Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
783 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 03 lipiec 2015 - 10:16

Selektywnych zresztą też ;)

#322 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 03 lipiec 2015 - 17:57



Selektywnych zresztą też ;)

Zgadza się :).

 

Ten wcześniej wystraszył kompana i sam uderzył w Busterka. Tylko go przytrzymał (bez zapięcia) i puścił po chwili holu. Pomimo

wielu prób, dopiero jerking 20cm shakerem zmusił go do pięknego uderzenia na płytkiej łączce tuż przy łodzi.

Świetne widoki, hol krótki, zdjęcia do dupy :P

Tu z kolei stary Rozi  w akcji:

 

bJu5H8.jpg


Użytkownik PLECIONA edytował ten post 20 lipiec 2015 - 23:14


#323 OFFLINE   dadex

dadex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaGolub-Dobrzyń

Napisano 03 lipiec 2015 - 21:29

U mnie Maj byl slaby. Ale czerwiec niczego sobie.

Załączone pliki



#324 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 lipiec 2015 - 00:22

40cm zabawka ... Ty już polujesz na potwora z loch ness :) Suler fota! Jest klimat i emocje.

 

To potwierdza że na szczupaka nie ma za dużych przynęt

 

Selektywnych zresztą też ;)

 

 

40-tka to jest przynęta, którą się targa cały sezon lub nawet dwa po tą jedną rybę! I ja właśnie tak będę robił dopóki nie zrobię swoich gigantów.
Prędzej czy później wyjedzie ryba 130cm!

 

Pozdr

M



#325 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 04 lipiec 2015 - 03:14

życzę Ci takiej 130cm, ale mysle że tak wielkich w erie nie ma...



#326 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 lipiec 2015 - 04:36

życzę Ci takiej 130cm, ale mysle że tak wielkich w erie nie ma...

 

Witaj kolego.

 

Jest takich ryb sporo według mnie. Sam nawet mam z jedną taką zdjęcie. Równe 130cm. Nie są napewno łatwe do złapania, ale są!

2-3 lata temu słyszałem z pewnego żródła o jednym naprawdę wielkim potworze na rekord Irl.

W tym roku będę rozpracowywał nowe łowisko, w którym w tym sezionie wiem o co najmniej dwóch rybach 120+ i kilku 115+.

Trzeba zrobić mapę, poznać zwyczaje ryb i odwalić swoje godziny! Z odrobiną szczęścia może pobiję swój PB 123cm? Kto wie :ph34r:

 

Jakby tylko człowiek nie musiał pracować :huh:

 

Pozdr

M



#327 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 04 lipiec 2015 - 05:19

daj Ci Boże. 

niemniej jednak moim zdaniem tak wielkch zebatych w irlandii nie ma,

nie pisże ze mam rację, po prostu przez ostanie 10 lat takowych nie widziałem, chociaż temat drązyłem.

musże napisac że pare lat temu miałem na kiju wielkiego szczupaka na shannon. 

niestety urwał agrafkę ale wielki był ( mój osobisty PB to ok 115-117)

czy był wiekszy trudno powiedziec.... te które widziałem miały 120cm max.

tak czy inaczej życzę szcześcia....



#328 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 04 lipiec 2015 - 08:44

40-tka to jest przynęta, którą się targa cały sezon lub nawet dwa po tą jedną rybę! I ja właśnie tak będę robił dopóki nie zrobię swoich gigantów.
Prędzej czy później wyjedzie ryba 130cm!

 

Pozdr

M

 

Z pewnością 40-tka jest bardziej selektywna niż 15 cm Buster lub 20-tka, ale... widząc, jak 20-tki są atakowane przez kajtki tej samej długości, a np. holowana 75 cm przez 90tkę to trudno o taką żelazną, 100% selektywność. Szkoda, bo chyba nikt nie lubi nękać rybiej młodzieży ;)

 

A tej 130tki seredcznie Tobie życzę. Obserwując Twoje łowiska i efekty myślę, że to tylko kwestia czasu.



#329 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 lipiec 2015 - 16:28

Z ciekawością będę śledził wątek. 130cm+ to już trzeba nie tylko być 200 dni nad wodą ale pewnie szczęścia co najmniej tyle ile potrzeba by wygrać w totka. Trzymam kciuki!

#330 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 lipiec 2015 - 21:32

daj Ci Boże. 

niemniej jednak moim zdaniem tak wielkch zebatych w irlandii nie ma,

nie pisże ze mam rację, po prostu przez ostanie 10 lat takowych nie widziałem, chociaż temat drązyłem.

musże napisac że pare lat temu miałem na kiju wielkiego szczupaka na shannon. 

niestety urwał agrafkę ale wielki był ( mój osobisty PB to ok 115-117)

 

Witaj kolego.

Jak już pisałem takie ryby na pewno są. Z jedną 130cm rybą mam zdjęcie (kiedyś wrzucałem u siebie w wątku). To jest jak z ludzmi, są ludzie wysocy powyżej 2,05-2,1m ale nie widuje się ich na codzień bo nie jest to powszechna sprawa. Z tego co się orientuje łowisz na Corrib (chyba) a jak wiadomo szczupak na zachodzie jest usuwany... tylko w tym sezonie zabito na samym Corribie 14 tyś szczupaków... szkoda bo była to nie wątpliwie najlepsza woda w Europie.

 

Kiedyś sam miałem lokomotywę na kiju, Przez kilka min na 1,5m wodzie szczupak pływał przy dnie dookoła pontonu nie pokazując swoich gabarytów... albo był źle podhaczony albo była to ryba życia...

 

A tej 130tki seredcznie Tobie życzę. Obserwując Twoje łowiska i efekty myślę, że to tylko kwestia czasu.

 

Moje efekty to nic specjalnego. Niestety jestem ograniczony do łowienia zwykle raz w tygodniu co przekłada się na wyniki. Bardzo często gdy ryby żerują naprawdę dobrze ja siedze w pracy i tylko przeglądam zdjęcia z lekkim nerwem... Kolejnym problemem jest pogoda, która często nie daje mi połowić... Łowienie na pontonie ogranicza i to bardzo a na dużą stabilną łódkę z 50HP za pasem mnie po prostu nie stac.. :huh: trollingowanie przy wierze 25km/h staje się niewykonalne na oponie a napewno przełozyło by się to na lepsze wyniki...

 

Z ciekawością będę śledził wątek. 130cm+ to już trzeba nie tylko być 200 dni nad wodą ale pewnie szczęścia co najmniej tyle ile potrzeba by wygrać w totka. Trzymam kciuki!

 

Nie no z tym 130cm to mnie trochę poniosło, ale fajnie by było przekroczyć magiczne 120cm znowu. Do tego właśnie kupiłem 40cm trouty. Trolling za toniowymi potworami otwiera nowe możliwości i to jest plan na jesień.

 

Pozdr

M


  • Martin77 i BOB lubią to

#331 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 lipiec 2015 - 21:47

Moim zdaniem 120+ przy takiej wodzie jest jak najbardziej możliwe i to nie raz w tym sezonie. Czekam zatem :)

#332 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 04 lipiec 2015 - 21:51

 

 

Witaj kolego.
Jak już pisałem takie ryby na pewno są. Z jedną 130cm rybą mam zdjęcie (kiedyś wrzucałem u siebie w wątku). To jest jak z ludzmi, są ludzie wysocy powyżej 2,05-2,1m ale nie widuje się ich na codzień bo nie jest to powszechna sprawa. Z tego co się orientuje łowisz na Corrib (chyba) a jak wiadomo szczupak na zachodzie jest usuwany... tylko w tym sezonie zabito na samym Corribie 14 tyś szczupaków... szkoda bo była to nie wątpliwie najlepsza woda w Europie.

Kiedyś sam miałem lokomotywę na kiju, Przez kilka min na 1,5m wodzie szczupak pływał przy dnie dookoła pontonu nie pokazując swoich gabarytów... albo był źle podhaczony albo była to ryba życia...

 

witam!

na corrib nie lowiłem szczupaków już ze 2.5 roku. 

to wszystko prawda co piszesz o eksterminacjii tych ryb na zachodzie.

nie bardzo kojarze rybę o której piszesz. 

możesz przeklejić ta fotkę raz jeszcze?

na pewno wiem że takie ryby są tu gdzie mieszkam obecnie ( widziałem wczoraj fotke ryby 128cm złowionej na muchę)

wiec myślę że mam tu szansę na takowa. 

oczywiście na muche bo w zasadzie już tylko  tak łowię. w irlandii przez 10 lat takiego wielkiego szczupaka nie widziałem

 

pozdrówka


Użytkownik peresada edytował ten post 04 lipiec 2015 - 21:52


#333 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 lipiec 2015 - 22:20

25min zajęło mi znalezienie tej fotki u mnie w wątku... za dużo spamuje.

Ryba znaleziona martwa podczas zawodów. Równe 130cm, sam mierzyłem.

Chwytak ten to wynalazek z niby wagą do 14kg, która pojechała do samego końca więc wagi nie znam.


post-49629-0-38161200-1410344483.jpg
 

 

Pozdr

M



#334 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 04 lipiec 2015 - 22:29

martwa, otóż to. 

ja uważam że szupaki w irlandii nie dożywają takich rozmiarów, podobnie jak uważam że ferroxy nie dożywają metra.

sam zobacz, obecnie zębate w irlandii łowi co najmniej kilku bardzo dobrych wedkarzy.

łowią ryby powyżej metra do 120 max.

wiekszych ani widu ani słychu. myslę że sa tu jakieś uwarunkowania biologiczne.

być moze sie mylę i nie mam racji, nie mniej jednak jak pisałem wczesniej ja takiej ryby (żywej) nie widziałem.

tak czy inaczej życzę Ci takowej. 

pozdrówka



#335 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 04 lipiec 2015 - 22:39

Tej eksterminacji na Corrib przyświeca jakieś hasło czy to "sportowe trofea", bo nie jestem w temacie?

Użytkownik PLECIONA edytował ten post 04 lipiec 2015 - 22:40


#336 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 04 lipiec 2015 - 22:45

krótkowzroczna polityka irlandzkiej fishery board

barany uwazają że szupaki niszcza populację pstrągów...

idioci...



#337 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 04 lipiec 2015 - 22:57

Przykro się to czyta.
Myślałem, że takie numery to "nasza" specjalność.
14tyś-. nóż w kieszeni się otwiera...

#338 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 lipiec 2015 - 23:01

To nie tylko Corrib, to wiekszość pięknych wód na zachodzie Irlandii.

W Corribie i ogolnie na zachodzie Irlandii występują Feroxy (wielkie pstrągi potokowe) i pod hasłem ratowania pstrągów zjadanych przez szczupaki tępi się wlaśnie ten gatunek. W tym roku sam Corrib - 14 tyś sztuk ryb :angry: :huh: :mellow:

 

Pstrągowcy to taka nietykalna mafia, nic im nie możesz zrobić. Ogólnie jest to chore bo większość jak złowi pstąga to go wali w łeb i na patelnie. Jak złowią szczupaka to go w łeb i do wody, żeby im pstrągów nie wyjadał.... Końcem września kończy się sezon na pstrągi i wtedy w każdy weekend października kluby pstrągowe urządzają sobie Pike killing competition na jednych z najlepszych met szczupakowych.... Wtedy osoba z największą ilością zabitych szczupaków wygrywa puchar. A ryby wyrzucane są do koszy na śmieci i się rozkładają gdzieś nad wodą.... chore....

 

Ty jakbyś zabił szczupaka powyżej 50cm to dostajesz karę od ręki, a jak ryba jest sporo większa lub masz ze 2-3 szt to już będzie sprawa w sądzie...

 

W zeszłym roku IFI (tutejsze PZW) pod przykrywką jakiś tam badań populacji ryb zaczęło atakować już nie tylko zachód ale i centralną Irlandię i zastawiło na jeziorze Ree gdzie organizowane są coroczne miedzynarodowe zawody szczupakowe ok 200 sieci na płytkich zatokach w okresie tarłowym co zabiło napewno sporo szczupaków... Spotkało się to z ogólnym niezadowoleniem szczupakowców ale oni mieli to w nosie....

 

Ogólnie to wszystko jest trochę chore..

 

Pozdr

M



#339 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 05 lipiec 2015 - 00:29

No ale jak to jest? Nie rozumiem. Szczupaka powyzej 50 cm nie wolno wziasc, a ogolne tepienie tej ryby jest dozwolone? Przeciez to sie kupy nie trzyma. Jakis totalny bezsens. Moze mi to ktos wytlumaczyc poniewaz nie pojmuje o co tutaj chodzi. 



#340 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 05 lipiec 2015 - 00:43

trudno to pojać.

szczupaki w irlandii sa oficjalnie tępione przez oficjalne władze pod egidą "ochrony dzikiego pstrąga potokowego"

nie mniej jednak te same władze są odowiedzialne za przepis mówiący o wymiarze max na szczupaka.

paragraf 22. 

pierdolone urzędasy biora górę publicznych pieniędzy wiec udaja że coś robią tzn. chronią browny, stawiając sieci i walac prądem szczupaki które to były obecne w tych wodach od dziesięcioleci nikomu w niczym nie przeszkadzając

banda irlandzkich idiotów


Użytkownik peresada edytował ten post 05 lipiec 2015 - 00:49