Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5083 odpowiedzi w tym temacie

#4141 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 22 październik 2020 - 14:25

Siemianówka jest w stanie "wyprodukować" przyrost sandacza rzędu 5-10 ton na rok, jeśli te 100 ton jest prawdziwe to następuje bardzo szybka degradacja tej populacji. Zobaczyć trzeba co napiszą w raporcie po odłowach testowych i czy wezmą pod uwagę skalę połowów wędkarskich.



#4142 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 22 październik 2020 - 15:34

Drapieżnika prawie każdy zabiera tak było, jest i będzie, tak nas stworzyła natura upolować i zjeść.

Nieprawda, byłem w SE w tym roku na rybach, grupa 4 osobowa, nikt nie zabrał ani jednego drapieżnika, a łowiliśmy naprawdę bardzo dużo ilościowo (rozmiary tzw. konsumpcyjne). Tylko, że wszyscy, no może oprócz mnie :huh: , to osoby o bardzo wysokiej kulturze osobistej. 



#4143 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 październik 2020 - 16:28

Czyli przez ostatnie 2 lata wyjechało 20 lat lekko licząc naturalnego przyrostu sandacza. Cyfra porażająca

#4144 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBHA

Napisano 22 październik 2020 - 16:39

Nieprawda, byłem w SE w tym roku na rybach, grupa 4 osobowa, nikt nie zabrał ani jednego drapieżnika, a łowiliśmy naprawdę bardzo dużo ilościowo (rozmiary tzw. konsumpcyjne). Tylko, że wszyscy, no może oprócz mnie :huh: , to osoby o bardzo wysokiej kulturze osobistej. 

Kulturysta jak zgłodnieje też usmaży sanadacza :), a w Se 30 lat temu ryby ciągane były workami do skrobania.



#4145 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2020 - 16:53

Drapieżnika prawie każdy zabiera tak było, jest i będzie, tak nas stworzyła natura upolować i zjeść.

 

 

Nieprawda, byłem w SE w tym roku na rybach, grupa 4 osobowa, nikt nie zabrał ani jednego drapieżnika, a łowiliśmy naprawdę bardzo dużo ilościowo (rozmiary tzw. konsumpcyjne). Tylko, że wszyscy, no może oprócz mnie :huh: , to osoby o bardzo wysokiej kulturze osobistej. 

Byłem kilka razy w Szwecji czy też w Danii z grupą kolegów Tak samo i w Polsce. Nikt nie zabierał drapieżników i tylko z takimi ludźmi staram się jeździć na ryby. W Polsce tak samo.


  • malinabar lubi to

#4146 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBHA

Napisano 22 październik 2020 - 18:04

Kaczki przyniosły kormorany wywiozły, sum wciągnął drugie tyle co usmażone a pzw ma wraz dobrze nabitą skarbonę.



#4147 OFFLINE   Majki7878

Majki7878

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 22 październik 2020 - 18:40

A ja mam nadzieję, że jak mi się skończy kwarantanna to takie nadal będą brały 😃

Załączone pliki



#4148 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 22 październik 2020 - 18:46

Kolejna ryba po 113 postach. Wreszcie! Gratulacje :)



#4149 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 23 październik 2020 - 07:45

Sandacze pojawiły się w ilościach wędkarskich ok. 4 lat temu, wtedy też pojawiały się sandacze większych rozmiarów. 

Te cyferki o 100 tonach  to sobie można włożyć między bajki.

Nie wiem komu zależy na na rozpowszechnianiu bajek. Sam też "łyknąłem" ten tekst. Aż zadzwoniłem do kolegi który siedzi na Siemce non stop i powiedział że pierwsze łowione maluchy widział 5-6 lat temu. Takie przyrosty bez zarybiania, skoro rocznie może przyrastać 5-10 ton?  

A nawet jeśli było tyle sandacza to dziwicie się że nie ma tyle szczupaka i okonia. Był jakiś tam ekosystem gdzie pokarm był dzielony przez szczupaka, okonia, bolenia (może i suma)  i oczywiście człowieka, to pojawienie się sandacza musiało doprowadzić do tego że komuś tego pokarmu zabraknie, będzie na tyle mniej że populacja innych gatunków będzie musiała się kurczyć.

Wierzę że dużo sandacza wyjeżdża ale bez przesady. Te cyferki przeczą same sobie.



#4150 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 październik 2020 - 08:09

Widzę że tu sami ichtiolodzy, te 100ton to jest 50000szt ryb o masie ok 2kg. Takie informacje można uzyskać bezpośrednio w okręgu a nie od kolesia który siedzi non stop na siemce. Jeden ze skarbników pewnego koła poprostu będąc w okręgu zapytał o rzekome odłowy rybackie sandacza i dostał przed oczy takie oto podsumowanie rejestrów wędkarskich. Prawda czy nie można dowiedzieć się dzwoniąc do okręgu a nie do kolesia znad wody.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • mafijas lubi to

#4151 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBHA

Napisano 23 październik 2020 - 08:18

Ha ha z tony czy dziesięciu zrobili  100 a może i dwieście, 100 ton licząc w hurcie tylko po 15 zł i mamy 1,5 miliona. Zarząd ma łeb i na pewno by nie pozwolił rozdać tyle kasy.



#4152 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 23 październik 2020 - 09:04

100 ton. Prawdę powiedziawszy to mniej więcej tak obstawiałem. Siemianówka to taki pólnaturalny staw o powierzchni ok. 3000 ha. Zbiornik płytki, bardzo żyzny. Z całym dnem dostępnym dla ryb. Tu nie ma 30-40 metrowych beztlenowych głębin. By się przekonać ile tam jest żarcia dla ryb wystarczy wyciągnąć trochę mułu z dna. Tam jest tyle robactwa, że to błoto aż się rusza. Sandacz w tej wodzie jest właśnie 5-6 lat. I wszedł w nią jak w masło. Dużo białorybu, bardzo dużo bezkręgowców, zatopione karczowiska i nieprzejrzysta woda to idealne dla niego warunki. Do tego przez pierwsze 2-3 lata stosunkowo mała presja spowodowana brakiem "wędkarskiej tradycji" połowu tej ryby. Dlatego eksplozja populacji sandacza. Niestety to już nie wróci. Miejscowi się nauczyli, przyjezdni się dowiedzieli. Tak jak było 1-2 lata temu, że każdy kto pływał z karasiem Jaxona łowìł 10 sztuk, to już nie będzie. Uważam natomiast, że będzie tam w miarę stabilna populacja tej ryby. Taka jak na południowych zaporówkach.

Użytkownik Mysha edytował ten post 23 październik 2020 - 09:37


#4153 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 23 październik 2020 - 15:05

Mariusz 1976 chyba zapomniał wół jak cielęciem był...
  • Maciek_7 lubi to

#4154 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 październik 2020 - 15:16

Mariusz 1976 chyba zapomniał wół jak cielęciem był...

Nigdy nie pisałem że jestem święty, w zeszłym roku byłem 4 razy zabrałem 6 ryb jeżeli to jest przestępstwo to złóż zawiadomienie do prokuratury jeżeli nie to zamilcz.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mariusz1976 edytował ten post 23 październik 2020 - 15:17


#4155 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 23 październik 2020 - 15:45

Mysha 100 ton to nawet jak dla mnie siedzącym w tym interesie od ponad 20 lat cyfra kosmiczna . Jestem ciekawy metody szacowania i obliczania rejestrów połowów.

Czy była przeprowadzana weryfikacja rejestrów choćby na zasadzie czy zgadza się zależność długość - masa wpisywanych sandaczy . I czy nie została na koniec przeprowadzona interpolacja do przewidywanej ilości i presji wędkarskiej . Wydajność rzędu 10-15 kg/ha już byłaby fenomenem na skalę europejską chociaż literatura ichtiologiczna  zna takie przypadki. Ale i tak byłby to wynik rzędu 30-45 ton a to kosmos. 

Wielka góra filetów :) :) :) 



#4156 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 23 październik 2020 - 16:00

A co tu dochodzić czy wyjechało 100 czy 70, przy takiej cyfrze każda z nich robi wrażenie. Wiadomym jest że i tak wyjechało sporo więcej niż wynika z rejestrów. Ten sezon będzie lepszy bo trwa okrągły rok od stycznia do maja też wyjechało sporo mięsa.Amatorów okoniów sporo było w tym czasie.

#4157 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 23 październik 2020 - 16:27

Nigdy nie pisałem że jestem święty, w zeszłym roku byłem 4 razy zabrałem 6 ryb jeżeli to jest przestępstwo to złóż zawiadomienie do prokuratury jeżeli nie to zamilcz.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Zamilczec radzę Tobie I nie tłumacz się bo tylko winny się tłumaczy. Ja Ci ryb nie wyliczam bo jeżeli miały wymiar miałeś prawo je zabrać. Ale robić sobie z nimi zdjęcia na Tle baneru Barweny Ratujmy Siemianówke? To chyba jakieś nieporozumienie patrząc na to co wypisujesz

#4158 OFFLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 23 październik 2020 - 16:28

100 ton wyjechało to i poziom wody spadł:)

#4159 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBHA

Napisano 23 październik 2020 - 16:41

100 ton to tylko wedle rejestrów drugie tyle na lewo wyjechało a resztę ton sum wciągnął. :)



#4160 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 23 październik 2020 - 16:51

Byłem 4 razy zabrałem 6 ryb. Skromnie ale godnie 🤣