Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z cyklu: zakup 4 kółek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
464 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 10:00

Buhahahaha........

 

no tak, następnym razem przy pomiarach trza też wziąć poprawke na kierunek i prędkość wiatru, temperaturę, ciśnienie atmosferyczne i wysokość npm. :D



#442 OFFLINE   Łukasz.W

Łukasz.W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaLidzbark Warmiński
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 wrzesień 2015 - 19:43

Mam zamiar kupić auto dla żony,wpadł mi w oko Nisan Almera 1.6sr 1996,czy może ktoś użytkował?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#443 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 15 wrzesień 2015 - 20:41

Mam zamiar kupić auto dla żony,wpadł mi w oko Nisan Almera 1.6sr 1996,czy może ktoś użytkował?
W tych latach wiekszosc aut byla do jezdzenia a nie do naprawiana,jak pewne zrodlo bierz bedzie zonka zadowolona

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



#444 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2015 - 21:17

Mam zamiar kupić auto dla żony,wpadł mi w oko Nisan Almera 1.6sr 1996,czy może ktoś użytkował?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam podobne auto jako trzecie w rodzinie. Zapas. Robi rocznie 200-600 km. Kupione rok czy dwa lata temu od pierwszego właściciela z przebiegiem 125 tys. km. Serwisowane. Rocznik 2003

Silnik 1,8 16 V 115 KM. Pali w trasie przy jeździe do 140-150 7-8 litrów. Tyle co nic. 

Tuz po zakupie z poważniejszych rzeczy to spróchniała belka pomiędzy przednimi kołami. Wszystko wisiało na włosku. Zrobine w ramach rękojmi prze sprzedawcę. Ale te belki to typowa przypadłość tego modelu. Co kilka lat trzeba wymienić.

Te z 1996 roku to poprzednik składany jeszcze w Japonii. Zbierał jeszcze lepsze recenzje. Ale 19 latek już mija.



#445 OFFLINE   Łukasz.W

Łukasz.W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaLidzbark Warmiński
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 wrzesień 2015 - 09:13

Mam podobne auto jako trzecie w rodzinie. Zapas. Robi rocznie 200-600 km. Kupione rok czy dwa lata temu od pierwszego właściciela z przebiegiem 125 tys. km. Serwisowane. Rocznik 2003
Silnik 1,8 16 V 115 KM. Pali w trasie przy jeździe do 140-150 7-8 litrów. Tyle co nic.
Tuz po zakupie z poważniejszych rzeczy to spróchniała belka pomiędzy przednimi kołami. Wszystko wisiało na włosku. Zrobine w ramach rękojmi prze sprzedawcę. Ale te belki to typowa przypadłość tego modelu. Co kilka lat trzeba wymienić.
Te z 1996 roku to poprzednik składany jeszcze w Japonii. Zbierał jeszcze lepsze recenzje. Ale 19 latek już mija.


Ok,dzięki za pomoc,pojade zobacze bo na zdjęciach ładnie wygląda...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • ŁukaszGD lubi to

#446 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:33

Mam zamiar kupić auto dla żony,wpadł mi w oko Nisan Almera 1.6sr 1996,czy może ktoś użytkował?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja użytkowałem :) w przerwach między Toyotami. Kupiłem 96 rocznik w 2000 i użytkowałem do 2007. Produkcja japońska, nie do zaj....nia B) . Faktem jest że na nadkolach pojawiła się rdza jak go sprzedawałem ale ten typ tak ponoć ma. W warsztacie gdzie go serwisowałem mówili że prędzej mu blach zgniją i spadną niż coś go mechanicznie weźmie.



#447 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:J. bo RODO

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:39

Ja użytkowałem :) w przerwach między Toyotami. Kupiłem 96 rocznik w 2000 i użytkowałem do 2007. Produkcja japońska, nie do zaj....nia B) . Faktem jest że na nadkolach pojawiła się rdza jak go sprzedawałem ale ten typ tak ponoć ma. W warsztacie gdzie go serwisowałem mówili że prędzej mu blach zgniją i spadną niż coś go mechanicznie weźmie.

Ja miałem Corolle e11 made in japan :D Wszystko super, silnik jak dzwon, mechanicznie nic się nie działo. Do pewnego momentu auto ideał. Teraz już nie powiem, co dokładnie tam się rozwaliło, bo po tylu latach nie pamiętam. Jednak finał był taki, że coś tam zeżarła ruda i na wybojach (kto był w szczecinie wie, jak wyglądają drogi w centrum) skrzynia biegów praktycznie odpadła i zrobiła się w niej dziura wielkości pięści.

Od razu uprzedzę - nie zapier*****em jak głupi po dziurach, bo 60konny wolnossący diesel nawet tego nie umożliwiał :D

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Matiz992 edytował ten post 16 wrzesień 2015 - 10:42


#448 ONLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 22 wrzesień 2015 - 09:24

Panowie głowa już mi paruje co rusz nowe pomysły. Najsampierw :) byłem nagrzany na honde CRV, rav IV 2005-2006. Jednak po dłuższej analizie, rozpatrzeniu za i przeciw odpuściłem temat., Jestem na etapie poszukiwania autka do 30 tys. Benzyna, nie zagazowana. Na tą chwilę rozpatruje honde accord 2006 i A6 2005-2006. Motorki pod budą 2.0 Benzin. Martwi mnie tylko zawieszenie wieloznaczkowe. Miałem passka b5 i była to skarbonbka bez dna jeśli chodzi o zawieszenie. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Interesują mnie auta tylko niemieckie i japońskie 



#449 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 wrzesień 2015 - 10:10

Accord i A6 bardzo różne auta. Jedno to synonim niezawodności a drugie "prestiżu" (choć to VW). Troszkę zależy co kto lubi, tutaj wielkich rad się nie da.

 

Manuale czy automaty?



#450 ONLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 22 wrzesień 2015 - 10:22

Manual. Nie ma co ukrywać honda to honda. Za wiele się nie psuje. Ale to też zalezy kto jak trafi :) 



#451 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 wrzesień 2015 - 10:25

Ja bym brał Hondę. Pewnie łatwiej kupić (ale kosztuje sporo), ładne, bezawaryjne. Audi to brać już mocniejsze, żeby faktycznie mieć coś więcej niż tylko znaczek.



#452 ONLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 22 wrzesień 2015 - 10:31

Marcin jednostki powyżej 2l nie wchodzą w gre. Akcyza za duża. A w Polsce samochodu nie kupie. Też się skłaniam ku accordowi. 



#453 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 wrzesień 2015 - 10:35

Niestety na rybki to hondą słabiutko, audi też niewiele lepiej, bardzo nisko zawieszone.

Znajomek jeździł hondą, bardzo sobie chwalił, z jednym wyjątkiem - ruda ją lubiła.



#454 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 22 wrzesień 2015 - 11:16

Kolego pomyśl jeszcz nad mondeo 4za ta kasę kupisz w Niemcach nizla sztukę i silnik 2.0 pb w nich raczej do awaryjnych nie nalezy

#455 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 wrzesień 2015 - 12:36

Marcin jednostki powyżej 2l nie wchodzą w gre. Akcyza za duża. A w Polsce samochodu nie kupie. Też się skłaniam ku accordowi. 

Nie namawiam na duży silnik. Uważam, że jeśli Audi/BMW/Mercedes to z większym silnikiem. Tam, gdzie inne firmy nie mają oferty to właśnie auta premium przodują....

 

Mondeo 4 też świetne autko.



#456 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 wrzesień 2015 - 16:22

Dzisiaj kupiłem lekko używany, pokrowiec na moje wędki (pewnie i kołowrotki się zmieszczą?) ... Toyota Awensis kombi :)  :wub:


  • Pumba lubi to

#457 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 22 wrzesień 2015 - 18:52

Dzisiaj kupiłem lekko używany, pokrowiec na moje wędki (pewnie i kołowrotki się zmieszczą?) ... Toyota Awensis kombi :)  :wub:

Miałem służbową 2,0D z 2008 - 5,6-5,7l po trasie, miasto 7,5. I miałem ją kupić ale ktoś dał więcej :( o 500 czy 600plz a w firmie nie biorą pod uwagę że ktoś pracuję od ponad 15 lat.



#458 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 22 wrzesień 2015 - 20:52

Marcin jednostki powyżej 2l nie wchodzą w gre. Akcyza za duża. A w Polsce samochodu nie kupie. Też się skłaniam ku accordowi.

Pomyśl również o Mażdzie 6, z dwulitrowym silnikiem, oczywiście benzyna.

#459 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 22 wrzesień 2015 - 22:12

Jeśli uważasz ze remont zawieszenia w passacie b5 to skarbonka bez dna(np. lemforder komplet ok.1500 pln) to audi A6 nie brał bym w ogóle pod uwagę. Tu serwis będzie o wiele droższy, auto jest naszpikowane elektroniką i wyposażone w silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny z turbiną. Na pewno jest to auto wyższej klasy niż accord, większe, bardziej komfortowe z lepszymi materiałami w środku ale też droższe w utrzymaniu. Jeździłem Audi prawie 10lat i złego słowa powiedzieć nie mogę, w tym roku zmieniłem na japończyka i też jestem zadowolony.



#460 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2015 - 22:37

Jeśli uważasz ze remont zawieszenia w passacie b5 to skarbonka bez dna(np. lemforder komplet ok.1500 pln) to audi A6 nie brał bym w ogóle pod uwagę. Tu serwis będzie o wiele droższy, auto jest naszpikowane elektroniką i wyposażone w silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny z turbiną. Na pewno jest to auto wyższej klasy niż accord, większe, bardziej komfortowe z lepszymi materiałami w środku ale też droższe w utrzymaniu. Jeździłem Audi prawie 10lat i złego słowa powiedzieć nie mogę, w tym roku zmieniłem na japończyka i też jestem zadowolony.

Z tą skarbonka to Panowie przesadzacie. Mam A4 B7 z pewnym przebiegiem 160 000 km. I aluminiowe zawieszenie od nowości. Nic nie puka i nie trzeszczy. A uwierzcie że zawieszenia wcale nie oszczędzam. 

Jak ktoś ma na blacie 200-300 tys. a faktycznie 500 tys. to moze wtedy takie cuda się zdarzają.

Albo na chińskich najtańszych zamiennikach wszystko jest zrobione. Lub samochód składany z czterech.