Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

silnik zaburtowy 6 KM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
351 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 24 kwiecień 2019 - 13:53

Kolega evin prawdopodobnie ma dużo wspólnego z hejtem,może pierwsze imię? Z tego co widzę,czego nie napiszę-ciągle na nie,ciągle coś beee,do bani i do ogóle lipa...rozumiem że "korba w łódkach rf także wyskakuje bokiem?częsty przypadek"...uwielbiam rzetelne informacje fachowców którzy nawet danej rzeczy nie mieli w posiadaniu,nie tesotwali,użytkowali etc etc

#202 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2019 - 13:58

Kolega evin prawdopodobnie ma dużo wspólnego z hejtem,może pierwsze imię? Z tego co widzę,czego nie napiszę-ciągle na nie,ciągle coś beee,do bani i do ogóle lipa...rozumiem że "korba w łódkach rf także wyskakuje bokiem?częsty przypadek"...uwielbiam rzetelne informacje fachowców którzy nawet danej rzeczy nie mieli w posiadaniu,nie tesotwali,użytkowali etc etc

A może pracuje w branży a więc ma spore doświadczenie z silnikami i łódkami i faktycznie jest fachowcem który na dodatek pisze bez ogródek to co myśli??


Użytkownik godski edytował ten post 24 kwiecień 2019 - 13:59


#203 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 24 kwiecień 2019 - 15:25

Stawiam dobra wódkę że jednak nie:)

#204 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 24 kwiecień 2019 - 15:46

Tak mi się jakoś skojarzyło.

 

 



#205 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 24 kwiecień 2019 - 16:16

Chłopaki nie płaczą,czas surferow,poranek...ach to były czasy😁

#206 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 24 kwiecień 2019 - 17:10

Stawiam dobra wódkę że jednak nie:)

To niestety przegrałeś 😊😊😊😊😊😊

Użytkownik Paweł J edytował ten post 24 kwiecień 2019 - 17:11

  • godski, albercik2 i szczupak1 lubią to

#207 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 28 maj 2019 - 14:43

Koledzy temat o silnikach  4 ,5, 6  KM małej mocy zamilkł  , nie wierzę że nie pływacie  . Są takie wody gdzie np jak Zalew Sulejowski można wędkować od pierwszego czerwca . Silniki nowej generacji mają mało opinii  od użytkowników , na  spotach  reklamowych nikt nie powie , że coś się psuje więcej razy niż powinno    ;)  ja dalej kombinuję co wybrać  w sierpniu coś trza podpiąć do nowej łódki   :D  więcej jak 6 KM nie założę ze względu na budowę  mojego kręgosłupa   :(



#208 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 28 maj 2019 - 15:50

Paweł,

 

Ja chwilowo przesiadłem się na 420-tkę a maluch czeka w garażu.

Bierz 6KM i testuj. Kolega Koincydencja ma STORM 7KM w dwu-suwie i można się z nim na rybki umówić.

Ja po testach na 8KM celuję teraz w minimum 9.8 KM bo chce pływać w śizgu



#209 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 28 maj 2019 - 16:42

Paweł,
 
Ja chwilowo przesiadłem się na 420-tkę a maluch czeka w garażu.
Bierz 6KM i testuj. Kolega Koincydencja ma STORM 7KM w dwu-suwie i można się z nim na rybki umówić.
Ja po testach na 8KM celuję teraz w minimum 9.8 KM bo chce pływać w śizgu

Bierz 9,9 przeważnie jest to ten sam blok co 15 , odblokowanie może być formalnością .

#210 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2019 - 16:55

Bierz 9,9 przeważnie jest to ten sam blok co 15 , odblokowanie może być formalnością .

Raczej nie. Nowsze silniki - powiedzmy kilkuletnie - 9,8/9,9 nie dadzą się w prosty sposób przerobić na 15 KM.

Można sugerować się wagą. Jak taki motorek 4T stopa S waży 37-43 kg to raczej nie przerobimy. Przy wadze około 50 kg z duża dozą prawdopodobieństwa blok jest od 15 KM.

 

Ja celuję w nowe Suzuki 2T 15 KM które waży 33 kg .



#211 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4799 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 maj 2019 - 19:32

Można wagą, można pojemnością. Dla 4T 320-350 to blok 15/20hp. ~ 200cm to 8/10hp nieprzerabialne. There is no replacment for displacment :)



#212 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 28 maj 2019 - 20:37

 Ja Tylko mogę cieszyć się z Wami , co pływacie na tak dużych silnikach   :)   mam już problem z łódką sama waży   100 kg nie zapakuję i rozpakuję  ją sam , a mam   przyczepę towarową pod plandeką  . A  gdzie tak duży silnik jeszcze tachać 6 KM to max . Dylemat  - nowy Mercury czy Honda  , nie mogę się zdecydować  ;)  dlatego każda opinia bezcenna  



#213 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 03 czerwiec 2019 - 12:57

Tohatsu 6km

Użytkownik busz231 edytował ten post 03 czerwiec 2019 - 12:57


#214 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 09 czerwiec 2019 - 18:14

Stoję przed takim samym wyborem. Myślałem o 9.9 ale jednak waga i kupowanie dla kolegi bo może kiedyś ze mną popłynie mnie nie przekonuje. W tej chwili mam kolibri 330pp i najpewniej zamienię go na teki sam z kilem albo łódkę poniżej 4m. Zależy mi na wewnętrznym zbiorniku ale na dłuższe wypady przydałaby się linia. I tu pojawia się pytanie. Któryś z producentów w cenie oferuje i to i to? Dokupowanie porządnej linii paliwowej mocno podnosi cenę.

#215 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 10 czerwiec 2019 - 08:09

Silniki które mnie interesują, mowa o nowych nie mają lini w cenie. W promocji dawali licznik motogodzin, wymianę olejów , to było na wiosnę bo jest wtedy zastój sprzedaży, teraz przy kupnie nie widać tych dobroci . Patrzyłem na cenę lini paliwowej, to w 200 zł załatwi sprawę
  • qmichalq lubi to

#216 OFFLINE   Piotrek.janow

Piotrek.janow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaJANÓW PODLASKI
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:M

Napisano 10 czerwiec 2019 - 11:32

Witam. Dzisiaj zamówiłem Suzuki Df6 nowke funkiel do mojego kolibri 330pp wkrótce testy. Pozdrawiam pjona

#217 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1355 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 czerwiec 2019 - 15:14

 Zależy mi na wewnętrznym zbiorniku ale na dłuższe wypady przydałaby się linia. I tu pojawia się pytanie. Któryś z producentów w cenie oferuje i to i to? Dokupowanie porządnej linii paliwowej mocno podnosi cenę.

Co to znaczy porządna? Ja mam zbiornik za 98 zł (12L) + przewód + gruszka, razem jakieś 130zł wszystko nowe z raksy. Działa to 1,5 roku i jestem zadowolony. No może brakuje wskaźnika paliwa ale nie pływam daleko i zawsze mam po korek.

Jedynie szybkozłączka jest ori. Fajne są oryginalne Yamahy ale cena jest z kosmosu i akurat nie widzę potrzeby tyle płacić, nawet w razie awarii zawsze jakoś dostarczy się paliwo silnikowi. 


Użytkownik Tresor edytował ten post 10 czerwiec 2019 - 15:15


#218 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 10 czerwiec 2019 - 19:05

Co to znaczy porządna? Ja mam zbiornik za 98 zł (12L) + przewód + gruszka, razem jakieś 130zł wszystko nowe z raksy. Działa to 1,5 roku i jestem zadowolony. No może brakuje wskaźnika paliwa ale nie pływam daleko i zawsze mam po korek.

Jedynie szybkozłączka jest ori. Fajne są oryginalne Yamahy ale cena jest z kosmosu i akurat nie widzę potrzeby tyle płacić, nawet w razie awarii zawsze jakoś dostarczy się paliwo silnikowi. 

To znaczy taka, której za rok nie będę kupował ponownie. Ponieważ złącza będą puszczały paliwo, gruszka zmurszeje, przewody będą sie wywijać itp. Wiem że oryginalne mają kosmiczne ceny. Myślę o kupnie zbiornika za przysłowiową "stówę" ale linia chyba najlepsza byłaby oryginalna. 



#219 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1355 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 czerwiec 2019 - 20:41

Kupilem dobry wąż i polecaną na tym forum gruszke. Wąż jest super przy -10'C mięciutki. Złączka jak pisałem orginalna, zaciski z nierdzewki.
Teraz myślę nad przeniesieniem lini paliwowej pod podłogę. Zbiornik na dziobie wejście kolo zaworu od kila a wyjście przy pawęży.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#220 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Napisano 14 czerwiec 2019 - 19:57

Czy wypowie się tu ktoś kto pływa pontonem 270-290 cm z silnikiem 6km 4 suw po Wiśle ? Jakie prędkości w jedna osobę itp szukam czegoś na szybkie zasiadki i ewentualnie jakiś szybki vert




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych