Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z cyklu: zakup 4 kółek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
464 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   tete

tete

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 18 luty 2015 - 18:35

Posiadam takowego Forka (2003 SOHC 125 KM z gazem) od 2 lat. Niczego innego nie potrzebuję ani na ryby ani do miasta. Polecam jako idealne wozidło.



#402 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 18 luty 2015 - 19:15

Witeg Ty wystawiasz Subaru to ja proponuje autko za 1/3 jego ceny, bez przeróbek jedynie oponki dobre. O wynik jestem spokojny, ciekawe w którym momencie Subaru by poległo

Użytkownik esoxlucius1 edytował ten post 18 luty 2015 - 19:17

  • Czoper lubi to

#403 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 18 luty 2015 - 20:19

Tylko, że to Suzuki jest samochodem terenowym, czyli zupełnie inna liga co Forester, który jest ciut wyższym kombi z napędem na 4 koła. Sytuacje z linków które wrzuciłem mogą się przytrafić w takim normalnym życiu - lądujesz w zaśnieżonym rowie, przed wyjazdem na działkę, czy na ryby lało przez tydzień i droga trochę rozmiękła, a połowić by się chciało...  Mając samochód posiadający napęd na 4 koła chciałbym, żeby sobie radził podobnie jak Forek . Jeśli Octavia spełnia ten warunek, pewnie wskoczy u mnie na pierwsze miejsce samochodów, które bym brał pod uwagę przy zakupie.



#404 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 18 luty 2015 - 20:20

Esox, pisałeś o Skodzie, pokaż taką, nie chowaj się za Suzukę - przy okazji, ta z filmika to faktycznie seria :D


Użytkownik R0BERT edytował ten post 18 luty 2015 - 20:21


#405 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 18 luty 2015 - 21:58

Tylko, że to Suzuki jest samochodem terenowym, czyli zupełnie inna liga co Forester, który jest ciut wyższym kombi z napędem na 4 koła. Sytuacje z linków które wrzuciłem mogą się przytrafić w takim normalnym życiu - lądujesz w zaśnieżonym rowie, przed wyjazdem na działkę, czy na ryby lało przez tydzień i droga trochę rozmiękła, a połowić by się chciało... Mając samochód posiadający napęd na 4 koła chciałbym, żeby sobie radził podobnie jak Forek . Jeśli Octavia spełnia ten warunek, pewnie wskoczy u mnie na pierwsze miejsce samochodów, które bym brał pod uwagę przy zakupie.

Pierdu pierdu bedzie wiosna. Najpierw mowisz ze polonez da rade tam gdzie Škoda ok jakos boczkiem. Moze i tak. A za chwile wyskakujesz z foresterem, no sory ale to nie ta liga. Prześwit Panie prześwit!!
Do forestera to jak juz mozna by bylo porównywać audi a6 allroad ale i tak ma mniejszy prześwit.
Forester to nie kombi bliżej mu do suva
Sprawdzilem prześwit:
Octavia 14cm
Forester 20cm

Użytkownik esoxlucius1 edytował ten post 18 luty 2015 - 22:07


#406 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 18 luty 2015 - 21:59

Esox, pisałeś o Skodzie, pokaż taką, nie chowaj się za Suzukę - przy okazji, ta z filmika to faktycznie seria :D


Jaką Ci pokazać skodę? Ja nie mam skody :P Snorkel, przełożone resory i dobre opony to taka drobna ingerencja w samochód


Użytkownik esoxlucius1 edytował ten post 19 luty 2015 - 02:27


#407 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 luty 2015 - 00:39

Pierdu pierdu bedzie wiosna. Najpierw mowisz ze polonez da rade tam gdzie Škoda ok jakos boczkiem. Moze i tak. A za chwile wyskakujesz z foresterem, no sory ale to nie ta liga. Prześwit Panie prześwit!!
Do forestera to jak juz mozna by bylo porównywać audi a6 allroad ale i tak ma mniejszy prześwit.
Forester to nie kombi bliżej mu do suva
Sprawdzilem prześwit:
Octavia 14cm
Forester 20cm

Pierdu, pierdu... . No ładnie. Esox, powiedz mi ile wiosen liczysz jeśli to nie tajemnica? Ja 43 i od 18 lat w branzy motoryzacyjnej siedzę. Ale na temat samochodów terenowych lub terenowopodobnych wiem nie wiele dlatego nie udzielam się za mocno.

A Ty widzę i off-road, diesel i reszta. Wszystko w małym palcu. Człek renesansu normalnie ;)



#408 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 19 luty 2015 - 02:22

Pierdu, pierdu... . No ładnie. Esox, powiedz mi ile wiosen liczysz jeśli to nie tajemnica? Ja 43 i od 18 lat w branzy motoryzacyjnej siedzę. Ale na temat samochodów terenowych lub terenowopodobnych wiem nie wiele dlatego nie udzielam się za mocno.

A Ty widzę i off-road, diesel i reszta. Wszystko w małym palcu. Człek renesansu normalnie ;)

 

Parę wiosen już mam. A co samochodów to jeden zbiera znaczki a inny interesuje się motoryzacją. Przez internet to każdy jest znawcą, nie uważam się za specjalistę ale mógłbym o samochodach przy piwku pogadać nie ma problemu. Dziwnym jest wytykanie tego że ktoś coś wie, powinno się raczej ganić za nie wiedzę. Nie widzę nic nadzwyczajnego w tym co pisałem ot takie oczywiste rzeczy dla osoby średnio interesującej sie motoryzacją.


Użytkownik esoxlucius1 edytował ten post 19 luty 2015 - 02:25


#409 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 luty 2015 - 08:29

Posiadam takowego Forka (2003 SOHC 125 KM z gazem) od 2 lat. Niczego innego nie potrzebuję ani na ryby ani do miasta. Polecam jako idealne wozidło.

2003r to zdaje się II generacja. Szukam dobrego egzemplarza z tym silnikiem do 2002r. Ale mało tego na rynku :( 



#410 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 19 luty 2015 - 09:44

Pierdu pierdu bedzie wiosna. Najpierw mowisz ze polonez da rade tam gdzie Škoda ok jakos boczkiem. Moze i tak. A za chwile wyskakujesz z foresterem, no sory ale to nie ta liga. Prześwit Panie prześwit!!
Do forestera to jak juz mozna by bylo porównywać audi a6 allroad ale i tak ma mniejszy prześwit.
Forester to nie kombi bliżej mu do suva
Sprawdzilem prześwit:
Octavia 14cm
Forester 20cm

Mój brat ma Allroada 3.0tdi z rezstą nie pierwszego, często nim ganiam ma podnoszoną zawiechę. Zap...la na asfalcie jak mały samolot

w lekkim terenie daje radę , komfort dla mnie super. W prawdziwy teren nie jakieś kałuże i błotka do kostek, tylko terenówka i takimi wyżywamy się, Jeszcze jedno trochę trzeba pojeździć po terenie, bo nawet dobrym wozem oferma nic nie zrobi ;)


Użytkownik osiemnastak edytował ten post 19 luty 2015 - 09:46


#411 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 19 luty 2015 - 10:45

Witam,

 

Panowie- tak na powaznie- ile razy w ciagu roku nie jestescie w stanie dojechac na wedkarska miejscowke zwyklym samochodem i potrzebujecie amfibi, suv-a, off-roada czy innego wynalazku powstalego z polaczenia hipopotama i orla?

 

Bujo


  • popper i xyzzvpc lubią to

#412 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 luty 2015 - 18:21

U mnie problem stanowi brak slipów, zawsze na dziko. Prześwit normalnego kombiaka wystarczy, ale napęd na 4 koła da mi pewność, że przyczepa nie zostanie w wodzie ;-)



#413 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 19 luty 2015 - 18:42

Pozwole się wtrącić do dyskusji - jak już jesteśmy przy skodach to może Yeti 4x4



#414 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 19 luty 2015 - 20:59

Witam,

 

Panowie- tak na powaznie- ile razy w ciagu roku nie jestescie w stanie dojechac na wedkarska miejscowke zwyklym samochodem i potrzebujecie amfibi, suv-a, off-roada czy innego wynalazku powstalego z polaczenia hipopotama i orla?

 

Bujo

  

Zdarza się szczególnie jak ktoś łowi nad nieuregulowaną rzeką



#415 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 02 wrzesień 2015 - 21:50

Uważaj na silnik a w szczególności na głowicę ,bardzo nie lubią przeciążeń i temperatury. kolega miał i w ciągu trzech lat poszły dwa silniki i dodatkowo 1 głowica. Może on miał tylko takiego pecha ??? tera jeździ 626 z 323 się wyleczył.

 

@Miramar !

Kopa w tyłek następnym razem przy spotkaniu, wykrakałeś cholera.... Planowanko, zaworki i inne pierdółki.

Mądrym kolegom powinno się zawsze wierzyć ;)



#416 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 02 wrzesień 2015 - 22:08

Od pewnego czasu "choruje" na Hiluxa :rolleyes: tylko nikt mi recepty ze zniżką nie chce wystawić. Ale tak sobię myślę:

-nie ciągam łódki

-nie jeżdżę w terenie, tam gdzie jeżdżę dojeżdżam kombi

Czy warto sobie sprezentować auto w zasadzie terenowe?

Nie myślę o nowym bo nowych aut nigdy nie kupuję, zawsze używka 3-4 letnia.

Z kombi ewentualnie biorę pod uwagę Aurisa kombi ale to już chyba nie to co Corolla.



#417 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 wrzesień 2015 - 22:42

Myślałem o Aurisie SW, ale...Z silnikiem 1,6 132 KM pali średnio 9-10 l Pb (w mieście ciężko było zejść poniżej 11 l !!!) ...

Dlatego chyba pójdę troszkę inną drogą ;) , zostając oczywiście przy Japończyku.

Najpierw wpadł mi w oko S-Cross 1.6 120 KM (oczywiście benzyna). Ciekawe autko (4x4!), zużycie paliwa 30% mniejsze niż w Aurisie. Podczas jazdy testowej spalił mi na dystansie 35 km (miasto, teren podmiejski, dwupasmówka) średnio 6 l/100 km. Ale to ciągle nie było to.

I w końcu na 99% zdecydowałem się na Miśka ASX 1.6 117 KM. (made in Japan ;)  )

Zobaczę jeszcze jakie opinie wystawią testerzy nowej Hondzie HRV, ale raczej wszystko przemawia za sprawdzonym ASX.



#418 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 05:59

Bez jaj z tym spalaniem Aurisa, kilka dni temu kupiłem żonie dokładnie z takim silnikiem model poliftowy. Srednie spalanie z komputera 6,8l i pewnie po jakimś czasie spadnie jak auto się dotrze. Osobiście uważam, że silniki Toyoty są dosyć oszczędne, w moim 250 konnym Lexusie GS300 średnie spalanie z komp. wynosi od 9-10l co było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem po przesiadce z Audi A6.

#419 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 wrzesień 2015 - 06:54

Od pewnego czasu "choruje" na Hiluxa :rolleyes: tylko nikt mi recepty ze zniżką nie chce wystawić. Ale tak sobię myślę:

-nie ciągam łódki

-nie jeżdżę w terenie, tam gdzie jeżdżę dojeżdżam kombi

Czy warto sobie sprezentować auto w zasadzie terenowe?

Nie myślę o nowym bo nowych aut nigdy nie kupuję, zawsze używka 3-4 letnia.

Z kombi ewentualnie biorę pod uwagę Aurisa kombi ale to już chyba nie to co Corolla.

To i tak masz dobrze, ja choruję na Tundrę :)



#420 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6268 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 wrzesień 2015 - 09:52

A ja LC V8  :ph34r: