Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2419 postów

Napisano 13 listopad 2011 - 18:15

Roznie moglo byc. Zalozylem nowe ST41 i tez spadl... :(

#102 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 13 listopad 2011 - 20:38

kuba czyżby te łowisko dało tyle fajnych rybek Tobie i gumofilcowi :mellow:

#103 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 22 listopad 2011 - 17:52

dziś na zalewie 4 szczupaczki 50-60cm(na dwóch),więc do wrzucenia na forum tylko te się nadają :D

.

Załączone pliki



#104 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 22 listopad 2011 - 19:38

Ja w sobotę pobiłem swoją życiówkę z 71 na 72 haha ,a w niedziele studnia ;/

#105 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2419 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 10:15

kuba czyżby te łowisko dało tyle fajnych rybek Tobie i gumofilcowi :mellow:

Wprost przeciwnie :mellow:


#106 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 26 listopad 2011 - 15:27

Dziś na zalewie studnia;/ jedno pobicie

#107 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 27 listopad 2011 - 02:39

Dziś na zalewie studnia;/ jedno pobicie


Tak bywa :(

#108 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 28 listopad 2011 - 23:21

Za zakończenie sezonu na zalewie, pywając w sobotę w trójkę, dwóch którzy cały czas rzucali na stojąco i ambitnie łowili, nic nie złapali. Za to koleżka, który siedział i rzucał byle gdzie i kręcił byle jak trafił równe 75cm :D

#109 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 29 listopad 2011 - 08:53

Za zakończenie sezonu na zalewie, pywając w sobotę w trójkę, dwóch którzy cały czas rzucali na stojąco i ambitnie łowili, nic nie złapali. Za to koleżka, który siedział i rzucał byle gdzie i kręcił byle jak trafił równe 75cm :D


Witam

Właśnie tak się łowi na slidery :lol: , może się nie rzuca byle gdzie chociaż to też, ale kręcić można byle jak.
Pamiętam wrześniowe popołudnie gdy spłyneliśmy z narzeczoną ona z dwoma szczupakami robi sesję zdjęciową i minę starych wyjadaczy z zerowym wynikiem. Oczywiście moje szczupaki tego dnia nie nadawały się do zdjęć.


#110 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 16:05

Dziś zakończenie sezonu na zalewie i na 0 ;/

#111 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 30 listopad 2011 - 16:47

Duż łódek było na zakończenie?
Słyszałes o jakichś fajnych rybach dziś lub wczoraj?

#112 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 17:44

Na dużym zalewie było 50+ łódek , a o rybach to z tego co słyszałem wczoraj baba 103cm 8,80

#113 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 30 listopad 2011 - 23:28

Także do przyszłego roku! Szczupak, którego miałem ostatnio okazję widzieć nosił po bokach blizny, chyba ślady po ucieczce z sieci. To nie pierwsza ryba z zalewu z takimi znakami. Co to za związek wędkarski co rybaków zatrudnia :angry:

#114 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 01 grudzień 2011 - 10:02

Naszym działaczom tak zależy na rybach,jak tym z PZPNu na polskiej piłce.Wędkarze i tak zapłacą...,a gdyby tak wywalić ryboli,wprowadzić górne wymiary dla szczupaka,suma i okonia.Część kasy z zarybień zainwestować w ochronę ,to mielibyśmy jedno z najlepszych łowisk szczupaka i suma w europie,ale po co to komu...

#115 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 10:45

W ogromnej mierze za stan szczupaka na siemianówce odpowiedzialni są wędkarze a nie rybacy. Ci sami wędkarze, którzy 2, 3, 4, 5 lat temu zabierali szczupaki w czarnych dużych workach po śmieciach (po kilka sztuk 3-5 kg + mniejsze) i rozdawali całej rodzinie i znajomym teraz narzekają, że nie ma ryby! Gdy była tam masa szczupaka to każdy głupi mógł się nałowić do syta rzucając zwykły wobler Jaxona i trolingując tam gdzie jest dużo łódek! Szczupak brał jak durny, tylko szkoda, że 90% ryb szło nie do wody a do worków, reklamówek, schowków czy... linek podczepianych na spodzie łódki!

Odkąd pozwolono na troling populacja szczupaka maleje w zastraszającym tempie na tym zbiorniku i w ogóle mnie to nie dziwi!

Rybacy... Byli od zawsze na Siemianówce, a jakoś to nie przeszkadzało w tym, że kilka lat wstecz była ogromna ilość szczupaków 3+, jakim cudem? Przez kilka lat miałem wiadomości z pierwszej ręki z Siemianówki i 10 czy 15 szczupaków ZABRANYCH dla większości tam łowiących nie jest czymś nadzwyczajnym. Po jaką cholerę ludzie pozabierali tyle szczupaków metrowych z tego zbiornika?!

PZW a rybacy... PZW MUSI prowadzić odłowy w określonej ilości na zbiorniku Siemianówka, bo zapis o odłowie określonej ilości poszczególnych gatunków MUSI zostać zrealizowany, w przeciwnym wypadku dzierżawa zostanie odebrana. A nie daj Boże trafiłaby pod skrzydła takich osób jakie dzierżawią łomżyńską Narew, to dopiero osoby łowiące na Siemianówce przekonałyby się co to znaczy odłów ryb i brak życia w wodzie. Uważam, że zarzuty wobec PZW Białystok są zupełnie bezpodstawne i zamiast narzekać powinniśmy docenić ich pracę, bo Ci ludzie naprawdę dbają o nasze wody!

