Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#1141 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 listopad 2017 - 21:34

Dobra kolego to nie dyktando w szkole.. nie każdy się przykładał

Szkoła przy jerkbaicie to pikuś. Przykładaj się bo można dostać linijką po łapach.
  • godski i czocho lubią to

#1142 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 listopad 2017 - 06:28

I tak "bierzonco" wymiata;)

 

U nas w sobotę ciekawa sytuacja. Znajomy na łódce w ciągu 15 minut zacina 3 ryby. Dwie (79 cm i 83 cm) wyjmuje, trzecia podobnych rozmiarów ucina przynętę na 30 cm przyponie. Wszystkie brania na rippera raczej nie szczupakowego jak na tę porę roku. Po obcince zero brań na inne przynęty, użyty był też taki sam ripper, ale w innym kolorze. Przynęty z zeszłego tygodnia, na które szczupaki reagowały, w tym interesowały tylko sandacze;) I bądź tu mądry;)

W okolicach zapory w ten weekend dużo mniej drobnicy, niż w zeszłym tygodniu.

 

Gdzie temperatura wody wynosiła 4 stopnie? U mnie na echu w okolicach zapory pokazywało 2,8 stopnia.


Użytkownik leszczynski.bp edytował ten post 27 listopad 2017 - 06:29

  • mafijas lubi to

#1143 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 27 listopad 2017 - 06:44

Kiedyś wymyśliłem taką teorię że przepływająca ławica drobnicy powoduje aktywność drapieżników stojących w okolicy. Stąd widoczne brania u wędkarzy łowiących w jednym rejonie, w zbliżonym czasie. A potem przerwa :)
To musiał być szybki hol :D.

#1144 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2319 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 27 listopad 2017 - 07:08

Wszystkie brania na rippera raczej nie szczupakowego jak na tę porę roku.


Mógłbyś rozwinąć tą myśl? Nie chodzi mi o model konkretny, tylko zaintrygowało mnie co miałeś na myśli.
Nie ma tu żadnej złośliwości


Pozdrawiam
Daniel

#1145 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 listopad 2017 - 22:17

W tej teorii może być sporo prawdy;) Na szczupakach było całkiem sporo pijawek, a to oznacza, że czaiły się gdzieś przy dnie. Dodatkowo ledwo zapięte, jakby chwytały przynętę od niechcenia. Co do samej przynęty - nazwałem ją "nieszczupakową", ponieważ mi listopad kojarzy się raczej z większymi przynętami i zresztą na takie reagowały ryby tydzień temu, znajomy zaś złowił swoje na kilkucentymetrowego ripperka. Na przynęty 14-16 cm nie było żadnego brania. Rodzi mi się w głowie pewna teoria na ten temat, ale życie ją zweryfikuje:)



#1146 OFFLINE   grzegorzp

grzegorzp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód
  • Imię:Grzegorz

Napisano 27 listopad 2017 - 22:50

teoria daje wiele, ale w praktyce teoria to tylko... teoria



#1147 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 27 listopad 2017 - 23:06

Moja teoria mówi jedno. Ciągle musisz być zwarty, gotowy i skoncentrowany :) Już tak było, szczególnie latem, gdy miało się już dość, że sciągałem przynętę z łokciami na kolanach, w pozycji lekko zrezygnowanej i konkretnego brania nie miałem jak zaciąć :)
A z pijawkami to fakt. Szczupłe stoją na dnie.

#1148 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 28 listopad 2017 - 06:27

Sporo dużych ryb wyjechało w bagarznikach, w sklepie ktoś się chwalił 14kg. Jedyna szansa dla zbiornika przy trolu, górny wymiar.
  • beton007 i Sandi lubią to

#1149 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 28 listopad 2017 - 10:57

Tylko co to z tego jeśli nie będzie kontroli, a w egzekwowanie surowych kar ciężko mi uwierzyć ?....Bedzie jak z trollujacymi na zakazie....Jestem pewien , że siemianowscy mięsiarze nie dorośli jeszcze do górnych wymiarów ;) Więcej...nie dorośli do jakichkolwiek limitów..

Mam wrażenie , że zatrzymali się trochę w ewolucji gdzies za jaskiniowcami.....

Otwórzmy oczy...nastepne dwa sezony z trollem z "delikatna" pomocą rybaka znowu zrobią z Siemianówki bezrybną pustynię :(  nacieszcie sie tymi "wielkimi"  szczupakami i sandaczami puki możecie.....

niebawem wszystko wróci do normy....również dzięki takim reklamom jak ta w tym wątku.....widać to po rejestracjach....... 



#1150 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 28 listopad 2017 - 11:15

Tylko co to z tego jeśli nie będzie kontroli, a w egzekwowanie surowych kar ciężko mi uwierzyć ?....Bedzie jak z trollujacymi na zakazie....Jestem pewien , że siemianowscy mięsiarze nie dorośli jeszcze do górnych wymiarów ;) Więcej...nie dorośli do jakichkolwiek limitów..

Mam wrażenie , że zatrzymali się trochę w ewolucji gdzies za jaskiniowcami.....

Otwórzmy oczy...nastepne dwa sezony z trollem z "delikatna" pomocą rybaka znowu zrobią z Siemianówki bezrybną pustynię :(  nacieszcie sie tymi "wielkimi"  szczupakami i sandaczami puki możecie.....

niebawem wszystko wróci do normy....również dzięki takim reklamom jak ta w tym wątku.....widać to po rejestracjach....... 

 

Amen.!!!



#1151 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 11:26

Tylko co to z tego jeśli nie będzie kontroli, a w egzekwowanie surowych kar ciężko mi uwierzyć ?....Bedzie jak z trollujacymi na zakazie....Jestem pewien , że siemianowscy mięsiarze nie dorośli jeszcze do górnych wymiarów ;) Więcej...nie dorośli do jakichkolwiek limitów..

Mam wrażenie , że zatrzymali się trochę w ewolucji gdzies za jaskiniowcami.....

Otwórzmy oczy...nastepne dwa sezony z trollem z "delikatna" pomocą rybaka znowu zrobią z Siemianówki bezrybną pustynię :(  nacieszcie sie tymi "wielkimi"  szczupakami i sandaczami puki możecie.....

niebawem wszystko wróci do normy....również dzięki takim reklamom jak ta w tym wątku.....widać to po rejestracjach....... 

 

 

Dobrze Kamil piszesz - już dawno zastanawialiśmy się czy ktoś pójdzie po rozum do głowy czy jednak łódek na Siemianówce jest jeszcze zbyt mało - sprawa się sama wyjaśniła, jedziemy dalej :D :D :D

 

Górne wymiary?! :D NIKT nie jest w stanie przypilnować już teraz podstawowych przepisów: trolling, niewymiarowe i wymiarowe ryby na agrafkach  :), zwożone komplety, żywcówki + spinningi w rękach itd. Co zmienią górne wymiary? Że książeczka będzie miała o jeden pkt. więcej? :)


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 28 listopad 2017 - 11:31


#1152 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 listopad 2017 - 11:49

Jak chcemy łowić duże ryby to podstawa żeby wprowadzić górne wymiary, egzekwowanie tego zapisu to już odrębną sprawa. Na wszystko trzeba czasu.
  • grzegorzp i Sandi lubią to

#1153 OFFLINE   compi

compi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Piotr

Napisano 28 listopad 2017 - 12:53

Górny wymiar i egzekwowanie przepisów. To byłby kompromis.

#1154 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 28 listopad 2017 - 13:10

Maniek, a pamiętasz jak zakazali trolla ?  ;)  Trzy lata dochodzili do tego jak egzekwowac.....i nic nie wymyslili!!!!! 

 

Ja nie twierdzę , że górne zakazy są złe...mówie tylko , że u nas to nie przejdzie....przynajmniej w najbliższej dekadzie....

Przez ostatnie cztery sezony( cztery walne zebrania) udało mi się z pomoca gastki kolegów- wędkarzy przepchnać projekt wprowadzenia górnych wymiarów na etapie mojego rodzimego koła....co z tego jak za każdym razem mój projekt zderzał sie z betonową  scianą białostockiego okręgu

....nie wspomne o reszcie moich wniosków, na przyjęcie których okręg widocznie nie jest jeszcze "gotowy"....a uchwałę zabraniającą mi branie czynnego udziału w tym cyrku ze względu na to , że nie jestem wystarczająco "długo" członkiem zarządu mojego koła...po prostu przemilczę....

 

Jesli juz " w końcu" wywalczymy te wymiary to lepiej, żeby okręg miał na to pomysł....bo po co nam kolejny martwy przepis....


  • Maciek_7 i kkonrad lubią to

#1155 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 28 listopad 2017 - 15:11

Ogólnie bardzo ubolewam nad tym trolingiem... uważam że ryba się pięknie odrodzila i żeby nie trolling i siatki kwitlo by to dalej ... niestety ...za 3 lata będzie pusto i juz teraz myślę nad zmianą łowiska ... I naprawdę nie potrzeba górnych wymiarów potrzeba tylko dalej zakazu trolingu i ryba by się sama obroniła... to nie jest byle zalewik tylko kawał dobrej wody ... niestety mentalność ludzi robi robotę...myślę że w następnym roku można śmiało rozkręcić biznes nad zalewem zamrażarki tanio ...

#1156 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 listopad 2017 - 15:23

Będą widelki,będę reagował, mi tam żadna straż nie jest potrzebna. Duża ryba nie ukleja zawsze kogoś przykuje uwagę.

#1157 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 28 listopad 2017 - 17:10

Maniek, a pamiętasz jak zakazali trolla ? ;) Trzy lata dochodzili do tego jak egzekwowac.....i nic nie wymyslili!!!!!

.

Efekty są , przez 3 lata trolowala jedna dziesiąta łodzi tych co trolowaly by legalnie. Górny wymiar łatwiej skontrolować niż limity.
  • tibhar lubi to

#1158 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 listopad 2017 - 18:01

Tylko co to z tego jeśli nie będzie kontroli, a w egzekwowanie surowych kar ciężko mi uwierzyć ?....Bedzie jak z trollujacymi na zakazie....Jestem pewien , że siemianowscy mięsiarze nie dorośli jeszcze do górnych wymiarów ;) Więcej...nie dorośli do jakichkolwiek limitów..
Mam wrażenie , że zatrzymali się trochę w ewolucji gdzies za jaskiniowcami.....
Otwórzmy oczy...nastepne dwa sezony z trollem z "delikatna" pomocą rybaka znowu zrobią z Siemianówki bezrybną pustynię :( nacieszcie sie tymi "wielkimi" szczupakami i sandaczami puki możecie.....
niebawem wszystko wróci do normy....również dzięki takim reklamom jak ta w tym wątku.....widać to po rejestracjach.......

Kolego cała prawda, a z tymi obcymi rejeatracjami to w piątek na slipie przy wieży było 11 aut z innymi niż B... rejestracjami.

#1159 OFFLINE   j@rex

j@rex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaSokółka
  • Imię:Jarek

Napisano 28 listopad 2017 - 20:11

Kolego cała prawda, a z tymi obcymi rejeatracjami to w piątek na slipie przy wieży było 11 aut z innymi niż B... rejestracjami.

No i jedna ekipa z Wawy miała pecha zatrzymali ją na drodze Strażnicy Graniczni sprawdzili auto i znaleźli 22 szczupaki zawiadomili kogo trzeba. Sprawa w Sądzie Auto łódka i cały ekwipunek zarekwirowane do rozprawy.  



#1160 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 listopad 2017 - 20:38

No to ostro... tylko ilu takich wyjeżdża....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych