Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5083 odpowiedzi w tym temacie

#4101 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 18 październik 2020 - 22:27

Jeśli mogę spytać, czy kolega sam doświadczył tego brania? Bo ja pływałem w sobotę i niedzielę trafiłem po jednym sandaczu 55 i 45 cm a zapytane osoby podobnie albo gorzej. Jeśli można to takie koleżeńskie pytanie mam
Czy brały tylko na jakąś przynętę, czy sposób prowadzenia ( bez konkretnego wskazania)?
Czy może były skupione w jednym miejscu( też bez wskazywania)?
Tomek

Jeszcze na płytkim
  • kostom63 lubi to

#4102 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 19 październik 2020 - 04:15

Co tam z tą łódką wszyscy cali?

Wszyscy cali. Inni wędkarze pomogli.



#4103 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów

Napisano 19 październik 2020 - 05:28

mi w niedzielę po 11 zaczęły brać, w godzinę zaliczyłem 3 nie wielkie ryby i zakończyłęm łapanie 



#4104 OFFLINE   szwagier007

szwagier007

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 październik 2020 - 05:48

Cześć, w niedzielę, do tej wichury u nas 3x 54 cm. Wszystko pewnie jeden rocznik. Tydzień temu tak samo, same 54-56. Dziś u nas brania bez zauwazalnego bicia, praktycznie odczepiały się w podbieraku. Te większe albo gdzieś pochowane albo nie trafiliśmy na nie poprostu.
  • Piotrek Milupa lubi to

#4105 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1400 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 październik 2020 - 11:57

Cześć, w niedzielę, do tej wichury u nas 3x 54 cm. Wszystko pewnie jeden rocznik. Tydzień temu tak samo, same 54-56. Dziś u nas brania bez zauwazalnego bicia, praktycznie odczepiały się w podbieraku. Te większe albo gdzieś pochowane albo nie trafiliśmy na nie poprostu.

Pochowane w zamrażarkach te większe, taka jest prawda. 



#4106 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 październik 2020 - 12:42

Tak jest te 54-56 to są te większe właśnie.

#4107 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 19 październik 2020 - 14:43

Panowie o co to znowu za odłów się szykuje 20-22-pazdziernika PYZYDWY Białystok ogłosił .Przy pomocy siatek kur....a



#4108 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1635 postów

Napisano 19 październik 2020 - 15:04

Jeszcze na płytkim

Dzięki serdeczne za odpowiedź, ale jakby nie o to pytałem. Płytko to tam jest prawie wszędzie. Dobre miejsce to takie które darzy wszystkich, bez względu na to co wrzucą do wody. Sposób prowadzenia czy przynęta działa wszędzie, gdzie jest ryba oczywiście. Moje obydwa były z różnych miejsc geograficznie, natomiast podobnych wędkarsko, na mocno różniące się przynęty. I zdaje się niezbyt płytko bo prawie 3 metry
Tomek

#4109 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 październik 2020 - 16:32

To samo co latem i wiosną 21r mają być. Kto będzie jutro pojutrze na wodzie może podpłynąć i mieć oko na to co wychodzi z wody i co wraca
  • compi lubi to

#4110 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 19 październik 2020 - 17:46

Dzięki serdeczne za odpowiedź, ale jakby nie o to pytałem. Płytko to tam jest prawie wszędzie. Dobre miejsce to takie które darzy wszystkich, bez względu na to co wrzucą do wody. Sposób prowadzenia czy przynęta działa wszędzie, gdzie jest ryba oczywiście. Moje obydwa były z różnych miejsc geograficznie, natomiast podobnych wędkarsko, na mocno różniące się przynęty. I zdaje się niezbyt płytko bo prawie 3 metry
Tomek

Nie wiem czego oczekujesz? Że podam współrzędne, temperaturę wody, kierunek wiatru, nazwę, rozmiar, kolor przynętęy oraz wagę główki?
Płytko na Siemianówce tzn metr wody. Szukałem szczupaka, znalazłem sandacza.
  • bho70 lubi to

#4111 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1635 postów

Napisano 20 październik 2020 - 00:25

Tak jak pisałem. Żadnych szczegółów nie potrzebuję. Chodziło mi raczej o coś takiego
Łowiliśmy w różnych miejscach na różne przynęty, ot widocznie mieliśmy szczęście do ryb
Albo
Tam gdzie staliśmy wszyscy łowili
Albo
Skuteczna była tylko jedna przynęta która dała kilka ryb tu, kilka tam
Albo
Skuteczna była tylko jedna gramatura.
W końcu sierpnia łowiłem w niedzielę, więc tylko do ok południa. Popłynąłem na miejscówkę. W ciągu godziny miałem 3 ryby, łódek dookoła kilkanaście, to kilka się zbliżyło. Po godzinie bez efektów część łódek się oddaliła. Przestawiłem się ok 100 metrów i znowu pół godz 3 ryby. Później już nic. Na tych dwóch miejscach stałem w sumie prawie 5 godzin. Na jednej łódce obok w tym czasie dwaj wędkarze złapali 3( przynęty całkiem inne niż moje) ryby i na drugiej 2(przynęty podobne do mojej ale cięższa główka). Jeden trochę oddalony trafił sumka. Ja byłem zadowolony, ale nie nazwałbym tego żerowaniem totalnym. Co więcej wydawało mi się, że mam sposób na tę wodę. No to się dowiedziałem w weekend, że nie mam i szukam gdzie był błąd, skoro brały. Wodom Cześć
Tomek

Użytkownik kostom63 edytował ten post 20 październik 2020 - 00:26

  • tomi101 i Rebel64 lubią to

#4112 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 20 październik 2020 - 09:09

Panowie o co to znowu za odłów się szykuje 20-22-pazdziernika PYZYDWY Białystok ogłosił .Przy pomocy siatek kur....a

 

Ze strony PZW Białystok:

Od dnia 20 października do dnia 22 października na obszarze wodnym zbiornika Siemianówka prowadzone są badania aktualnego stanu ichtiofauny, polegające na prowadzeniu odłowów monitorujących (kontrolnych) przy użyciu selektywnych zespołów wontonów narybkowych i młodzieżowych. Cykl badań w okresie letnim (2020 r.), jesiennym (obecnie) i wiosennym (2021 r.) ma na celu określenie struktury ichtiofauny:

- udział ryb drapieżnych w występującej ichtiofaunie,
- zróżnicowanie gatunkowe ryb pojawiających się w odłowach,
- efekty stosowanej polityki zarybieniowej,
- kondycję i zdrowotność występujących gatunków.
    Badania prowadzone są przez specjalistyczną firmę „Fish Projekt” pod nadzorem służb ichtiologicznych użytkownika (Okręgu PZW w Białymstoku). Prowadzone odłowy ryb przy użyciu sprzętu stawnego polegają na wystawieniu na około 20-25 minut zestawu specjalistycznego w wytypowanych miejscach akwenu, po czym zbierany materiał jest rejestrowany i ryba wypuszczana jest zwrotnie do wody (metoda przeżyciowa). Badania mają na celu wypracowanie dalszych działań dla potrzeb ochrony i wspierania zespołów ichtiofauny zasiedlającej ten obwód rybacki. Realizacja tego przedsięwzięcia da nam - wędkarzom obraz stanu ichtiofauny, oddziaływania na nią eksploatacji połowowej oraz efektów zarybiania.
    Wyniki badań będą przedstawiane na bieżąco (lato i jesień 2020 r. oraz wiosna 2021 r.), a końcowy raport przedłożony po zakończeniu przedsięwzięcia.


  • kostom63, cobrax i bho70 lubią to

#4113 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 20 październik 2020 - 19:28

Najbardziej podoba mi się tu cytat: - efekty stosowanej polityki zarybieniowej,   



#4114 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 20 październik 2020 - 19:30

Bartek a może masz dostęp do wyników z letniego odłowu i jakiegoś opracowania ?



#4115 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 20 październik 2020 - 20:05

Nie mam, ale i nie szukałem, ani nie pytałem, pogmeram


  • Piotrek Milupa lubi to

#4116 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 20 październik 2020 - 22:30

Najbardziej podoba mi się tu cytat: - efekty stosowanej polityki zarybieniowej,

mi też, 3-4 mln.szt szczupaka rocznie , sandacz 0 szt, efekt powalający ,kto kogo dyma? Sandacz szczupaka? ,Czy PZW wedkarza?

Użytkownik kkonrad edytował ten post 20 październik 2020 - 22:31

  • korol lubi to

#4117 OFFLINE   Dejv2020

Dejv2020

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Siemianóka

Napisano 21 październik 2020 - 09:28

witam wszystkich
odnośnie stawiania siatek na siemianówce od marca do maja stały kilometry siatek .widziałem na własne oczy podobno wyłowili 25ton sandacza rybacy z elbląga(PODOBNO) wynajeci przez pzw Białystok.podobno zbierali ikre od sandaczy .ale ryby zabierali

#4118 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 21 październik 2020 - 09:40

Przejrzałem ogólnodostępne materiały i nic nie znalazłem, zadałem pytanie o wyniki, zobaczymy.



#4119 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 21 październik 2020 - 12:37

witam wszystkich
odnośnie stawiania siatek na siemianówce od marca do maja stały kilometry siatek .widziałem na własne oczy podobno wyłowili 25ton sandacza rybacy z elbląga(PODOBNO) wynajeci przez pzw Białystok.podobno zbierali ikre od sandaczy .ale ryby zabierali


Skąd wy bierzecie takie info ??? Jeśli nie ma na to dowodów to po co wrzucać takie ploty do neta...Nie ma takiej opcji żeby okreg Białystok wylowil 25t czy 15t sandacza i nikt nic o tym nie wie...takich odlowow po prostu nie było;-) A o te badawcze nie martwcie się...są wykonywane zgodnie ze sztuką i przede wszystkim przez zewnętrzną firmę przy udziale ichtiologa na zlecenie okręgu A nie przez naszego rybaka;-)

#4120 OFFLINE   Dejv2020

Dejv2020

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Siemianóka

Napisano 21 październik 2020 - 13:23

to po co stały siatki w marcu i kwietniu w zatoce tarnopolskiej.zgłaszałem to do PSRu to powiedzieli ze to siatki pzw Białystok