Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5083 odpowiedzi w tym temacie

#2121 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 20 listopad 2018 - 09:44

601 703 238 . Gosc ma bardzo bezpieczne łódki. ROMANY 430 i Wandy 420. Cena jak pogadasz ze z forum to 50 zł za dzień
  • barach3 i kostom63 lubią to

#2122 OFFLINE   Radzio

Radzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 20 listopad 2018 - 09:53

Nie udzielam się na forum z braku czasu ale napiszę kilka słów odnośnie okoni. Ostatnie miesiące wędkowałem intensywnie na zbiorniku (spinning i trolling) i dopiero można powiedzieć, że tydzień temu się w nie wstrzeliłem. Brania koło południa i później.Na 8-9cm kopyta ok. 12 szt 38-30cm. Syn złowił dwa podobne. Ale mam w sumie tylko jedno takie miejsce gdzie się gromadzą w okresie listopad-grudzień. Wcześniej raz połowiłem podobnych w czerwcu na tzw. drodze tylko że na wirujące ogonki.
  • kostom63, korol i Arteczek lubią to

#2123 OFFLINE   KWin

KWin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 20 listopad 2018 - 21:56

Dzięki ogromne evin !!!  Jeżeli jeszcze ktoś może polecić wypożyczalnie sensownych łodek w dobrej cenie tak na wszelki wypadek będę zobowiązany



#2124 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 21 listopad 2018 - 17:49

Miał być wypad w czwartek a wyszedł dzisiaj ,pogoda nie rozpieszczała bo wiało  ale rybki dopisały w sumie 8 sandaczy i 1 szczupak 

 

https://www.fotosik....OlIMKVAHu~NITiv

 

https://www.fotosik....TQDUrRL2O~ZSYQT

 

https://www.fotosik....3PQU3e4zT~oCZH6



#2125 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3554 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 21 listopad 2018 - 18:22

Mam prośbę - wstawiaj zdjęcia na serwer forum.


  • woblery z Bielska lubi to

#2126 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 00:18

Nie chce mi się tu pisać, stosunek do tego akurat tematu mam taki sam, jak do nieszczęsnej Siemianówki.......ale w końcu ktoś musi :rolleyes:

 

Niby prosty chłop z Bokin opowiadał mi dawno temu o tym, jak krótko po wybudowaniu zalewu konie przestały pić wodę z Narwi. Niby prosty, a przyrodę doskonale rozumiał. Cukrownia czy inna mleczarnia w Łapach nie była dla niego skończonym nieszczęściem, Siemianówki nienawidził, choć pewnie nigdy tam nie był i znał tylko ze słyszenia. W okolicach Suraża i Topilca starzy wędkarze pokazywali mi, gdzie dawniej trzymali łódki. Dziś to po prostu łąki, często suche jak wiór. Bywa, że latem nie da się wypłynąć na rzekę. Powód? Wszyscy podają jeden, Siemianówka. Brudna woda, sinica? Siemianówka. Totalne narwiańskie bezrybie? Tu obok inkryminowanego zbiornika jazy. 

 

Były już pomysły, żeby wysadzić w powietrze wszystkie te melioracyjne fantasmagorie, ale z jakiegoś powodu się nie da. Da się za to w Narwiańskim Parku Narodowym przegrodzić rzekę jakimiś sztucznymi przegrodami, niby ku uciesze ptactwa i ornitologów. Efekty są......tylko negatywne, ptaków nie przybyło, ryb ubyło.

 

Każdy zapewne słyszał o autochtonach, ciągnących po lodzie worki z kilkudziesięcioma kilogramami dorodnych okoni. Tak było dawniej na Siemianówce dość często, okolica pożarła sobie pasiaków tonami. Dobre czasy, gdy nawet 'Warszafka' wierciła dziury 'na Białorusi'. No i te dobre czasy wróciły. Ciągną chłopaki łodzie już chyba ze Śląska.    

 

Źle to czy dobrze? Jak w Konopielce - czy tu gani się nas, czy chwali? B)

 

Chyba Marek Szymański jeszcze w latach 90. pierwszy napisał o wędkarskich burdelach. Panowie, Siemianówka jest takim właśnie burdelem! Dlaczego oczekujecie czegoś więcej? Skąd pomysł, że zalew, który zabija Narew, stanie się zbawieniem dla przyrody i nowoczesnych wędkarzy? To się wyklucza! 

 

Siemianówka jest złem, zdaje się wiecznym i nieodwracalnym, jedyny z niej dziś pożytek jest taki, że odessała wielu szukających łatwego do pozyskania białka z narwiańskich brzegów. Niech żrą! Sumy, sandacze, szczupaki, okonie......a nawet bolenie, które brały doskonale zdaje się w zeszłym sezonie. Wymoczone w mleku są rzekomo wyborne. A PZW niech strzyże 'po pińcet' od łebka, niech zarybia i niech robi biznes w tym domu uciech niczym najlepszy alfons. Cóż, mało kto się przyzna, ale tego właśnie domaga się masowy wędkarz :D

 

I jeszcze takie oto spostrzeżenie - Siemianówka pokazuje jak na dłoni dwie prawdy - brak sieci na związkowych wodach powoduje dość szybko wzrost pogłowia ryb, natomiast wędkarze nie są gorsi od rybaków, może nawet potrafią więcej i szybciej.

 

Połamania ;)


Użytkownik cristovo edytował ten post 22 listopad 2018 - 00:29


#2127 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 06:56

Czytam i czytam i przecieram oczy ze zdumienia. Jednak te Śląskie zaporówki nie są takie złe.
Czy to prawda, że na Siemianówce przy zalewaniu jakieś sterty gówna przykryto wodą?!?

#2128 OFFLINE   Jacques

Jacques

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Jacek

Napisano 22 listopad 2018 - 11:56

Czytam i czytam i przecieram oczy ze zdumienia. Jednak te Śląskie zaporówki nie są takie złe.
Czy to prawda, że na Siemianówce przy zalewaniu jakieś sterty gówna przykryto wodą?!?

no może nie sterty gówna, ale podobno nie wszystkie szamba opróżniono :(



#2129 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 22 listopad 2018 - 12:30

To może woda na Siemianówce jest skażona, a razem z nią wszystkie ryby i spożywanie ich grozi śmiercią? ;)

 

... dobrze, że wypuściłem wszystko co złowiłem...


  • Novis lubi to

#2130 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 22 listopad 2018 - 12:59

Spoko, chwalicie, że jest ładny Okoń. W 2019 porozumienie między Białymstokiem a Mazowieckiem. Siemianówka będzie musiała przyjąć na klatę nowych chętnych. Obawiam się, że Okoń szybko zniknie.


Użytkownik luk_80 edytował ten post 22 listopad 2018 - 12:59

  • beton007, rower26 i Morisss lubią to

#2131 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1400 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 listopad 2018 - 13:20

Trzeba będzie jakąś marinę kolejną zbudować, jak się wszystkie łódki z 13 z Zegrza i innych stanic i portów na Siemionkę przetransportują. Okręg Mazowiecki potrafi zjeść rybkę, oj potrafi. Może i prezes Zbyszek nową smażalnię wybuduje nad Siemianówką? Czas pokaże.


Użytkownik rower26 edytował ten post 22 listopad 2018 - 13:21

  • szydłoś lubi to

#2132 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 listopad 2018 - 15:27

Porozumienie z Mazowieckim to jakieś nieporozumienie. Okręg B-stok dał się po prostu w******* . Zyskamy Nurzec i dwa słabe zalewy na naszym terenie (dotychczas dopłata roczna tylko 20 zł!), a otwieramy w szczególności Siemianówkę i tanie dopłaty za roczne pozwolenia na wody pstrągowe. Znikną dopłaty za 1 dniówki na Siemke i krainę PiL, a takich podejrzewam, że było dużo z "mazowieckiej" strony. Ciekawe ilu wędkarzy z okręgu B-stok "skacze z radości" dzięki temu porozumieniu, zapewne niewielu... Bedyński to dobry biznesmen, trzeba to śmiało przyznać. Szkoda, że zarząd okręgu Białystok jest jaki jest... Jedyna pewna persona w zarządzie okręgu to chyba nasz naprawdę PRO wędkarski prezes Dariusz Dziemianowicz . Ale cóż on jeden może, skoro większość zarządu jest pokroju Bedyńskiego.



#2133 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 22 listopad 2018 - 15:45

Porozumienie z Mazowieckim to jakieś nieporozumienie. Okręg B-stok dał się po prostu w******* . 

Z mojego punktu widzenia jako że należę do koła w Mielniku bardzo dobrze bo i w Wiśle koło domu będe mógł łowić . 

Ale .......... wolałbym żeby tego porozumienia nie było. 

Teraz żeby sobie połowić w sobotę to nad Siemianówkę będzie trzeba najpóźniej w czwartek po południu jechać żeby w sobotę rano łódkę zwodować. 

Ja na szczęście mam ponton, mogę dymać obok slipu. 



#2134 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 16:01

Spokojnie Panowie! Rybki jest FULL, wszystkim wystarczy!  :P


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 22 listopad 2018 - 16:02

  • PAMPUCH71 lubi to

#2135 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 22 listopad 2018 - 16:46

Spoko jest górny wymiar na leszcza karasia i wzdręgę .Damy radę :D



#2136 OFFLINE   Mich

Mich

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 17:11

Witam. Czy slip na rybakach jest mocno oblodzony? Da radę łódkę zwodować?



#2137 ONLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 22 listopad 2018 - 18:05

Porozumienie z Mazowieckim to jakieś nieporozumienie. Okręg B-stok dał się po prostu w******* . Zyskamy Nurzec i dwa słabe zalewy na naszym terenie (dotychczas dopłata roczna tylko 20 zł!), a otwieramy w szczególności Siemianówkę i tanie dopłaty za roczne pozwolenia na wody pstrągowe. Znikną dopłaty za 1 dniówki na Siemke i krainę PiL, a takich podejrzewam, że było dużo z "mazowieckiej" strony. Ciekawe ilu wędkarzy z okręgu B-stok "skacze z radości" dzięki temu porozumieniu, zapewne niewielu... Bedyński to dobry biznesmen, trzeba to śmiało przyznać. Szkoda, że zarząd okręgu Białystok jest jaki jest... Jedyna pewna persona w zarządzie okręgu to chyba nasz naprawdę PRO wędkarski prezes Dariusz Dziemianowicz . Ale cóż on jeden może, skoro większość zarządu jest pokroju Bedyńskiego.

 

Andrzej, kasa się liczy i nic więcej. Wiem, ile do tej pory okręg Białostocki zarobił na trollingu... i wcale się nie dziwię, że prezes i ichtiolog nie brali udziału w głosowaniu. Umyli ręce niestety, aby mieć "czyste sumienie". To tak jak w polityce... Więc nasuwa mi się jedna myśl, siatki to był pikuś…, zawsze się znajdzie rozwiązanie na super zarobek. 


  • PAMPUCH71 i tomi101 lubią to

#2138 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 listopad 2018 - 18:39

Jurek siatki to nie był pikuś. Siatkami w jeden sezon wyławiali takie ilości szczupaka i innej ryby, jakiej wędkarze by nie wyjęli przez kilka lat. Masakra na Siemce była w tamtym roku, a teraz jest jej apogeum. Dopóki siaty nie wrócą ryby będą. Będzie ich mniej, ale będzie szansa na grubego zwierza cały czas i żeby w dobry dzień zlapać kilka ryb. Są dni, że ryby nie żerują i takich dni jest dużo- wtedy kilerzy po prostu nie łowią. W siatkę wpadało wszystko niezależnie od dnia w hurtowych ilościach. Trolling i walenie wszystkiego w łeb przez mięsiarskie grono nijak ma się do szkód jakie wyrządzały Siemianówce siaty. Wg prezesa okręgu, siaty nie wrócą.


Użytkownik beton007 edytował ten post 22 listopad 2018 - 18:40


#2139 ONLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 22 listopad 2018 - 18:55

Andrzej, siatki nie wrócą, bo osobiście słyszałem, że to dzięki niemu...Nie wiem ile lat łowisz na Siemianówce ale myślę, że nie długo niestety, góra 4-5 lat, mogę nawet to pisać na wyrost...Skoro uważasz, że trafisz grubego zwierza, to bardzo grubo się mylisz. Jestem ostatnio bardzo często nad wodą i widzę, jak te grube rybki są patroszone na brzegu. Serce boli i krew zalewa niestety. Więc dalej uważasz, że siatki są gorsze od wędkarzy... Niestety się mylisz...


Użytkownik Werem edytował ten post 22 listopad 2018 - 19:00


#2140 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 listopad 2018 - 19:36

Jurek to ile ja tam lowie nie ma znaczenia,ale lowie od ok 10 lat gdzie wcześniej tylko kilka wyjazdów rocznie, mam za to bardzo dużo kolegów którzy lowia tam od zalania. Wiem zatem co pisze. Oczywiście wędkarze mordują ogromną liczbę ryb, ale W przyrownaniu do siatek jest to niewielki % . Siemianówka to bardzo żyzna woda, tam szansa na gruba rybę będzie zawsze, tym bardziej na szczupaka. A jak jest żyzna widać po grubościach lowionych ryb i ich przyrostach (wystarczy spojrzeć na sandacza). Lowie na różnych wodach i nigdzie nie lowie tak napasionych ryb.

 

Co do powrotu siat to prezes okręgu był na zebraniu sprawozdawczym klubu Barwena. Zapytałem go o sieci, więc śmiało mogę wszystkim tu napisać, że siatki nie wrócą, bo takie słowa padły z jego ust. Rozjaśnił mi również kwestię dotyczącą ochrony wód. Niestety wygląda jak wygląda i tak naprawdę to Panowie w sejmie powinni się tym zająć, bo podmioty takie jak PZW niestety, ale niewiele mogą.


Użytkownik beton007 edytował ten post 22 listopad 2018 - 19:51