Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#2001 OFFLINE   Fidlej

Fidlej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaMichalowo
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Wawreniuk

Napisano 06 listopad 2018 - 19:40

Ok

#2002 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 listopad 2018 - 20:17

Wszystkie pieniądze z mandatów trafiają do jednego gara zwanego Skarb Państwa, i nie ma znaczenia gdzie, kiedy i przez kogo są wystawiane.

PZW nie ma możliwości dofinansowywania PSR, a wojewoda zarządzający tą służbą ma ją ..................... Ważniejsze są dla niego szpitale, drogi itp.

Dlatego pisałem o straży okręgowej, która jest chyba jedyną, dostępną dziś, drogą do ochrony naszych wód.

 

A tego to nie wiedziałem, myślałem że wpadają do PZW :( Sorrki mój błąd, wynikający z niewiedzy 



#2003 OFFLINE   j@rex

j@rex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaSokółka
  • Imię:Jarek

Napisano 06 listopad 2018 - 23:31

A tego to nie wiedziałem, myślałem że wpadają do PZW :( Sorrki mój błąd, wynikający z niewiedzy 

Niestety smutna Polska rzeczywistość. Pieniądze z mandatów i kar za kłusownictwo i inne wykroczenia związane z łowieniem ryb trafiają do Skarbu Państwa i nie wiadomo co się z nimi dalej dzieje. W normalnych krajach takie środki są przeznaczane na ochronę i zagospodarowanie wód. W normalnych krajach nie ma czegoś takiego jak Rybactwo Śródlądowe. W normalnych krajach wędkarz nie wali w łeb wszystkiego co mu na haczyk wlezie. Daleko nam jeszcze do normalności, bardzo daleko. No ale to tylko moje skromne spostrzeżenia można z tym się nie zgodzić w końcu żyjemy w Demokratycznym Państwie. 



#2004 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 07 listopad 2018 - 00:05

(...) W normalnych krajach wędkarz nie wali w łeb wszystkiego co mu na haczyk wlezie. . (...)

W pełni się zgadzam.

Niemcy to nienormalny kraj ;) Nie tylko walą wszystko*, to jeszcze mają zakaz wypuszczania ryb...

 

Ten mały żarcik niech Ci uzmysłowi, że animy pępek świata, ani jego zaścianek, więc nie ma się co samobiczować :)

 

 

* Nie dotyczy ryb objętych ochroną, w tym niemiarowych.



#2005 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 listopad 2018 - 07:02

Tak nawiasem mówiąc wczoraj na wodzie widziałem znów pływający patrol policji. Co najdziwniejsze nie zauważyłem żeby kogokolwiek kontrolowali. Ok 2 tygodni wstecz, taka sama sytuacja, kiedy ich widzę na wodzie. Czy ktoś tu z obecnych miał kontrolę?
  • tom_mich_ lubi to

#2006 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 listopad 2018 - 07:39

Jestem praktycznie co tydzień, ani jednej kontroli, kilka razy widziałem jak kontrolowali ale to były lodzie do pływania rekreacyjnego, z dziećmi czy 5 osób na łódce

Użytkownik wisniowy21 edytował ten post 07 listopad 2018 - 07:40


#2007 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 07 listopad 2018 - 07:47

Tak nawiasem mówiąc wczoraj na wodzie widziałem znów pływający patrol policji. Co najdziwniejsze nie zauważyłem żeby kogokolwiek kontrolowali. Ok 2 tygodni wstecz, taka sama sytuacja, kiedy ich widzę na wodzie. Czy ktoś tu z obecnych miał kontrolę?


Kolego Andrzeju ja miałem nie mile spotkanie z nimi ... Pływali przy mnie tydzień dzień w dzień a w ostatni dzień urlopu podpłynęli 😊oczywiście gaśnicy nie było ledwo się uratowałem od mandatu ... Ogólnie bardzo nie mili są ...😁

#2008 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 07 listopad 2018 - 08:39

W pełni się zgadzam.

Niemcy to nienormalny kraj ;) Nie tylko walą wszystko*, to jeszcze mają zakaz wypuszczania ryb...

W Finlandii właściciel domku letniskowego nad wodą ma prawo odławiać sieciami jak mu na wędkę nie idzie. Koledzy byli porażeni ilością sieci w ub. roku we wrześniu w płd. Finlandii a później pojechali na Alandy i było to samo. W Norwegii wody śródlądowe są w zasadzie prywatne (przynajmniej te z którymi miałem kontak) i nie ma znaczenia czy to jezioro czy potok czy rzeka. Opłaty za jeden dzień od 50 do 200 NOK . Właściciel ma prawo przejechać siatą jak mu się będzie chciało. 



#2009 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 07 listopad 2018 - 08:50

Wczoraj policja jedną łódź zabierała z wody. Jeszcze trochę i nie będzie nawet nikt straszył, a wczoraj pływał gościu taką starą kabinówką niebieską z małym motorkiem, słyszałem jak się chwalił że ostatnio 30 szczupłych wytargał. Zwróciłem uwagę jak niewymiarowego wyciągnął to powiedział że na jego miarce ma 51cm...

#2010 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 07 listopad 2018 - 09:22

Wczoraj policja jedną łódź zabierała z wody. Jeszcze trochę i nie będzie nawet nikt straszył, a wczoraj pływał gościu taką starą kabinówką niebieską z małym motorkiem, słyszałem jak się chwalił że ostatnio 30 szczupłych wytargał. Zwróciłem uwagę jak niewymiarowego wyciągnął to powiedział że na jego miarce ma 51cm...

Ta "stara kabinówka niebieska" to była z białą kabiną?
W niedzielę, jeden z załogantów zaprosił do jej przytulnego wnętrza suma,na powitanie waląc go w łeb.
Policja pływała, tak bardziej prewencyjnie -pewnie strajkują. Widziałem jedną kontrolowaną łódkę.
We dwóch,spinningując na głębokiej wodzie, nie złowiliśmy nic. W zasięgu wzroku padło(dosłownie :-() 5-6 ryb. Wszystkie z trollingu.

Pozdrawiam Tomi B-)

#2011 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 07 listopad 2018 - 09:42

Ta "stara kabinówka niebieska" to była z białą kabiną?

Na spotkaniu JB gość z tej łódki zalecał nam trolling przy trzcinach bo tam szczupaki siedziały. Mówił że w pół godziny miał 2 sztuki po ok. 60cm i dalej pływał w tę i z powrotem, my z ręki nic nie złowiliśmy. Następnego dnia też pływał w tych samych miejscach ale nie rozmawiałem z nim. 



#2012 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 07 listopad 2018 - 10:00

Na Jednym z Podełckich jezior Jeden też tak robił i miał w nosie uwagi innych wedkarzy....Raz ,drugi,trzeci...Brał wszystko co mu się podobało,był to jakiś przyjezdny turysta z Mazowieckiego.Pewnego ranka jak wstał z jego łódki został tylko Opał  :rolleyes: i nie miał już na czym pływać...



#2013 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 07 listopad 2018 - 10:40

Może Zeus zesłał mu pioruny ;)


  • godski i puszek7 lubią to

#2014 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 07 listopad 2018 - 11:07


We dwóch,spinningując na głębokiej wodzie, nie złowiliśmy nic. W zasięgu wzroku padło(dosłownie :-() 5-6 ryb. Wszystkie z trollingu.

 

 

"Trzeba wstrzelić się w metodę" czy to troling czy z ręki, wrzesień może końcówka października wędkujemy z kolegą na małym zbiorniku, jak to kolega mówi "znamy" go jak własną kieszeń i nic kicha, widzę chłopaków z barweny lub może tylko koszulki ich i łowią małe ale łowią chyba ze trzy czy cztery. Fak a my nie możemy nić złowić, już kumpel zaczyna mnie drażnić trajkocze i trajkocze, zwracam mu uwagę a on dalej trajkocze, mówię wody po kolana czy pas trzeba być cicho, nie wiem czy kumpel zrozumiał czy miejsce zmieniliśmy ale i my zaczęliśmy łowić.

 

Troszkę z innej beczki, nie wiem jak wielkie są już sandacze, łowię na płyciakach to głównie szczupaki ale jakieś trzy tygodnie temu, widziałem cztery ładne sandacze złowione na dużym zbiorniku.

 

Wczoraj.

 

Plan jest taki spróbuję złowić sandacza, na głębokiej wodzie z ręki i co i kicha. Przebiłem nawet kilkunastu trolingowców osiem szczupaków wyjętych z ręki na głębokiej wodzie oraz jeden leszcz na gumę { drugi w tym sezonie }, jedna spinka ładnego szczupaka niejadka, branie gwizd hamulca luz, ściągam gumę po nie udanym zacięciu ale jak by coś mi ją podgryzało, już dawno tak nie miałem, a ten niejadek płyną aż do łodzi zawinął ogonem a ja zostałem z otwartą gębą. 

Przyzwoity sandacz został w strefie marzeń ... a ja zostałem z rozterką co wybrać płycizny czy głębiny, chociaż żebym nić nie złowił na głębokiej to bym wiedział ...

 



#2015 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 07 listopad 2018 - 14:45

Na spotkaniu JB gość z tej łódki zalecał nam trolling przy trzcinach bo tam szczupaki siedziały. Mówił że w pół godziny miał 2 sztuki po ok. 60cm i dalej pływał w tę i z powrotem, my z ręki nic nie złowiliśmy. Następnego dnia też pływał w tych samych miejscach ale nie rozmawiałem z nim.

Zdaje się że tak spód niebieski a kabina biała.

#2016 OFFLINE   Be.ny

Be.ny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaLaskowice
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Krawczyk

Napisano 07 listopad 2018 - 18:11

Ten gosc  z niebieskiej łódki to RYBAK a NIE WEDKARZ. Miesiac temu robił to samo...


  • evin lubi to

#2017 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 07 listopad 2018 - 19:31

I właśnie tacy ludzie jak on plus troling robią swoje, tacy jak on z ręki nigdy tyle nie złowią bo się najzwyczajniej w świecie zmęczy. Takich jest więcej tu i dlatego jest potrzebny zakaz trola, przy obecnym braku kontroli.

#2018 OFFLINE   focus224

focus224

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjawieś
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 listopad 2018 - 19:36

W tym roku jestem średnio dwa razy w tygodniu ( latem bywało że i częściej ) na zalewie. Łowię z łódki spiningując, bywam w różnych miejscach ale kontroli jeszcze nie widziałem. Co prawda we wrześniu klika razy widziałem z daleka łódź policyjną i tyle. Za to "kłusoli" ( łowiacych bez limitu i bez wymiaru ) zawsze można spotkać , wystarczy trochę poobserwować. A tą łódź niebieskobiałą z kabiną też kojarzę. Daleko jej właścicielowi do zasad.



#2019 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 07 listopad 2018 - 23:02

Wczoraj policja jedną łódź zabierała z wody. Jeszcze trochę i nie będzie nawet nikt straszył, a wczoraj pływał gościu taką starą kabinówką niebieską z małym motorkiem, słyszałem jak się chwalił że ostatnio 30 szczupłych wytargał. Zwróciłem uwagę jak niewymiarowego wyciągnął to powiedział że na jego miarce ma 51cm...

Niebieski ścigacz z szybką i 2 konnym silnikiem.


  • puszek7 lubi to

#2020 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 04:23

I właśnie tacy ludzie jak on plus troling robią swoje, tacy jak on z ręki nigdy tyle nie złowią bo się najzwyczajniej w świecie zmęczy. Takich jest więcej tu i dlatego jest potrzebny zakaz trola, przy obecnym braku kontroli.

A ja jestem za zakazem tego zakazu a potrzebny jest  zakaz braku kontroli :D , a ta na powaznie zakazy  nic nie dadzą-  tylko racjonalna gospodarka