Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   franek88

franek88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 13 październik 2016 - 10:25

Kilka lat temu listopad duży zbiornik naliczyłem 120 trolujących łódek razy dwa daje 240 razy 4 czyli komplet daje 960 i niech każdy ma tylko 1kg.


No to jak ty masz limit 4 to juz wszyscy wiemy gdzie są te szczupaki:D
  • martek, sandacz25 i mancio lubią to

#582 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 13 październik 2016 - 10:33

Kolego,wystarczy trochę pomyśleć i przeczytać ze zrozumieniem.
Bo ja to rozumiem tak,że na każdej łódce było dwóch wędkarzy, którzy zabrali po jednym komplecie,co daje 2 komplety na łódkę.
Ale lepiej jest od razu pocisnąć szydere.

Użytkownik mackot_88 edytował ten post 13 październik 2016 - 10:33

  • mafijas lubi to

#583 OFFLINE   knd

knd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Kamil

Napisano 13 październik 2016 - 10:50

120 łódek x 2 wędkujących x 2 szt  = 480szt



#584 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 13 październik 2016 - 10:52

120 łódek X 2 wędkarzy X 2x komplet (2 szczupaki),czyli 4= 960

Chyba,że na Siemianówce komplet, to 1 szt to wtedy tak jak piszesz ;-)
Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mackot_88 edytował ten post 13 październik 2016 - 10:56


#585 OFFLINE   knd

knd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Kamil

Napisano 13 październik 2016 - 12:02

120 łódek X 2 wędkarzy X 2x komplet (2 szczupaki),czyli 4= 960

Chyba,że na Siemianówce komplet, to 1 szt to wtedy tak jak piszesz ;-)
Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

hehe a jak łowi 240 wędkarzy każdy zabiera komplet to ile to?



#586 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 13 październik 2016 - 12:05

Hehe a mówili, żeby uważać na matmie :-)
Mój błąd,zwracam honor :-) nieźle zakrecilem ;-)
Nie było tematu:-P

Użytkownik mackot_88 edytował ten post 13 październik 2016 - 12:06


#587 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 13 październik 2016 - 16:11

No to jak ty masz limit 4 to juz wszyscy wiemy gdzie są te szczupaki:D

Tak jak kolega napisał czytaj ze zrozumieniem [...].A te wyliczenia to tylko przykład dla tych co twierdza że siemianówkę bo o niej piszemy wykończyli wędkarze a nie rybacy kormorany i brak wody.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 19 październik 2016 - 13:12


#588 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 październik 2016 - 16:22

Jeżeli twierdzicie, że siemianówke wykończyli wędkarze to dlaczego dopóki nie było siat było duuuuuuużu karpi, szczupaków, okoni etc... ? Nie brali ? Od zalania brali worami


Użytkownik beton007 edytował ten post 13 październik 2016 - 16:22


#589 OFFLINE   j@rex

j@rex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaSokółka
  • Imię:Jarek

Napisano 13 październik 2016 - 18:07

Jeżeli twierdzicie, że siemianówke wykończyli wędkarze to dlaczego dopóki nie było siat było duuuuuuużu karpi, szczupaków, okoni etc... ? Nie brali ? Od zalania brali worami

Siat na Siemianówce już nie ma, na wiosnę łowią tylko węgorza. Jak stoją jakieś siaty to są to siaty kłusownicze. http://www.pzw.org.p.../uwaga_wedkarze



#590 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 październik 2016 - 18:29

No tak nie ma siat. I co w 1 sezon miało sie nagle pojawićdużo dużego drapieznika ? Trzeba spokojnie poczekać. Siemianówka się odrodzi wędkarsko. Mam nadzieje, że w koncu ktoś przejrzy na oczy i ten absurdalny zalew zniknie z mapy Polski.


  • Łowca.b lubi to

#591 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 13 październik 2016 - 18:34

Jeżeli twierdzicie, że siemianówke wykończyli wędkarze to dlaczego dopóki nie było siat było duuuuuuużu karpi, szczupaków, okoni etc... ? Nie brali ? Od zalania brali worami

 

Brali i wybrali. Prosta matematyka, jeśli wyjmujesz więcej niż wkładasz i więcej niż jest w stanie samo się powielić, po iluś tam latach masz studnię. Poza tym po jakimś czasie zaczęły wychodzić bokiem błędy projektowe, z czystej wody zrobiło się szambo. Sieci związkowe jedynie przyśpieszyły o kilka sezonów nieuniknione :wacko: Szanowni Koledzy, zrozumcie w końcu...Siemianówka w obecnej postaci to nie tylko zbrodnia na Narwi, to także miraż wędkarskiego El Dorado, nie bądźcie naiwni. 



#592 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 13 październik 2016 - 18:47

Andrzej wędkarze ,a raczej mięsiarze to druga patologia tego zbiornika ....po zarządzaniu i gospodarowaniu .....



#593 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 13 październik 2016 - 19:21

Tyle że oni te wszystkie karpie zżarli! Znam kilku, którzy takie po kilkanaście kilogramów x kilkanaście sztuk z jednej zasiadki nasypowej zabierali, smak śni się im do dziś po nocach, rzekomo tak nadzwyczajnie smaczne były. A tera psioczą na sieci i Związek. A okonie ciągane w workach po ziemniakach po lodzie...za ciężko było nosić, dziesiątki sztuk w okolicach kilograma to jednak ciężar. Wszyscy są winni bezrybiu, wędkarze niestety w znaczącym procencie.

 

To zresztą jest najmniejszy problem. Jak już wspominałem, prawdziwą tragedią jest jakość siemianowskiej wody i zabijanie Narwi :angry:

Oczywiście że oni je zrzarli bo to były lata dziewiędziesiąte i nikomu nawet przez myśl nie przeszło żeby jakieś C&R stosować, pozatym to jest moda z zachodu który jest otoczony morzem i oceanem i nikomu nawet przez myśl nie przechodzi jeść paskudne słodkowodne ryby skoro mają dostęp do pysznych morskich. My teraz tworzymy nowe pokolenie wędkarzy. bo mamy nadzieję że przez nasze zdrowo rozsądkowe podejście, uratujemy zagrożone gatunki ryb wypuszczając je spowrotem i oczywiście mając nadzieję że żaden beret nie złapie jej kilka dni póżniej, i z zachwytem nie bedzie opowiadał jaki to 40-staczek jest och i ahh a jaki słodziutki.  Ale to nadal ma dłuższą odnogę i znów kolega @cristovo ma niewątpliwie rację siemianówka to wylęgarnia problemów dla rzeki Narew która i tak już zajebiście cierpi przez suche lata. A jak już dostanie wody to jedynie w postaci samego szamba z zalewu.



#594 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 październik 2016 - 19:22

No tak. Zgadzam się w tym w 100 %. Jednak dopóki nie zaczeto stawiać siat mimo miesiarstwa były ryby! Trwało to przez wiele lat. Napisałem kilka postów o kolejnym problemi czyli braku wody i melioracjach. Tyczyło sie to wód bierzących. Zobaczcie jak wygląda rybostan na rzekach Rosyjskich czy Ukraińskich. Jest sporo kanałów wędkarskich youtube. Np w rzekach charakterem przypominających Bug, Narew masa ryb! Presja duża, miesiarstwo w zasadzie 100%, prkatycznie żadna ryba wymiarowa nie wraca do wody, zapewne poziom kłusownictwa level expert, ale ryby są :-) Brak tarlisk, z powodu niewylewania rzek na wiosne przyczynia sie do oslabienia populacji ryb i zajazowanie dopływów. 



#595 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 13 październik 2016 - 19:38

Siat na Siemianówce już nie ma, na wiosnę łowią tylko węgorza. Jak stoją jakieś siaty to są to siaty kłusownicze. http://www.pzw.org.p.../uwaga_wedkarze

No tak, to nie siatka to pułapka na węgorza z 30m ramieniem z siatki żeby się przy okazji inne ryby zagonić hehehe

Jak w czerwcu zapytałem przy kontrolowaniu mnie na zalewie przez pzw ile szczupaków było w żakach to się zajebiście zbiesili i powiedzieli że i tak dużo mniej niż w siatkach było. No Panowie to kpina jawna jest. 



#596 OFFLINE   j@rex

j@rex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaSokółka
  • Imię:Jarek

Napisano 13 październik 2016 - 20:29

No tak nie ma siat. I co w 1 sezon miało sie nagle pojawićdużo dużego drapieznika ? Trzeba spokojnie poczekać. Siemianówka się odrodzi wędkarsko. Mam nadzieje, że w koncu ktoś przejrzy na oczy i ten absurdalny zalew zniknie z mapy Polski.

A jak Ty sobie to wyobrażasz to może niech wszystkie zalewy znikną z mapy Polski dla czego tylko Siemianówka



#597 OFFLINE   j@rex

j@rex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaSokółka
  • Imię:Jarek

Napisano 13 październik 2016 - 20:33

No tak, to nie siatka to pułapka na węgorza z 30m ramieniem z siatki żeby się przy okazji inne ryby zagonić hehehe

Jak w czerwcu zapytałem przy kontrolowaniu mnie na zalewie przez pzw ile szczupaków było w żakach to się zajebiście zbiesili i powiedzieli że i tak dużo mniej niż w siatkach było. No Panowie to kpina jawna jest. 

a co strażnik który sprawdza karty i czy przypadkiem nie masz w łódce 20 szczupaków może wiedzieć co było w pułapkach? Co ma piernik do wiatraka

A jak Ty sobie to wyobrażasz to może niech wszystkie zalewy znikną z mapy Polski dla czego tylko Siemianówka



#598 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 październik 2016 - 20:35

Nie znane mi sa destrukcyjne oddziaływania innych zalewow na rzeki. Wiem natomiast jaki wpływ ma Siemianowka na Narew. Tyle w temacie. :-)

#599 OFFLINE   j@rex

j@rex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaSokółka
  • Imię:Jarek

Napisano 13 październik 2016 - 23:03

I jeszcze coś, co we współczesnym wędkarstwie jest zasadą. Jeżeli ktoś na Siemianówce naliczył 120 łódek to znaczy że tam są ryby.. Bo inaczej nie było by ich 120 tylko 2. Nie ma co sie oszukiwać taka jest prawda.


  • beton007 lubi to

#600 OFFLINE   j@rex

j@rex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaSokółka
  • Imię:Jarek

Napisano 13 październik 2016 - 23:08

Nie znane mi sa destrukcyjne oddziaływania innych zalewow na rzeki. Wiem natomiast jaki wpływ ma Siemianowka na Narew. Tyle w temacieNa Narwi też łowię.

Na Narwi też łowię. I nie wiem o co Ci chodzi jak mówisz że Siemianówka niszczy Narew. O stan wody czy o rybostan bo to są dwa różne tematy.