Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5076 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 12:05

powoli podnosi sie woda w zalewie.
płyta betonowa pod mostem kolejowym od strony małego zbiornika juz 20 cm pod wodą.
Nalezy i tak uwazacby nie pobic silnika

Na duzym pustynia-sieci zrobiły swoje.łódek na duzym max 10. a na małym cos sie trafia.otwierdza to ilosc łódek z wedkarzami-30 łodzi
  • kuba-s i mancio lubią to

#142 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 12 listopad 2012 - 02:46

Po moich kilkunastokrotnych wypadach na zalew, po rozmowach z wędkarzami i bieżących informacjach z pierwszej ręki z zalewu, ciśnie mi się cytat : "„Miałeś, chamie, złoty róg". :(

#143 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 29 listopad 2012 - 15:30

Dziś zakończenie sezonu na Sieminówce i jedna wielka kicha jednego 50+ w trolu ;/ 3 razy w tym roku pływałem w trolu (koniec listopada ) i kicha jak jakiegoś udało się złapać to był cud ! nie wiem jak u innych . i doszedłem do wniosku że chyba nie ma już szczupaka na zalewie siatki i trole robią swoje bo nie wierze ze nie brał ;/

#144 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 29 listopad 2012 - 16:33

Mamy specyficzną jesień w tym roku, po 3 wypadach nie można stwierdzić, że nie ma szczupaka sorry :huh: :huh: :huh:

#145 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 30 listopad 2012 - 09:56

Hej,ten sezon na zalewie był bardzo słaby,przyczyniło się do tego kilka czynników:

-choroba ryb(głównie szczupaków ) wiosną.
-uszczelnianie zapory połączone z mocnym spuszczeniem wody latem,co spowodowało że cała ryba wyszła z trzcin i była dostępna dla rybaków.
-95% (może i więcej) wędkarzy którzy tam łowią ma tylko jeden cel, zapełnić zamrażarkę przed zimą(nie ważne czy szczupak ma 30 czy 100cm,lub to że sum ma okres ochronny wszak w listopadzie najczęściej bierze....zazwyczaj wali w przynętę ogonem....).

oczywiście ci którzy dużo czasu spędzili nad wodą coś tam złowili...ale ogulnie było slabo.

Załączony plik  11111.jpg   55,25 KB   234 Ilość pobrań

Załączony plik  22222.jpg   83,41 KB   219 Ilość pobrań

#146 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 30 listopad 2012 - 10:15

Zalew jest bladym cieniem tego, czym mógłby być gdyby nie siaty i wędkarski kołchoz. Szanse na połowienie lub rybę życia jednak istnieją. Trzy wyprawy trolowe bez kontaktu nie dziwią, ale na głębokim oziorze, w płytkim zalewie dowodzi to raczej tego, że szczupły(m.in.) przeniosły się na biegun północny tzn. do zamrażarki.



Ostatnia kaczka z tego płytkiego zalewu i z jeszcze płytszej miejscówki (ok 0.7m) z końca listopada. Może uda mu się uniknąć epoki lodowcowej i dożyje wiosny.


Załączony plik  WP_000462.jpg   20,66 KB   115 Ilość pobrań



#147 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 30 listopad 2012 - 10:18

Hej,ten sezon na zalewie był bardzo słaby,przyczyniło się do tego kilka czynników:

-choroba ryb(głównie szczupaków ) wiosną.
-uszczelnianie zapory połączone z mocnym spuszczeniem wody latem,co spowodowało że cała ryba wyszła z trzcin i była dostępna dla rybaków.
-95% (może i więcej) wędkarzy którzy tam łowią ma tylko jeden cel, zapełnić zamrażarkę przed zimą(nie ważne czy szczupak ma 30 czy 100cm,lub to że sum ma okres ochronny wszak w listopadzie najczęściej bierze....zazwyczaj wali w przynętę ogonem....).

oczywiście ci którzy dużo czasu spędzili nad wodą coś tam złowili...ale ogulnie było slabo.

Załączony plik  11111.jpg   55,25 KB   234 Ilość pobrań

Załączony plik  22222.jpg   83,41 KB   219 Ilość pobrań



nie byłem nie łowiłem, ale niestety podobno to prawda, taki jeden z tego forum mówił mi, że krótkie szczupaki potrafią wpychać między podłogę a kil w pontonie, zresztą on też bierze :(

nie wiem kiedy ludzie zrozumieją tą prostą rzecz, iż wędkarstwo to piękne hobby a nie zdobywanie pożywienia bo jeśli patrzeć na to z tej strony to nawet to się nie opłaca finansowo

#148 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 30 listopad 2012 - 11:10

Im się opłaca ,kilka lat temu wlaściciel sklepu wędkarskiego z mego miasta opowiadał klientom jak to wszyscy towarzysze (on pewnie też) pozmieniali zamrażarki z 100 na 250l,bo co to jest 100 litrow jak szczupak bierze....

Dziś pewnie sprzedaje 10 razy mniej woblerów niż wtedy...

Wszystkie większe ryby(słyszałem o kilku 90-105+pewnie jakieś tam sumy za ogon) poza moimi i kilku kolegów (których pewnie można by policzyć na palcach jednej ręki stolarza) skończyły w tych zamrażarkach.....

Nad wodą jednak warto być, w poniedzialek uratowałem życie sumkowi ok.metra złowionemu klasycznie tj.za ogon.

#149 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 11:26

Dobrze ze dziś zakonczenie sezonu na Siemienówce szczupaki wreszcie mogą odpocząć ;D U nas ostatnio w Hajnówce pod okrąglakiem szczupaki sprzedawali , co do choroby szczupaków to dalej są chore ostatnio złapałem na spina 2 krótkie które miały slady choroby jak znajdę kabel do telefonu to wstawię zdjecia , WOBI ładny kaban 90+? Ja w tym roku na małym 86 cm (nowa życiówka )

Użytkownik Łukasz91 edytował ten post 30 listopad 2012 - 11:30


#150 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 30 listopad 2012 - 13:31

czyli wszędzie ten sam syf, czy to u mnie na Mazowieckim Bugu czy Wiśle czy to u Was, zresztą podlaskie wody pstrągowe też już u Was wyczyścili hołota z Mazowsza też do tego się przyczyniła, ale muszą przyjść zmiany inaczej tego nie widzę bo niebawem nie będzie co łowić - sorry za OT

2 lata temu na morskich trociach poznałem wędkarza który wspominał Siemianówkę i to, że kilka lat temu można było grubo połowić kilka dużych szczupaków to nie był problem a teraz to można pomarzyć

#151 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 23:06

po jakim okrąglakiem?
chłopie co tu za fantazje piszą?
nikt na w hajnówce ryby na miescie nie sprzedawał.

ten rok był słaby dla trolingujacyc Duzym.ale spiningujacy na małym troche mieli wyników.
sam tam łowie i z reką ponizej 51 cm nic nie zabrałem

Użytkownik evin edytował ten post 30 listopad 2012 - 23:06


#152 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 09:47

N

czyli wszędzie ten sam syf, czy to u mnie na Mazowieckim Bugu czy Wiśle czy to u Was, zresztą podlaskie wody pstrągowe też już u Was wyczyścili hołota z Mazowsza też do tego się przyczyniła, ale muszą przyjść zmiany inaczej tego nie widzę bo niebawem nie będzie co łowić - sorry za OT

2 lata temu na morskich trociach poznałem wędkarza który wspominał Siemianówkę i to, że kilka lat temu można było grubo połowić kilka dużych szczupaków to nie był problem a teraz to można pomarzyć

Masz racje jak za zajeżdżałem w piątek lub w sobotę na ryby to na 5 samochodów 3 miały numery na W.... i wszyscy na noc ;/
Evin słyszałem od kilku osób że na mazurach pod okraglakiem sprzedawali

#153 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 10:40

sam tam łowie i z reką ponizej 51 cm nic nie zabrałem


I w tym problem, że wszystko powyżej magicznej granicy dostaje w łeb ;)

#154 OFFLINE   legion

legion

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 grudzień 2012 - 16:02

Będąc w sklepie spoż.w miejsc.Bondary urocza pani sprzedająca towar powiedziała nam,że ostatnio strażnicy podczas kontroli na małym,przyłapali gościa co miał w łódce jedenaście sztuk szczupaków.A ilu frajerom się udało ?

#155 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 01 grudzień 2012 - 18:28

Będąc w sklepie spoż.w miejsc.Bondary urocza pani sprzedająca towar powiedziała nam,że ostatnio strażnicy podczas kontroli na małym,przyłapali gościa co miał w łódce jedenaście sztuk szczupaków.A ilu frajerom się udało ?


Pewnie większości...

Prawdziwi wędkarze z Hajnówki powinni się zająć zalewem(jako SSR) my u siebie na Narwi zrobilismy jako taki porzdek....

Użytkownik WOBI edytował ten post 01 grudzień 2012 - 18:28


#156 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 07:36

w tym sezonie zabrałem max 20 szczupaków,
ale sporo wedkarzy nawet tyle szczupaków nie miało na kiju,

ale prosze wyobrazic ile ryby wejdzie w siatke o 500 m długosci.
duzy zbiornik przez 5 dni roboczych był przegrodzony siatką, szczególnie duża wyspa.
to jak ma sie wypowiedz"

I w tym problem, że wszystko powyżej magicznej granicy dostaje w łeb


czy w siatke wchodza tylko wymiarowe ryby? a co z ryba która stoi w siec iprzez pare godzin? puste pytania. to nie wedkarze zrobili pustynie na "Duzym"

#157 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 07:39

warto poczytac

http://forum.poranny...anowce-t101111/

#158 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 02 grudzień 2012 - 11:35

przy presji jaka jest na tej waszej Siemianówce 20 szt zabranych to o 20 za dużo .Policz sobie kilkudziesięciu wędkarzy x 20 szt plus rybacy i jest po temacie.

#159 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 02 grudzień 2012 - 11:36

Oczywiście że siaty są ogromnym problemem,ale to tylko polowa problemu....

Druga polowa to to że cała mięsiarska hołota z województwa (i nie tylko, przez lata udoskonalajaca pozyskiwanie mięsa metodą trolingową na dużym i na żywca na malym) skupiła się na zalewie,bo tam można była szybko i łatwo napełnić zamrażarkę.

No i mamy to co mamy....

#160 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 02 grudzień 2012 - 12:09

przy presji jaka jest na tej waszej Siemianówce 20 szt zabranych to o 20 za dużo .Policz sobie kilkudziesięciu wędkarzy x 20 szt plus rybacy i jest po temacie.


To akurat świeta prawda,tylko tych wedkarzy było 150,200 może nawet więcej....