Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#3521 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 11 maj 2020 - 18:08

Super. Drugi wyjazd i druga kontrola łącznie z bakistami,tydzień temu na amfiteatrze a wczoraj na małym pod wiatką.Tak trzymać panowie.A i jeszcze jedna informacja policja i strażnicy czekali na pewną łódź i jej zawartość.Jak będę wiedział na pewno czy mieli ryby to podam namiary.Myślę że może być duże zdziwienie jak to się potwierdzi goście byli często w zeszłym sezonie i dość dobrze łowili.Byłem przekonany że 100% ryb wypuszczają ,ale pewnego razu widziałem jak wyjmowali ryby,ok zgodnie z regulaminem 2 na beret.Ale wczorajsze informacje od strażników mnie powaliły.Zobaczymy czy się potwierdzą ale skoro przyjechała policja i schowali się za wiatę a strażnicy nagrywali całą akcję to musieli mieć pewną  cynę .Informacje dla nieregulaminowych bo tacy też tu zaglądają.Obserwacja z brzegu non stop, jazda po slipach wale trzepanie bakist,myślę że idzie dobre.



#3522 OFFLINE   Majki7878

Majki7878

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 11 maj 2020 - 18:23

Ja miałem kontrol 1 maja na małym zbiorniku, teraz wybieram się w sobotę zobaczymy czy pajki się ruszyły trochę 



#3523 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 11 maj 2020 - 18:28

Dzisiaj 8 ale pistolety do 55cm



#3524 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 11 maj 2020 - 18:59

Tak niskiego o tej porze roku nie pamiętam od chyba 20stu lat....Od jesiennego stanu jest może 0,5 m wyższy....Tragedia panowie,a będzie tylko gorzej....

Kamil a może 0.7 :D  :D 100 lat


  • czocho lubi to

#3525 OFFLINE   Elendil

Elendil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Piotr

Napisano 11 maj 2020 - 18:59

Za często też nie dobrze a kto ma wziąć to i tak wezmie a kto zapłaci mandat musi to odrobić.


Za pierwszym, za drugim, może się i zwróci, ale jak zapłacą kilka razy to się kolejny raz zastanowią. Oby tak dalej i częściej kontrolowali.
  • bho70 lubi to

#3526 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBHA

Napisano 11 maj 2020 - 19:08

Za pierwszym, za drugim, może się i zwróci, ale jak zapłacą kilka razy to się kolejny raz zastanowią. Oby tak dalej i częściej kontrolowali.

Kary powinny być dużo wyższe jak jest w krajach Unijnych to drugiego razu nie będzie, na zalewie powinni utworzyć jednostkę straży bo nacisk jest bardzo duży.


  • Elendil lubi to

#3527 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 11 maj 2020 - 19:50

Trochę nie rozumiem psr Białystok , jeśli jest tak duży problem na określonym zbiorniku to chyba trzeba zwiększyć kontrolę . Nie bardzo rozumiem kierownictwo tej grupy , czy tam ktoś ogarnia gdzie trzeba w danym okresie być
Czy ktoś to kontroluje ,gdzie powinno pojawić się psr czy ssr . Jeśli jest zbiornik z taką patologią to trzeba to ogarnąć . Oczywiście problem nie zniknie ale trzeba to ograniczyć , a jak słyszę i czytam to masakra .

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#3528 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 12 maj 2020 - 14:16

Trochę nie rozumiem psr Białystok , jeśli jest tak duży problem na określonym zbiorniku to chyba trzeba zwiększyć kontrolę . Nie bardzo rozumiem kierownictwo tej grupy , czy tam ktoś ogarnia gdzie trzeba w danym okresie być
Czy ktoś to kontroluje ,gdzie powinno pojawić się psr czy ssr . Jeśli jest zbiornik z taką patologią to trzeba to ogarnąć . Oczywiście problem nie zniknie ale trzeba to ograniczyć , a jak słyszę i czytam to masakra .

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Potrzebne jeszcze szczere chęci ,a tu ewidentnie widać że z jakiegoś powodu ich brak szczególnie ze strony PSR...Wolą chyba latac po krzakach za 2-3 wedkarzami robiąc przy tym wiele Km niż mieć na miejscu 50ciu czy 100 do skontrolowania...Dziwi mnie to.



#3529 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 12 maj 2020 - 14:34

Ja z kolei uważam ze ich tegoroczna taktyka będzie bardzo skuteczna . Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, A Ci co maja coś na sumieniu będą po kolei weryfikowani no i na pewno poniekąd zaskoczeni ;) Pozdrawiam normalnych Wędkarzy, przestrzegających zasady panujące na tym zbiorniku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3530 OFFLINE   Irek_D

Irek_D

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:D

Napisano 12 maj 2020 - 16:24

Trochę nie rozumiem psr Białystok , jeśli jest tak duży problem na określonym zbiorniku to chyba trzeba zwiększyć kontrolę . Nie bardzo rozumiem kierownictwo tej grupy , czy tam ktoś ogarnia gdzie trzeba w danym okresie być
Czy ktoś to kontroluje ,gdzie powinno pojawić się psr czy ssr . Jeśli jest zbiornik z taką patologią to trzeba to ogarnąć . Oczywiście problem nie zniknie ale trzeba to ograniczyć , a jak słyszę i czytam to masakra .

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Potrzebne jeszcze szczere chęci ,a tu ewidentnie widać że z jakiegoś powodu ich brak szczególnie ze strony PSR...Wolą chyba latac po krzakach za 2-3 wedkarzami robiąc przy tym wiele Km niż mieć na miejscu 50ciu czy 100 do skontrolowania...Dziwi mnie to.

Wiecie Panowie ilu strażników PSR jest na etacie wojewody podlaskiego?  

 

 

Ja z kolei uważam ze ich tegoroczna taktyka będzie bardzo skuteczna . Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, A Ci co maja coś na sumieniu będą po kolei weryfikowani no i na pewno poniekąd zaskoczeni ;) Pozdrawiam normalnych Wędkarzy, przestrzegających zasady panujące na tym zbiorniku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Podzielam Twoją opinię. 
Wszyscy wiemy że przy takiej presji nie ma możliwości kontroli 100%  łodzi. Praktyka która została obrana wydaje się być słuszna i tak naprawdę jedyna z możliwych na stan dzisiejszy. 
 



#3531 OFFLINE   tomasz_jak

tomasz_jak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 maj 2020 - 16:39

Witam koledzy!! Niedługo wybieram się na Siemianówkę po raz pierwszy w życiu. Ktoś może posiada mapę batymetryczną tego zbiornika lub zaznaczone jakieś 

zaczepy,drzewa itp. Z góry dziękuję!!!



#3532 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 21 maj 2020 - 20:18

Witam koledzy!! Niedługo wybieram się na Siemianówkę po raz pierwszy w życiu. Ktoś może posiada mapę batymetryczną tego zbiornika lub zaznaczone jakieś 

zaczepy,drzewa itp. Z góry dziękuję!!!

https://webapp.navio...&key=gf_bImrnpC i przełącz się na sonar chart (lewy dolny róg), apkę na telefon z 14 dniowym okresem próbnym sciągniesz w sklepie na androida i na iOSa też (kiedyś były ale nie sprawdzam czy są). Do kupienia chyba za niecałe 200 zł z całą Europą, ale oczywiście nie każda woda tam jest i mapy nie są super dokładne



#3533 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów

Napisano 22 maj 2020 - 10:55

Mam takie pytanie, zgoda na trolling została podpisana na sezon 2017-2020. Sezon 2021 jest pod znakiem zapytania?

#3534 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 maj 2020 - 15:12

Jeśli wpłynie znowu taka propozycja to bedzie głosowanie zarządu i albo kolejne lata z rzezią albo z trochę mniejszą bez trola.

#3535 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBHA

Napisano 22 maj 2020 - 16:59

Możliwość stosowania metody trollingowej został wpisany w operacie rybackim od 2018 do 2021r włącznie, być może trolling zostanie również  na kolejne cztery lata.



#3536 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 maj 2020 - 07:40

Witam koledzy!! Niedługo wybieram się na Siemianówkę po raz pierwszy w życiu. Ktoś może posiada mapę batymetryczną tego zbiornika lub zaznaczone jakieś
zaczepy,drzewa itp. Z góry dziękuję!!!

Tam gdzie będzie stało min 100-150 łodzi znaczy że są ryby, a zaczepy to są prawie wszędzie, ryby praktycznie też.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#3537 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 24 maj 2020 - 08:14

W tym roku nie ma takiego tłoku, zdecydowanie mniej łódek, więc nie wiem po co pisać takie teksty z 100-150 łodziami. A mniej łódek być może dlatego że i mniej ryb, albo i z powodu zawirowań pogodowych które mają wpływa na żerowanie. Czas pokaże.



#3538 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 maj 2020 - 09:36

Nie ma tłoku, bo jeszcze nie czas, zobaczysz co będzie od niedzieli 31.05.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mariusz1976 edytował ten post 24 maj 2020 - 09:37


#3539 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 24 maj 2020 - 09:42

Siemianówka jest na tyle rozreklamowana że nie liczył bym na mniejszą liczbę łodzi niż tyle co podają wyżej.
Obstawiam że będzie ponowna rzeź na wodzie.

#3540 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 24 maj 2020 - 10:12

Piekna Akcja ze strony PSR , na wodzie będzie 30 sprzętów z „Wędkarzami” , którzy będą kontrolować i je**c tych którzy przyjadą tylko i wyłącznie po mięso. Na pokładach pojawia się Policjanci którzy zamiast bezużytecznie chodzić po chodnikach w końcu przydadzą się do czegoś pożytecznego. Strzeżcie się mięsołapy , nolimity , wasz raj skończył się dokładnie z końcem tamtego roku , a jak doskonale wiadomo 2020 to zupełnie inny rok...
Pozdrawiam Wędkarzy przez duże W.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk