Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

silnik zaburtowy 6 KM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
351 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 14 czerwiec 2019 - 20:38

Jedna osoba pod prąd 20km z prądem 27


Użytkownik szczupak1 edytował ten post 14 czerwiec 2019 - 20:38


#222 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 19 czerwiec 2019 - 12:58

Witam. Dzisiaj zamówiłem Suzuki Df6 nowke funkiel do mojego kolibri 330pp wkrótce testy. Pozdrawiam pjona


I jak testy?

#223 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 19 czerwiec 2019 - 17:25

Kuziwa chcę kupić spaline  6 KM taki mały a tu problem , co wypatrzę fajną wodę , to zakaz pływania silnikami spalinowymi   :(   , rozumie duże moce co za tym idzie duży hałas . Klimat się nam zmienia upały zaczynają zabijać ryby z braku tlenu , sinice coraz częściej atakują  . Przecież pływanie takim maluchem powoduje większe dotlenienie wody , a i hałas nie jednokrotnie mniejszy od jeżdzących tam samochodów . Mam taką nadzieje , że małe silniki wpuszczą na duże jeziora ,  zapewne będą jedni za takim rozwiązaniem ,   jak i przeciwnicy   ,  którzy jezioro oglądają z wysokości roweru lub pieszo i nie mają pojęcia o przyjemności pływania łódką z silnikiem   ;)



#224 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1363 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 czerwiec 2019 - 08:55

Taa w okręgu Zielonogórskim jest 1 jezioro ze spaliną (do 10KM) i 1 zaporówka. Na szczęście ja tylko Odra i tu na razie prawie bez ograniczeń.



#225 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 20 czerwiec 2019 - 09:01

" Klimat się nam zmienia upały zaczynają zabijać ryby z braku tlenu , sinice coraz częściej atakują  . Przecież pływanie takim maluchem powoduje większe dotlenienie wody "

:blink:  :lol:



#226 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 23 czerwiec 2019 - 07:33

Jak to jest z tymi motorkami? Chcę kupić 4-6 km do pontonu bez kila, kolibri 330pp. Już zdecydowałem, że będzie to Suzuki. Bo lekki, podobno nie telepie, fajnie się rumpel składa, itp. A tu taki zonk, wysokość pawęży w tym pontonie to 385mm, dł kolumny Suzuki 380mm. Może ma ktoś taki silnik i mógłby zmierzyć realnie jaka jest wysokość?

#227 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 23 czerwiec 2019 - 09:52

Kolego 5mm to nie problem. Kupuj silnik i pływaj.
  • suhhar lubi to

#228 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 23 czerwiec 2019 - 11:26

Marcipas,

Mam Kolibri 300 PP i Suzuki DF6 (2014). Wszystko pływa, daje radę. Zakładam go czasami do łódek od 3,6 do 5m długości i też pływa.

Wysokość pawęży 385 a kolumna 380 w silniku to jest pikuś. Jak siądziesz z tyłu na balonie to się zanurzy głębiej, bez dramatyzowania, kupić i cieszyć się pływaniem. 

Zasada jest taka, że jeśli masz kolumnę "S" i pawęż "S" (czyli 380-385mm) to będzie pasować.



#229 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 19 październik 2019 - 08:57

Koledzy napiszcie jak się sprawują  nowe silniki  4,5,6 km  . Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego silnika  , czy dają radę pchać większą łódkę  , po sezonie można już coś napisać i podzielić się spostrzeżeniami 



#230 OFFLINE   Boruch

Boruch

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSupraśl
  • Imię:Bob
  • Nazwisko:Rob

Napisano 30 wrzesień 2020 - 12:46

Dzień dobry. Przywituję się z szanownym gronem.

.

Od razu na dzień dobry prosił bym od poradę, wskazanie kierunku poszukiwań alternatywy dla współczesnych silników 6 KM 4T, aby maił choć z 8 KM, ale nie ważył więcej niż 25-28 kg max 30 ale to już na mokro.

Wiem, że to chyba będzie silnik 2T , ale czego szukać, z jakich lat, jakich konstrukcji, jakich producentów w budżecie do 3.000 -3.300 zł. Gdzie szukać ?

Pozdrawiam Robert


Użytkownik Boruch edytował ten post 30 wrzesień 2020 - 12:50


#231 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 30 wrzesień 2020 - 14:14

A czemu tak się upierasz na 8 KM?

Po co Ci dymiący zabytek 2t - jak można za takie pieniądze kupić nowego 4t 6 KM. 

 

Kuziwa chcę kupić spaline  6 KM taki mały a tu problem , co wypatrzę fajną wodę , to zakaz pływania silnikami spalinowymi   :(   , rozumie duże moce co za tym idzie duży hałas . Klimat się nam zmienia upały zaczynają zabijać ryby z braku tlenu , sinice coraz częściej atakują  ...

Kiedy ludzie pływali głównie na 2t, to takiego Wichra lub DE-25 można było usłyszeć w wodzie z kilometra, teraz jak płynie ktoś na nowoczesnym 4t to o dziwo po zanurzeniu ucha w wodzie jest ciszej niż w powietrzu. Niemniej spaliny zawierają głównie parę wodną i CO2 a tlenu ślady.


  • Boruch lubi to

#232 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 30 wrzesień 2020 - 14:17

Szukaj Tohatsu 6-9.8. to zakup ok 3tys lub Johnsona,/Evinrude 6-8 Km. Tu zskup około 2 tys.
To dwa silniki które nie mają ślepych cylindrów

#233 OFFLINE   Boruch

Boruch

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSupraśl
  • Imię:Bob
  • Nazwisko:Rob

Napisano 30 wrzesień 2020 - 15:00

A czemu tak się upierasz na 8 KM?

Wydaje mi się, że to takie minimum do poruszania się żwawego po jeziorze pontonem 3.3 m we dwie osoby, albo w jedną w górę rzeki. Widzę, oglądałem w sieci i na żywo, że 6 KM współczesnego silnika Suzuki czy Yamahy styknie na jednego człowieka i ponton aby to, a nawet ślizgiem płynęło, ale jakiś zapasik powera chcę mieć ;).

Hałas jest to ważny temat, nawet dla mnie bardzo ważny.

Jakby się skończyło na zakupie któregoś z tych dwóch wspólczesnych:  YAMAHA  F6CMHS lub SUZUKI DF6 AS   to nad którym bardziej warto się pochylić chęcią i portfelem ? Niestety tylko używane w zainteresowaniu


Użytkownik Boruch edytował ten post 30 wrzesień 2020 - 15:03


#234 OFFLINE   Boruch

Boruch

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSupraśl
  • Imię:Bob
  • Nazwisko:Rob

Napisano 30 wrzesień 2020 - 15:02

Szukaj Tohatsu 6-9.8. to zakup ok 3tys lub Johnsona,/Evinrude 6-8 Km. Tu zskup około 2 tys.
To dwa silniki które nie mają ślepych cylindrów

W sensie ślepych, czyli niewymienne tuleje cylindrowe ?



#235 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 30 wrzesień 2020 - 15:26

We dwóch to i 15 KM będzie dobrze , do takiego względnego poruszania 9,8 KM na bloku 220 ccm lub bezpiecznie kupić coś koło 10 KM i 333-350 ccm.



#236 OFFLINE   Boruch

Boruch

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSupraśl
  • Imię:Bob
  • Nazwisko:Rob

Napisano 30 wrzesień 2020 - 15:42

We dwóch to i 15 KM będzie dobrze , do takiego względnego poruszania 9,8 KM na bloku 220 ccm lub bezpiecznie kupić coś koło 10 KM i 333-350 ccm.

Problem w tym, ze jeden ma przepuchlinę, a drugi implanty w kręgosłupie, ale mimo tego balastu ważymy razem tylko 150 kg, bo dieta, bo cholesterol :D

Niestety ze względu na powyższe silnik nie może ważyć 50 , czy 44 kg, czy nawet 38, musi być lekkie 25-26 kg i pierwszy zamysł był na Suzuki 6 KM 4T, ale jak zobaczyłem na jeziorze w takim pontonie mąż, żona , średnie dziecko i pchali pontonem Kolibri wodę jakby pod górkę to mi ręce opadły :(


Użytkownik Boruch edytował ten post 30 wrzesień 2020 - 15:44


#237 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 30 wrzesień 2020 - 16:02

Cylindry nie są ślepe wtedy gdy można zdiac Głowice. Chodzi o możliwość wykonania szlifu cylindra po przytarciu

#238 OFFLINE   Boruch

Boruch

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSupraśl
  • Imię:Bob
  • Nazwisko:Rob

Napisano 30 wrzesień 2020 - 16:42

Cylindry nie są ślepe wtedy gdy można zdiac Głowice. Chodzi o możliwość wykonania szlifu cylindra po przytarciu

Rozumiem, a ta Yamaha te Suzuki powiedzmy takie sprzed 4-6 lato to one miały demontowalną głowicę i można nadwymiarowy zestaw naprawczy kupić i szlif cylinderka zrobić ?

Kupując używany silnik chyba trzeba to brać pod uwagę.



#239 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 30 wrzesień 2020 - 17:02

 i pierwszy zamysł był na Suzuki 6 KM 4T, ale jak zobaczyłem na jeziorze w takim pontonie mąż, żona , średnie dziecko i pchali pontonem Kolibri wodę jakby pod górkę to mi ręce opadły :(

każdy 6-8km tak będzie pchał wodę ,jest po prostu za słaby , więc nie wiem po co to zdziwienie

 

 


Użytkownik Robas edytował ten post 30 wrzesień 2020 - 17:03


#240 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 30 wrzesień 2020 - 19:36

z 4t to tylko yamaha ma tłoki nadmiarowe