają - bo limity pozwalają. Ja teoretycznie mógłbym zabrać w moim okręgu 480 szt dużego drapieżnika. A w praktyce, aby nie uszczuplić zasobów wody - ok 10 kg . A przy dzisiejszym zarządzaniu - na 12 wyjazdach złowiłem szczupaka i sandacza które mógłbym zabrać(wymiarowe). Aaaa... i okonia 33 cm

 

Gdybyśmy zastosowali analogię do ruchu drogowego. To mamy sytuację, że wszędzie wolno jeździć z prędkością max 200 km/h. Oczywiście rozsądni ludzie sugerują jazdę z dużo mniejszą prędkością. Ale nic nikomu zrobić nie można chociaż stwarza śmiertelne zagrożenie.

 

A sytuacja rzeczywista - są ograniczenia prędkości, a ci co się nie stosują są odpowiednio karani. 

 

Więc po co są ZO, po co jest ZG skoro takich prostych spraw nie są w stanie rozwiązać? Właściciel niewielkiego bajorka(burdeliku) potrafi się z niego utrzymać, dzierżawca stawów karpiowych ma całkiem niezłe dochody, a członek pzw płaci składkę, kadra zarządzająca bierze pensje, a w wodzie - jest pusto. Dzisiejszy wędkarz jest "uzbrojony" w samochód, łódkę, echosondę wędki z kosmicznym rodowodem. Ale zarządzanie wód pozostało w czasach prl-u.

 

I ... nie czuję się winny takiej sytuacji. Płacę składkę - innego wyjścia nie mam w okręgu gdzie pzw ma monopol praktycznie na wody. Na zebrania chodzić przestałem. Zwyczajnie szkoda czasu.


Użytkownik eRKa edytował ten post 27 październik 2020 - 09:11

  • mariusz79 i Łowca.b lubią to

#4188 OFFLINE   sk_wonsz

sk_wonsz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 27 październik 2020 - 10:05

Główny Problem nie leży w pzw. Wędkarzy przybyło i to bardzo dużo. Z tym, że łowisk nam nie przybyło. Wystarczy wpisać na YouTube "siemianówka". W przeciągu 2 lat zostało dodanych więcej filmów niż przez wcześniejsze lata od momentu powstania.
Winny jest sandacz, który zrobił ludziom whiskas zamiast mózgu. Ludzie zaczęli tu lgnąć jak muchy do G.
Powiem szczerze, będąc na wodzie lub brzegu - widok wypuszczania wymiarowej ryby na Siemianówce jest niezwykle rzadki. Zdarza się że nawet boleń "wyjedzie".
Myślę, że praktycznie każdy kto łowi na trupka, jedzie tam po prostu żeby złowić rybę i ją zabrać. Ma takie prawo. A wystarczy zobaczyć że każda luka w trzcinach jest obstawiona. Rozmawiałem z jednym Panem i mówił że z brzegu miał jednego dnia 10 brań sandacza. A to są nasi miejscowi ludzie. Którzy tu zawsze byli. I ryby nie brakowało, mimo żaków itp. Teraz temu pomaga spora rzesza ludzi z całego kraju. Tak więc rzucajcie spiningi i zakładajcie filety.
Niech się w końcu ta woda się skończy, popularność wygaśnie i znowu będzie cisza i spokój.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

#4189 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 493 postów

Napisano 28 październik 2020 - 08:53

Podobno od przyszłego roku trolling 500/rok
50/dzień
I limit 1szt
  • Gadget lubi to

#4190 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 październik 2020 - 09:20

Prawdopodobnie nic się nie zmieni bo nie będzie zebrań sprawozdawczo wyborczych ze względu na covid. A limit ustala się właśnie z udziałem delegatów koł bo to jest zmiana regulaminu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#4191 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBHA

Napisano 28 październik 2020 - 09:23

 Karta musi się zwrócić :) każdy chce zarobić ale 500 to już przesada chyba że dwa kije.



#4192 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 28 październik 2020 - 09:38

Podobno od przyszłego roku trolling 500/rok
50/dzień
I limit 1szt

Informacja jest pewna i tak właśnie to będzie wyglądało.


  • Krystianin lubi to

#4193 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 październik 2020 - 09:46

Na cały okręg czy tylko siemianówka?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#4194 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 28 październik 2020 - 09:54

Kurde ... Coraz mniej opłacalne będzie jeżdżenie na siemke....mam nadzieję że rząd szykuje jakieś rekompensaty za straty 😂a tak na serio szkoda że nie dało się przepchnąć tego trolla do zero ...ewentualnie troll - no kill...trudno może za rok ...
  • hm62 i rower26 lubią to

#4195 OFFLINE   generał1

generał1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 28 październik 2020 - 12:36

Nie no na 5 wędek od razu 😂😂😂bo dwie to za mało 😀😀😀

#4196 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 październik 2020 - 13:44

Tylko z czego później będą żyć, jak teraz takie tłuste lata? No ok jeszcze w następnym roku sporo wykupi, za to wyjedzie z wody wszystko co tylko możliwe do upchnięcia i z wody zostanie totalna studnia. A za 2 lata brak zainteresowania dopłatami i bida, pewnie podwyżka składki, lub jednocześnie dodatkowa opłata za każde wędkowanie.

#4197 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 28 październik 2020 - 13:54

połów na dwie więcej wędek w trolingu powinien być dopuszczony z odpowiednim wpisem w regulaminie:

 

1. Polów na jedną wędkę metodą trolingową cena 500 zł

2. Połów na dwie do pięciu wędek metodą trolingową cena 20 000 zł. Każda kolejna wędka powyżej 5 wymaga oddzielnego zezwolenia w wysokości 20 000 zł

3. każdy łowiący metoda trolingową musi posiadać zezwolenie/a z pkt 1 lub 1 i 2

 

wtedy przy złapaniu delikwenta z dwoma wędkami w trolu gdy sprawa idzie do sądu, PZW wykazuje konkretną stratę jaką jest niewykupione zezwolenie na dwie lub więcej wędek i delikwent ma na start 20 000 zł do zapłaty.


  • compi lubi to

#4198 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBHA

Napisano 28 październik 2020 - 14:24

połów na dwie więcej wędek w trolingu powinien być dopuszczony z odpowiednim wpisem w regulaminie:

 

1. Polów na jedną wędkę metodą trolingową cena 500 zł

2. Połów na dwie do pięciu wędek metodą trolingową cena 20 000 zł. Każda kolejna wędka powyżej 5 wymaga oddzielnego zezwolenia w wysokości 20 000 zł

3. każdy łowiący metoda trolingową musi posiadać zezwolenie/a z pkt 1 lub 1 i 2

 

wtedy przy złapaniu delikwenta z dwoma wędkami w trolu gdy sprawa idzie do sądu, PZW wykazuje konkretną stratę jaką jest niewykupione zezwolenie na dwie lub więcej wędek i delikwent ma na start 20 000 zł do zapłaty.

To już wolę zapłacić te drugie 500 i posadzić manekina ze słomy czy grzybiarza jak bulić dwie dychy. :D



#4199 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 28 październik 2020 - 14:38

Nooo niestety ale widziałem podobny obrazek ..baba z 75+ jakiś pijak i starszy Pan ...kobieta to miała tyle wspólnego z wędkarstwem Aby wiedziała co to wędka ...ewidentnie opłacone na sztukę ...

#4200 OFFLINE   generał1

generał1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 28 październik 2020 - 15:13

Nie no jak ktoś pisze że dwie wędki muszą być no wcale A wcale się nie nastawia na mięso 😎😀😀