Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2035 odpowiedzi w tym temacie

#1701 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 02 lipiec 2015 - 05:13

Wygląda na to, że ta sama :)



#1702 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 02 lipiec 2015 - 06:02

Na 100% ta sama. C&R rulez !
  • remek, Dienekes i covent lubią to

#1703 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 02 lipiec 2015 - 12:52

Ryba bez watpienia ta sama :) , jaka miala dlugosc gdy byla zlowiona w 2011 roku?



#1704 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14847 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 lipiec 2015 - 13:07

Super historia !

 

Ryba ta sama. Chyba, ze brat blizniak :)

 

Polow sprzed 4 lat... To naprawde szmat czasu. Ze nie wyemigrowala po tarle ? ze nie bylo duzej wody i nie zeszla gdzies nizej ? 

Nie znam realiow tej wody, ale 4 lata to 4 lata (np mistrzostwa swiata w pilce noznej sa co 4 lata) ;)

 

Ja 4 lata temu...nie wiedzialem nawet, ze zaczne kiedys lowic pstragi :D A teraz zrezygnowalbym ze wszystkich innych sposobow wedkowania, byle lowic pstragi :)



#1705 OFFLINE   c1eśla

c1eśla

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • Lokalizacjanad rzeką
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 lipiec 2015 - 13:59

Dziękuję za Gratki :) super sprawa , to kolejny przypadek łowienia tej samej ryby, który mnie spotyka , z tym że przeważnie połowy miały miejsce w tym samym sezonie, jak watro uwalniać :D


  • remek i Fiskare lubią to

#1706 OFFLINE   anowi

anowi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaBodenseekreis

Napisano 02 lipiec 2015 - 14:02

Rozwaliles bank. Gratuluje garbusa :)

#1707 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 02 lipiec 2015 - 19:58

Nie robię sesji zdjęciowych,przeważnie tylko jedna fotka więc ciężko jest coś więcej rozpoznać.Nawet rybkę którą sam miałem okazję złowić drugi raz rozpoznał syn a po miesiącu okazało się,że tą rybkę miałem jednak trzy razy zmylił mnie przyrost 4cm w trzy miesiące.Cieszę się,ze rybka przeżyła cztery sezony sporo przybrała no i pływa dalej, gdy miałem ją w garści miała około 40stki.Słyszałem,że ktoś złowił fajną rybkę gdzie czasem i ja zaglądam.Jak zobaczyłem fotkę od razu wydała mi się dziwnie znajoma.Okresy tarłowe,kilka razy spora a nawet duża woda a ona w tym samym miejscu rewelacja.  



#1708 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 02 lipiec 2015 - 23:35

20cm w 4 lata? to chyba nieźle przy tych rozmiarach?! Pilnujcie ciuraska bo to Kana Galilejska! ;)



#1709 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 05 lipiec 2015 - 21:27

Łukasz-C1eśla, w tym roku również będzie filmik jak z poprzedniego? Bardzo miło się oglądało... Gratuluję kwadraciaka :D



#1710 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1793 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 06 lipiec 2015 - 12:08

20cm w 4 lata? to chyba nieźle przy tych rozmiarach?! Pilnujcie ciuraska bo to Kana Galilejska! ;)

Od 40 do 60 w 4 lata to nic specjalnego. Po fotkach Łukasza uważam,że rzeka w której łapie ma dobre zaplecze pokarmowe więc ten przyrost nie jest  imponujący.



#1711 OFFLINE   zino1978

zino1978

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 06 lipiec 2015 - 13:10

Piękna ryba - gratulacje. U mnie wody jak na lekarstwo aż się nie chce z domu ruszać.

Od 40 do 60 w 4 lata to nic specjalnego. Po fotkach Łukasza uważam,że rzeka w której łapie ma dobre zaplecze pokarmowe więc ten przyrost nie jest  imponujący.

Przyznasz kolego, że tempo wzrostu ryby też ma swoje granice. Co innego od wylęgu do "pełnoletności" a co innego już później. Ludzie też w pewnym wieku rosną szybko a później.. no cóż już tylko tyją :D - czego życzę i temu kropkowi.

Pozdrawiam.


  • teethar lubi to

#1712 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 06 lipiec 2015 - 21:55

W rzekach o charakterze nizzinnym pstrągi mogą  przybierać rocznie około 10 cm. Tak do około 65cm. Później już o wiele gorzej żeby osiągnąć 70cm, potrzeba kilku lat. Dane te opieram na jednym pstrągu także mógł to być wyjątek, ale zapewne 20 cm w 4 lata to wcale nie jest taki wyśrubowany wynik :)



#1713 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14847 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 lipiec 2015 - 22:55

W realiach panujacych to nie sztuka urosnac 20 cm
sztuka jest 4 lata przetrwać.

Niestety

#1714 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 lipiec 2015 - 07:38

W realiach panujacych to nie sztuka urosnac 20 cm
sztuka jest 4 lata przetrwać.

Niestety


I pomysleć jakie emocje wzbudzałoby wędkarstwo gdyby niejednej rybie podarować co najmniej te 4 lata, w zamian za kąpiel w oleju kujawskim.
  • Guzu, Piotr 75 i Zed Zgred lubią to

#1715 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 07 lipiec 2015 - 07:58

W realiach panujacych to nie sztuka urosnac 20 cm
sztuka jest 4 lata przetrwać.

Niestety

Warunki do przezycia 4 lat i wiecej maja pstragi na roznej masci OS-ach ale jak kto zlowi na OS-e 50cm w gore to sie nie liczy bo z "burdelu"

Polacy w Polsce lubia cierpiec i sie zadreczac....taka karma


  • Guzu, tlok i Piotr 75 lubią to

#1716 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 11 lipiec 2015 - 17:43

Super historia !

 

Ryba ta sama. Chyba, ze brat blizniak :)

 

Polow sprzed 4 lat... To naprawde szmat czasu. Ze nie wyemigrowala po tarle ? ze nie bylo duzej wody i nie zeszla gdzies nizej ? 

 

Ja 4 lata temu...nie wiedzialem nawet, ze zaczne kiedys lowic pstragi :D A teraz zrezygnowalbym ze wszystkich innych sposobow wedkowania, byle lowic pstragi :)

Panie Danielu pocieszę pana ta choroba to się tylko jeszcze nasili.Ja też żałuję,że tak późno zachorowałem na kropki.Całkiem niedawno gdy wróciłem do domu mocno zjechany żona się pyta kiedy ty dasz se wreszcie z tym spokój odpowiedziałem,że ostatni raz pójdę na ryby 09-12-2068 a potem to niech już młodsi sobie łowią.Przeżył 4 lata poczekam na niego jeszcze 4 może dorośnie do mojej wymarzonej cyfry 68,jest taka szansa.

A to dzisiejszy,może ktoś rozpozna a jak nie to może znowu da o sobie znać za 4 lata.Było by miło gdybym to ja go złowił ale jak ktoś inny też się ucieszę. Sprzętowo CD XLS 240 3-14g.TD Z2500CU.DRENNAN SUPPLEX 0,18 i jakiś wobek.2nsqo3m.jpg


Użytkownik Skalniak edytował ten post 11 lipiec 2015 - 17:45


#1717 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14847 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 11 lipiec 2015 - 18:41

Panie Danielu pocieszę pana ta choroba to się tylko jeszcze nasili.Ja też żałuję,że tak późno zachorowałem na kropki.Całkiem niedawno gdy wróciłem do domu mocno zjechany żona się pyta kiedy ty dasz se wreszcie z tym spokój odpowiedziałem,że ostatni raz pójdę na ryby 09-12-2068 a potem to niech już młodsi sobie łowią.Przeżył 4 lata poczekam na niego jeszcze 4 może dorośnie do mojej wymarzonej cyfry 68,jest taka szansa.
A to dzisiejszy,może ktoś rozpozna a jak nie to może znowu da o sobie znać za 4 lata.Było by miło gdybym to ja go złowił ale jak ktoś inny też się ucieszę. Sprzętowo CD XLS 240 3-14g.TD Z2500CU.DRENNAN SUPPLEX 0,18 i jakiś wobek.2nsqo3m.jpg


Piekna ryba. Groznie jej z oczu patrzy.
A pstrąga 68 tez mam nadzieje kiedyś złapać.
Tego wymiaru mi brakuje.
66 mam
67 mam kilka
69 jednego
70 tez...

A 68 wciąż w planach :)
  • Kamil Z. i Skalniak lubią to

#1718 OFFLINE   trinited

trinited

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 13 lipiec 2015 - 06:00

Sprzętowo:

[...]

- żyłka P-Line 0,20

- przynęta mój jig

Sprzętowo TD Z2500CU.DRENNAN SUPPLEX 0,18 i jakiś wobek.

 

Ładne ryby łowicie panowie ale łowienie pstrągów na żyłkę 0,20 to barbarzyństwo. Szczególnie w rzece gdzie może się trafić byk. Żyłka na pstrągi to minimum 0,22



#1719 OFFLINE   c1eśla

c1eśla

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • Lokalizacjanad rzeką
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 lipiec 2015 - 15:20

Ładne ryby łowicie panowie ale łowienie pstrągów na żyłkę 0,20 to barbarzyństwo. Szczególnie w rzece gdzie może się trafić byk. Żyłka na pstrągi to minimum 0,22

 

nie pouczaj mnie jak się łowi pstrągi masz jakieś byki na koncie ??????????? to się nimi pochwal a nie cwaniakuj



#1720 OFFLINE   IRON_2010

IRON_2010

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Marcin

Napisano 13 lipiec 2015 - 15:48

Niespodzianka przy sobotnim kleniowaniu , 48 cm  na mokrą muche

0c865430e2d4183dmed.jpg






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych