Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2927 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 19 luty 2013 - 19:36

Wob  BLAAS F 10stóp 6-10lb 4-15g  400zł blank :) .Coś w stylu lamiego.

osobiście wolę coś co ma więcej mocy dołem niż lamiglasy i cieniutki szczyt np.1,6,a lb.esy osadzone dośc wysoko...no i żeby progresywnie pod obciążeniem szło w dół i  jeszcze żeby rzucało od 2 do 15g (tak realnie).

 

wiem ze trochę tego dużo...



#362 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 luty 2013 - 19:36

Mam nadzieję, że znajdę czas i wyskoczę oblukać blanki. Zastanawiam się nad tymi dwoma: SLF9610-2    oraz SLF9015-2 

Ale wszystko wyjdzie w praniu :)

Ale masz dobrze pomacasz sobie na Pasterza pręty :) .



#363 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 19 luty 2013 - 19:42

Jeśli będzie otwarte w sobotę ponieważ jeszcze nie dzwoniłem.



#364 ONLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 19 luty 2013 - 19:55

osobiście wolę coś co ma więcej mocy dołem niż lamiglasy i cieniutki szczyt np.1,6,a lb.esy osadzone dośc wysoko...no i żeby progresywnie pod obciążeniem szło w dół i  jeszcze żeby rzucało od 2 do 15g (tak realnie).

 

wiem ze trochę tego dużo...

Wobi mam batsona z rx 6 stara seria szczyt jest 1,6 i moc 12 lb spoko blank jak jazie mają juz dużo pary i na klenie dobry. Niby moduł niski ale to szybki kijek. W minimach by pewnie wyszła kosa.



#365 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 luty 2013 - 20:05

Te Krzyśkowe produkty ciekawie się prezentują w opisie.Wiadomo trzeba by je wytestować w konkretnych warunkach>Jak są szybkie to może nie trzeba tak je lekko zbroić tylko ciężej, wówczas szczytówka będzie bardziej spolegliwa do podawania wabia, natomiast szybkość do zacięcia pozostanie trochę niżej.To kwestia preferencji wędkarza, jednemu pasi szybsza, drugiemu wolniejsza akcja.

Forecast myślę, że tu w uzbrojeniu można poszukać rozwiązania właśnie w konkretnym uzbrojeniu.Też masz rację, że niektóre stare kije mają niepowtarzalne parametry i nowe nic nie wniosą do sposobu łowienia.KIj leży i trudno znaleść zastępcę :) .



#366 ONLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 19 luty 2013 - 20:19

No ten batson wysłużył się u mnie. Jest w ramkach Y alconite. Zawsze zabieram go w trudny teren ze względu na moduł. W zimie jazie też czesze dobrze bo szczyt jest jak talala. Teraz już takich kiji nie robią. Ogladałem te nowe RX-6 to już nie to samo coś gdzieś zmienili.



#367 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 luty 2013 - 20:26

No ten batson wysłużył się u mnie. Jest w ramkach Y alconite. Zawsze zabieram go w trudny teren ze względu na moduł. W zimie jazie też czesze dobrze bo szczyt jest jak talala. Teraz już takich kiji nie robią. Ogladałem te nowe RX-6 to już nie to samo coś gdzieś zmienili.

Dokładnie, niby ma być lepsze a to wcale nie jest, wyższy moduł, inna żywica, już nie to czego się spodziewasz po kiju.



#368 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 19 luty 2013 - 20:33

Każdego nowego kija trzeba nauczyć się od początku i zmienić trochę technikę i dostosować się do nowego łowienia. Z niektórymi kijaszkami daje się dość szybko dogadać a z niektórymi w ogóle to niemożliwe .Wyjdzie "w praniu"  :)


  • Negra lubi to

#369 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 19 luty 2013 - 20:44

Artur .a napiszesz coś o tym blanku, Pan Krzysztof pewnie choć szczątkowo go scharakteryzował.A parametrami bardzo mi podchodzi :)



#370 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 luty 2013 - 20:45

Każdego nowego kija trzeba nauczyć się od początku i zmienić trochę technikę i dostosować się do nowego łowienia. Z niektórymi kijaszkami daje się dość szybko dogadać a z niektórymi w ogóle to niemożliwe .Wyjdzie "w praniu"   :)

Artur jak zwykle w praniu i praniu kieszeni :lol:  :lol: .



#371 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 19 luty 2013 - 21:00

Opiszę dokładnie jak to wygląda ,przetestuję w warunkach bojowych z różną gramaturą i przynętami oraz porobię zdjęcia z ugięcia kija a także opiszę doznania (czucie przynęty ,hol i inne wrażenia)Wezmę Knighta aby było bezpośrednie porównanie 



#372 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 19 luty 2013 - 22:12

Troszkę się czuję zawiedziony .
Chciałem poprosić Pana Krzysztofa o ukręcenie wędki na blanku Phenix FX802-2 ale powstrzymałem się czekając na nową ofertę blanków z FishingArt.
No i doczekałem się :
- tak lekkich blanków nie ma w ofercie wcale.
- te co są , są w zasadzie w cenie Phenixa czy CTSa ; z tym że tak naprawdę to nic o nich nie wiadomo.
- Pan Krzysztof być może już nie będzie zbroił blanków osobiście .
- warunki gwarancji są takie sobie.
No , nie wiem czy warto było czekać ?

#373 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 luty 2013 - 22:59

Mało źle, dużo jeszcze gorzej, jeszcze będzie możliwość wykonania na indywidualne zamówienie :lol:  :lol: :lol: . 

 

Dopracowanie takiej gamy blanków to ogromna praca. Jeżeli została wykonana z należytą dbałością, to będzie wydarzenie na skalę światową. Oby tak było.



#374 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 19 luty 2013 - 23:43

A ja tylko wtrace ze swoj patyk z pracowni Pana Krzyśka dostałem i jestem mega zadowolony , kawał dobrej pieknej roboty :) Dzieki wielkie i na pewno jeszcze coś zamówie :) 



#375 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 luty 2013 - 01:00

Jestem świeżo po rozmowie z Krzyśkiem.Współpraca z rastkiem i cts-m trwa nadal i trwała będzie.Ta bogata oferta blanków jest produkowana i nadzorowana osobiście przez Krzyśka u nas w kraju :rolleyes: .

Maty i blanki projektowane osobiście przez niego.Maty sprowadza  z Japonii, Korei i USA ze względu na stosowanie różnorodnych modułów w blankach.Blanki zostały przetestowane w warunkach bojowych czyli na łowiskach.Posiada również specjalną maszynę do testowania blanków na sucho-szczegółów technicznych nie znam(za mało czasu aby się zagłębiać w temat).

Istnieje możliwość wykonywania blanku na indywidualne zamówienie pod konkretne parametry techniczne czy łowisko :) .Nie bęzie problemu z dostępnością do blanków(sprawy reklamacyjne) ponieważ 2 razy w tygodniu idzie wkład do pieca więc to kwestia 2-7dni dostępności a nie np zamawianie i czekanie conajmniej miesiąc :P .Uzyskałem informację, że otwarty jest na współpracę z pracowniami jak również indywidualnymi krętaczami :) .

Więc co tu dużo mówić zamawiać, kręcić a ryby niech już się boją :) .

Jakoś na stronie ani słowa, że blanki w Polsce robione... Chyba, że to jakieś tajne laboratorium ukryte w jakimś zapomnianym miejscu o którym cicho sza :ph34r: 

Czegoś chyba nie rozumiem, byłoby to bezprecedensowe wydarzenie a tu cisza :unsure: 

My to dziwny naród jesteśmy,- jak nie ma czym, to się chwalimy a jak jest, to milczymy  :lol:


  • Guzu lubi to

#376 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 luty 2013 - 05:37

Jakoś na stronie ani słowa, że blanki w Polsce robione... Chyba, że to jakieś tajne laboratorium ukryte w jakimś zapomnianym miejscu o którym cicho sza :ph34r:

Czegoś chyba nie rozumiem, byłoby to bezprecedensowe wydarzenie a tu cisza :unsure:

My to dziwny naród jesteśmy,- jak nie ma czym, to się chwalimy a jak jest, to milczymy  :lol:

Arku chyba to nie jest tajemnicą jak Krzysiek bez problemu pozwolił napisać na forum, być może go dopytam gdzie umieścił tą fabryczkę, mam chytry plan kiedyś pojechać i obejrzeć produkcję :) .



#377 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 luty 2013 - 07:27

Wątpliwość moja dotyczy skali przedsięwzięcia, wydaje mi się to ekonomicznie mało prawdopodobne, ale może się mylę i nie doceniam należycie możliwości menedżerskich Pana Krzysztofa. Często znane i wielkie firmy będące na rynku od lat zlecają produkcję w "żółtym" świecie bo to im się samym nie opłaca a tu proszę, taka bomba. Nie chcę absolutnie deprecjonować kroku Pana Krzysztofa (jeśli fabryka jest w Polsce) ale mam pewne nieuzasadnione oczywiście wątpliwości co do tego...

Chcę się jednak mylić i czerwienić się, że nie miałem racji !!!! zawsze cieszy mnie jak nasz kraj w czymś pozytywnym się wyróżnia i nawet jeden zadbany trawnik czy chodnik cieszy mnie i napawa duma kiedy jestem w kraju.



#378 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 20 luty 2013 - 08:07

Produkcja jest w kraju.Rozmawiałem z Krzyśkiem często jak sprowadzał ten cały osprzęt i wiem co przy tym przeżył itd.Ja bym się na coś takiego nie zdobył.Po prostu psychicznie by mnie to zajechało a potrzebnej kwoty to bym pewnie nie umiał napisać.Ja trzymam kciuki bardzo mocno bo Krzysztof to naprawdę bardzo solidny gość.Komunikatywny itd.



#379 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 luty 2013 - 08:43

@Rheinangler - Arek, możesz zacząć się czerwienić, oczywiście z całym szacunkiem dla Twojej osoby. Fabryka to słowo zbyt na wyrost, określił bym to bardziej jako "biznes rodzinny"... Dzisiejsze technologie nie wymagają zbyt wielkiej infrastruktury a "fabryka" zawsze mi się z tym kojarzy. Nie robił bym też sensacji co do sposobu produkcji, kooperacji, wszystko co istotne jest na stronie. Produkt Polski, wsparty najnowszą dostępną technologią. W piątek odbieram kij, będę miał ukryty aparat, jak namierzę Chińczyka fota murowana... ;) :lol: :D

 

Pozdrawiam Serdecznie



#380 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 luty 2013 - 13:49

Koledzy proszę się nie drapać.Do marcowania jeszcze trochę czasu :) .Cieszy fakt, że coś u nas takiego się robi, duma rozpiera, tak jak Tomy pisał, trzeba mieć samozaparcie do takiej sprawy, o włożonej gotówce nie chcę nawet myśleć :D .







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank