Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jerkbait prezentuje: moja przygoda z rodbuildingiem – odcinek 3 - nowy artykuł

artykuł

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 16 wrzesień 2009 - 07:55

.
.. a rodbuilder jak narkoman. Musi.

p.s. Moja żona stwierdziła, że jak kupie tokarkę to albo terapia albo rozwód. .



No to nie pozostaje ci nic innego jak w ramach terapi :mellow: napisac jakis tekst o swoich kijach na jerkbait.pl :D

w sumie to mnie tez ciekawi co ludzie usprawniaja w kijach sklepowych i w jakich typach przerobki sa robiona najczesciej. Ja sie przyznam, ze milalem kilka kijow sklepowych i jakos milo wspominam te wedki, ale prawda jest rowniez, ze wybieralem te ktore w ofercie sklepowej wydawaly mi sie najporzadniejsze.

Najmilej wspominam spinningowy shimano Technium DF 15-40 w dlugosci 2,4m

pozd JW :D

#22 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 16 wrzesień 2009 - 09:48

Jerzy, proponuję zrobić test. Wybierz się do sklepu, zobacz ile wędek jest zbrojonych po grzbiecie, spośród nich wybierz te z prawidłowym spacingiem, następnie dobierz te, które mają dobrą dł. dolnika a na końcu spoglądnij na metkę z ceną tych co zostały. Technium miałem i lubiałem jak mu przelotki upożądkowałem. Zwracam uwagę, że wszystkie składniki mojego testu są elementami, które nie mają znaczącego wpływu na koszty produkcji. Część tych wad da się poprawić ale część nie, bo np aby przezbroić wędkę nieuzbrojoną po kręgosłupie trzeba by obedrzeć ją z rękojeści, tylko to jest bez sensu, zotaje przezbroić szczytówkę ale wtedy mamy ledwie prawie dobrą wędkę.
Kiedyś kupiłem kij znanego producenta, bardzo podobał mi się blank, dobrej długości dolnik,zrobiony po grzbiecie, ale przy dł.2,75m miał taki spacing: y25,y16,y12,y10,y10,L6,L6. BEZ KOMENTARZA. Przelotki miał mocowane na takie tulejki z maty węglowej, przy demontazu okazało się że pod tymi tulekami nie ma lakieru czy żywicy tylko coś czego nie mogłem odspoić ani od blanku ani od przelotki. Po mozolnym zeszlifowaniu i przezbrojeniu złamała się w miejscu mocowania starej przelotki, to zrobiłem z niej wklejankę,którą łowi teraz złodziej. Generalnie jak przerabiam wędki fabryczne to zmieniam spacing i piłuję dolnik.
Kiedyś, wieścią gminną wiedziony, że niby przerabiam sprzęt, przybył do mnie człowiek, aby mu przerobić kołowrotek. Chciał łożysko oporowe do abu c4 (też bym chciał),ciekawe czy zrodzi się kiedyś reelbuilding. Ha ha ale mnie poniosło.
O napisaniu kilku słów o mojej przygodzie(pasji) myślałem nieśmiało ale poczekam do czasu jak zrealizuje moje najbliższe projekty.


Pozdrawiam Klosskuba.


#23 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2009 - 10:49

O napisaniu kilku słów o mojej przygodzie(pasji) myślałem nieśmiało ale poczekam do czasu jak zrealizuje moje najbliższe projekty.


No to proponuję śmiało - ukręćić co jest do ukręcenia i napisać, takich nam tu potrzeba

#24 OFFLINE   dir33

dir33

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 17:36

fajna sprawa z tym budowaniem wędek. niestety wszystko jest na gotowcach, podobnie jak sklejanie modeli.
może ktoś pokarze własny wyrób? chętnie pozazdroszczę :D


#25 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 17:41

dzien dobry :D

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=thread&frm_id=8 &
http://www.jerkbait.pl/?cat=9





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: artykuł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych