Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#2281 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 11 grudzień 2018 - 14:07

Kamil robi cały czas. A skąd wiesz co zrobił kolega Szydłoś ? Spokojnie nie oceniajmy kolegów po ich wpisach jezeli ich nie znamy.

Masz rację, że nie powinno się oceniać. Ale tak samo powinno pisać się o tym co się samemu zrobiło a nie prosić innych aby robili więcej. Czyż nie? Jeśli kolega Szydłoś coś zrobił to niech napisze oczywiście. A jak nie to proponowałbym odejść od klawiatury i wirtualnej rzeczywistości i zacząć działać w realu.

I to dotyczy wszystkich tu narzekających tym bardziej, że sezon sprawozdawczy w kołach się właśnie zaczyna. Bo co roku jest narzekania jak to jest źle, ale wiele tyłków zamiast zostać ruszonych z kanapy, woli tam pozostać i bić pianę na forum. A od tego lepiej nie będzie w rzeczywistości. A tylko "gówno burze" na forum.


  • DonF lubi to

#2282 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 11 grudzień 2018 - 17:46

Jedenaście wniosków mówisz, idziesz po bandzie. Podaj co wnioskowałeś bo to pewnie wszystkich nas w okręgu obchodzi.
Swoją drogą ciekawi mnie co dalej stanie się z Twoimi wnioskami patrząc na poczynania i poglądy członków ZO z Twego koła. 
Zbiornik Siemianówka stał się w przeciągu dwóch lat wstydem dla mieszkańców Podlasie, jesteśmy postrzegani jako patologiczni wędkarze. Poza tym Siemianówka to też powód degradacji Narwi i o tym już mądrzy profesorowie piszą. 
Jedyne słuszne było by oddanie Siemianówki dla prywaciarza, albo by zrobił z tego piękne łowisko i zarabiał kasę przez lata albo w jeden sezon wyjął rybę sieciami. Niestety te dwa wyjścia wydają się być lepsze niż to co teraz tam się dzieje.  

Robię Irek co mogę...czasami to za mało ;)

W  ZO jest tylko jeden członek z mojego koła...daleko odbiegający w swojej wizji nowoczesnego wędkarstwa od tego co razem z kolegami chcielibyśmy mieć przynajmniej w naszym okręgu ;)  ale nie wiem jak to się ma do moich wniosków ? 

Jeśli chodzi o wnioski to nie mam nic do ukrycia  ;)  Najlepiej zrobić bezwzględny NO KILL ...no ale wtedy taki np. dżentelmen z jednostki " Tenia"  za przeproszeniem ...zdechł by z głodu ;)

 

Przeszły wszystkie punkty bez punktu 6 i 7 ....na to niestety jeszcze nikt nie dojrzał ( i wędkarze co będą ściemniać i nie wpiszą do rejestru....i okręg , bo kto i jak to  skontroluje ? )

 

 

90n3ue.jpg


Użytkownik czocho edytował ten post 11 grudzień 2018 - 17:52


#2283 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:07

czocho
Piękna sprawa. Tyle wniosków od jednej osoby. 
Jest szansa na polepszenie w naszym okręgu jak znajdzie się jeszcze kilku naśladowców. BRAWO. Co do punktów to pkt 2 jest już zapisany w regulaminie rozgrywania zawodów na wodach okręgu. Wnioskiem na OKS.          

Piszesz że przeszły wnioski, a gdzie przeszły? 

 

aaa i tak formalnie to pkt 13 wyklucza pkt 12.

trolling temat rzeka, niestety zapisany i podpisany na zjeździe delegatów i teraz nikt nie da rady go wywalić. Na walnym ZO temat poruszany jednak skład zarządu  pochodzący wokół Siemianówki nie chce słyszeć o zakazie.  


Użytkownik keri edytował ten post 11 grudzień 2018 - 18:14


#2284 OFFLINE   Marcin_s

Marcin_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Marcin

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:34


trolling temat rzeka, niestety zapisany i podpisany na zjeździe delegatów i teraz nikt nie da rady go wywalić. Na walnym ZO temat poruszany jednak skład zarządu  pochodzący wokół Siemianówki nie chce słyszeć o zakazie.  

I słyszeć nie będzie chciał, bo to potężny zastrzyk finansowy dla okręgu.



#2285 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:38

Kamil zrobił coś a Ty co? Może warto czasem wziąć kilka głębokich wdechów wyłączyć kompa i pójść na zebranie koła. Pisząc że potrzeba więcej kolegów może warto coś samemu zrobić a nie tylko pisać.

W tym roku zebranie mojego koła było tydzień temu. Z powodów osobistych z których na forum się tłumaczyć nie zamierzam nie byłem. Ale kolega z którym pływam się zjawił i sam w pojedynkę przedstawił nasz wspólny wniosek. I z tego co usłyszał od władz koła jest duża szansa aby to o co wnioskowaliśmy pojawiło się w regulaminie na 2020. Jak tylko się pojawi to napiszę na forum. To nie pierwszy nasz wniosek i nie ostatni. Bo samo pisanie tutaj nic nie zmieni. Musicie to w końcu zrozumieć. Działanie, działanie i jeszcze raz działanie

:) Spokojnie ... Od dobrych kilku lat jestem na każdym Walnym swojego,koła....Próbuję działać ale i tak Gumofilce i dziadki maja mnie za dziwaka kóry łowi ryby głównie dla Fotki i buziaka..Nie łato w takim środowisku coś wywalczyć mówię Ci, szczególnie jak 70% zarządu to raz w roku wode widzi na oczy  :(  Taka niestety prawda...


  • PrzemekL i Marcin_s lubią to

#2286 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 11 grudzień 2018 - 18:41

I słyszeć nie będzie chciał, bo to potężny zastrzyk finansowy dla okręgu.

Cyfry znane i podane do publicznej wiadomości, czy to duży zastrzyk? Patrząc na inne wpływy to marny. 
Czekam na chwilę kiedy to ktoś upubliczni wnioskodawców trollingu, nazwiska głosujących za i przeciw. Jak również nazwiska tych którzy na ostatnim walnym ZO tak bardzo walczyli o nie podnoszenie opłaty za trolling jak i inne przepisy zbliżające nas do cywilizowanego świata. To ciągle ci sami ludzie i to ludzie głosujący dla przekonań a nie wpływów finansowych do okregu. 


  • Maciek_7 lubi to

#2287 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 11 grudzień 2018 - 19:21

czocho
Piękna sprawa. Tyle wniosków od jednej osoby. 
Jest szansa na polepszenie w naszym okręgu jak znajdzie się jeszcze kilku naśladowców. BRAWO. Co do punktów to pkt 2 jest już zapisany w regulaminie rozgrywania zawodów na wodach okręgu. Wnioskiem na OKS.          

Piszesz że przeszły wnioski, a gdzie przeszły? 

 

aaa i tak formalnie to pkt 13 wyklucza pkt 12.

trolling temat rzeka, niestety zapisany i podpisany na zjeździe delegatów i teraz nikt nie da rady go wywalić. Na walnym ZO temat poruszany jednak skład zarządu  pochodzący wokół Siemianówki nie chce słyszeć o zakazie.  

Bez wparcia kolegów z koła, którzy mają podobną wizję wędkarstwa do mojej i chodzą na walne zebrania!!!  nie ugrałbym nic.....słownie ZERO...wiec warto ruszyć dupę ten jeden raz w roku i mieć nawet  minimalny wpływ na to co dzieje się w tym b..... zwanym PZW....a potem można sobie z czystym sumieniem ponarzekać  ;) 

 

Odnośnie pkt. 2  dowiedziałem się dopiero na zebraniu walnym od przedstawiciela ZO...więc fakt można uznać punkt za nieważny ...ale mimo tego zrobiliśmy nieformalne głosowanie , żeby znać opinie członków biorących udział w zebraniu i wniosek przeszedł jednogłośnie ;)

 

Pkt. 13 to zabezpieczenie pkt 12 :P  Wiem , że ZO strzelił sobie w kolano i nie może zakazać trolla przed upływem tych trzech lat....Miał być element zaczepny do dyskusji i na farcie oba przeszły   ;) niech dalej się martwią co z tym zrobić tak samo jak ugryźć temat "monitoringu" Siemianówki....może jeszcze jest szansa na powstrzymanie tej patologii

 

O jakie wnioski pytasz Irek? bo te ostatnie przeszły na walnym głosowaniu mojego koła ...czyli moje  wnioski  to automatycznie wnioski 724 osób z mojego koła... chyba 3go co do wielkości  w okręgu ...więc stosownym byłoby , żeby ZO wziął to pod uwagę   ;)  



#2288 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 11 grudzień 2018 - 19:31

Kilka wniosków które złożyliście, złożyły też inne koła w okręgu tak więc jest szansa że ktoś się nad tym pochyli, typu wymiary górne, ochrona Siemianówki czy łowienie na żywca w okresie styczeń do maj.
Z racji że temat dotyczy Siemianówki warto by zgłosić zapis do regulaminu połowu na tym łowisku "Nie dla idiotów" to taka dygresja do całej dyskusji. Niestety same przepisy nie zmienią mentalności. Trzeba edukować. 
Fajnie że coraz szersze spektrum lokalnych wędkarzy dostrzega problemy i zaczyna o nich mówić nie tylko na łamach internetu. 
Warto rozmawiać. 



#2289 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 11 grudzień 2018 - 20:54

Kamil, brawo TY   :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:


  • beton007 lubi to

#2290 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 grudzień 2018 - 20:59

Kolego Czocho gratulacje, pokazywanie takiej postawy na forum na pewno kolejne osoby pchnie do działania. Mi te ostatnie posty dużo dały do myślenia.

#2291 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 11 grudzień 2018 - 22:02

Uważajcie koledzy z tym chwaleniem Postawy kol.#Czocho  ;) mi już się dostało choć nie wiem nadal dokładnie dlaczego...  :D widocznie wyrażanie aprobaty na takie działania kolegów innym się nie do konca podoba  :rolleyes:



#2292 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 11 grudzień 2018 - 22:17

:) Spokojnie ... Od dobrych kilku lat jestem na każdym Walnym swojego,koła....Próbuję działać ale i tak Gumofilce i dziadki maja mnie za dziwaka kóry łowi ryby głównie dla Fotki i buziaka..Nie łato w takim środowisku coś wywalczyć mówię Ci, szczególnie jak 70% zarządu to raz w roku wode widzi na oczy  :(  Taka niestety prawda...

To bardzo dobrze i cieszy mnie Twoja inicjatywa. Myliłem się i przepraszam jeśli to źle odebrałeś.Oby reszta lokalsow tez zaczęła chodzić na zebrania i może będzie normalniej

 

 

Uważajcie koledzy z tym chwaleniem Postawy kol.#Czocho  ;) mi już się dostało choć nie wiem nadal dokładnie dlaczego...  :D widocznie wyrażanie aprobaty na takie działania kolegów innym się nie do konca podoba  :rolleyes:

Patrz jak wyżej


  • szydłoś lubi to

#2293 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 11 grudzień 2018 - 23:10

To bardzo dobrze i cieszy mnie Twoja inicjatywa. Myliłem się i przepraszam jeśli to źle odebrałeś.Oby reszta lokalsow tez zaczęła chodzić na zebrania i może będzie normalniej

 

 

Patrz jak wyżej

Nie ma problemu... Niestety nasz mazowiecki jest narazie zabetonowany u góry...Można podejmować jakieś małe inicjatywy ale dalej z grubszymi sprawami (np.Górne wymiary) choć spróbuję,ciężko będzie pchnąć..



#2294 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 12 grudzień 2018 - 00:09

Kilka wniosków które złożyliście, złożyły też inne koła w okręgu tak więc jest szansa że ktoś się nad tym pochyli, typu wymiary górne, ochrona Siemianówki czy łowienie na żywca w okresie styczeń do maj.
Z racji że temat dotyczy Siemianówki warto by zgłosić zapis do regulaminu połowu na tym łowisku "Nie dla idiotów" to taka dygresja do całej dyskusji. Niestety same przepisy nie zmienią mentalności. Trzeba edukować. 
Fajnie że coraz szersze spektrum lokalnych wędkarzy dostrzega problemy i zaczyna o nich mówić nie tylko na łamach internetu. 
Warto rozmawiać. 

Szczerze mówiąc oprócz trollingu , którego sytuacja puki co jest wyjaśniona.... najbardziej zależy mi na górnym wymiarze szczupaka i suma...do tego zakaz żywca i najważniejsza kwestia pomysł na "ochronę" Siemianówki przed kolejnym sezonem świniobicia ;) także pokrywa się to z oczekiwaniami członków innych kół...to dobry znak :) jest szansa na kolejny krok do przodu....a obecny ZO, a przede wszystkim nasz nowy Prezes ZO( jesli to czyta serdecznie pozdrawiam ;) ) wydają się być bardziej prowędkarscy niż kiedykolwiek...takie mam odczucie więc myślę, że to ten czas i ta pora.... żeby wprowadzić  rewolucyjne zmiany, które zaprocentują na przyszłość....


  • beton007, Wobi i Krystianin lubią to

#2295 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 06:03

Szczerze mówiąc oprócz trollingu , którego sytuacja puki co jest wyjaśniona.... najbardziej zależy mi na górnym wymiarze szczupaka i suma...do tego zakaz żywca i najważniejsza kwestia pomysł na "ochronę" Siemianówki przed kolejnym sezonem świniobicia ;) także pokrywa się to z oczekiwaniami członków innych kół...to dobry znak :) jest szansa na kolejny krok do przodu....a obecny ZO, a przede wszystkim nasz nowy Prezes ZO( jesli to czyta serdecznie pozdrawiam ;) ) wydają się być bardziej prowędkarscy niż kiedykolwiek...takie mam odczucie więc myślę, że to ten czas i ta pora.... żeby wprowadzić  rewolucyjne zmiany, które zaprocentują na przyszłość....

Zakaz żywca? dla czego ? , - mozesz to uzasadnić 



#2296 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 grudzień 2018 - 06:14

Zakaz żywca tak w okresie od 01.01 do do 31.05

#2297 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 12 grudzień 2018 - 07:04

Zakaz żywca? dla czego ? , - mozesz to uzasadnić 

 

To forum dla ludzi łowiących na sztuczne przynęty.

 

Dlaczego tak Ci zależy na łowieniu na żywca? 



#2298 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 12 grudzień 2018 - 07:45

Zakaz żywca? dla czego ? , - mozesz to uzasadnić

h

W okresie 01.01 - 30.04 zakaz polowu na żywą i martwa rybe ? Co tu uzasadniać??? Ten przepis już dawno powinien byc bezwzglednie wpisany do Rapru
  • Wobi lubi to

#2299 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 12 grudzień 2018 - 07:46

A ja z racji tego aby wyrównać szanse dla tych którzy nie posiadają łódki ( ja takowej nie posiadam, kilka razy zdarzyło mi się połapać z kolegą  z łódki) ograniczyłbym połów drapieżnika od 1 listopada do 30 kwietnia. Ryby są już w miejscach gdzie łatwiej je załapać a potem jak wiadomo okres tarła.

 

Panowie hipokryci zapomnieli o ubiegłym roku. Proszę się cofnąć do komentarzy z ubiegłego roku i nie widziałem jakiejś "obrony Częstochowy" przed mięsiarzami.

Łódek nie było mniej tylko nie trolowano. Po prostu część w tym roku zmieniła sposób łowienia. A łódki krążyły między brzegiem a miejscami połowów.

 

Wy po prostu chcecie zmniejszyć sobie konkurencję chcecie bić rekordy złowionych ryb. Pewnie niewielka liczba zrezygnuje z łowienia ze względu na brak możliwości łapania w trolingu. Reszta wróci do starych metod. Wystarczyłoby skupić się na kontroli połowów i sytuacja wyprostowała by się. Limity i wymiary.

I specjalny rejestr połowów na Siemianówkę dla wędkujących z łódki gdzie wpisywano by ryby które zostawiamy sobie bezpośrednio po złowieniu.

A do tego kontrola i konkretne kary, które zniechęcałyby naruszanie przepisów.

Woda ma  być dla wszystkich a nie tylko dla wybranych. Istnieje jeszcze świat bez łódek.

Niech będzie i troling, i łapanie z ręki, i na żywca ale niech będzie to wszystko z rozsądkiem.

 

Ps. A co z tymi którzy z racji swoich ograniczeń nie dadzą rady łowić tradycyjną metodą spinningową i zostaje im albo troling albo na żywca? Co starszych ludzi na śmietnik? Wykluczyć z łowienia? A są i tacy. Was też ktoś może w przyszłości zepchnąć na margines życia.


  • woblerek48 lubi to

#2300 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 08:57

To forum dla ludzi łowiących na sztuczne przynęty.

 

Dlaczego tak Ci zależy na łowieniu na żywca? 

Przyjacielu  pytanie zadałam komu innemu i nigdzie nie , napisałem ze mi na tym zależy???? . zejdź na ziemie ,większość użytkowników JB. W TYM I JA nie łowi tylko na przynęty sztuczne to po pierwsze a po drugie kol.czocho   postulaty składa  na wody dostępne dla wszystkich nie tyko elity -spiningistow JB.

 

h

W okresie 01.01 - 30.04 zakaz polowu na żywą i martwa rybe ? Co tu uzasadniać??? Ten przepis już dawno powinien byc bezwzglednie wpisany do Rapru

Nie widziałem-moze nie doczytałem , ze postulujesz o zakaz w tym okresie -Wlasnie dla tego chcialem bys uzasadnił,  bo  jesli sie o coś się postuluje to mniej zorientowanym nalezą sie wyjasnienia .Taki zakaz w tym okresie jak najbardziej popieram .


Użytkownik Viking edytował ten post 12 grudzień 2018 - 09:02

  • czocho lubi to