Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z cyklu: zakup 4 kółek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
464 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 10 luty 2015 - 00:09

Caravelle dostala zla opinie to nastepne auto pada na:


Audi A6 C5 z silnikiem benzynowym. Ktoś użytkował ?

 

A6 ma sporo silników benzynowych, który dokładnie?



#342 OFFLINE   mariusz199044

mariusz199044

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaMrągowo
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 luty 2015 - 10:14

Myślałem nad 1.8T, albo 2.4



#343 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 10 luty 2015 - 12:20

Użytkowałem A6 C5 2.4 przez 10 lat- silnik bezawaryjny, przebieg niecałe 400tys. w zeszłym tyg. przesiadłem się na Lexusa- też benzyna.

Użytkownik maniolo edytował ten post 10 luty 2015 - 12:21

  • mariusz199044 lubi to

#344 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 10 luty 2015 - 14:38

1.8 T bardzo fajny silnik, do gazu tez sie nadaje.



#345 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 10 luty 2015 - 14:44

Jeszcze zapytanie do użytkowników benzyniaka 2.0 115km pow 2000r bo że olej żre to mam świadomość i jest to dla mnie do przyjęcia, ciekawy jestem jak by to cykało w Octavii 4x4, no i czy silnik jest tak niezawodny i tani w utrzymaniu jak jego starsze wersje?


Naprawdę warto, różnica pomiędzy fwd a 4x4 jest kolosalna. W dodatku ten napęd jest bezawaryjny wiec tym sie nawet nie przejmuj, co 60tys olej i filtr w haldexie ~200 PLN. Ale na śniegu w błocie piachu itp rewelacja, ogranicza Cie tylko prześwit

#346 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 10 luty 2015 - 15:09

Naprawdę warto, różnica pomiędzy fwd a 4x4 jest kolosalna. W dodatku ten napęd jest bezawaryjny wiec tym sie nawet nie przejmuj, co 60tys olej i filtr w haldexie ~200 PLN. Ale na śniegu w błocie piachu itp rewelacja, ogranicza Cie tylko prześwit


olej i filtr to wszędzie piszą i kazdy mi mówi ze co 30tys, jeszcze jak by ktoś cos o silniku skrobnął

#347 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2015 - 15:15

Naprawdę warto, różnica pomiędzy fwd a 4x4 jest kolosalna. W dodatku ten napęd jest bezawaryjny wiec tym sie nawet nie przejmuj, co 60tys olej i filtr w haldexie ~200 PLN. Ale na śniegu w błocie piachu itp rewelacja, ogranicza Cie tylko prześwit

Różnica w prowadzeniu jest na bank. Ale jak rzadko zjeżdżasz z asfaltu to czy ja wiem. Większe spalanie, masa i więcej mechanizmów do popsucia. Co prawda nie siedzi tak nisko jak zwykła Octavia,

Ale na to jest sposób. Jak miałem Golfa IV to dałem felgi które rozszerzały samochód, wyższe opony i na zawieszeniu kilka cm w górę dałem. I juz problem sie rozwiazał. A to ta sama płyta podłogowa.

 

Jak kupowałem swoje A4 też się zastanawiałem czy dobrze robię biorąc bez Quatro. Z perspektywy czasu powiem , że tak.



#348 OFFLINE   mariusz199044

mariusz199044

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaMrągowo
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 luty 2015 - 15:59

Użytkowałem A6 C5 2.4 przez 10 lat- silnik bezawaryjny, przebieg niecałe 400tys. w zeszłym tyg. przesiadłem się na Lexusa- też benzyna.

 

 

Jak było ze spalaniem ?

 

 

Powiem szczerze, że kusi mnie wersja z quattro.



#349 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 10 luty 2015 - 16:12

Ja specjalnie na spalanie nie zwracałem uwagi, ale czasem zerknąłem co pokazywał komputer- średnio 10,5/100km.
Będzie Ci naprawdę ciężko kupić ten model w dobrym stanie. Na rynku jest tego multum, większość albo z przebiegami po 500tys albo mocno powypadkowe. Trzeba być czujnym. Auto dość przyjemne w eksploatacji dlatego było u mnie tak długo.
  • mariusz199044 lubi to

#350 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 10 luty 2015 - 16:18

olej i filtr to wszędzie piszą i kazdy mi mówi ze co 30tys, jeszcze jak by ktoś cos o silniku skrobnął


Zeby byc precyzyjnym to olej co 30, a filtr co 60tys. Ale nie jest to wielki koszt wiec lepiej wymienić komplet.

#351 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 10 luty 2015 - 16:23

Różnica w prowadzeniu jest na bank. Ale jak rzadko zjeżdżasz z asfaltu to czy ja wiem. Większe spalanie, masa i więcej mechanizmów do popsucia. Co prawda nie siedzi tak nisko jak zwykła Octavia,
Ale na to jest sposób. Jak miałem Golfa IV to dałem felgi które rozszerzały samochód, wyższe opony i na zawieszeniu kilka cm w górę dałem. I juz problem sie rozwiazał. A to ta sama płyta podłogowa.

Jak kupowałem swoje A4 też się zastanawiałem czy dobrze robię biorąc bez Quatro. Z perspektywy czasu powiem , że tak.


W przypadku Audi to jest jeszcze kwestia zawieszenia o ile przód na ALU można jakos przeblec. To w przypadku quattro masz jeszcze z tylu aluminiowe wahacze wiec jakby przyszło wymienić komplet to by była tragedia finansowa.
Spalanie, w przypadku diesla jest to około 6 litrów przy jeździe mieszanej, quattro spali wiecej gdyż tam tył ciągnie caly czas bodajże 30% minimum, w haldexie jak jedziesz w trasie tył jest odpinany calkowicie.

#352 OFFLINE   mariusz199044

mariusz199044

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaMrągowo
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 luty 2015 - 20:31

Ja specjalnie na spalanie nie zwracałem uwagi, ale czasem zerknąłem co pokazywał komputer- średnio 10,5/100km.
Będzie Ci naprawdę ciężko kupić ten model w dobrym stanie. Na rynku jest tego multum, większość albo z przebiegami po 500tys albo mocno powypadkowe. Trzeba być czujnym. Auto dość przyjemne w eksploatacji dlatego było u mnie tak długo.

 

 

Nie tak strasznie z tym spalaniem. Mam tylko miesiac czasu na kupno auta. Mam nadzieje, ze znajde cos sensownego w tym czasie. Ze wszystkimi autami w tych czasach jest ciezko. Auta po malych stluczkach, malowanych sie nie boje, bo w tej chwili trudno znalezc jest bezwypadkowe auto.



#353 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 luty 2015 - 20:51

Ze wszystkimi autami w tych czasach jest ciezko. Auta po malych stluczkach, malowanych sie nie boje, bo w tej chwili trudno znalezc jest bezwypadkowe auto.

To zależy czego się szuka. Gdy się zejdzie z wymaganiami do kompaktów albo ma więcej kasy na klasę średnią to z pierwszej ręki można coś wyrwać.

 

Trudno się dziwić, gdy szuka się 15letniego auta, że są problemy ze znalezieniem igły. 


  • popper lubi to

#354 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2015 - 21:13

Mam taka igiełkę. Pierwszy właściciel. Mój teść. Salon Polska. 2006 rok. Bezwypadkowy i przebieg 68000 km. Nawet na alusach zimowych i letnich są opony z 2006 roku. W dodatku autko bez popielniczki - niepalone w środku. Minusy - cena grubo powyżej 30000 zł i to, że to Mercedes B200 turbobenzyna 193 KM... Samochód dla amatora igiełek



#355 OFFLINE   mariusz199044

mariusz199044

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaMrągowo
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 luty 2015 - 21:28

To zależy czego się szuka. Gdy się zejdzie z wymaganiami do kompaktów albo ma więcej kasy na klasę średnią to z pierwszej ręki można coś wyrwać.

 

Trudno się dziwić, gdy szuka się 15letniego auta, że są problemy ze znalezieniem igły. 

 

To wiadome, że można trafić rodzynki i to w bardzo dobrej cenie, jeśli ma się na to czas. A6 C5 już swoje lata maja i stanu salonowego nie szukam. Zawsze nadto mam jakieś pieniądze nadto aby naprawić wszystkie bolączki.



#356 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 10 luty 2015 - 21:39

Szukalem C4 baaardzo dlugo, ze między czasie udalo sie trochę dozbierac, wiec C5 juz bylo w glowie, jak ktoś twierdzi ze jest w czym wybierać to proszę obejrzeć ze trzy igly z olx lub otoszrot. Powiem tak, nasrac i deska przyklepac. A 17tys za C5 z 99 bez gazu (2,4L) to juz przesada, szukam aktualnie octavii tez szalu niema ale zdecydowanie niższym kosztem mozna ja doprowadzic do dobrego stanu. Tez zaluje ze nie stać mnie na nowe auto, ale kazdy orze jak moze
  • Jeziorm 1 i Marcyś lubią to

#357 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 10 luty 2015 - 22:00

Ja napaliłem się na Forestera ze względu na napęd, bujałem się pół roku szukając dobrej maszyny, nie doczekałem.

Potem Ravka, ale tam miejsca co kot na płakał, ciut mniej niż w Subaru - poszły oba w odstawkę.

Kolejny Suzuki Vitara - fajne to to, ale problem dalej z miejscem.

Aż dopadłem Outlandera II - i to było to - napędy może nie Subaru, ale sobie radzą, jeszcze nie zawiodły. Miejsca dużo, dorobiłem sobie w miejsce rolety uchwyt na 4 kije jednoczęściowe, mogę łatwo rozbudować o kolejne. Silnik 2.0 DID (czyli VW), 

Tylna belka kładziona, przydaję się często aby posiedzieć, czy stolik pod zakąskę.

Hak ma, już się nie boję wjechać przyczepką do wody.

Polecam obejrzeć autko jak ktoś się zastanawia nad 4x4.



#358 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 luty 2015 - 22:03

Tak, znam Outlandera II dobrze. I przed i po liftowego. Dobry samochód. Oczywiście warto dobrze prześwietlić tego typu auta (diesel, turbo, wtryski, sprzęgło i inne bolączki) ale jako całość jest bardzo udane.


Użytkownik Marcyś edytował ten post 10 luty 2015 - 22:04


#359 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 10 luty 2015 - 22:16

Silnik lekko poprawiony, wtryski inne, a reszta jak VW. Sprzęgło jak w każdym nowym dieslu. A które auto nie ma bolączek.

A temu co szuka auta bez bolączek  - życzę powodzenia. :lol:

Można iść z rozwojem techniki, korzystać z niej i się cieszyć życiem, albo utknąć w rozwoju legendarnej beczki mesia.

Tak samo jak z wersją grafitu w blankach czy też Stelli rocznik '14.

Panowie, auto ma nam służyć, a nie my jemu.

 

Życzę udanych wyborów!


  • Marcyś lubi to

#360 OFFLINE   mariusz199044

mariusz199044

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaMrągowo
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 luty 2015 - 22:17

Szukalem C4 baaardzo dlugo, ze między czasie udalo sie trochę dozbierac, wiec C5 juz bylo w glowie, jak ktoś twierdzi ze jest w czym wybierać to proszę obejrzeć ze trzy igly z olx lub otoszrot. Powiem tak, nasrac i deska przyklepac. A 17tys za C5 z 99 bez gazu (2,4L) to juz przesada, szukam aktualnie octavii tez szalu niema ale zdecydowanie niższym kosztem mozna ja doprowadzic do dobrego stanu. Tez zaluje ze nie stać mnie na nowe auto, ale kazdy orze jak moze


C4 także nie jest łatwo znalezc w dobrym stanie. Znajomy, milosnik audi, ktory ma w tej chwili na stanie 4 audi, przeglada dzien w dzien internet i ostatnio chwycil biala C4 kombi 2.8 quattro z litwy w bardzo fajnym stanie technicznym. Cena 6k zł