Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Zalew Siemianówka


  • Please log in to reply
5076 replies to this topic

#3921 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 posts
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Posted 31 August 2020 - 12:42

Witam,

 

W związku z tym, ze mam kolegę wędkarza zamieszkującego ten piekny zakątek naszego kraju tak wędkarski jak i przyrodniczy, wybrałem się w ostatnim tygodniu w Wasz rejon.

Faktycznie muszę przyznać, że jest na co narzekać niestety. Każdy dzień w jaki byłem nad wodą (też w tygodniu) wydawało mi się, ze widzę zawody wędkarskie z łodzi i to takie o skali miedzynarodowej przynajmniej. Straszny tam tłok macie koledzy i kolezanki. Do tego jeszcze te wyscigi zbrojeń z jak najwiekszą moca silnika i jeszcze wiekszym rozmiarem...., ale ekranu echosondy :-) trochę komiczne.

No cóż woda piękna i każdy chce skorzystać i pochwalić się zasobnoscia portfela. Moze jeśli jest taka presja to wykorzystac ja dla dobra wody i dla przyjezdnych serwować specjalne zezwolenia dodatkowo płatne wykorzystywane na cele poprawy zasobnosci...

Inaczej to słabo to widzę, bo wodę rozjadą szybciutko. Tym bardziej, ze nawet podczas flauty widać cały czas fale, ale od motorówek, bo juz łódkami wedkarskimi nazwac tego nie można....

pozdrawiam


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Aries and focus224 like this

#3922 OFFLINE   Majki7878

Majki7878

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 posts

Posted 31 August 2020 - 13:07

No teraz to poleciałeś z tym wyścigiem zbrojeń

Witam,
 
W związku z tym, ze mam kolegę wędkarza zamieszkującego ten piekny zakątek naszego kraju tak wędkarski jak i przyrodniczy, wybrałem się w ostatnim tygodniu w Wasz rejon.
Faktycznie muszę przyznać, że jest na co narzekać niestety. Każdy dzień w jaki byłem nad wodą (też w tygodniu) wydawało mi się, ze widzę zawody wędkarskie z łodzi i to takie o skali miedzynarodowej przynajmniej. Straszny tam tłok macie koledzy i kolezanki. Do tego jeszcze te wyscigi zbrojeń z jak najwiekszą moca silnika i jeszcze wiekszym rozmiarem...., ale ekranu echosondy :-) trochę komiczne.
No cóż woda piękna i każdy chce skorzystać i pochwalić się zasobnoscia portfela. Moze jeśli jest taka presja to wykorzystac ja dla dobra wody i dla przyjezdnych serwować specjalne zezwolenia dodatkowo płatne wykorzystywane na cele poprawy zasobnosci...
Inaczej to słabo to widzę, bo wodę rozjadą szybciutko. Tym bardziej, ze nawet podczas flauty widać cały czas fale, ale od motorówek, bo juz łódkami wedkarskimi nazwac tego nie można....
pozdrawiam


  • sucks_one likes this

#3923 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 posts
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Posted 31 August 2020 - 15:17

Witam,

 

W związku z tym, ze mam kolegę wędkarza zamieszkującego ten piekny zakątek naszego kraju tak wędkarski jak i przyrodniczy, wybrałem się w ostatnim tygodniu w Wasz rejon.

Faktycznie muszę przyznać, że jest na co narzekać niestety. Każdy dzień w jaki byłem nad wodą (też w tygodniu) wydawało mi się, ze widzę zawody wędkarskie z łodzi i to takie o skali miedzynarodowej przynajmniej. Straszny tam tłok macie koledzy i kolezanki. Do tego jeszcze te wyscigi zbrojeń z jak najwiekszą moca silnika i jeszcze wiekszym rozmiarem...., ale ekranu echosondy :-) trochę komiczne.

No cóż woda piękna i każdy chce skorzystać i pochwalić się zasobnoscia portfela. Moze jeśli jest taka presja to wykorzystac ja dla dobra wody i dla przyjezdnych serwować specjalne zezwolenia dodatkowo płatne wykorzystywane na cele poprawy zasobnosci...

Inaczej to słabo to widzę, bo wodę rozjadą szybciutko. Tym bardziej, ze nawet podczas flauty widać cały czas fale, ale od motorówek, bo juz łódkami wedkarskimi nazwac tego nie można....

pozdrawiam

 

Jak narazie jeszcze mały ruch na wodzie, prawdziwe zawody zaczynają się kiedy temp wody spada poniżej 12 stopni 



#3924 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 posts
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Posted 31 August 2020 - 16:32

Kolego dawiniel ... Proszę nie wypowiadaj się na temat wody po jednej wizycie tam , a już napewno nie praw morałów takich że obce rejestrację powinny płacić przepraszam huj wie za co ?!tu w wątku były już bardzo dobre propozycje odnośnie poprawy sytuacji na wodzie ...powiedz mi dlaczego ktoś ma płacić jakieś frycowe na ochronę wody ?! Ktoś kto uczciwie rok do roku płaci składki i łowi zgodnie z regulaminem ?! Gwarantuje Ci że nie tu leży problem i mln zł do związku tego nie rozwiążą ... Normalnie chce mi się i płakać i smiac z takich propozycji ...to jest taka sama sytuacja jak polski NFZ ... Albo raczej zobrazuje to łapówkami dla tekarzy którzy potem jeśli pacjent nie da mu w łapę to się krzywo patrzy ...kto do tego doprowadził ? Ano my ! Właśnie z podobnych pomysłów do twoich !
  • mafijas likes this

#3925 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 posts
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Posted 31 August 2020 - 19:48

Zarząd główny złożył lub złoży projekt ustawy na ręce ministra o powołaniu straży rybackiej uprawnionego do rybactwa. To będzie skutkowało powołaniem straży rybakiej podległej bezpośrednio pod PZW. Dojdzie jeszcze jeden organ który będzie mógł kontrolować wędkarzy, jeżeli ministerstwo na to się zgodzi.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#3926 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 posts
  • LokalizacjaBHA

Posted 31 August 2020 - 22:04

 Kontroli latoś mało, straż wędkarska by lepiej pasowała jak rybacka,



#3927 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,377 posts
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Posted 01 September 2020 - 00:12

dawiniel lekko przeginasz z tą propozycją dla przyjezdnych.Jezeli ja jadę na Siemi
anowke ,ze Stolicy to przynajmniej na dwa dni więc place za dojazd, nocleg ,wynajem łódki z silnikiem, oplate za wedkowanie,zarcie i czas dotarcia na łowisko,to według Ciebie jeszcze mam coś dopłacić extra ? Taka przyjemność to ok.300zl minimum,można za to kupić budżetowy zestaw spiningowy na parę lat.Miejscowy to obgoni dużo taniej i może być częściej na wodzie.

#3928 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 posts
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Posted 01 September 2020 - 04:50

Opłata klimatyczna za sandaczowy klimat

#3929 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 posts
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Posted 01 September 2020 - 05:21

Kolego dawiniel ... Proszę nie wypowiadaj się na temat wody po jednej wizycie tam , a już napewno nie praw morałów takich że obce rejestrację powinny płacić przepraszam huj wie za co ?!tu w wątku były już bardzo dobre propozycje odnośnie poprawy sytuacji na wodzie ...powiedz mi dlaczego ktoś ma płacić jakieś frycowe na ochronę wody ?! Ktoś kto uczciwie rok do roku płaci składki i łowi zgodnie z regulaminem ?! Gwarantuje Ci że nie tu leży problem i mln zł do związku tego nie rozwiążą ... Normalnie chce mi się i płakać i smiac z takich propozycji ...to jest taka sama sytuacja jak polski NFZ ... Albo raczej zobrazuje to łapówkami dla tekarzy którzy potem jeśli pacjent nie da mu w łapę to się krzywo patrzy ...kto do tego doprowadził ? Ano my ! Właśnie z podobnych pomysłów do twoich !

Hmmm, jak to mówią NFZ-u nie naprawisz boś maluczki....ale woda inna sprawa bo masz swój wkład i możesz jeśli tylko chcesz mieć udział w jej zarządzaniu i gospodarowaniu zasobami. Śledzę wasz temat namiętnie od dłuższego czasu głównie ze względu na sympatię do tego regionu. Po części ma to również wpływ na moje postrzeganie "waszej" wody.

 

Na Siemianowce nie byłem pierwszy raz i dzięki temu w sposób świadomy wyrażam swój pogląd.

Ostatnio, ładnych parę lat temu kiedy miałem okazje eksplorować zbiornik wyglądało to zupełnie inaczej.

Można powiedzieć, że stałem na łodzi sam, ponieważ kilka łódek, oczywiście w stylu jak to nazywałem "Siemianowskim" - przesuwało się po wodzie z niedużą prędkością i sternikami w pozycji na KOTA w jedną i druga stronę.

 

To co widziałem teraz zmieniło moje postrzeganie tej wody.

 

"Licencja" - bo tak wolałbym nazwać opłatę, o której wspominałem wcześniej na pewno idealnym pomysłem nie jest i nie wszystkim będzie w smak. Jest jednak dobrym rozwiązaniem, które może wyeliminować mięsiarstwo, które jak widzę obecnie jest waszym chlebem powszednim.

I wcale nie musi to być jednorodna opłata dla wszystkich spoza okręgu czy kół stowarzyszonych.

Wystarczy aby były dwie stawki. Jedna dla osób, które ryby chcą zabrać w wysokości XXX pln a druga symboliczna dla osób rekreacyjnych, które ryby łowią dla przyjemności i jadą np. znad Zegrza bo tam już ryby brak :)  to tak dla Darka ze stolicy:-)

Więc o siebie jeśli jesteś C&R martwic się nie musisz.

 

Reasumując więc:

Można sytuację zostawić taką jaka jest i pozwolić na to aby obrazki znad wody takie jak widziałem ostatnio stały się codziennością przez najbliższe 2 lata aż do całkowitego wyeksploatowania zbiornika (potem samo się rozejdzie) albo brać sprawę w swoje ręce. Zrobicie jak uważacie.

 

Powiem tylko, że dla mnie jak widzę podczas zwykłego spaceru tak przy slipie jak i niedaleko położonej "kempingowej wiosce wędkarskiej" grupy wędkarzy, którzy prują sandacze na brzegu wyrzucając łby i wnętrzności do wody a truchło bez jakiegokolwiek szacunku na mięsną kupkę to serce się kroi.

 

Ale faktycznie jeśli uważają tak jak Ty Tomku, że to w granicach swojej opłaty za wędkowanie to zmienia postać rzeczy. Choćby ciężarówkę, ale trzeba wybrać a łby i wnętrzności do wody 3 m od brzegu aby poprawić jej użyźnienie. W końcu zielonego kożucha trochę mało jeszcze ;)

 

Powodzenia na Siemianówce.



#3930 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 posts
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Posted 01 September 2020 - 06:13

Licencja na zabijanie 😂wiesz co nie chce mi się nawet wchodzić z tobą w dyskusję ale zajmij się swoją woda gdzie jak sądzę już dawno nie ma ryb ...

#3931 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 posts
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Posted 01 September 2020 - 06:26

Jest bardzo prosta metoda w porównaniu do tych propozycji, zakaz trola i zakaz połowu z łodzi do maja. I to rozwiąże większość patologii. A jeśli trol to no kill. I będzie na wodzie luźniej od łodzi a pod wodą luźniej nie będzie.

#3932 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 posts
  • LokalizacjaSiedlce

Posted 01 September 2020 - 06:33

Każdy posiada pomysł jak uratować Zbiornik , jeden mądrzejszy od drugiego. Setki pomysłów , oddzielni dodatkowi strażnicy , zakaz połowu od 01.01-31.05. Fajne te wasze pomysły aczkolwiek wygranie bitwy z legalnie działająca mafią która zarządza zbiornikiem ma znikome szanse. Ja mam jedno proste pytanie do wszystkich najgłośniej tutaj krzyczących ratowników Siemianowki. Dlaczego nikt nie wpadnie na pomysł wprowadzenia zwyczajnie przepisu No kill ? Najprostsze rozwiązanie jeżeli chodzi o ratowanie tego zbiornika. Jasne ze można by było wprowadzić np możliwość zabrania 10szt sandacza rocznie ale to by nic nie dało , a dlaczego ? Dlatego ze kontrole są tak znikome ze wstyd o tym pisać. Były wzmożone jak najbardziej ale w maju , a niestety nie tedy droga. Przykro o tym pisać ale wydaje mi się ze tylko 1/4 użytkowników tego tematu była by za wprowadzeniem takiego przepisu. Niech każdy zacznie od Siebie i podejdzie do tematu z chłodna głowa i zdrowym rozsądkiem...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3933 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 posts
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Posted 01 September 2020 - 06:36

Licencja na zabijanie wiesz co nie chce mi się nawet wchodzić z tobą w dyskusję ale zajmij się swoją woda gdzie jak sądzę już dawno nie ma ryb ...

nie... zabijanie i patologia wędkarstwa bez licencji... ale masz rację tylko wydaje mi się, że "Twoja woda" to jednak bardziej Zegrze.



#3934 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 posts
  • LokalizacjaSiedlce

Posted 01 September 2020 - 06:44

nie... zabijanie i patologia wędkarstwa bez licencji... ale masz rację tylko wydaje mi się, że "Twoja woda" to jednak bardziej Zegrze.

Słabo jesteś zorientowany bo tak się składa ze w naszej Opłacie jest Siemianowka a Zegrze niekoniecznie bo to Mazowieckie... Co więcej , dlaczego nigdy na zegrzu nie było zorganizowanych takich Akcji jak na Siemianowce ? Ratujmy Zegrze ? Czy ktoś kiedykolwiek słyszał o czymś takim ? Wszystko fajnie pięknie ale nie tedy droga. Trzeba zrozumieć jedna podstawowa rzecz. Nie neguje pomysłu ratujcie Siemianowke ale trzeźwo na to patrząc wiem ze przyciąga ona nie Tylko tych etycznych wędkarzy ale także patologie która przyjeżdża tylko i wyłącznie po mięso. Bo jest głośno I oficjalnie mówione o tym ze można tutaj zlowic niesamowite ilości Sandacza... filmy zatytułowane woda napchana Sandczami... po co to pytam się ? Czemu ma to służyć ? Chyba tylko zwiększeniu presji niczemu więcej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3935 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 posts
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Posted 01 September 2020 - 06:59

Noo zaczynasz mówić jak człowiek. Tylko Internetu, reklamowania sprzętu itp. Nie zatrzymasz.
Możesz jednak podrozyc pozyskiwanie mięsa sandaczowego.
Teraz to co widać to tak jak pisałem wcześniej jest obłęd.

#3936 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 posts
  • LokalizacjaSiedlce

Posted 01 September 2020 - 07:05

Noo zaczynasz mówić jak człowiek. Tylko Internetu, reklamowania sprzętu itp. Nie zatrzymasz.
Możesz jednak podrozyc pozyskiwanie mięsa sandaczowego.
Teraz to co widać to tak jak pisałem wcześniej jest obłęd.

Nie zobaczyłeś niczego nowego , to trwa od wielu wielu lat tylko presja jest nieporównywalnie większa. Będąc pierwszy raz na siemianowce i pisząc takie wnioski to jak ocenianie książki po okładce. Przyjedź w listopadzie grudniu , wtedy zobaczysz co to jest presja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3937 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 posts
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Posted 01 September 2020 - 07:52

Hmm, czyli nie przeczytałes dokładnie tego co napisałem wcześniej. Tak myślałem podsumowując wypowiedź o NFZ-cie. Nie byłem pierwszy raz na Siemianówce wiec nie oceniam jej po okładce bo ta tylko graficznie i lokalizacyjnie jak widać jest ładna.

Życzę w takim razie bezpiecznego przemieszczania się w Siemianowskim świecie kilkudziesięcio-konnych motorówek. I przynajmniej w jakieś ludzkie skrobaki i miejsce na utylizację odpadów zainwestujcie skoro zgadzacie się na taka sytuację.

 

Pozdrawiam



#3938 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 posts
  • LokalizacjaBHA

Posted 01 September 2020 - 09:15

Hmm, czyli nie przeczytałes dokładnie tego co napisałem wcześniej. Tak myślałem podsumowując wypowiedź o NFZ-cie. Nie byłem pierwszy raz na Siemianówce wiec nie oceniam jej po okładce bo ta tylko graficznie i lokalizacyjnie jak widać jest ładna.

Życzę w takim razie bezpiecznego przemieszczania się w Siemianowskim świecie kilkudziesięcio-konnych motorówek. I przynajmniej w jakieś ludzkie skrobaki i miejsce na utylizację odpadów zainwestujcie skoro zgadzacie się na taka sytuację.

 

Pozdrawiam

Z zbiornika korzystają nie tylko wędkarze ale i wodniacy czy wczasowicze, rybę oskrobać i zjeść wolno każdemu (regulaminowo) ważne też aby za dużo się nie wp...lać(bez uprawnień) co kto robi i co złapał.



#3939 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 posts
  • LokalizacjaSiedlce

Posted 01 September 2020 - 12:18

Witam,

W związku z tym, ze mam kolegę wędkarza zamieszkującego ten piekny zakątek naszego kraju tak wędkarski jak i przyrodniczy, wybrałem się w ostatnim tygodniu w Wasz rejon.
Faktycznie muszę przyznać, że jest na co narzekać niestety. Każdy dzień w jaki byłem nad wodą (też w tygodniu) wydawało mi się, ze widzę zawody wędkarskie z łodzi i to takie o skali miedzynarodowej przynajmniej. Straszny tam tłok macie koledzy i kolezanki. Do tego jeszcze te wyscigi zbrojeń z jak najwiekszą moca silnika i jeszcze wiekszym rozmiarem...., ale ekranu echosondy :-) trochę komiczne.
No cóż woda piękna i każdy chce skorzystać i pochwalić się zasobnoscia portfela. Moze jeśli jest taka presja to wykorzystac ja dla dobra wody i dla przyjezdnych serwować specjalne zezwolenia dodatkowo płatne wykorzystywane na cele poprawy zasobnosci...
Inaczej to słabo to widzę, bo wodę rozjadą szybciutko. Tym bardziej, ze nawet podczas flauty widać cały czas fale, ale od motorówek, bo juz łódkami wedkarskimi nazwac tego nie można....
pozdrawiam

Ewidentnie z tego posta wyciągam wniosek ze jesteś świeżakiem na Tej wodzie wiec nie wiem kto ma problem czy ja z interpretacja tego co napisałeś czy Ty z Pisownia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by mafijas, 01 September 2020 - 12:18.


#3940 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 01 September 2020 - 12:26

Panowie, kolejny raz proszę, zakończcie osobiste wycieczki i przepychanki. Wątek jest o Siemianówce i każdy może mieć własne zdanie na temat tej wody.


  • amfot likes this