Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 październik 2016 - 22:29

Woda od miesięcy jest zielona i nieprzejrzysta pomimo spadku temperatury i silnego wiatru. W ub. latach było poodbnie? Szczupak na spinning praktycznie nie bierze. Na żywca natomiast ludzie mają efekty. Dobrze że kontrolowane są samochody przy wyjazdach.

W tamtym roku o tej porze szczupak brał dobrze. Na żywca zazwyczaj mają lepsze efekty. 

W jest 2015 bywałem często i nigdy nie kontrolowali samochodów, więc jest postęp, chociaż z tego co mówią stali bywalcy to chyba nie ma za bardzo obecnie czego kontrolować;)


  • franek88 i wisniowy21 lubią to

#622 OFFLINE   LeoAmator

LeoAmator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Adam

Napisano 31 październik 2016 - 19:22

Panowie tylko ,że ja się zastanawiam czy istniejący stan rzeczy można odwrócić. Likwidacja zalewu jest chyba ciężka do zrealizowania tak samo jak likwidacja jazów.Nowe koryto Narwi jest kopane niżej niż stare i z tym jest największy  problem.Rzeka nie wylewa tak jak kiedyś i tarło naturalne jest przez to ograniczone.

Poza tym presja jest ogromna a na efekty złów i wypuść trzeba czekać lata żeby idea się przyjęła.Z resztą tak jak wyżej było pisane u nas jest kultura spożywania ryb słodkowodnych z którą ciężko walczyć.No bo jak wytłumaczyć komuś żeby nie zabierał ryb jeżeli ma już zamrażarkę napełnioną to zacznie napełniać sąsiadom. Powinno się zwiększyć kontrolę to może chociaż częściowo by się pewne zachowania ograniczyło. 



#623 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 31 październik 2016 - 21:17

A ja z nowości słyszałem plotkę o skróceniu okresu ochronnego suma i możliwości połowu od maja nawet.... Wydaje mi się to nierealne a może bardziej mam nadzieję że to tylko plotka. No ale najlepiej jest na suma zwalić mały stan białorybu....

#624 OFFLINE   LeoAmator

LeoAmator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Adam

Napisano 31 październik 2016 - 21:24

Zlikwidować okresy ochronne ,kontrole i wszelkie inne badziewie a ludzie w krótkim czasie wyłowią wszystko co tam pływa i da się przepuścić przez maszynkę.Jak nie będzie już ryb to przestaną łowić i może wtedy natura pokarze co potrafi ;-)



#625 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 31 październik 2016 - 21:49

Zlikwidować okresy ochronne ,kontrole i wszelkie inne badziewie a ludzie w krótkim czasie wyłowią wszystko co tam pływa i da się przepuścić przez maszynkę.Jak nie będzie już ryb to przestaną łowić i może wtedy natura pokarze co potrafi ;-)


To "pokarze" to znaczy, że wymierzy karę, czy pokaże w znaczeniu pokazania?

#626 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 31 październik 2016 - 22:58

Ploty o powrocie trola odbijają się szerokim echem w wędkarskim półswiatku z Siemianówki....jeszcze nie w 2017, ale już w 2018 bardzo prawdopodobne....słyszałem już  nawet o licencji za 500zł ;) ....Siat nie ma , ale kasa musi sie zgadzać....Czyżby kolejny martwy przepis??? Dla tych co trollingują obecnie na zakazie to na pewno na rękę....komu jeszcze?  wiadomo ;) czyli bez zmian....patologii ciąg dalszy......szkoda tylko ryb, które i tak mają pod górkę od początku istnienia bajora.....ale kto w "Zarządzie"  myśli o rybach czy o "normalnych" wedkarzach, którzy płacą i ....płaczą.........



#627 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 31 październik 2016 - 23:06

Powrót trola to również powrót niezbędnego wyposażenia trollersa( zaraz po łodzi,silniku i wędce)   ;) ....choć  teraz pewnie też się nie kurzy.....

 

2jedx93.jpg



#628 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 listopad 2016 - 17:38

Na pewno się nie kurzy. Tyle samochodów co w niedzielę na Narwi w okolicy zalewu jeszcze nie widziałem. Podzwoniłem i wiem, że brał okoń. Byli i tacy co łapali po 40 sztuk i więcej. Nie muszę chyba dodawać, że w tej formule C&R nie obowiązywało. Rybaków nie trzeba, żeby ryby nie było. 

Na zalewie w tym czasie bez szału. Mieliśmy jednego szczupaka na spinning i widzieliśmy, że na  żywca ktoś złowił, ale bez wymiaru. 



#629 OFFLINE   LeoAmator

LeoAmator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Adam

Napisano 02 listopad 2016 - 18:13

To "pokarze" to znaczy, że wymierzy karę, czy pokaże w znaczeniu pokazania?

 Złapałeś mnie ,przepraszam .

Z drugiej strony może chodziło mi o pokazanie pokarania.


Użytkownik LeoAmator edytował ten post 02 listopad 2016 - 18:15


#630 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 03 listopad 2016 - 21:30

pzw czy jak ta k...a! się nazywa, musi zostać rozwalona zlikwidowana. A jeżeli naszymi wodami, dalej będą zarzadzać jakieś pocioty które dostają stanowiska z pokolenia na pokolenie to niestety nic się nie zmieni. Bo ludzie młodzi wykształceni w tych kierunkach gospodarki rybnej którzy naprawdę mają wiedzę i chęć odbudowywania natury, nie mają szansy dostać się na stanowisko. Ten beton komunistyczny musi zostać potraktowany młotem inaczej zguba nam wędkarzom. 


  • beton007 lubi to

#631 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 07 listopad 2016 - 15:56

Po czym poznać że na Siemianówce ryba bierze???

- po trzech dniach ciszy na forum hahaha :D


  • mafijas lubi to

#632 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 07 listopad 2016 - 17:45

Po czym poznać że na Siemianówce ryba bierze???

- po trzech dniach ciszy na forum hahaha

Na żywca biorą, więc co mają pisać że już zmrożone??



#633 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 07 listopad 2016 - 22:02

Na żywca biorą, więc co mają pisać że już zmrożone??

@kkonrad, nie sugerujesz chyba że forumowicze jerkbait, upadli tak nisko i zaczęli łapać na żywca? to się absolutnie mija z ideą spinningisty. 

     A tak całkiem serio, to bym był nawet za całkowitym zakazaniu połowu szczupaka na żywca. A co chcieli europy dotacji itp. to niech zakceptują inne rzeczy! 


  • beton007 lubi to

#634 OFFLINE   LeoAmator

LeoAmator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Adam

Napisano 08 listopad 2016 - 21:07

@kkonrad, nie sugerujesz chyba że forumowicze jerkbait, upadli tak nisko i zaczęli łapać na żywca? to się absolutnie mija z ideą spinningisty. 

     A tak całkiem serio, to bym był nawet za całkowitym zakazaniu połowu szczupaka na żywca. A co chcieli europy dotacji itp. to niech zakceptują inne rzeczy! 

OK tylko byłby problem z egzekwowaniem zakazu.Dziadki od dziecka na żywca łowili ,a tu nagle zakaz?Niektórym do dzisiaj się wydaje iż sztucznej przynęty żadna mądra ryba nie weźmie, a nałazić się za ryba z tym trzeba.To według nich nie dla nich.


Użytkownik LeoAmator edytował ten post 08 listopad 2016 - 21:10


#635 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 08 listopad 2016 - 21:27

Dziadki łapali na wodach w tych czasach że nie było znaczenia co do wody wpadło i tak ryba brała, ale taki rybostan dostali w spadku od swoich dziadków, więc w ich interesie powinno być aby następnym pokoleniom przekazywać podobny stan rzeczy a wedłóg mnie wprowadzenie zakazu żywca ma sens na dzień dzisiejszy, To moje zdanie ;D i nie każdy musi się z nim zgadzać. 



#636 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 08 listopad 2016 - 21:36

@kkonrad, nie sugerujesz chyba że forumowicze jerkbait, upadli tak nisko i zaczęli łapać na żywca? to się absolutnie mija z ideą spinningisty. 

     A tak całkiem serio, to bym był nawet za całkowitym zakazaniu połowu szczupaka na żywca. A co chcieli europy dotacji itp. to niech zakceptują inne rzeczy! 

Już raz taki zakaz był.  :rockon:

PS: Ogólnokrajowy oczywiście, a nie konkretnie na Siemianówce. 


Użytkownik Majo edytował ten post 08 listopad 2016 - 21:37


#637 OFFLINE   LeoAmator

LeoAmator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Adam

Napisano 08 listopad 2016 - 23:31

Dziadki łapali na wodach w tych czasach że nie było znaczenia co do wody wpadło i tak ryba brała, ale taki rybostan dostali w spadku od swoich dziadków, więc w ich interesie powinno być aby następnym pokoleniom przekazywać podobny stan rzeczy a wedłóg mnie wprowadzenie zakazu żywca ma sens na dzień dzisiejszy, To moje zdanie ;D i nie każdy musi się z nim zgadzać. 

 Dostali bo ich dziadki pilnowali swego i nie brali więcej niż byli w stanie przerobić,a ryba niestety szybko zapachu dostaje.Teraz lodówy i zamrażary są pojemne i pomieszczą wszystko.Piszę tak bo pamiętam Narew zaraz po Siemianówce i melioracjach,jazach itd. 



#638 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 13 listopad 2016 - 14:27

Zapraszam na Siemianówkę szczupak bierze jak wścieknięty na głębokiej wodzie, można się nałapać ;D



#639 OFFLINE   tubis

tubis

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 116 postów
  • Lokalizacjatam gdzie plynie woda
  • Imię:Adam

Napisano 13 listopad 2016 - 16:21

Ja wczoraj 3 rybki do 80 cm . Natomiast widzialem dwie metrowki jednak 115 + bo lowca mial zdrapana miarke... ryby do wody nie wrocily piekne grube ikrzyce

#640 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 13 listopad 2016 - 20:23

mam nadzieję, że mu ością stanie ten szczupak  :angry: