Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5079 odpowiedzi w tym temacie

#2141 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 22 listopad 2018 - 19:52

Tak z ciekawości,czy suma odławiano siatami tak skutecznie, jak w trolingu?
  • franek88 lubi to

#2142 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 22 listopad 2018 - 19:53

Wtrącę swoje 3 grosze co do szczupaka , za 2 góra 3 sezony to go ze świeczką będziecie szukali.



#2143 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 listopad 2018 - 19:53

Ps. w ubiegłym roku też była rzeź na zalewie. Lobby z żywcem łowi teraz na trolling, ale czy aby na pewno łowią więcej ? Słyszałem też, że w tym roku nie będzie już sandacza bo ponoć został zjedzony w tamtym, no ale jakoś jest... ;-) 
 

Dopóki siaty nie wrócą ryby będą. Fajnie byłoby żeby trolling został zabroniony, ale przez kolejne 3 lata jednak będzie. 


Użytkownik beton007 edytował ten post 22 listopad 2018 - 19:59


#2144 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 22 listopad 2018 - 20:22

Andrzej,ale nie prównuj feedera do spinningu, w tym wędkarstwie przez 10 lat...;)!!!Każdy ma z nas swoich kolegów, którzy pamiętają zalanie, które ja również pamiętam z racji swojego wieku. Skoro uważasz, że wędkarze mordują niewielki procent ryb względem wcześniejszych siatek, to dalej ślepo wierzysz w to, że masz rację. Mam nadzieję, że się mylę w tym, co piszę. Ale z racji wieku i pewnych doświadczeń, które przeżyłem już wiem, że nic nie będzie dobrego na tej małej wodzie, nawet jeśli jest taka żyzna...A tak na marginesie, mój tata świętej pamięci całe życie polował i mordował zwierzęta. Też było mnóstwo kłusowników po których zawsze przywoził wnyki do domu. Ale przed śmiercią przyznała się, że to myśliwi przyczynili się do degradacji zwierzyny płowej a nie wnyki...Sam jestem myśliwym ale jedyne co ro robię, to opłacam składkę i jeżdżę przestrzelać broń co roku na strzelnicę...



#2145 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 22 listopad 2018 - 20:28


 

Andrzej, nie pisz tu o spotkaniu z prezesem na spotkaniu sprawozdawczym bo ja o tym słyszałem osobiście w biurach zarządu zaraz po zdjęciu siatek..., a to było kilka dobrych lat wstecz.Jeszcze raz napiszę, że to prezes się przyczynił do ich zlikwidowania ..., dobrze, że takie zasługi sobie przypisuje...


Użytkownik Werem edytował ten post 22 listopad 2018 - 20:37


#2146 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 listopad 2018 - 20:35

:-)



#2147 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 22 listopad 2018 - 20:43

Nie będę musiał dopłacać za wody mazowieckie  :)
 

 

 

 


Użytkownik korol edytował ten post 22 listopad 2018 - 20:46


#2148 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 22 listopad 2018 - 20:50

Ryba żeby wejść w siaty musi być aktywna  poruszać się.Rybę nie aktywną czytaj nie żerującą leżącą  przy dnie można najechać woblerem.Siemianówkę zniszczyli wędkarze spływający dwa trzy razy do samochodu z kompletami w ciągu dnia,  siaty oczywiście też szczególnie zaraz po zejściu lodu jak i przegradzanie tras jesiennej migracji na zimowiska.No i PZW brak chęci wprowadzenia górnych wymiarów.


  • Werem, leszczynski.bp i Sandi lubią to

#2149 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 22 listopad 2018 - 21:50

Panowie w tym temacie można przeczytać o wszytskim..... żale, skargi,donosy, oskarżenia itd itd....Ale od dłuższego czasu nic o tym co powinno się tu głównie znajdować , czyli o wynikach, rybach.Próżno też szukać jakiś fotek z Wody  :mellow:  a chyba po to jest ten Wątek?

 

Może czas na zmianę ?


  • beton007, tost i bho70 lubią to

#2150 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 listopad 2018 - 21:57

Też jestem za.... :-) jutro pływam, jak coś trafię okazalego to jutro wyjatkowo wrzucę i zachęce dodatkowe 100 łódek do sobotnich wojaży :-)
  • PAMPUCH71 i Maciek_7 lubią to

#2151 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 listopad 2018 - 22:19

ja w niedzielę śmigam :P 



#2152 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 22 listopad 2018 - 22:51

Też jestem za.... :-) jutro pływam, jak coś trafię okazalego to jutro wyjatkowo wrzucę i zachęce dodatkowe 100 łódek do sobotnich wojaży :-)

A co żałujesz innym Ryb,czy miejsca na wodzie   :D...Ja pitolę  ;)



#2153 OFFLINE   Krystianin

Krystianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:K

Napisano 23 listopad 2018 - 06:00

Panowie w tym temacie można przeczytać o wszytskim..... żale, skargi,donosy, oskarżenia itd itd....Ale od dłuższego czasu nic o tym co powinno się tu głównie znajdować , czyli o wynikach, rybach.Próżno też szukać jakiś fotek z Wody  :mellow:  a chyba po to jest ten Wątek?

 

Może czas na zmianę ?

Andrzeju wydaje mi sie, że to jest dobre miejsce na rozmowę o Siemianówce, w tym narzekanie , skargi i żale :)  . Na wrzucanie zdjęć ryb jest miejsce  w innym wątku . Sandacz 2018 Szczupak 2018 itd. ;)


  • beton007, szydłoś i mentnooki lubią to

#2154 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 23 listopad 2018 - 09:35

Andrzeju wydaje mi sie, że to jest dobre miejsce na rozmowę o Siemianówce, w tym narzekanie , skargi i żale :)  . Na wrzucanie zdjęć ryb jest miejsce  w innym wątku . Sandacz 2018 Szczupak 2018 itd. ;)

 

Jest także wątek "Gotujemy" w którym można się podzielić przepisem na suma w berecie...



#2155 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 23 listopad 2018 - 10:05

Masz rację Krystian... Może trochę się zapędziłem.Tak będzie zdrowiej dla Wszytskich  ;)  pozdrawiam


  • Krystianin lubi to

#2156 OFFLINE   PAMPUCH71

PAMPUCH71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBIAŁYSTOK
  • Imię:Adam

Napisano 23 listopad 2018 - 10:34

Spokojnie Panowie! Rybki jest FULL, wszystkim wystarczy!  :P

Dodatkowe 200 łódek w trolu problemu żadnego nie sprawi ,rybka jest nie do przebrania.
Ptactwo wodne wszelakie na bieżąco uzupełnia braki, bombardując w locie drapieżnym narybkiem 😉
Pzdr.
  • beton007 i Maciek_7 lubią to

#2157 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 23 listopad 2018 - 10:42

Dodatkowe 200 łódek w trolu problemu żadnego nie sprawi ,rybka jest nie do przebrania.
Ptactwo wodne wszelakie na bieżąco uzupełnia braki, bombardując w locie drapieżnym narybkiem
Pzdr.

 

Adaś, pod warunkiem, że nie ziści się "czarny scenariusz" i za 2 lata sam sandacz na Siemianówce nie zostanie, bo takie krążą prognozy... :(  Jak Czebaczek Amurski, będzie miał tarło po 3-4 razy w roku... Nie ma szans tego przebrać :o

 

 

P.S. Jaki w tym roku najlepszy wynik wykręciłeś? 30 pękło?


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 23 listopad 2018 - 10:43

  • PAMPUCH71 lubi to

#2158 OFFLINE   PAMPUCH71

PAMPUCH71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBIAŁYSTOK
  • Imię:Adam

Napisano 23 listopad 2018 - 11:13

Tego właśnie się obawiam,już teraz strach wodę wiosłem zamielić, czepiają się jak piranie,bywa że po 2-3 sztuki wiszą uczepione kłami na jednym pagaju.
W ostatni weekend wpłynęliśmy w takie miejsce,gdzie wyrwać wiosełko z sandaczowego pyska samemu było nie sposób.

30 sztuk to po pijaku i z zamkniętymi oczami😁
  • pitfish i Maciek_7 lubią to

#2159 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 23 listopad 2018 - 11:30

Tego właśnie się obawiam,już teraz strach wodę wiosłem zamielić, czepiają się jak piranie,bywa że po 2-3 sztuki wiszą uczepione kłami na jednym pagaju.
W ostatni weekend wpłynęliśmy w takie miejsce,gdzie wyrwać wiosełko z sandaczowego pyska samemu było nie sposób.

30 sztuk to po pijaku i z zamkniętymi oczami😁

To i tak mieliście furę szczęścia! Stary, ja już słyszałem o dwóch łajbach pogryzionych. Chłopaki ledwo do brzegu się dostali. Ja już postanowiłem, że na przyszły rok zmieniam na aluminium, bo nie ma żartów.

Co do ryb to my ostatnio nie dobiliśmy do 30, chyba na 28 się skończyło, ale co dziwne ze 30% króciaków było.

A może wstawiłbyś jakieś zdjęcie na zachętę dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się odwiedzić zbiornika?

#2160 OFFLINE   PAMPUCH71

PAMPUCH71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBIAŁYSTOK
  • Imię:Adam

Napisano 23 listopad 2018 - 11:46

Ee,nie ma się czym chwalić ,sandacze z Siemionki poniżej 90cm to nie ryby.
Gumofilce na dorożkę większe wyciągają.
  • focus224 lubi to