To wędkarze w głównej mierze sami sobie zawdzięczają ilość pięknych niegdyś szczupaków w Siemianówce!

Mam nadzieję, że swoim wpisem nie uraziłem nikogo z kolegów z forum, jeśli tak to przepraszam - nie to było moim zamiarem. Chciałem tylko pokazać, że to my sami wędkarze, robimy sobie krzywdę, której nie dostrzegamy, a wszystko zwalamy na PZW, rybaków...

Pozdrawiam

#116 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 01 grudzień 2011 - 11:14

Oczywiście że mnie nie uraziłeś i w ogromnej mierze sie z tobą zgadzam(dlatego pisałem o górnych wymiarach i o ochronie).Prawda jest że większość jeżdżących na siemianówkę wędkarzy to miesiarze dla których wymiary,limity i okresy ochronne to jakieś tam brednie,normą jest zabieranie nadkompletów,ryb krutkich i sumów w maju,czerwcu i listopadzie...Nimniej jednak rybacy też mają wkład w bezrybie na zalewie.pierwotnie mieli odławiać karłowaty białoryb,ale jak wiadomo podleszcz nie jest ryba zbyt handlową,co innego szczupak i sum...
Gdzieś chyba w połowie października mój kolega był ze znajomym z warszawy w rybaczówce(nic nie złowili,a on musiał koniecznie przywieść szczupaka żonie)no i niestety nic nie kupili bo rybacy mieli ok.30 szczupaków 80-100+cm,nic mniejszego.
Takie ryby powinny być chronione(PRZED RYBAKAMI I WĘDKARZAMI)...,a operat rybacki mozna spożądzić na podstawie odłowów wedkarskich,wiele okręgów tak robi.Tylko po co skoro można brać pieniądze tu i tu.
pozdr.

#117 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 11:21

I tutaj również masz rację. Nie chodziło mi o obronę rybaków, ale pokazanie, że to w głównej mierze winni są Ci wędkarze. Zbiornik jest x lat, rybacy są od początku, troling od pewnego czasu. Coś jest nie tak jeśli do momentu wprowadzenia trolingu zbiornik i rybacy potrafili współgrać (dużych i ogromnych ryb było mnóstwo), a po wprowadzeniu trolingu populacja dużych ryb praktycznie zginęła (zostały niedobitki) - tutaj chyba widać dokładnie gdzie leży problem. Ciekaw jestem jak Ci pseudotrolingowcy poradziliby sobie ze spiningiem - też by mieli takie wyniki? Problem z siemianówką i trolingiem jest jeszcze jeden (jej ukształtowanie dna i głębokość) - nie ma co się oszukiwać, jest łatwa do wytrolingowania.

Wracając do górnych wymiarów - nie oszukujmy się, ale jeśli ktoś nie przestrzega dolnego wymiaru to i górny nie zrobi na nim wrażenia :D

To jest patologia jak ludzie traktują wędkarstwo...

Jeszcze odnośnie sporządzania operatu na podstawie odłowów wędkarskich - tak chce PZW, jednak warunkiem tego jest rzetelne wypełnianie rejestrów. A jakie jest wypełnianie rejestrów każdy wie. Do tego dąży nasz okręg, jeśli mieliby na papierze (rejestrze), że z zalewu odłowili wędkarze x ton, to rybakom zostało by y ton. Ale na dzień dzisiejszy nie ma szansy ustalić ile odławiają wędkarze. A może okazałoby się, że rybakom nic nie zostanie? :D

#118 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 grudzień 2011 - 13:21

Panowie, to zdecydujcie się: problemem jest trolling, czy brak kontroli? Kłusownicy z Siemianówki ani władzy się nie boją, ani wstydu nie mają; mnie, obcemu człowiekowi, lokalny kłusol (bo jak to inaczej nazwać) pokazywał reklamówkę napchaną nadkompletem niewymiarków. Przecież to obrazek rodem z kraju bezprawia...

#119 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 01 grudzień 2011 - 13:50

Napewno metoda nie jest problemem(sam czasem troluję,bo spiningowanie na dużym zbiorniku,gdy ryby zejda w koryto jest popr.nudne)tylko ludzie którzy ją uprawiają. Na podlasiu wytworzyło sie specyficzne środowisko wedkarskie(najczęściej sa to ludzie lepie sytuowani)które jeździ tylko na dorsze i siemianówkę(trol.),ich jedynym celem jest zapełnianie zamrażarek mięsem.Chwala się puźniej miedzy sobą 250 litrowymi zamrażarkami i tym kto przywiózł więcej dorszy i szczupaczków.
Zdarza mi się słyszec że ten lub tamten się chwali że zabrał 200,300 czy 500 szczupaków w sezonie.Jednym z ich argumentów jest to że jak nie oni to rybacy i tak to wyłowią. Ile z tego miało wymiar?Pewnie niewiele...
i jak tu ma być dobrze?

#120 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 01 grudzień 2011 - 14:01

Nie bedzie dobrze...spoleczenstwo jest chore.

p.s przepraszam wszystkich zdrowych :D