Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jazie 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
618 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   RafalKl

RafalKl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaHR

Napisano 31 styczeń 2015 - 23:39


Powiem Ci Miro, że moje odczucia są takie same a i zeszły rok mnie w tym przekonał. Po 2010 roku, kiedy wysoka woda opadła, zawsze tam ktoś siedział, ludzie tam najechali jak na jarmark Swiętojański. W zeszłym roku średnio na 10 prób wyjazdu w to miejsce, 5-7 razy ktoś siedział. Dużo łusek na brzegu itp. Ogólnie porażka, teraz w każdy znany mi sposób próbuję kamuflować swoje miejsca i zdjęcia, bo można się nabawić fanaberii ...


Użytkownik RafalKl edytował ten post 31 styczeń 2015 - 23:45


#42 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 luty 2015 - 18:51

Pierwszy lutowy ;)

f02f679e14dbe4d1med.jpg

Pozdrawiam



#43 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 luty 2015 - 18:57

Ładny.Zielony pewnie na pstrągach, więc jaśka nie złowił :) .



#44 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 02 luty 2015 - 19:41

Wczoraj łowiliśmy wspólnie i nawet jednego jazia na nimfkę "Sandrę" złowiłem ale brakowało mu do35cm więc darowaliśmy mu fotki. Natomiast ten dzisiejszy jaź Skalki jest piękny. Mecz rozpoczyna się od nowa :)



#45 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 03 luty 2015 - 19:00

Tym razem na gume "zdechlaka" z kopytkowym ogonkiem(ukleja) . cały perłowy  bez oczu jak z formy wyszedł. Wział w srodku nurtu, przynęta wolno prowadzona wachlarzem pod prąd.

 

Co to za guma? A jaziol zacny, u mnie latem nawet takiego nie widziałem.



#46 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 03 luty 2015 - 19:34

Co to za guma? A jaziol zacny, u mnie latem nawet takiego nie widziałem.

prawdziwa ukleja odbita z silikonu, z doklejonym kopytkowym ogonkiem.



#47 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 04 luty 2015 - 15:40

Dzisiaj nowa nimfka przyniosła dwa jazie w tym ten większy 44cm wyglądał tak f9c3304b4d8fa7c3med.jpg

A tak odpływał 8f5bf4c83466696bmed.jpg

Skalka jeszcze łowi więc chwilowo  nie wiadomo jak wygląda konfrontacja muszka vs spinn :)



#48 OFFLINE   darek1972

darek1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 luty 2015 - 16:18

Widzę Piotr,że zachorowałeś na joziny :)

gratuluje,fajny jozin :D


  • Zielony lubi to

#49 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 luty 2015 - 19:41

Gratulacje ja niestety dziś na zero musiałem zadowolić się okoniem. Więc na razie muszka górą :) . Pozdrawiam


  • Zielony lubi to

#50 OFFLINE   PAMPUCH71

PAMPUCH71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBIAŁYSTOK
  • Imię:Adam

Napisano 05 luty 2015 - 17:32

W końcu i ja ruszyłem wczoraj pierwszy raz w tym roku ,zmotywowany wynikami kolegów skałki i Zielonego,

choć temperatura za oknem - 8 stopni nie napawała optymizmem.

Udało się sprowokować 3 rybki dwie niewarte zdejmowania rękawiczek

jedna warta...

 

01c34e27cf2e0cbfmed.jpg

 

50-teczka na groszeczka B)

 

62860aa081eed6c4med.jpg

 

Pzdr.



#51 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 luty 2015 - 18:27

Piękny :)  u nas po tych z piąteczką z przodu to tylko łuseczki na brzegu zostały. Brązowa Pani straszne rzeczy w tym roku wyprawia aż żal patrzeć. Piotrek znalazł stołówkę ale kazał mi tam nie zaglądać to się słucham :( .


  • PAMPUCH71 lubi to

#52 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 05 luty 2015 - 18:34

Ale kloc... B)



#53 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 luty 2015 - 18:36

Gratuluję. Super jazik ;)

Ja kilka razy już byłem nad rzeką i bez skutku :( Podejrzewam, że w ogóle mi się nie uda złapać takiego okazu :P



#54 OFFLINE   Stary Baca

Stary Baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • Lokalizacjaw czcinach tutejszy
  • Imię:Jacek

Napisano 05 luty 2015 - 19:26

Gratuluję. Super jazik ;)

Ja kilka razy już byłem nad rzeką i bez skutku :( Podejrzewam, że w ogóle mi się nie uda złapać takiego okazu :P

Teraz jest szansa na 50+, mnie co roku jaź potrafi zaskoczyć swoją wielkością, muszę mieć głupią minę jak mamuśka siądzie na witkę w ostatnim rzucie albo w pierwszym, lubię jazia bo potrafi zaskoczyć;)



#55 OFFLINE   White Fish

White Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdzie się da...
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 luty 2015 - 20:21

Cos pięknego. Szczere gratulacje. Ja dopiero w kwietniu połowię. Ale to już łatwizna :) Zimne jazie ciesza bardziej :)


  • PAMPUCH71 lubi to

#56 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 luty 2015 - 20:31

Teraz jest szansa na 50+, mnie co roku jaź potrafi zaskoczyć swoją wielkością, muszę mieć głupią minę jak mamuśka siądzie na witkę w ostatnim rzucie albo w pierwszym, lubię jazia bo potrafi zaskoczyć;)


Też chciałbym tak, ale nie stety na podlasiu nie ma ich dużo, owszem trafiają się na publiskiej rzece ale dość rzadko o nich słyszę. Najbliższą rzeką gdzie jest więcej jazia jest rzeka Narew do której mam około 25km co uniemożliwia dotarcie z buta lub rowerem. Na razie muszę poczekać do konca lutego lub połowy marca, aż jazik na publiskiej rzece troche sie ruszy bo wtedy łowi się go najwiecej ale na spławik. Ja przy każdej wolnej okazji wyruszam próbować swoich sił tylko w spinningu z nowymi woblerkami :)

#57 OFFLINE   Stary Baca

Stary Baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • Lokalizacjaw czcinach tutejszy
  • Imię:Jacek

Napisano 05 luty 2015 - 20:57

Też chciałbym tak, ale nie stety na podlasiu nie ma ich dużo, owszem trafiają się na publiskiej rzece ale dość rzadko o nich słyszę. Najbliższą rzeką gdzie jest więcej jazia jest rzeka Narew do której mam około 25km co uniemożliwia dotarcie z buta lub rowerem. Na razie muszę poczekać do konca lutego lub połowy marca, aż jazik na publiskiej rzece troche sie ruszy bo wtedy łowi się go najwiecej ale na spławik. Ja przy każdej wolnej okazji wyruszam próbować swoich sił tylko w spinningu z nowymi woblerkami :)

Dla początkującego: miękki delikatny kij poddający się przy zassaniu, żyłeczka, woblerek na pętelce, bez przyponu metalowego, wielkich krętlików, agrafek itp. i jak najwolniejsze spokojne prowadzenie, dużo czasu i o ile są w rzece to jest to kwestia czasu byś ustalił miejsce przebywania. Na początek stosuj sprawdzone modele woblerków one najczęściej wybaczają wiele błędów w prowadzeniu. Na woblera złowiłem największe;), teraz spokój nad wodą sprzyja...



#58 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 06 luty 2015 - 00:33

Dla początkującego: miękki delikatny kij poddający się przy zassaniu, żyłeczka, woblerek na pętelce, bez przyponu metalowego, wielkich krętlików, agrafek itp. i jak najwolniejsze spokojne prowadzenie, dużo czasu i o ile są w rzece to jest to kwestia czasu byś ustalił miejsce przebywania. Na początek stosuj sprawdzone modele woblerków one najczęściej wybaczają wiele błędów w prowadzeniu. Na woblera złowiłem największe;), teraz spokój nad wodą sprzyja...

A właśnie chciałem poprosić łowców zimowych jazi o rady dotyczące ich połowu zimą ;) bo zimą jeszcze mi się nie udało, jeszcze brakuje mi info w jakich stanowiskach ich teraz szukać.

A jaziki piękne :)



#59 OFFLINE   PAMPUCH71

PAMPUCH71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBIAŁYSTOK
  • Imię:Adam

Napisano 06 luty 2015 - 06:26

Piękny :)  u nas po tych z piąteczką z przodu to tylko łuseczki na brzegu zostały. Brązowa Pani straszne rzeczy w tym roku wyprawia aż żal patrzeć. Piotrek znalazł stołówkę ale kazał mi tam nie zaglądać to się słucham :( .

 Właśnie dzięki tej brązowej pani ostatnio namierzyłem kilka nowych zimowisk,co kilka metrów łuski wielkości paznokcia kciuka :)



#60 OFFLINE   Stary Baca

Stary Baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • Lokalizacjaw czcinach tutejszy
  • Imię:Jacek

Napisano 06 luty 2015 - 16:21

 Właśnie dzięki tej brązowej pani ostatnio namierzyłem kilka nowych zimowisk,co kilka metrów łuski wielkości paznokcia kciuka :)

ktoś oskrobał i zabrał by zjeść? jaź jest z tego co pamiętam w zasadzie niejadalny, walory smakowe żałosne, cierniki też tam łowią, mielą i jedzą:)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych