Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 13 październik 2016 - 23:14

Najwidoczniej łowisz na innej Narwi. Czy wiesz, jak wyglądała ta prawdziwa Narew przed Siemianówką, jazami i Parkiem? Porozmawiaj czasami z autochtonami, przykładowo starsze kobiety bywają bardzo rozmowne i potrafią ładnie opowiadać.....zaskakuje, że osoby zupełnie niezwiązane z wędkarstwem zazwyczaj celnie wskazują przyczynę obecnej miernoty.

 

Latem zeszłego roku spotkałem starszego już człowieka na parkowych wodach. Zdegustowany i załamany był. Jak mantrę powtarzał, że za 10 lat Narwi już nie będzie i że w sumie cieszy się, że tego nie dożyje :wacko:  



#602 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 14 październik 2016 - 18:27

Siat na Siemianówce już nie ma, na wiosnę łowią tylko węgorza. Jak stoją jakieś siaty to są to siaty kłusownicze. http://www.pzw.org.p.../uwaga_wedkarze

No tak, siat nie ma, jest agregat:P



#603 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 14 październik 2016 - 18:30

a co strażnik który sprawdza karty i czy przypadkiem nie masz w łódce 20 szczupaków może wiedzieć co było w pułapkach? Co ma piernik do wiatraka

To Ty nam może powiesz, co ma wspólnego? Skąd on miał te informacje to się domyśl, a co do Narwi to może Ty masz jakąś inną w Sokółce, bo ta w mojej okolicy to szambo .



#604 OFFLINE   franek88

franek88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 14 październik 2016 - 20:43

Tak jak kolega napisał czytaj ze zrozumieniem bo jezeli tak łowisz jak czytasz to ja wiem gdzie się podziały ryby.A te wyliczenia to tylko przykład dla tych co twierdza że siemianówkę bo o niej piszemy wykończyli wędkarze a nie rybacy kormorany i brak wody.

To pisz ze zrozumieniem napisałeś 120 łódek x2 czyli 240 wędkarzy no i przy twoim limicie daje 960 szczupakow

#605 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 14 październik 2016 - 20:57

To pisz ze zrozumieniem napisałeś 120 łódek x2 czyli 240 wędkarzy no i przy twoim limicie daje 960 szczupakow

limit jest 2 razy dwóch na łódce daje 4 a 4razy240=960 TERAZ KUMASZ



#606 OFFLINE   franek88

franek88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 14 październik 2016 - 21:51

sam zaprzeczasz napisałeś 120 łódek a nie 240 kumasz :lol:



#607 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 październik 2016 - 08:21

A ja mam nadzieję, że połowa łódek spłynęła bez ryby. :)



#608 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 15 październik 2016 - 09:11

limit jest 2 razy dwóch na łódce daje 4 a 4razy240=960 TERAZ KUMASZ

Kumaczu skończ już,bo temat rozp.....sz


Użytkownik martek edytował ten post 15 październik 2016 - 09:23


#609 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 październik 2016 - 12:32

Kumaczu skończ już,bo temat rozp.....sz

Bez sensu dyskusja... Ale jeśli była mowa o 120 łódkach to skąd masz cyfrę 240? I na mój wybitnie nie matematyczny umysł to 4 razy 120 trzeba. Jeśli ktoś ma dziecko około 10 letnie to myślę że pomoże :-)

#610 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 15 październik 2016 - 13:27

Witam  Ostra dyskusja o rybach i wędkarzach Siemianówka .Oczywiście byłem jak otwierali zalew.Obecnie to bagno nie zalew .Ciąganie łodzi po błocie 50m jak było 2015 roku co do czytałem .Stan wody nie ma konkretnej decyzji i ludzi w WZIR .Do puki PZW jest tylko dzierżawcą nic nie będzie.Jakie władze taki stan zbiornika .Jestem zwolenikiem wprowadzenia limitów złowionych ryb jaki dolny i górny wymiar.Obojętnie czy spinn czy trolling jak będzie kontrola i regulamin będą ryby w zbiornikach w całym kraju.Dla niedowiarków proszę zobaczyć regulamin Okręg ZAMOŚĆ .POWODZENIA.


  • juranty i wisniowy21 lubią to

#611 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 18 październik 2016 - 13:32

Panowie rybka zeszła juz trochę głębiej czy dalej siedzi w zielach. ?

#612 OFFLINE   redi80

redi80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Jaroslaw
  • Nazwisko:Redes

Napisano 18 październik 2016 - 17:04

tam już ryby są zjedzone 



#613 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 18 październik 2016 - 20:04

Kumaczu skończ już,bo temat rozp.....sz

[...] .Jakie to ma znaczenie dwa dni pływania to 960kg a jak dobrze brały i mialy po 2 kg .Tu chodzi o zwrócenie uwagi co sie dzieje z kg ryb  wjeżdzającymi ze zbiornika w ogromnych ilosciach i to jest najwazniejsze niekumaty ..... nie dokoncze

 

 

Andrzeju, waż słowa, proszę


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 19 październik 2016 - 13:10


#614 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 październik 2016 - 20:29

limit jest 2 razy dwóch na łódce daje 4 a 4razy240=960 TERAZ KUMASZ

 

Mentnooki, żeby zakończyć dyskusję:

120 (łódek)  x 2 (wędkarzy na każdej łódce) x 2 (szczupaki na dobę na jedną osobę) = 480 sztuk (a nie kg - nie mamy podanej wagi, więc nie możemy wprowadzić kg)

 

Mi osobiście wydaje się, że jednak wędkarze mocno przyczynili się do obecnego stanu wody - kto pływa po Siemianówce ten wie. I tak naprawdę mentnooki (mimo przeszacowania;) ) ma rację. 120 łódek nie widziałem, ale 30-40 gdy "ryba bierze" stoi co kilka metrów. W tamtym roku były chyba 2-3 tygodnie gdzie multum szczupaka stało w zagłębieniu płytkiej zatoki i skończyło się to tym, że po tych 3 tygodniach nie było już w tym miejscu nic.



#615 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 19 październik 2016 - 08:35

Mentnooki, żeby zakończyć dyskusję:

120 (łódek)  x 2 (wędkarzy na każdej łódce) x 2 (szczupaki na dobę na jedną osobę) = 480 sztuk (a nie kg - nie mamy podanej wagi, więc nie możemy wprowadzić kg)

 

Mi osobiście wydaje się, że jednak wędkarze mocno przyczynili się do obecnego stanu wody - kto pływa po Siemianówce ten wie. I tak naprawdę mentnooki (mimo przeszacowania;) ) ma rację. 120 łódek nie widziałem, ale 30-40 gdy "ryba bierze" stoi co kilka metrów. W tamtym roku były chyba 2-3 tygodnie gdzie multum szczupaka stało w zagłębieniu płytkiej zatoki i skończyło się to tym, że po tych 3 tygodniach nie było już w tym miejscu nic.

Sory masz racje nie dopisałem że wekend sobota niedziela .Ale jako jedyny chyba zauważyłeś że chodzi o ilośc czy to bedzie 300 400 czy 900 są to straszne ilości zatłuczonej ryby.



#616 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 19 październik 2016 - 17:53

 120 łódek nie widziałem, ale 30-40 gdy "ryba bierze" stoi co kilka metrów. W tamtym roku były chyba 2-3 tygodnie gdzie multum szczupaka stało w zagłębieniu płytkiej zatoki i skończyło się to tym, że po tych 3 tygodniach nie było już w tym miejscu nic.

płytka zatoka Bachury, mały zalew też przez brak wody wybity do cna,na koniec przy zaporze, ciekawe czy mają już trochę miejsca w zamrażarkach na ewentualny powrót trola:(.

Mimo tego, łatwiej poruszać się po Bachurach pomiędzy 50cioma łodziami, niż w maju przedrzeć się przez żaki i siaty rybaków.



#617 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 21 październik 2016 - 22:14

P

 

płytka zatoka Bachury, mały zalew też przez brak wody wybity do cna,na koniec przy zaporze, ciekawe czy mają już trochę miejsca w zamrażarkach na ewentualny powrót trola:(.

Mimo tego, łatwiej poruszać się po Bachurach pomiędzy 50cioma łodziami, niż w maju przedrzeć się przez żaki i siaty rybaków.

Prawda, a przy okazji jakąś ciekawą anegdotę się usłyszy, a to o rybakach z rybaczówki jakie to żaki skuteczne, a  to jak na małym zalewie się rzeczy mają że szczupaka okrążyli parę dni wcześniej i dobrze połapali, a i przy okazji przepis na 40 taka sobie możesz zanotować. Ahh Siemionka marny czeka ją los. 

Ale nie marudząc jutro próbujemy coś upolować na naszym ukochanym ELDORADO nie pamiętam dokładnie który to rok ale to mało ważne, ważne jest to że kolor przynęty nie miał znacznia. Ważne za to było co się uczepi na woblera okoń czy szczupak hehe 

Połamania dla wszystkich zwiedzających zalew w weekendzik! Heeej



#618 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 październik 2016 - 15:51

Dziś widziałem foto suma złapany 2 tygodnie temu 2,10 m i prawie 54 kg. Przepiękna ryba, jednak miała wyjątkowego pecha bo za ogon podhaczona i niestety w łeb... Jak to na siemionce.

#619 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 październik 2016 - 19:56

Bez 

 

Dziś widziałem foto suma złapany 2 tygodnie temu 2,10 m i prawie 54 kg. Przepiękna ryba, jednak miała wyjątkowego pecha bo za ogon podhaczona i niestety w łeb... Jak to na siemionce.

 

To jest masakra.

Przygłupy na wodzie - bez świadomości i szacunku do ryby która pływa w wodzie tyle lat co oni żyją i przygłupy we władzach PZW, bo pozwalają w zgodzie z obowiązującym regulaminem zabierać takie okazy. 



#620 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 22 październik 2016 - 21:25

Woda od miesięcy jest zielona i nieprzejrzysta pomimo spadku temperatury i silnego wiatru. W ub. latach było poodbnie? Szczupak na spinning praktycznie nie bierze. Na żywca natomiast ludzie mają efekty. Dobrze że kontrolowane są samochody przy wyjazdach.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych