Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z cyklu: zakup 4 kółek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
464 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 10 luty 2015 - 22:31

W telefonie mam kilka zakladek- C4,C5, audi z quattro, honda CRV, itd dziennie wszystko przeglądam po kilka czasem nawet kilkanaście razy, ostatnio coraz rzadziej, a pamietam jak na początku jechalem zaraz jak wyskoczylo cos ciekawego jako "pierwszy kupiec" szybko przekonalem sie ze to o dupe potłuc. Jak narazie na same oględziny z 400-500 litrów gazu wyjezdzilem, cena franka wybiła mi tez z Glowy samemu jechac do szwajcarii po auto. Jedną perelka sie trafila przyznam ale gosc ostatecznie wycofal sie ze sprzedaży bo wolal sprzedac wojkowi.

#362 OFFLINE   mariusz199044

mariusz199044

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaMrągowo
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 luty 2015 - 22:37

Szukaj też na forum poświęconym modelowi A6.

 

Z jakim silnikiem szukasz C5 ?  Ja gdybym nie musiał orać auta do pracy, po lasach itd to brałbym 2.7, albo 4.2. Jak będziesz widział coś ciekawego z silnikiem 1.8T, bądź 2.4 i nie będziesz zainteresowany, bądź będziesz miał zbyt daleko to daj znać ;)



#363 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 11 luty 2015 - 08:10

 Jak narazie na same oględziny z 400-500 litrów gazu wyjezdzilem,

:D  Znam to, znam to :excl:

Po tym etapie wyznaczyłem sobie promień poszukiwań na 50km od mojego komina, w drodze wyjątku mogę trochę dalej pojechać.



#364 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 11 luty 2015 - 09:20

Szukaj też na forum poświęconym modelowi A6.

 

Z jakim silnikiem szukasz C5 ?  Ja gdybym nie musiał orać auta do pracy, po lasach itd to brałbym 2.7, albo 4.2. Jak będziesz widział coś ciekawego z silnikiem 1.8T, bądź 2.4 i nie będziesz zainteresowany, bądź będziesz miał zbyt daleko to daj znać ;)

 

Mariusz jak patrzysz w 2,4 to 2,7 tez jest ok, mam kumpla który handluje tymi autami i czesciami więc znam temat z pierwszej ręki, sporo znajomych tez smiga audicami od starszych do najnowszych ( te nowsze to niestety diesle )

 

pzdr


  • mekDa lubi to

#365 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 11 luty 2015 - 09:23

:D  Znam to, znam to :excl:

Po tym etapie wyznaczyłem sobie promień poszukiwań na 50km od mojego komina, w drodze wyjątku mogę trochę dalej pojechać.

 

Witek jak juz tak to mobilde.de , poszukaj znajomego który mieszka w niemczech , niech poda Ci swój kod pocztowy i szukaj w jego zasięgu, znajomy podjedzie, zobaczy i zawsze masz większą  pewnośc że auto nie jest kombinowane, tylko że cena może byc wyższa niż tych naszych "cudeniek" w kraju, ptrzebieg też bedzie wyższy, ciekawe dlaczego :)

 

 

pzdr



#366 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 11 luty 2015 - 11:58

Dzięki za radę, ale natenczas nie szukam, a i znajomych w Niemcowni nie posiadam. U nas też spokojnie można znaleźć coś do jazdy.



#367 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 11 luty 2015 - 12:20

pewnie że można tylko trzeba wyszukiwać wśród pokombinowanych szrotów.

 

pzdr



#368 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 11 luty 2015 - 13:40

pewnie że można tylko trzeba wyszukiwać wśród pokombinowanych szrotów.

 

pzdr

Albo szukać wśród takich aut, gdzie jest większa szansa na znalezienie dobrej sztuki :)

 

Mariusz jak patrzysz w 2,4 to 2,7 tez jest ok, mam kumpla który handluje tymi autami i czesciami więc znam temat z pierwszej ręki, sporo znajomych tez smiga audicami od starszych do najnowszych ( te nowsze to niestety diesle )

 

pzdr

2,4 a 2,7 to całkiem co innego. Jak już to 2,4 2,8 oraz ewentualnie 3,0 (choć potrafi wypić oliwy). 2,7 biturbo to silnik sam w sobie pancerny, ale sporo osprzętu i droga obsługa.



#369 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 11 luty 2015 - 13:54

pewnie że można tylko trzeba wyszukiwać wśród pokombinowanych szrotów.

 

pzdr

 

Niekoniecznie, po pierwsze nie szukam w komisach, omijam handlarzy, zdecydowanie kupuję od właściciela, z którym jeszcze przed wizytą sobie pogadam. W ten sposób 90% ogłoszeń odpada. W czasie oględzin równie uważnie co na samochód patrzę na właściciela i jego stosunek do samochodu. Nie jest to sposób na szybkie znalezienie danego modelu, koloru, wersji silnikowej, wyposażenia, etc. , ale sposób na znalezienie samochodu, który nie przyjechał do nas jako konglomerat z przystankiem autobusowym, służył do wożenia gruzu z budowy, albo miał zmieniany olej co 100kkm.



#370 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 11 luty 2015 - 14:00

to i tak żadna gwarancja znalezienia pewnego auta, oczywiscie szanse się zwiększają ;)



#371 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 11 luty 2015 - 15:13

Niekoniecznie, po pierwsze nie szukam w komisach, omijam handlarzy, zdecydowanie kupuję od właściciela, z którym jeszcze przed wizytą sobie pogadam. W ten sposób 90% ogłoszeń odpada. W czasie oględzin równie uważnie co na samochód patrzę na właściciela i jego stosunek do samochodu. Nie jest to sposób na szybkie znalezienie danego modelu, koloru, wersji silnikowej, wyposażenia, etc. , ale sposób na znalezienie samochodu, który nie przyjechał do nas jako konglomerat z przystankiem autobusowym, służył do wożenia gruzu z budowy, albo miał zmieniany olej co 100kkm.

Często z bratem przywoziłem z niemiec od handlarzy , bywał auta z małymi przebiegami , chyba sam nigdy nie sprowadzałeś ze piszesz takie rzeczy.

Jasne że trzeba sporo naganiać ale nie wszystko to szroty z przebiegani po pół bani. Proponuję najpierw samemu pojechać. ;)

Przywieźliśmy mesia w124 92r 2.5d i tylko 80tyś. Nawet nie piszę za ile poszedl, bo pewnie nie uwierzyli by co niektórzy

Sąsiad kupil X5 od gościa z domu co n...aj kasy w ten szrot to kino.Na dziś 20tyś a teraz wisi na olx również będzie do wzięcia z domu

Kończąc wszędzie można trafić dobry wóz ale z reguły trzeba polatac :)



#372 ONLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 11 luty 2015 - 15:46

Załatw mi takie w124 z takim przebiegiem i z tym silnikiem.

Biore od ręki(płacę cenę giełdową razy 2)

Nie żartuję.



#373 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 11 luty 2015 - 15:54

Załatw mi takie w124 z takim przebiegiem i z tym silnikiem.

Biore od ręki(płacę cenę giełdową razy 2)

Nie żartuję.

Ludzie w temacie wiedzą ile wołają za takie, cholernie ciężko o taki strzał.Braliśmy go z Kolonii , W124 w podobnym stanie idą od ręki  w Polsce.



#374 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 11 luty 2015 - 16:03

Po co pchać się w stare auta, nie lepiej to co już się ma odłożone wpłacić i wziąć nowe i przez kilka lat spłacić. Jak ktoś nie musi mieć bmw to może jakieś budżetowe przytulic, i przez czas spłaty nie martwić się o naprawy. No chyba ze musi być audi, bmw, mercedes bądź klasa średnia.
  • Marcyś lubi to

#375 ONLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 11 luty 2015 - 16:25

Nie miałeś chyba styczności z zadbanym w124.

Deklasuje te marketowe zabawki.

Kwestia podejścia do aut,czy ma to byc tylko wozidełko(mozna wziąc nową Dacię w tej cenie),czy z przyjemnością patrzeć na samochód,dbać o niego ,cieszyć się jazdą.



#376 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 11 luty 2015 - 16:26

Po co pchać się w stare auta, nie lepiej to co już się ma odłożone wpłacić i wziąć nowe i przez kilka lat spłacić. Jak ktoś nie musi mieć bmw to może jakieś budżetowe przytulic, i przez czas spłaty nie martwić się o naprawy. No chyba ze musi być audi, bmw, mercedes bądź klasa średnia.

Chyba jednak nie rozumiesz ,jest wielo osob które uważają że to są ostatnie prawdziwe mietki, i płacą solidnie.

Gość który kupil owego 124 miał świniak kilkukrotnie droższego , powiedzial że dla niego ten stary to jest prawdziwy Mercedes.


  • skius lubi to

#377 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2015 - 16:48

Po co pchać się w stare auta, nie lepiej to co już się ma odłożone wpłacić i wziąć nowe i przez kilka lat spłacić. Jak ktoś nie musi mieć bmw to może jakieś budżetowe przytulic, i przez czas spłaty nie martwić się o naprawy. No chyba ze musi być audi, bmw, mercedes bądź klasa średnia.

Ja sie nie pcham w nowe, mimo tego że mógłbym. Po co mam spłacać samochód? Mam lepszy pomysł na wydawanie ciężko zarobionej kasy Kupię nówkę za 100 a sprzedam po 4-5 latach za połowę tej kwoty Poza tym za 40-70 tys. kupię kilkulatka takiego praktycznie jakiego chcę .



#378 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 11 luty 2015 - 18:05

Z używanym samochodem jak z kobietą, jeśli przebieg nie za duży i humorów nie ma to można na dłuższą metę zaryzykować bez względu na markę :D

 

Edit:

Jak przebieg duży to można jedynie rundę zrobić a i to trzeba pasy zapinać :D


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 11 luty 2015 - 18:08


#379 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 11 luty 2015 - 18:32

Po to jest wybór, żeby każda znalazł coś dla siebie. Byle tylko wiedzieć co się wybiera a nie tylko ze względu na markę/kolor itp :)

 

Tak - nowsze auta tracą sporo na wartości. Ale np ja po prawie roku jeżdżenia Focusem 2010 nic oprócz klocków nie zrobiłem i (mam nadzieję) się na to nie zanosi. A w takich audi/bmw/mercedes sprzed 15 lat to może i silnik przejedzie, ale coś tam w zawieszeniu (C5), jakiś wentylator klimy w e39 itp i setki lecą bardzo łatwo. No i w moim przypadku (niewyrobione zniżki, miasto) różnica w ubezpieczeniu potrafi być znacząca. 

 

Znajomy też się chwalił, że kupił ladne e39. Ale jak zaczął robić (a złom to nie był) to też kasa uciekała i to bardzo szybko. Komplet opon lato, zima, zawiecha, hamulce i pyk i znikł :)

 

W124 świetne auto, ale diesel kopci dużo i trudno znaleźć, a benzyny mają swoje problemy (np rozpadająca się wiązka kabli). Tak, auto legendarne i nie do zajechania. Tylko dla kogoś kto ma już auto i kilka miesięcy na jeżdżenie i szukanie. Ja swojego kupiłem po 2 tygodniach (tylko dlatego, że przez 10 dni próbowałem właśnie jakiegoś premium kupić...). A tak to do komisu , w jednym komisie Focusów z salonu z 5 do 10. 

 

Nikogo na nic nie namawiam. Po prostu jakby był idealny samochód, to by wszyscy nim jeździli a tak nie jest :)



#380 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 11 luty 2015 - 19:32

Po co pchać się w stare auta, nie lepiej to co już się ma odłożone wpłacić i wziąć nowe i przez kilka lat spłacić. Jak ktoś nie musi mieć bmw to może jakieś budżetowe przytulic, i przez czas spłaty nie martwić się o naprawy. No chyba ze musi być audi, bmw, mercedes bądź klasa średnia.

 

grunwald przyjacielu, Twoja lokalizacja wszystko wyjaśnia jesli chodzi o ten wpis, tutaj to trochę inaczej wygląda jeśli chodzi o zakup nowego auta.

 

pozdrawiam