Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

silnik zaburtowy 6 KM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
351 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 marzec 2019 - 15:57

Zakupiłem jednak nowa hondę bf6,przedwczoraj doszła,wczoraj małe testy z docieraniem,alez ten silnik jest świetny!Mega miłe zaskoczenie Jaki cichy(porównuje z yamaha f2.5 amh z 2016roku,który miałem okazję używać od stycznia) spora różnica na korzyść hondy,co ciekawego też rzuciło mi się w oczy? sam rumpel-zero jakichkolwiek drgań

 

Czyli rozum i serce zgodnie głosowały.

Jednym słowem  :wub:  



#162 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 29 marzec 2019 - 19:38

 Kol. IntruZ9  Super że jesteś z niego zadowolony , CZEKAMY NA TESTY Z NAD WODY , mile widziane każde opinie o nowych silnikach MAŁEJ MOCY  jak sobie radzą z większą łódką . Ograniczenia łowiska i 9.9 KM NIE WCHODZI W GRĘ . Zapraszam kolegów którzy mają nowe silniki i po 2 latach  co mogą o nich powiedzieć , to będzie skarbnica dla ludzi którzy chcą taki silnik zakupić .   :)



#163 OFFLINE   adrian.ak

adrian.ak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁomża

Napisano 01 kwiecień 2019 - 19:50

Witam, stoję właśnie przed dylematem honda bf6 czy Mercury f6. W Hondzie dali sporo poduszek żeby zniwelować drgania, ma lepsze osiągi i nie jest to już stara głośna honda ale za to produkcja mejd in czajna silników o mocy do 6km trochę odstrasza... Mercury jest tańszy parę groszy i jest produkowany w Japonii w fabryce Tohatsu, zresztą podobno są to bliźniacze silniki. Slyszalem, że nowa Yamaha i Suzuki mają plastikowy wałek rozrządu dlatego nie biorę ich pod uwagę. Jak wyżej również zwracam się z prośbą do kolegów o opinie nowych silnikow jednocylindrowych bo rzeczywiście mało można znaleźć rzetelnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

#164 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 20:03

Mercury Tohatsu bez problemowe silniki.

#165 OFFLINE   adrian.ak

adrian.ak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁomża

Napisano 01 kwiecień 2019 - 20:05

Tylko ta produkcja nowych silników jednocylindrowych Hondy trochę odstrasza... Właśnie stoję przed dylematem Honda BF6 czy Mercury F6. Suzuki i Yamahy nie biorę raczej pod uwagę, ponieważ słyszałem, że mają plastikowy wałek rozrządu (w tamtym roku przeraził mnie też koszt ostatniego przeglądu gwarancyjnego Suzuki DF2,5: wymiana swiecy, olej góra i dół - 369zł). Może kolega wyżej napiszę coś więcej na temat nowej Hondy, a i miło by było jakby znalazł się również jakiś użytkownik Mercurego lub Tohatsu. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

#166 OFFLINE   adrian.ak

adrian.ak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁomża

Napisano 01 kwiecień 2019 - 20:11

Przepraszam niechcący wysłałem dwa razy prawie takiego samego posta, a nie wiem jak go teraz usunąć ;)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

#167 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWisła gdzieś pomiędzy Sandomierzem a Puławami
  • Imię:Tomek

Napisano 01 kwiecień 2019 - 20:16

Tośką 6+ pro marine330 pływam od 2012 roku jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Cioram po wiślanych piaskach ponad 300 godzin rocznie.Wymieniam olej góra dół co sezon.

#168 OFFLINE   adrian.ak

adrian.ak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁomża

Napisano 01 kwiecień 2019 - 20:25

A ma może ktoś możliwość porównania drgań i głośności na wolnych jak i wyższych obrotach Hondy z Mercurym lub Tohatsu?

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

#169 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 20:52

kup używany silnik Merkury/Mariner/Tohatsu 4-6 KM i bedziesz zadowolony



#170 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 02 kwiecień 2019 - 07:37

Ja powiem tak,co do hondy bf6 ktorw mam,jest to silnik z 2018r produkcji,co prawda jestem na etapie docierania,ale póki co kultura pracy,drgania na wyższym poziomie niż yamaha f2.5 amh z 2016,drgania na rumplu praktycznie zerowe,hondę można przewozić w jednej pozycji,yamaha w 3,mój póki co pali bardzo ładnie lekko,na pół szarpniecia i śmiga...tohatsu także jest składany w chinach,ja generalnie nigdy nie miałem problemu z tym co gdzie jest składane,prawda jest taka że to są doswiadoczne firmy które nie bardzo mogą sobie pozwolić na spadek jakości, jakieś standardy trzeba mocno trzymać mimo wszystko,mimo ten tańszej siły roboczej...reasumując? Czego byś nie kupił na pewno będziesz zadowolony,od czegoś jest ta gwarancja przecież,w moim przypadku 5lat.a z jeszcze innej strony zasada "jak dbasz tak masz" czyli systematyczne wymiany oleju od góry jak i na dole i każdy z tych silników fajnie się odwdzięczy:)
  • adrian.ak lubi to

#171 OFFLINE   adrian.ak

adrian.ak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁomża

Napisano 02 kwiecień 2019 - 10:12

Tohatsu i Mercury to Nissan Marine z tego co się orientuję fabryka jest w Japonii. Honda z kolei to najnowsza konstrukcja, także musieli się postarać i wprowadzić jakieś innowacje, między innymi chwalą się właśnie najmniejszymi drganiami przenoszonymi na rumpel i pawęż (znalazłem ciekawe porównanie na YT tylko nie wiem czy można tu wkleić link). Dziwi mnie, że przenieśli produkcję tylko małych silników, reszta jest Japan. Można to trochę porównać do sprzętu Shimano klasa premium np stella itp japonia, a jak wziąłem do ręki np. techniuma czy inne Shimano składane w chinach za 500-1000zl to jakieś nie porozumienie, niby Shimano, a można kupić sporo tańszy młynek który znacznie odbiega jakością i wykonaniem... Nie mówię, że nowa Honda jest zła bo nie miałem z nią styczności ale jak się patrzy na tą tabliczkę z napisem made in China to jednak jest lekki niedosyt. Poza tym, chyba nie chciałbym jeździć Lexusem czy np Toyotą składanymi w Chinach. Orginalny sprzęt z Japonii chyba od zawsze słyną z niezawodności. Miejmy nadzieję że Honda się nie zepsuła będzie dalej tak nie zawodna jak stare małe BF-y do 6km tylko z lepsza kulturą pracy :) Może dziś mi się uda porównać Mercurego i Hondę to dam znać co i jak.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

#172 OFFLINE   adrian.ak

adrian.ak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁomża

Napisano 02 kwiecień 2019 - 10:17

Szkoda, że nie dorzucili jeszcze Mercurego albo Tohatsu.
https://youtu.be/dCsxHiJq64g

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

#173 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 02 kwiecień 2019 - 12:57

Widzę  że temat na TOPIE i bardzo dobrze sezon dopiero przed nami  , piszcie Koledzy o swoich małych silniczkach jak się sprawują . W moim przypadku jest tyle gratów że duży silnik odpada  ;)  . Planowałem kupić SUZUKI 6 , ale lol. adrian.ak ostudził moje zapędy odnośnie wałka rozrządu który jest w tym silniku , i tym sposobem jestem w punkcie  wyjścia  :(  ale to dobrze , po to jest to forum żeby rozwiać wątpliwości co wybrać . Każdy ma prawo wyboru jaki silnik wybierze , ale lepiej wiedzieć więcej niż za mało   :)



#174 OFFLINE   adrian.ak

adrian.ak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁomża

Napisano 02 kwiecień 2019 - 13:50

Ja z chęcią popływałbym taką dychą gdyby nie to, że będę używał prawdopodobnie dwóch łódek, więc transport w bagażniku, 25kg, a 40kg robi różnicę. Jakbym miał możliwość wożenia na pawęży wziąłbym pewnie coś większego, myślę że przy przesiadce z 2,5km na 6km też odczuje różnicę tak w wadze jak i w osiągach :)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

#175 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 02 kwiecień 2019 - 20:12

adrian.ak

Nie popełniaj tego błędu.... Kup raz a dobrze bez pośrednich kroków. Mam 6km, po 2 miesiącach kupiłem 9.9km. A koledzy mówili, i tak zaraz kupisz większy.....2.5km też miałem. :-)

Przy okazji wszystkie 3 ze stajni Suzuki, nie mam problemu z jakimiś plastikowymi częściami, nawet się nie zastawiałem nad tym. Nie analizowałem też drgań na rumplu, są to dla mnie trzeciorzędne kwestie.

I na koniec gdyby nie moje lenistwo i niechciejstwo w robieniu patentu już dawno miałbym 20km. ;-)


  • Paweł J lubi to

#176 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 02 kwiecień 2019 - 21:35

Dziś podzwoniłem do serwisów w stolicy dowiedziałem się , że wałka rozrządu w Suzuki nie ma z plastyku cena 5.790 za 6 w tym jest licznik moto godzin i pokrowiec za 180 zł , bez pokrowca 180 zł taniej. W serwisie na pomorzu gdzie tych silników sprzedają bardzo dużo nie podaję miasta nie robię nikomu reklamy , za Suzuki 5.800  natomiast Mercury 5.900  za 6 KM . Informację dostałem taką sprzedają różne marki ,ale jako miał by sprzedać koledze wybrał by Mercurego 6 silnik składany w Japonii nie w Chinach ,co do Suzuki nie chciał się wypowiadać . Teraz zaczynam zbierać info o Mercurym 6 tak to jest z pierwszym silnikiem spalinowym  . Mam info jak samemu wymienić w Mercurym impeller koszty serwisowe odpadną  link  YouTube        Mercury 4-stroke Impeller change 4-5-6HP . silnik 9.9 do łódki którą nie jednokrotnie trzeba przenieść bo kiepskie jest dojście do wody i jeszcze tachać z samochodu 40 kg niewygodnego silnika , a o założeniu już nie wspomnę to PORAŻKA DLA KRĘGOSŁUPA ,można nie analizować drgań na rumplu , ale wagi nie da się po minąć . Duża łódka betonowe slipy to OK tak to widzę , jeżeli nie ma ograniczeń teraz każdy ceni ciszę .

 

#177 OFFLINE   adrian.ak

adrian.ak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁomża

Napisano 02 kwiecień 2019 - 21:43

Dzięki za podpowiedzi :) Nie mogę też za bardzo dźwigać, a nie mam możliwości pozostawienia silnika na pawęży. Jedną łódkę mam w sezonie cały czas na wodzie w dole rzeki a druga pewnie niedługo będzie w górze na przyczepie. Potrzebuję silnika typowo do celów wędkarskich, będę musiał jakoś obejść się bez pływania w ślizgu, a i tak myślę że te odcinki które chcę, zdążę obłowić, za to załadunek i rozładunek nie będzie taką męczarnią. W przyszłości jak pojawi się możliwość zostawienia silnika na łodzi, to moooże pomyślę o zmianie na większy. Narazie to będzie musiało wystarczyć, pozostała tylko kwestia Honda czy Mercury. Do sezonu jeszcze trochę zostało może zabierze głos ktoś kto miał styczność z jednym i drugim. Pzdr

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

#178 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 02 kwiecień 2019 - 21:57

W serwisie moment z człowiekiem po rozmawiałem ,  że  to pierwszy silnik i nie chcę zaliczyć wpadki z czystym sumieniem polecił Mercurego 6  a sprzedaje silniki bardzo długo , słychać było w głosie , że był bardzo życzliwy ,tyle mogę napisać . Pozdrawiam 


  • adrian.ak lubi to

#179 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 03 kwiecień 2019 - 06:02

Nie ma sensu rozbierać silników na częściej peirwsy przed zakupem,im więcej się czyta tym większy bałagan w głowie,każdy ma z nich parę lat gwarancji,czego nie kupisz,będziesz zadowolony,a jak będziesz dbał,tak on się odwdzięczy,tutaj nie ma kompromisów...teraz brałem pod uwagę mercury,ale honda wygrała przez funkcję ładowania:) AAAA i nie ma dla mnie Znaczenia co jest napisane na tabliczce,czy to jest Japan,china,Uzbekistan,Azerbejdżan itd itd...

#180 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 03 kwiecień 2019 - 06:56

Nakrecasz się tym ładowaniem. Cewka ładowania pasująca od merkury,mariner,tohatsu 2T lub 4T plus regulator napiecia to koszt 150 zł

A te hondy mają częstą przypadłosc do wywalania korbowodu bokiem karteru, dlatego ze czop jest slabo smarowany.producent nie nawiercił dodatkowego otworu na smarowanie, pomimo tego że nadlew jest
A ten sam korbowód w zageszczarce jest już nawiercony




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)