Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2927 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 22 luty 2013 - 19:46

Marcin - szklak jest PIĘKNY, fotka tylko sygnalizuje w jakim kierunku poszły prace. SORA - malina, masz taką to wiesz... ;)

Co do 10', 45 gram, tak Twój ci on - konkret. Takim wygarniesz każdego srebrniaka i nie tylko... :D

 

Co do innych blanków, dużo tego było, parametrów nie pamiętam - tak na wszelki wypadek...



#402 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 22 luty 2013 - 19:51

Panie Andrzeju proszę o więcej fotek tego szklaka. Uchwyt jest przepiękny :) Ale super że te blanki już powoli stają się dostępne. Brawa dla FishingArt



#403 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 22 luty 2013 - 20:27

Riqelme - jak zrobię odpowiednie fotki na pewno wstawię

 

Pozdrawiam



#404 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 luty 2013 - 09:21

Andrzej,- czyżby to pierwsza twoja szklana muchówka?

Jeśli tak to już przepadłeś ;) Ja po pierwszej wymieniłem wszystkie krótkie muchówki na szklane :lol:  :lol:  :lol: i nie oddam ich za żadne skarby,- chyba że te podwójne :lol:  :lol:  :lol:



#405 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 23 luty 2013 - 16:07

Pierwsza obecnie, kiedyś już miałem i to kilka. Zobaczymy w realu jak to chodzi, teraz muszę dobrać linkę i tutaj będzie problem... Myślałem o RIO TROUT LT (LIGHT TOUCH) DOUBLE TAPER #4.

http://www.rioproduc...ut/trout-lt-dt/



#406 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 marzec 2013 - 23:46

No Andrzej chyba już się czerwienię, a jeszcze bardziej się zaczerwienię jak dostanę polskiego borona ;)

Poznałem dziś Krzysztofa i muszę powiedzieć, rozmowa była bardzo konkretna bez-marketingowa czyli tak jak lubię konkrety na stół,- jestem pod wrażeniem  :)



#407 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 02:18

No Andrzej chyba już się czerwienię, a jeszcze bardziej się zaczerwienię jak dostanę polskiego borona ;)

Poznałem dziś Krzysztofa i muszę powiedzieć, rozmowa była bardzo konkretna bez-marketingowa czyli tak jak lubię konkrety na stół,- jestem pod wrażeniem  :)

O!to bardzo dobra wiadomość :) .Zbroisz czy sam blank zakupiłeś?


Użytkownik Tomy edytował ten post 03 marzec 2013 - 02:19


#408 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 09:43

Krzysztof Zieliński - best of the best! Fajnie Arek, że i Ty się o tym przekonałeś ;)


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 03 marzec 2013 - 09:43


#409 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 marzec 2013 - 09:45

Kusi mnie żeby uzbroić również u Krzyśka i na 99% tak zrobię, zobaczymy czy uda się dobrać komponenty. Z kolorem nie było problemu mimo ze poza wzornikiem więc....

Dzięki Tomek za pomoc!!!!!!

Zaczekam tylko na pierwszy test MrWhita, który kij będzie miał jako pierwszy i myslę że i ja będę następny  ;)



#410 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 10:09

Dla mnie bomba!Sam zamierzam wypuścić moje dwie wędki firmowe na Boronie i nie będę musiał testować na własnej "skórze" hehe.Żartuje na 100% będzie wszystko ok.Do Krzysztofa się wybieram żeby to ujrzeć na własne oczy.



#411 OFFLINE   Marcys1973

Marcys1973

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaJozefow nad Swidrem

Napisano 03 marzec 2013 - 16:22

Panowie, zlitujcie się nad żoną Pana Zielińskiego, telefony  do niego w sobotę, niedzielę… Przecież On już sypia tylko po 4 godziny dziennie i zatracił zupełnie świadomość jaki jest dzień tygodnia, czy to środa czy niedziela…. B)

Wracając do meritum- odwiedziłem Krzysztofa Zielińskiego w ostatni poniedziałek. Byłem niecałe 2 godziny, w międzyczasie odebrał kilkanaście telefonów z pytaniami o nowe blanki… Co pokazuje, że zainteresowanie blankami jest ogromne.

Oglądałem nowe blanki i powiem szczerze, że jak od dosyć dawna znałem plany Pana Krzysztofa co do budowy blanków boronowych i wiedziałem, że będzie to produkt z najwyższej półki, tak mniejszą uwagę przywiązywałem do planów budowy wędek stricte grafitowych i tutaj największe zaskoczenie… zarówno przy muchówkach jak i blankach spinningowych. Oglądałem kilka różnych blanków. Generalnie wszystkie te co miałem okazję zobaczyć wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, blanki idealnie wracają do punktu wyjścia po mocniejszych machnięciach wędką, nie ma jakiegoś przejściowego chybotania blanku, czy „chodzenia” części środkowej blanku. Blanki spiningowe mają piękne płynne progresywne ugięcie aż po sam dolnik ( w tym te o szczytowej akcji, co jest rzadko spotykane, moim zdaniem, u innych producentów). Każda cześć blanku pracuje, nie ma przesztywnień w części szczytowej.. . Z muchówek uwagę zwrócił na mnie jeden szklaczek i jedna 11-stopowka do nimfy o przepięknej pracy. Na razie dotykałem jedynie blanki, zobaczymy jak to wyjdzie uzbrojone. Niebawem się przekonam (będzie jedna wędka boronowa i jedna grafitowa).



#412 OFFLINE   Marcys1973

Marcys1973

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaJozefow nad Swidrem

Napisano 03 marzec 2013 - 16:32

Od dwóch miesięcy mam 3 nowe wędki z uchwytami soft touch z Fishing Artu ( z czego dwie przez styczeń i luty były używane przez jakieś kilkadziesiąt godzin), o których pisał Andrzej Stanek na 8 stronie tego wątku. Na początku podchodziłem do tych uchwytów jak pies do jeża. Po pierwsze nie było nigdzie recenzji, a po drugie produkt „Made in China”. Mam kilka wędek z uchwytem Fuji soft touch, który bardzo mi pasuje na zimowe łapanie (chociaż niezmiennie moim ulubionym uchwytem „overall” jest uchwyt Restaffine, który jednak nadal nie chce współpracować z kołowrotkami  Shimano). Szukałem czegoś nowego o podobnej strukturze materiału co fuji soft touch – dobre na zimowe łapanie.  Zaryzykowałem...

I tak, jak na kilka wypadów w tym roku na rzeki zachodniopomorskie plus Dunajec na razie same pozytywne wrażenia. Materiał się nie rysuje (chociaż już parę razy na Dunajeckich kamieniach się tarzał). Przyjemny w dotyku. Dosyć ciężko chodzi (kwestia gustu). Uchwyt się nie luzuje w trakcie łapania. Czyli jak na razie okay. Pewnie dopiero po roku użytkowania będzie można wydać obiektywną opinię, co postaram się zrobić.

Załączone pliki


  • Apioo lubi to

#413 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 marzec 2013 - 16:47

Ten środkowy patyk to ma wstawki z jakiegoś stabilizowanego drewna?Super kijki wyglądają, Twój projekt czy Krzyśka :) .



#414 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 03 marzec 2013 - 17:00

Te drewniane pierścionki już gdzieś widziałem... ;)  :D  Kolor i faktura taka sama, chyba cięte z tej samej gałęzi... :P

Marcin to ile tego już masz - 20-30-50... sztuk? Nie było nas był las, nie będzie nas zostanie las wędek Marcina... :D

 

PS

Tych grafitów jako pierścionki dystansowe jeszcze nie widziałem, to z Krakowa? Ciekawe rozwiązanie...



#415 OFFLINE   Marcys1973

Marcys1973

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaJozefow nad Swidrem

Napisano 03 marzec 2013 - 17:36

Dzięki Panowie, Projekt ogólnie mój, ale duży input od Krzysztofa Zielińskiego jeżeli chodzi o szczegóły. Te grafitowe pierścionki to były kręcone przez Krzysztofa specjalnie do tych wędek.

Generalnie jest możliwość zrobienia z tego grafitu co te pierścionki nawet tub na wędki pod jakikowliek wymiar. Ale cena z kosmosu takiej tuby. Jeżeli chodzi o pierścienie to cena bardzo przyzwoita.

Wędek wolę nie liczyć. Na pewno liczba wędek nie ma wpływu na liczbę ryb łapanych. W latach 2001-2010 miałem jednego semi hand-made'a - wędka Biały Kruk na blanku St'Croix, a potem mi jakoś padło na głowę i się posypało...A przed rokiem 2001 to nawet nie myślałem o hand made'ach a za najlepszą wędkę spiningową uważałem Black Stara Cormorana.... co to robią z człowieka kolejne kryzysy wieku średniego...



#416 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 marzec 2013 - 17:57

Dzięki Panowie, Projekt ogólnie mój, ale duży input od Krzysztofa Zielińskiego jeżeli chodzi o szczegóły. Te grafitowe pierścionki to były kręcone przez Krzysztofa specjalnie do tych wędek.

Generalnie jest możliwość zrobienia z tego grafitu co te pierścionki nawet tub na wędki pod jakikowliek wymiar. Ale cena z kosmosu takiej tuby. Jeżeli chodzi o pierścienie to cena bardzo przyzwoita.

Wędek wolę nie liczyć. Na pewno liczba wędek nie ma wpływu na liczbę ryb łapanych. W latach 2001-2010 miałem jednego semi hand-made'a - wędka Biały Kruk na blanku St'Croix, a potem mi jakoś padło na głowę i się posypało...A przed rokiem 2001 to nawet nie myślałem o hand made'ach a za najlepszą wędkę spiningową uważałem Black Stara Cormorana.... co to robią z człowieka kolejne kryzysy wieku średniego...

:lol:  :lol: :lol:  :lol: Przyjdzie czas na lekkie opamiętanie, u mnie póki co już następuje lekki luz :) .



#417 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9512 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 marzec 2013 - 18:21

Akurat. Ledwo, coś paczkę otwierał z SW :P



#418 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 marzec 2013 - 18:42

Akurat. Ledwo, coś paczkę otwierał z SW :P

Ale już jestem w takim stanie że jak coś przychodzi to i wychodzi :) .Rozważam sprzedaż ulubionego  czarnego superx-a 4000GT :D


Użytkownik Jozi edytował ten post 03 marzec 2013 - 18:43


#419 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 03 marzec 2013 - 19:08

I tak w kolo Józek :P

Jak wyszedł jeden to wchodzi drugi ;)

Skąd ja to znam  :lol:  :lol:  :lol:


  • popper lubi to

#420 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 marzec 2013 - 19:31

I tak w kolo Józek :P

Jak wyszedł jeden to wchodzi drugi ;)

Skąd ja to znam  :lol:  :lol:  :lol:

Życie Karol życie :lol:  :lol: :lol:  :lol: . 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank