Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#4421 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 13 grudzień 2020 - 18:47

... polecam lekturę dla tych , którzy twierdza , że nic nie można zrobić by było lepiej :

 

 http://www.pzw.org.p...3/_skladki_2021


Użytkownik miramar69 edytował ten post 13 grudzień 2020 - 18:49

  • Maciek_7 i mariusz79 lubią to

#4422 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 13 grudzień 2020 - 20:52

Przegięcie pały to mało powiedziane ... Jestem coraz bliżej wykupienia jednego zbiornika z towarzyszenia i położenia pały na te j......e PZW ...dość ...

#4423 OFFLINE   przyczajony_lowca

przyczajony_lowca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 grudzień 2020 - 21:18

Przegięcie pały to mało powiedziane ... Jestem coraz bliżej wykupienia jednego zbiornika z towarzyszenia i położenia pały na te j......e PZW ...dość ...

 

z czym te przegiecie pały ? ze chcą lepiej chronić swój okręg ?  


  • miramar69, godski i mariusz79 lubią to

#4424 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1100 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 13 grudzień 2020 - 21:39

... polecam lekturę dla tych , którzy twierdza , że nic nie można zrobić by było lepiej :

 

 http://www.pzw.org.p...3/_skladki_2021

 

Nie będę oceniać ogólnego poziomu składek, bo od lat nie opłacam Zamościa, nie znam też limitów, ale mam jakieś takie odczucia, że opłaty dla zabierających ryby w bardzo promocyjnej cenie w porównaniu z tymi No kill? 



#4425 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 13 grudzień 2020 - 21:45

... 2 ryby dziennie i 6 w miesiącu - sandacz/szczupak ...

 

... chodziło mi raczej o część opisową .... , a dokładniej : końcowe postanowienia wraz z życzeniami ...  :rolleyes:



#4426 OFFLINE   Orzeszek

Orzeszek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaLeżajsk

Napisano 13 grudzień 2020 - 21:49

I bardzo mi się to podoba  !!!!!!!

A pałe przeginają Ci którzy przez lata całe nie mają odwagi poskromić bereciarzy !



#4427 OFFLINE   Mjynsiorz

Mjynsiorz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaMszana
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Marek

Napisano 13 grudzień 2020 - 21:59

I bardzo dobrze, dla mnie kpiną są tak tanie pozwolenia. Uważam, że i 1000zl na rok nie byłoby przesadą.
Co roku wydajecie kilka a nawet kilkanaście tysięcy na sprzęt wędkarski a żal Wam na pozwolenie, dzięki któremu może sie coś poprawić. Wystarczy popatrzeć na giełde na tym forum, ceny jakie tam dziennie padają to jakiś szok, a płaczecie o głupie 200 czy 300zł

#4428 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 13 grudzień 2020 - 22:13

Mnie stać i 2000 zł zapłacić ale są tacy dla których te 300 czy 400 zł to pokaźny wydatek. Także proszę o rozsądek. Wędkarze to nie tylko "bereciarze", sportowcy czy też inni komentujący na tym forum z wypchanymi portfelami, to także rzesza innych. Jak ktoś kto ma 1500 zł emerytury ma zapłacić 1000 zł? Nie wolno nikogo wykluczać. To nie jest ekskluzywne hobby dla snobów.



#4429 OFFLINE   przyczajony_lowca

przyczajony_lowca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 grudzień 2020 - 22:25

Mnie stać i 2000 zł zapłacić ale są tacy dla których te 300 czy 400 zł to pokaźny wydatek. Także proszę o rozsądek. Wędkarze to nie tylko "bereciarze", sportowcy czy też inni komentujący na tym forum z wypchanymi portfelami, to także rzesza innych. Jak ktoś kto ma 1500 zł emerytury ma zapłacić 1000 zł? Nie wolno nikogo wykluczać. To nie jest ekskluzywne hobby dla snobów.

 

300 zl to wychodzi  1.20zl za dzień wędkowania . 

Dobrym rozwiązaniem mogą być dodatkowe opłaty na wybrane wody - jeśli oczywiście będzie to spożytkowane .

Mam nadzieje ze kiedyś doczekam odcinków specjalnych na wodach nizinnych -specjalny regulamin + oplata za dzień wędkowania i limit dzienny zezwoleń ....


  • l.berlinski lubi to

#4430 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 13 grudzień 2020 - 22:34

300 zl to wychodzi  1.20zl za dzień wędkowania . 

Dobrym rozwiązaniem mogą być dodatkowe opłaty na wybrane wody - jeśli oczywiście będzie to spożytkowane .

Mam nadzieje ze kiedyś doczekam odcinków specjalnych na wodach nizinnych -specjalny regulamin + oplata za dzień wędkowania i limit dzienny zezwoleń ....

Jak dostaniesz 1500 zł wypłaty to wtedy sobie przeliczysz na 365 dni. Mam w zamyśle bronić tych słabszych. Dziwnie się patrzy na starszego pana w sklepie wędkarskim dla którego pokaźny wydatek wydatek do pudełko robaków i paczką najtańszej zanęty

PS. Nie wiem czy dobrze Ciebie zrozumiałem. Jeśli uraziłem to przepraszam.


  • szwagier007 lubi to

#4431 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 13 grudzień 2020 - 22:49

Jak dostaniesz 1500 zł wypłaty to wtedy sobie przeliczysz na 365 dni. Mam w zamyśle bronić tych słabszych. Dziwnie się patrzy na starszego pana w sklepie wędkarskim dla którego pokaźny wydatek wydatek do pudełko robaków i paczką najtańszej zanęty
PS. Nie wiem czy dobrze Ciebie zrozumiałem. Jeśli uraziłem to przepraszam.

Troszkę inaczej. Niech opłaty zostaną a płacić by było trzeba za zabrane ryby. Opłata dzienna to jak kolega policzył 1,20 a ryb można zabrać za kilkaset złotych i większość z tego korzysta.Gdzie tu logika . Nawet dobrze zarządzane okręgi nie są wstanie udźwignąć .
A do tego patologia, kłusownictwo, kormorany (ptaki).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Sandi lubi to

#4432 OFFLINE   przyczajony_lowca

przyczajony_lowca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 grudzień 2020 - 23:02

Jak dostaniesz 1500 zł wypłaty to wtedy sobie przeliczysz na 365 dni. Mam w zamyśle bronić tych słabszych. Dziwnie się patrzy na starszego pana w sklepie wędkarskim dla którego pokaźny wydatek wydatek do pudełko robaków i paczką najtańszej zanęty

PS. Nie wiem czy dobrze Ciebie zrozumiałem. Jeśli uraziłem to przepraszam.

 

Spoko.

Nie jestem oderwany od rzeczywistości i wiem jakie są realia - poza tym jak mam okazje to przysłowiowe 2 zl dołożę , nawet do piwa jak ktoś uczciwie mówi.

Mam tez niestety drugi obraz "emerytow" nad wodą, którzy od rana do zmroku stoją z dwoma żywcówkami i każdego szczupaka złowionego pakują do reklamówki - potrafią jeszcze powiedzieć "panie kiedyś to były ryby"

Były ale już popłynęły ...do oczyszczalni w innej postaci .



#4433 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 13 grudzień 2020 - 23:04

Troszkę inaczej. Niech opłaty zostaną a płacić by było trzeba za zabrane ryby. Opłata dzienna to jak kolega policzył 1,20 a ryb można zabrać za kilkaset złotych i większość z tego korzysta.Gdzie tu logika . Nawet dobrze zarządzane okręgi nie są wstanie udźwignąć .
A do tego patologia, kłusownictwo, kormorany (ptaki).

fWysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Trochę inaczej myślę. A teraz to za co płacimy? Wody są własnością wszystkich Polaków, a nie PZW. PZW powinno zadbać o to by nam się dobrze i przyjemnie łowiło w ramach obowiązujących przepisów. 

Wystarczyłoby wprowadzić tylko limity, a jeszcze bardziej to wymusić przestrzeganie tych które już funkcjonują i poprzeć konkretnymi karami, takimi żeby nie opłacało się ich łamać. 

Nie wolno wszystkich obarczać obciążeniami powstałymi na skutek działania tych którzy nie przestrzegają zasad. Jestem przeciwny odpowiedzialności zbiorowej. 


  • adam4242 lubi to

#4434 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 13 grudzień 2020 - 23:09

Spoko.

Nie jestem oderwany od rzeczywistości i wiem jakie są realia - poza tym jak mam okazje to przysłowiowe 2 zl dołożę , nawet do piwa jak ktoś uczciwie mówi.

Mam tez niestety drugi obraz "emerytow" nad wodą, którzy od rana do zmroku stoją z dwoma żywcówkami i każdego szczupaka złowionego pakują do reklamówki - potrafią jeszcze powiedzieć "panie kiedyś to były ryby"

Były ale już popłynęły ...do oczyszczalni w innej postaci .

Dlatego takich trzeba karać i to dotkliwie, ale nie wykluczać wszystkich pozostałych między innymi i tych którym nie koniecznie dobrze się powodzi i którym już dziś ciężko "naskrobać pieniążków" na hobby jakim jest wędkarstwo.


Użytkownik bho70 edytował ten post 13 grudzień 2020 - 23:10


#4435 OFFLINE   przyczajony_lowca

przyczajony_lowca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 grudzień 2020 - 23:24

Dlatego takich trzeba karać i to dotkliwie, ale nie wykluczać wszystkich pozostałych między innymi i tych którym nie koniecznie dobrze się powodzi i którym już dziś ciężko "naskrobać pieniążków" na hobby jakim jest wędkarstwo.

Oczywiście , tylko kto to ma robić np w OM jak etatowych strażników  nie wiem czy jest tuzin ?  A nawet jeśli już kogoś złapią to jakie co to zmieni , mandat 500zl i fikcyjny sad koleżeński w kole lub co najwyżej kolejna oplata w innym .

Limity zezwoleń  na akweny czy odcinki specjalne rzek i dodatkowa opłata możne tylko pomoc według mnie - oczywiście jeśli dodatkowe środki będą dobrze zagospodarowane np dodatkowa straż . 

Reszta łowisk , np 70% dostępna za podstawowa składkę roczną.



#4436 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 13 grudzień 2020 - 23:40

Trochę inaczej myślę. A teraz to za co płacimy? Wody są własnością wszystkich Polaków, a nie PZW. PZW powinno zadbać o to by nam się dobrze i przyjemnie łowiło w ramach obowiązujących przepisów.
Wystarczyłoby wprowadzić tylko limity, a jeszcze bardziej to wymusić przestrzeganie tych które już funkcjonują i poprzeć konkretnymi karami, takimi żeby nie opłacało się ich łamać.
Nie wolno wszystkich obarczać obciążeniami powstałymi na skutek działania tych którzy nie przestrzegają zasad. Jestem przeciwny odpowiedzialności zbiorowej.

PZW ma zadbać o to. A w jaki sposób?
Jeśli żądamy aby za 1,20 można zabrać powiedzmy 700 . I jeszcze żeby było czysto i przyjemnie.
Czysta patologia, znaczy za te 1, 20 oczekujesz wody pełnej ryb które można zabrać plus dodatkowe żądania .
A kto ma za to zapłacić?
A te ryby to po deszczu rosną?
A jak ty byś zarządzał?



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik jacekp29 edytował ten post 13 grudzień 2020 - 23:47


#4437 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 14 grudzień 2020 - 00:01

PZW ma zadbać o to. A w jaki sposób?
Jeśli żądamy aby za 1,20 można zabrać powiedzmy 700 . I jeszcze żeby było czysto i przyjemnie.
Czysta patologia, znaczy za te 1, 20 oczekujesz wody pełnej ryb które można zabrać plus dodatkowe żądania .
A kto ma za to zapłacić?
A te ryby to po deszczu rosną?
A jak ty byś zarządzał?



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

A te składki to tylko na wypłaty idą w PZW ?

Nowe obostrzenia chce się wprowadzić, a tych nie da rady się wyegzekwować ?

To po co to?

Zadbajmy o to co mamy i będzie dobrze. 

Gdybyś tak wprowadził 700 zł to myślę że z 30-40 % wędkujących pożegnało by się z tym hobby, pewnie jakaś część kłusowała by, no ale miałbyś więcej dla siebie, kuszące.Prawda? 

PS.

Kończę dyskusje, jak coś ktoś źle mnie odebrał to przepraszam jak uraziłem też przepraszam.Nie jestem sam na świecie, a innych, i ich potrzeby staram się szanować.

Dobranoc.



#4438 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 grudzień 2020 - 11:42

Zaostrzyć limity, szczególnie na drapieżniki.
Ustalić sztywne kary np. 1000zł za zabraną nie zgodnie z regulaminem rybę plus 500zł za każdy kilogram.
Dla strażników, wynagrodzenie to podstawa + połowa przychodów z mandatów.
Dla każdego wędkarza który wskaże łamanie regulaminu, nagroda 100-200zł.
Szybko by porządek był nad wodą.
  • Mirek*, mafijas i tost lubią to

#4439 OFFLINE   Mjynsiorz

Mjynsiorz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaMszana
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Marek

Napisano 14 grudzień 2020 - 12:10

Żeby były mandaty, muszą być kontrole.
Żeby były kontrole, muszą być strażnicy.
Żeby byli strażnicy, muszą być pieniądze.
Żeby były pieniądze, trzeba podnieść składki.
PODNIEŚĆ SKŁADKI !
  • Mirek*, jacekp29 i mariossss lubią to

#4440 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 14 grudzień 2020 - 12:24

Nic rozumiecie ?! Nic się nie zmieni żebyście płacili i po 1000 zł na kartę! Napewno nie z tymi ludźmi ... Reformy trzeba zacząć od zmiany ludzi na stanowiskach na prawdziwych pasjonatów żeby mózg ukierunkowany był na dobro ryb a nie swoich portfeli ...