Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5083 odpowiedzi w tym temacie

#1181 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 29 listopad 2017 - 21:57

Odpowiedzialność za śmieci z pasa brzegowego spoczywa na wędkarzach co precyzuje konkretny zapis w RAPR. Także kolego Grzybek w praktyce w momencie wędkowania na pasie brzegowym czyjejś działki bierzesz odpowiedzialność nie tylko za swoje "śmieci" , ale również za burdel pozostawiony przez poprzednich wędkarzy ;)  To tak na przyszłość , żebyś nie zdziwił sie podczas kontroli ;)



#1182 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 listopad 2017 - 07:34

Zagadka dla Was... co robią "rybacy" z Siemianówki ?

Załączone pliki


  • maicke82 lubi to

#1183 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 listopad 2017 - 08:12

To sieć?

#1184 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 30 listopad 2017 - 09:34

Beton jak to co zywca pozyskują

#1185 OFFLINE   luba55

luba55

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Tomasz

Napisano 30 listopad 2017 - 10:04

Przede wszystkim wszystkiego najlepszego Andrzeju.Co do foto to ekipa przechodzi szkolenie pt."jak wyczyścić zalew Siemianówka z bolenia". Tylko to zostanie po tak udanym sezonie.



#1186 OFFLINE   moskwa49

moskwa49

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBialystok
  • Imię:Michał

Napisano 30 listopad 2017 - 12:20

Beton kiedy to widziales? My w poniedzialek.dwie kastry najebali w pare minut

#1187 OFFLINE   grzybek38

grzybek38

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 30 listopad 2017 - 17:30

Pozwól, że nie zgodzę się z Tobą.  :)

Właściciel gruntu z linią brzegową ma obowiązek zapewnić możliwość przejścia wzdłuż niej poprzez pozostawienie pasa gruntu o szerokości minimum 1,5 metra.

Każdy pomost zbudowany zgodnie z wydaną decyzją o pozwoleniu na budowę lub po zgłoszeniu we właściwym terenowo starostwie powiatowym (różne wymagania w różnych latach i dla różnych wielkości pomostu) oraz po uzyskaniu pozwolenia wodno - prawnego jest legalny. Pomosty wybudowane bez wymaganych decyzji administracyjnych są nielegalne, ale istnieje możliwość ich zalegalizowania.

 

Przejście lub przejazd, przebywanie, biwakowanie, a tym bardziej zanieczyszczanie terenu prywatnego bez zgody właściciela jest niezgodne z prawem.

 

Proszę, nie wprowadzaj Kolegów w błąd.

Witam, po to jest dyskusja aby jak potrzeba to się nie zgadzać z pewnymi tezami. Słowo "błąd" traktuję jako brak precyzji z mojej strony (akty prawne itd.). Proszę, spróbuję doprecyzować: ..." zapewnić możliwość przejścia..." winno być: "... możliwość swobodnego przejścia..." więc interpretując jako ten "przechodzący", wszelkie pomosty wychodzące z działki, płoty aż do wody itp. przeszkody naruszają prawo- kto wyda decyzję zezwalającą na ich budowę?, ponadto granica działki od strony wody winna być na stałe oznaczona (ruchy stanów wody)- mam uwierzyć na słowo pana, właściciela dymiącej 24/24 wędzarni, że jego działka ma kilometr w linii prostej od wody?, twoje ostatnie zdanie tj. te przed upomnieniem jest nie w temacie- nie rozmawiamy o "terenie prywatnym, ale tu nie polemizuję bo masz całkowitą rację". Pozdrawiam.



#1188 OFFLINE   grzybek38

grzybek38

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 30 listopad 2017 - 17:51

Odpowiedzialność za śmieci z pasa brzegowego spoczywa na wędkarzach co precyzuje konkretny zapis w RAPR. Także kolego Grzybek w praktyce w momencie wędkowania na pasie brzegowym czyjejś działki bierzesz odpowiedzialność nie tylko za swoje "śmieci" , ale również za burdel pozostawiony przez poprzednich wędkarzy ;)  To tak na przyszłość , żebyś nie zdziwił sie podczas kontroli ;)

Dzięki, ale (jak kiedyś na Siemianówce zobaczysz chłopka na łódce z wędką i "podręcznikiem" w dłoniach to będę ja!; bez ściemy, ale czasem jak czegoś nie jestem pewien to wyciągam regulamin i czytam) pamiętam owe zasady mimo, iż ostatnio bardzo rzadko bywam na rybach. Swoją drogą kiedyś, gdzieś trafiłem na ciekawą dyskusję (chyba takiego oportunisty jak ja) jak ten przepis mają interpretować spiningiści. Pozdrawiam.


Użytkownik grzybek38 edytował ten post 30 listopad 2017 - 17:51


#1189 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 30 listopad 2017 - 18:13

Jak to jak mają ciągać za sobą kosz i sprzątać .  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



#1190 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 30 listopad 2017 - 21:32

To jest AKCJA ZARYBIANIA Siemianówki.

#1191 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 30 listopad 2017 - 21:50

Witam, po to jest dyskusja aby jak potrzeba to się nie zgadzać z pewnymi tezami. Słowo "błąd" traktuję jako brak precyzji z mojej strony (akty prawne itd.). Proszę, spróbuję doprecyzować: ..." zapewnić możliwość przejścia..." winno być: "... możliwość swobodnego przejścia..." więc interpretując jako ten "przechodzący", wszelkie pomosty wychodzące z działki, płoty aż do wody itp. przeszkody naruszają prawo- kto wyda decyzję zezwalającą na ich budowę?, ponadto granica działki od strony wody winna być na stałe oznaczona (ruchy stanów wody)- mam uwierzyć na słowo pana, właściciela dymiącej 24/24 wędzarni, że jego działka ma kilometr w linii prostej od wody?, twoje ostatnie zdanie tj. te przed upomnieniem jest nie w temacie- nie rozmawiamy o "terenie prywatnym, ale tu nie polemizuję bo masz całkowitą rację". Pozdrawiam.

 

OK, brak precyzji. Niemal wszystko, co napisałeś w cytowanym poście, to fakt. Z wyjątkiem pomostów, mogą "wychodzić z działki" jak to określiłeś. Prawa swobodnego przejścia nie ogranicza przeszkoda, którą można pokonać bez dodatkowych urządzeń. Oczywiście grodzenie do samej wody, czy brak oznakowania granicy są niezgodne z prawem.

Moja polemika dotyczyła głównych tez Twojej wypowiedzi. Pierwsza: "nie ma prawa ograniczać dostępu do niej (w granicach swojej działki) innym!", druga: "kupiłem działkę z "dostępem" więc "kupiłem" również śmieci i inne niedogodności" i trzecia: "pomosty wychodzące w wodę z takowych działek osadzone w dnie na np. palach są w świetle prawa nielegalne!".



#1192 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 01 grudzień 2017 - 06:27

Dobrze ze Mam zawsze przy Sobie Broń , Andrzeju ja bym Strzelał do nich jak do Kaczek 😎

#1193 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 grudzień 2017 - 09:54

Panowie przy temperaturze do -5 da się jeszcze bezpiecznie wodować z betonowego slipu koło wieży widokowej, czy może auto się ślizga?

#1194 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 grudzień 2017 - 10:57

Kolego a co za różnica czy -5 czy -3 woda i tak zamarza i na slipie będą zamarźniete ślady no i może być problem. Ale raczej nie będzie lodu na całości zjazdu no i piasku tam jak coś nie brakuje.

#1195 OFFLINE   amfot

amfot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Jacek

Napisano 02 grudzień 2017 - 17:17

Może ktoś jutro z Białegostoku ma wolne miejsce w aucie i na łódce? Chętnie się dołączę. Jak by co to priv lub sześć sześc832817dziewięć. Oczywiście dokładam się do wydatków.



#1196 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 02 grudzień 2017 - 18:03

Dobrze ze Mam zawsze przy Sobie Broń , Andrzeju ja bym Strzelał do nich jak do Kaczek 😎

 

I co Ty byś z tymi kaczkami robił?

 

Andrzej miał tylko aparat, i zrobił więcej niż Ty z bronią. Pochwal się lepiej ile wypuscies mamusiek żeby dac przykład, A nie ile kaczek byś zastrzelił.



#1197 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 grudzień 2017 - 21:53

I co Ty byś z tymi kaczkami robił?

 

Andrzej miał tylko aparat, i zrobił więcej niż Ty z bronią. Pochwal się lepiej ile wypuscies mamusiek żeby dac przykład, A nie ile kaczek byś zastrzelił.

Akurat ten osobnik wypuszcza...wszystkie ;-)


  • mafijas lubi to

#1198 OFFLINE   j@rex

j@rex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaSokółka
  • Imię:Jarek

Napisano 03 grudzień 2017 - 08:52

Akurat ten osobnik wypuszcza...wszystkie ;-)

To jakiś rodzynek. Z tego co zauważyłem na Siemionce nie wielu jest zwolenników C&R. I chyba w tym roku zwaliła się tam cała mięsiarska brać z całej Polski. Zobaczę co będzie jak troling zalegalizują. Jak będzie to samo co w tym roku to dzięki Bogu mam alternatywne łowiska. Nie jeżdżę na na ryby po to żeby siedząc na łódce rozglądać się czy jaki kretyn nie trafi mnie kawałkiem żelastwa w oko. Nienawidzę tłoku a na rybach szczególnie. Ale może to i dobrze że tak się dzieje. Bo jak cała ta hołota będzie atakować Siemianówkę to od innych wód się odpie......... 



#1199 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 15:48

Dzis lipa na dwóch jeden mały sandaczyk ;/ nie widziałem nawet  żeby ktoś cos złapał , na slipie przy scenie ostra hamownia , slip pusty wodujesz łodkę i ktos przychodzi ze 100m i z morda że kolejka ;)



#1200 OFFLINE   Krystianin

Krystianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:K

Napisano 03 grudzień 2017 - 18:49

Dzis lipa na dwóch jeden mały sandaczyk ;/ nie widziałem nawet  żeby ktoś cos złapał , na slipie przy scenie ostra hamownia , slip pusty wodujesz łodkę i ktos przychodzi ze 100m i z morda że kolejka ;)

Hahaha .Tak sie składa ze stalem w "niby kolecje" drugi rozpinajac łodke przed slipowniem . Kolega który był pierwszy własnie kończył tą czynność i wsiadał do samochodu .... a tu nagle pojawiasz sie Ty. Omijasz nas i pakujesz sie pod  " pusty slip" . Wiec po pierwsze troche Cie poniosło z tą "morda " a po drugie skoro mowimy juz o "ostrej hamowni": wystarczy tylko odrobina kultury aby zatrzymac sie i zapytac czy my do slipu skoro juz przyjechales po nas i sprawa załatwiona ale widze ze  problem jest nawet z tą odrobina kultury.


Użytkownik Krystianin edytował ten post 03 grudzień 2017 - 18:52

  • Łukasz91 lubi to