Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#2541 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 09 sierpień 2019 - 13:56

A i much trza nałapać przed zachodem.



#2542 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 15:07

Poczuwam się sprzątać na pewno po sobie i stąd mój post . Bo po dwóch dniach łowienia nie mam gdzie wynieśc  śmieci . Wróciły za mną 150 km. I to jest ok . 

Przeciez te smieci przejechały z Toba już te 150km to nic im i Tobie nie bedzie kiedy wrócą skąd przyjechały ,mi tam nie przeszkadza ze nie mam gdzie worków wyrzucić, po sobie zabieram i po innych także ale  zauważam ze jest lepiej niz było .Ostatnio  udalo mi sie mojego znajomego uświadomić ze  korona z glowy jemu nie spadnie   jak to co przywiózł  nad wode , zabierze z powrotem.Jeszcze musze sie tylko przyzwyczaić by petów nie rzucać -ci co pala wiedza o co chodzi .

Pytanie da bywajacych na zalewem i znających tamtejsze tereny  .Czy w okolicy wieży widokowej mozna sie rozbić na dziko nad sama woda ? Jesli nie to gdzie ew mozna by było atrakcyjnie dla dzieci i dla mnie czyli wędkującego 


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 09 sierpień 2019 - 17:24


#2543 ONLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 sierpień 2019 - 00:41

Rozbic się na dziko możesz w sumie wszędzie , ale chyba najlepiej będzie w okolicy molo na Rudni http://atrakcjepodla...ad-siemianowka/  lub plaży przy Starym Dworze http://atrakcjepodla...m-siemianowka/.


Użytkownik beton007 edytował ten post 10 sierpień 2019 - 00:52


#2544 OFFLINE   Maly1224

Maly1224

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPoreba - Koceby
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Mikolajczyk

Napisano 11 sierpień 2019 - 11:19

Witam wybieram się nad zalew w długi weekend cel sandacz ktoś podpowie gdzie to szukać?

#2545 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 11 sierpień 2019 - 15:04

Kolego nie chcę być  niegrzeczny ale jeżeli  ma to pomóc .....w wodzie tego szukaj.


  • konrad712 lubi to

#2546 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 11 sierpień 2019 - 15:10

Witam wybieram się nad zalew w długi weekend cel sandacz ktoś podpowie gdzie to szukać?

Najpierw w lewo później w prawo a potem jak droga prowadzi

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#2547 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 sierpień 2019 - 15:59

Toście koledze pomogli :doh: 

 

Nie chcąc pomóc, do czego oczywiście macie pełne prawo, zawsze można wykorzystać okazję do milczenia...


  • kaziu_92 lubi to

#2548 OFFLINE   Maly1224

Maly1224

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPoreba - Koceby
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Mikolajczyk

Napisano 11 sierpień 2019 - 18:37

Konkretna pomoc to jest to😀😀

#2549 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 11 sierpień 2019 - 18:49

Takie tematy raczej na priv....juz kilka razy przekonałem się jacy "wędkarze" zaglądaja na forum...konkretnie w tym wątku  ;)Nikt nic nie wyłoży Ci na tacy....do tego Siemianówka do baaaardzo specyficzny zbiornik jesli chodzi o sandacza...taki całkiem niesandaczowy ;) Tu trzeba poświecić sezon dwa i wszystko się wyjaśni....a nie gdzie i na co....to tak nie działa uwierz mi



#2550 OFFLINE   Maly1224

Maly1224

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPoreba - Koceby
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Mikolajczyk

Napisano 11 sierpień 2019 - 19:38

Dzięki za odpowiedz

#2551 OFFLINE   Beny

Beny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaSupraśl/Białystok/Skomack Wielki

Napisano 14 sierpień 2019 - 17:49

na chwilę obecną to  nie szukaj ryby tylko wody.... :)  w niedzielę w miejscach gdzie było 3- 3,2m  było 1,5m  a  w ciekawszych zatoczkach po 0,4 -0,5 m wody.  Trzeba uważać, bo  pieńki które kiedyś były przy dnie mogą zaatakować śrubę silnika :D



#2552 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 sierpień 2019 - 17:52

Niektórym długi łikend się zaczyna to zaraz te pniaki powyciągają... Podejrzewam że narodu się zjedzie w sporej ilości.

#2553 OFFLINE   focus224

focus224

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjawieś
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 sierpień 2019 - 20:59

Niektórym długi łikend się zaczyna to zaraz te pniaki powyciągają... Podejrzewam że narodu się zjedzie w sporej ilości.

 

Podwodnymi pieńkami pewnie są bardzo zainteresowani ci co na skuterach pomykają. Pływanie za wyspą i na małym zbiorniku im nie straszne  a może to brak wyobraźni i bezmyślność ?



#2554 OFFLINE   Maly1224

Maly1224

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPoreba - Koceby
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Mikolajczyk

Napisano 19 sierpień 2019 - 18:29

Byłem zobaczyłem woda fajna spoko można łowić gdyby nie trolingowcy jak by mogli to by nawet po głowie orali jak na pierwszy wypad udało się dwa sandacze przechytrzyć oba pływają dalej jeszcze tam wrócę na jesieni😀😀😀😀
  • focus224 lubi to

#2555 OFFLINE   ZanderManiak

ZanderManiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 22:35

kilka dni bez wiatru i niestety od strony południowej Siemka wyglądała  jak na załączonych zdjęciach :(   - pies sąsiadów nie chciał nawet wejść do wody  co zwykle robił.

Do tego w zielonej brei dryfowało kilkanaście kilkucentymetrowych sandaczy , które najwidoczniej nie zdążyły uciec na nieco czystszą wodę 

Znalazłem jakiś artykuł który wskazuje że nasz  PZW celem poprawy jakości wody i unikania zakwitów sinic dostał zalecenia zarybiania głównie drapieżnikiem i unikania wpuszczania ryb spokojnego żeru, głownie karpiowatych  https://www.wedkarz....202/SIEMIANOWKA

Tymczasem z tabel  ze strony PZW wynika że  rok w rok wpuszcza się 1,6 tony kroczaka karpia . Sporo jest artykułów i opinii  że  karp wodę jednak mocno użyźnia  + żerując głęboko w mule naturalnie mąci przez co utrudnia wzrost roślinności która konkuruje z sinicami o azot i utrudnia ich rozwój (koło się zamyka )

 

Wydaje mi się  że  w przypadku tak  eutroficznego zbiornika jakim jest  Siemanówka  najlepsze byłoby jednak nie zarybienia karpiowatymi a jak największa populacja  drapieżnika , dorybiana  w jakimś stopniu z uwagi na ogromną  presje , ale też dbanie  o ich rozród naturalny , który daje większe szansa zdrowej populacji niż zarybienia (limity górne na wszystkie drapieżne + dodatkowe strefy bez trola - np. strefa na głębokim przy tamie )

Ludzie z całego świata  płacą tysiące  na wyjazd do Szwecji czy Ebro. Wspominają  przez lata metrowe szczupaki, sandacze czy  godzinne zmagania z wielkimi sumami.

 

A przecież przy odrobinie chęci i poprawie  świadomości moglibyśmy mieć to samo u siebie + może wówczas woda kwitła by  rzadziej i nie wyglądała w dni bez wiatru  jak  sadzaka.  Ten zalew ma potencjał (były dni że woda było mocno przeźroczysta - aż chciało się wskoczyć w upały . Super jest zażyć kąpieli w upalny dzień w przerwie od wędkowania  czy móc  wpuścić do wody dzieci.  Tym bardziej że w naszych stronach nie ma podobnych zbiorników.

Karpie może przecież znakomicie połowić na łowisku na Bachurach - tam w mojej opinii na oddzielonych od Siemianówki akwenach  powinno być budowa możliwe różnorodna i bogata populacja dużych  karpiowatych. 

 

Co koledzy sądzicie o powyższych rozmyślaniach , czy macie może jakieś doświadczenie praktyczne z innych łowisk (ponoć w Czorszynie nie wpuszczają już wogle karpia )

Czy Waszym zdaniem temat wart jest poruszenia  na zebraniach naszego PZW 

 

Załączone pliki



#2556 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 sierpień 2019 - 13:11

sumy były piękne, co z tego jak Tubylcy wyjeb...li je praktycznie w pień pierwszego roku trolla, złowienie szczupaka graniczy z cudem, jak ktoś wie gdzie to przynajmniej sandacza połowi :P Opcja z górnymi wymiarami na każdego drapieżnika piękna sprawa, każdy prawdziwy wędkarz będzie mógł zwrócić uwagę na ponad wymiarowe ryby, tylko teraz pytanie czy zanim to wprowadzą takowe będą występował, 2 tyg temu słyszałem o 5 sumach w okolicach 2m złapanych (przez weekend) przez jedną ekipę do dzisiaj nie wiem co można zrobić z 400 kg mięsa .... fakt można by zwrócić uwagę ale dla Tubylców ograniczenie ilościowe to nie problem, na karino handel kwitnie prosto z łodzi  



#2557 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 sierpień 2019 - 14:31

Trzeba dodać tylko że " tubylcy" na siemianówce to nie tylko najbliższa okolica ale i Białystok , Hajnówka, Bielsk Podlaski. A co do górnych wymiarów szczególnie suma to myślę tak samo, nie będzie praktycznie czego chronić

#2558 OFFLINE   focus224

focus224

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjawieś
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 sierpień 2019 - 19:56

A i "tubylcy" z W-wy i okolic, z lubelszczyzny itp. Połowa Polski się zjeżdżała głównie na troling.  Presja na rybę bez kontoli - no i jest jak jest.  Ilu  "tubylców" - tych prawdziwych i przyjezdnych szanuje zasady? 5% ? 10% ? Moje obserwacje mówią że znikoma część. 



#2559 OFFLINE   ZanderManiak

ZanderManiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 20:17

tym bardziej należy walczyć  o górny wymiar dla suma . choćby od 1,8 czy nawet 2 metrów.

Takie ryby to żywe pomniki przyrody a zmagania z nimi na kiju  to kwintesencja wędkarstwa spinningowego.  Świadomy wędkarz nigdy nie zabije takiej ryby.  Zwróci jej wolność z szacunkiem "po walce" z nadzieją na kolejne emocje w przyszłości.

Natomiast pozostałych kolegów trzeba wytrwale uświadamiać a dodatkowo na razie niestety wprowadzać formalne ograniczenia jak górny wymiar i dodatkowe miejsca wyłączone z trollingu - np.  w obrębie kilkuset metrów od tamy. 

Równolegle do tego ciągłe  uzupełnianie populacji drapieżników zarybieniami. 

Wtedy jest szansa że przy dużej  liczbie sumów , szczupaków czy sandaczy i mięsiarz będzie syty i większa szansa że okazom przy obowiązującym  górnym limicie częściej odpuszczą (przynajmniej ci co nie handlują)



#2560 OFFLINE   Jozik

Jozik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 21 sierpień 2019 - 09:47

Jedyną szansą dla tego bajora jest wprowadzenie zakazu trolingu i nie piszcie (co poniektórzy), że to nie metoda zabija. Bez odbioru.
  • Sandi i focus224 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych