Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
783 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   lafer

lafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaHolandia
  • Imię:Kamil

Napisano 07 październik 2015 - 15:53

Dziś ciąg dalszy pięknej holenderskiej jesieni :) Ryba tym razem złowiona na fioletowo-białego streamera. Sprzęt jak wyżej. Wędka #9, linka Rio OB. Ryba bardzo silna, 4 razy leciała w całości nad wodą. :)

 

Załączony plik  2015-10-07 04.04.31 1.jpg   655,16 KB   31 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2015-10-07 03.59.04 1.jpg   495,98 KB   31 Ilość pobrań



#502 OFFLINE   oliwiersandacz1

oliwiersandacz1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjawołomin

Napisano 11 październik 2015 - 10:23

Stopiątka prosto z Mazur :D

Załączone pliki



#503 OFFLINE   Trouter

Trouter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 październik 2015 - 11:48

.. parę rybek złowionych na tygodniowej "wycieczce" do Szwecji:

 

1jpg_shwnqrs.jpg
 
2jpg_shwnqxp.jpg
 
3jpg_shwnqxn.jpg
 
4jpg_shwnqnp.jpg
 
5jpg_shwnqnn.jpg
 
6jpg_shwnqer.jpg
 
7jpg_shwnqew.jpg
 
8jpg_shwnqwn.jpg
 
Na ostatniej fotce sto jedynka. Odnośnie połowienia: w 3 osoby złowiliśmy > 500 sztuk  :o Takie rzeczy tylko w erze .. i na Szkierach.


#504 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 11 październik 2015 - 19:30

Piękne mamuśki kręcą się na street'ie w Gdańsku. Życiówka pobita, mierząc na szybko 97 cm. Oczywiście w dobrej kondycji wróciła na rewir :D

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  szczup.jpg   25,32 KB   36 Ilość pobrań


#505 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 12 październik 2015 - 05:56

Perłowy Easy Shiner na głowce 12 gr



#506 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 12 październik 2015 - 20:35

Miałem nie wrzucać tego foto ale co mi tam...;-) Holenderskie szczupaki ustawiają się w kolejce do wyjęcia ;-)

 

rybka ok 80cm, samotne łowy, stromy brzeg, nie wyjmowałem jej z wody.

 

krótko o sprzęcie: orvis streamline #8 9feet linka tonąca, strimek od kol. Lafer w barwach narodowych.

 

ps dodam jeszcze miejsce połowu: kanał jakich w Holandii wiele, płytki, wąski i niepozorny...

Załączone pliki


Użytkownik deejaybialy edytował ten post 12 październik 2015 - 20:47


#507 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 12 październik 2015 - 20:43

Miałem nadzieję , że to wrzucisz na forum :)

(nie dodam tylko swojego komentarza :P  :D )


  • deejaybialy i Hunter_pike lubią to

#508 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 12 październik 2015 - 21:28

Miałem nie wrzucać tego foto ale co mi tam...;-) Holenderskie szczupaki ustawiają się w kolejce do wyjęcia ;-)

rybka ok 80cm, samotne łowy, stromy brzeg, nie wyjmowałem jej z wody.

krótko o sprzęcie: orvis streamline #8 9feet linka tonąca, strimek od kol. Lafer w barwach narodowych.

ps dodam jeszcze miejsce połowu: kanał jakich w Holandii wiele, płytki, wąski i niepozorny...

Zacny widok tej drugiem mamki ;-)
  • przem i deejaybialy lubią to

#509 ONLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 14 październik 2015 - 22:13

Hy. Nowe pb! Poprzednie mialo az 64cm... Obecne? Z emocji, cholera, nie mierzony. :/

a5qMh66.jpg

Ryba z niewielkiego stawu, zlowiona okolo 17, podczas mglistego chlodnego dnia.

Przyneta-20cm SG Real Eel. prowadzony jednostajnie przy dnie (2m).

Sprzet-Shimano Biomaster xt 3000, podpiety do St. Croix Triumph X model TXS70MF2. Zylka 0.22 i tytanowy jan... Tfu. tytanowy przypon Dragona.

Hol trwal okolo minuty, wykonal 3 piekne świece. plywa dalej, hej! ;)



#510 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 15 październik 2015 - 21:36

Taka krótka historyjka z ostatniego wypadu z pytaniem.

Ustawiamy się z kolegą, łodzią na obiecującej miejscówce Odrzańskiej. Po kilkunastu minutach kolega holuje jakąś średnią rybkę. Okazuje się że szczupak. Jako że szczupaków docelowo nie łowimy (nie cenimy), to tylko szybka, szacunkowa ocena wagi (ok.3kg) i siup do wody. W ostatniej chwili zauwazamy zabliźnioną ranę na brzuchu. Przestawiamy łodkę o okk. 20-25mt i po kilkunastu minutach bęc w przynętę. Teraz ja holuję rybkę, ale jakos opór nie sandaczowy (próbowaliśmy łowić sandacze). Średni szczupak lekko krwawiąc, ląduje w łodzi, chwytem za kark. Chwytam za główkę jigową i wypinam hak z dolnej szczęki (prawie). Jakież było moje zdziwienie, bo szczupak krwawił z górnej szczeki. Pokazuję koledze (szczupaka!) z pytaniem gdzie jego był zapięty.

Oczywiście natychmiast obracam go (szczupaka!)brzuchem do oczu i stwierdzamy bezprzecznie że to ta sama ryba. Śmiejemy sie że pozostał w rzece sam jak palec, nie ma z kim zamienić słowa (wypić kawy?!) i postanowił popełnić samobójstwo (jednak się nie udało).

Czy ktoś miał juz taki przypadek, że w ciągu krótkiego czasu złowił dwukrotnie tą samą rybe? I to nie taką malutką ale przynajmniej średnią? a może z innego gatunku.

Chyba jednak te ukłucia hakami i holowanie niespecjalnie przeszkadzają rybom.


  • MichałAspiusFishing lubi to

#511 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2546 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 październik 2015 - 22:29

W tym roku złowiłem dwukrotnie tego samego szczupaka (93 cm) w przeciągu 3 minut.
  • Negra lubi to

#512 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 październik 2015 - 22:38

Taka krótka historyjka z ostatniego wypadu z pytaniem.

Ustawiamy się z kolegą, łodzią na obiecującej miejscówce Odrzańskiej. Po kilkunastu minutach kolega holuje jakąś średnią rybkę. Okazuje się że szczupak. Jako że szczupaków docelowo nie łowimy (nie cenimy), to tylko szybka, szacunkowa ocena wagi (ok.3kg) i siup do wody. W ostatniej chwili zauwazamy zabliźnioną ranę na brzuchu. Przestawiamy łodkę o okk. 20-25mt i po kilkunastu minutach bęc w przynętę. Teraz ja holuję rybkę, ale jakos opór nie sandaczowy (próbowaliśmy łowić sandacze). Średni szczupak lekko krwawiąc, ląduje w łodzi, chwytem za kark. Chwytam za główkę jigową i wypinam hak z dolnej szczęki (prawie). Jakież było moje zdziwienie, bo szczupak krwawił z górnej szczeki. Pokazuję koledze (szczupaka!) z pytaniem gdzie jego był zapięty.

Oczywiście natychmiast obracam go (szczupaka!)brzuchem do oczu i stwierdzamy bezprzecznie że to ta sama ryba. Śmiejemy sie że pozostał w rzece sam jak palec, nie ma z kim zamienić słowa (wypić kawy?!) i postanowił popełnić samobójstwo (jednak się nie udało).

Czy ktoś miał juz taki przypadek, że w ciągu krótkiego czasu złowił dwukrotnie tą samą rybe? I to nie taką malutką ale przynajmniej średnią? a może z innego gatunku.

Chyba jednak te ukłucia hakami i holowanie niespecjalnie przeszkadzają rybom.

 

http://jerkbait.pl/t...-zlowione-ryby/

 

:)

 

Pozdrawiam


  • kostom63 lubi to

#513 OFFLINE   PawlusSidewinder

PawlusSidewinder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pawlik

Napisano 16 październik 2015 - 05:11

Taka krótka historyjka z ostatniego wypadu z pytaniem.

(...)

Czy ktoś miał juz taki przypadek, że w ciągu krótkiego czasu złowił dwukrotnie tą samą rybe? I to nie taką malutką ale przynajmniej średnią? a może z innego gatunku.

Chyba jednak te ukłucia hakami i holowanie niespecjalnie przeszkadzają rybom.

To się zdarza:) nie tylko ze szczupakami, np. mój tato wiele razy złowił przy mnie dwa razy tego samego lipienia na muchę, ale to były nieduże ryby. Najbardziej ekstremalny przypadek jaki pamiętam ze szczupłym, to jak 15 lat temu jesienią na Odrze wujek rzucał za sandaczem (bez stalki) perłowym Mann'sem. Ściął mu go szczupak. Po niedługim czasie na identyczną przynętę wyjął ładnego szczupaka... który miał głęboko w przełyku wbitego poprzedniego rippera :) Ciężko sobie wyobrazić, żeby nie czuł tej uciętej przynęty. Może zwyciężył głód?... A może Twoja i kolegi teoria o samobójstwie ma w sobie więcej prawdy niż można by sądzić, hehe :) tyle że samotny na pewno nie był, wtedy w Odrze było mnóstwo szczupaków, motyw pozostaje niejasny ;)

 

Na sumach się nie znam, ale M. Szymański w swojej książce opisuje że sum zacięty na delikatnym zestawie potrafi 'wrócić do domu' i nadal żeruje, nie przejmując się przynętą. Chyba wie co mówi;) podaje też przypadek że przywiązany na sznurku (!!!) do łodzi sum (złowiony wcześniej) zaatakował wyciąganego do łodzi twistera.

 

Moje zdanie jest takie, że jak ryba ostro żeruje, to potrafi zignorować pierwsze ukłucie hakiem i wziąć znowu. W naturze też można się ukłuć - nie wiem czy chciałbym być na miejscu szczupaka połykającego okonia - więc może nie od razu kojarzą co się stało, zwłaszcza jak jeszcze nigdy nie były złowione :)



#514 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 16 październik 2015 - 05:26

W 100% się z Tobą zgadzam. Sam wielokrotnie łowiłem te same ryby tego samego dnia.

#515 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2320 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 16 październik 2015 - 05:34

Panowie, ryby są po prostu durne. Niewielki mózg, działają głownie na zasadzie instynktu .  Jeżeli są aktywne to łąpią co się da. nieważne co im się zaproponuję, ważne żeby mniej więcej wyglądało jak żarcie które obecnie spożywają.
nie ma raczej znaczenia że coś je przed chwilą ukuło.

pozdrówka


Użytkownik peresada edytował ten post 16 październik 2015 - 05:34

  • kostom63 lubi to

#516 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 18 październik 2015 - 14:15

Witam,

Dzis i ja mialem szczeszcie i przekroczylem magiczna Marke metra. Historia o tyle ciekawa ze lowilem okonie i sandacze ale ciezej bo 4cale na 21gr. Holowalem sredniego okonka gdy nagle poczulem potezne kopniecie i odjazd. Myslalem z kumplem ze to sumek bo walilo po plecionce i babelki poszly jak rybka byla przy brzegu. Po chwili widzielismy jak okon niemrawo tnie pletwa powierzchnie ale po chwili do siebie doszedl bo zniknal z pola widzenia. Mamuska powozila mnie ostro Mimo dosc mocnego sprzetu. Po szybkim mierzeniu i fotkach na pozegnanie odplynela dalej draznic okonie. PB poprawione o 20cm i teraz wynosi 102cm :)

Sprzet:

Evergreen Tactics the tempest
Daiwa zillion R
Varivas des bass 25lb
Przypon z FC berkleya 0.38
Easy shiner 4" na 21gr gamakatsu.

Zdr

Załączony plik  uploadfromtaptalk1445174088358.jpg   179,72 KB   28 Ilość pobrań

Załączony plik  uploadfromtaptalk1445174102177.jpg   432,63 KB   27 Ilość pobrań

#517 OFFLINE   kriskros1981

kriskros1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 październik 2015 - 19:37

W tym roku jak na razie największy 76cm :)

Wziął na gumę Lucky John Tioga 2.9" w kolorze fioletu na 10gr czeburaszce.

 

Załączone pliki



#518 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 październik 2015 - 21:35

Wreszcie i u mnie coś się uwiesiło. Tak na oko oceniony przez dwóch nałogowych szczupakologów   ;) na 80 lub 80+. Szkoda zdrowia rybki na mierzenie. Tak od 90+ to co innego.

Pierwsza ryba złowiona na Fatso 10S. Po ostatniej szwedzkiej wyprawie uzbroiłem się w nie po zęby.

Rybka uderzyła spod samej łódki. Widziałem dokładnie atak. Niesamowite wrażenie.

Ale dwa dni fatalne. We dwóch mieliśmy 3 ryby i 2-3 brania. 

 

 

 

Załączony plik  mms_img-18229313141.jpg   35,48 KB   27 Ilość pobrań

 

 



#519 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 19 październik 2015 - 19:52

@godski, brawo za fajną rybę w trudnych (jak widać po wynikach) warunkach.

 

na jakiej głębokości łowiłeś ? ciekawi mnie też, jak prowadziłeś tego fatso. sam wsiąkłem w jerki rok temu, ale do fatso nie mogę się jakoś przekonać. nauka łowienia tą bombką to cel na przyszłoroczną Szwecję.



#520 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 październik 2015 - 20:49

@godski, brawo za fajną rybę w trudnych (jak widać po wynikach) warunkach.

 

na jakiej głębokości łowiłeś ? ciekawi mnie też, jak prowadziłeś tego fatso. sam wsiąkłem w jerki rok temu, ale do fatso nie mogę się jakoś przekonać. nauka łowienia tą bombką to cel na przyszłoroczną Szwecję.

Uskok z trzech na 5 metrów. Jednostajnie z przerwami.

 

Fatso ma tą przewagę nad Slider że nie nadwyręża nadgarstka. Bardziej przypomina tak skuteczną w SE wahadłówkę. Można też głębiej połowić na wodzie 6-7 metrów. Jak również na wodzie 1-2 metrowej przy podniesionym kiju.

Miałem fajne brania gdzieś na 4-5 metrach.

A na wahadło nie lubię łowić. 


Użytkownik godski edytował ten post 19 październik 2015 - 20:50





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych