Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1241 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   carloss83

carloss83

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWrocław/Augustów
  • Imię:Karol

Napisano 31 lipiec 2015 - 10:32

Gratki Ziomuś za zacnego kelksa  :). Widać urlop wpłyną pozytywnie, a i głód łowienia pewnie też większy!!!!



#862 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 14:45

Coś się dzieje :)

post-56524-0-09996300-1438349798.jpg

 

post-56524-0-09996300-1438349798.jpg


Użytkownik Pride edytował ten post 31 lipiec 2015 - 14:46


#863 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 31 lipiec 2015 - 19:04

Gratuluję wszystkim łowcom przepięknych rybek. W tym miejscu pragnę przekazać Wam moje motto.

 

"Kleń potrafi wędkarza wymęczyć,stawiając go przed koniecznością żmudnego zdobywania wiedzy-zarówno tej podręcznikowej,jak i tej praktycznej,wynikającej z kilometrów zrobionych nad rzeką.To ryba,którą zaczyna się łowić wówczas,gdy już się umie być na rybach,bez pospiechu,bez napięcia,bez irytacji. Kleń dostarcza ogromnej satysfakcji.Jest przepiękny,pięknie walczy,zaś wędkarz,który regularnie go łowi zasługuje na najwyższe uznanie."

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak



#864 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 31 lipiec 2015 - 20:27

Ładne ale jakbym czytał podręczniki z lat 70-tych. Rzeczywistość jest taka, że przy dzisiejszym sprzęcie byle moczykij jet w stanie łowić klenie. Kleń, gdy żeruje bierze od razu, nawet duże sztuki, ustawione na przelewach w większych i średnich rzekach są do wyłowienia do zera. Do tego bierze mocno i zdecydowanie (mam na myśli techniki gruntowe), toteż jest bajecznie łatwo go zaciąć. Gadki typu "kleń ma oko w każdej łusce, lub, że systematycznie klenie łowi tylko łowca" to mity. Może dotyczy to maleńkich krystalicznie czystych rzeczek. Jako kilkunastolatek odławiałem klenie jak ukleje, groch, wiśnia, rzut na napływ benc benc. Tak to jest jak ta ryba jest w łowisku. 


  • gulf lubi to

#865 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 20:52

.Gadki typu "kleń ma oko w każdej łusce, lub, że systematycznie klenie łowi tylko łowca" to mity. Może dotyczy to maleńkich krystalicznie czystych rzeczek. 

 

Według mnie nie może, a na pewno. W górskich rzekach, w których łowię najczęściej, kleni jest sporo, widać je, ale dobrać się do nich nie jest wcale łatwo i nie pomorze tu najlepszy sprzęt. Nawet gdy żeruje, trzeba trochę wysiłku, żeby go podejść.


  • TOMI803 lubi to

#866 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 31 lipiec 2015 - 21:01

Ładne ale jakbym czytał podręczniki z lat 70-tych. Rzeczywistość jest taka, że przy dzisiejszym sprzęcie byle moczykij jet w stanie łowić klenie. Kleń, gdy żeruje bierze od razu, nawet duże sztuki, ustawione na przelewach w większych i średnich rzekach są do wyłowienia do zera. Do tego bierze mocno i zdecydowanie (mam na myśli techniki gruntowe), toteż jest bajecznie łatwo go zaciąć. Gadki typu "kleń ma oko w każdej łusce, lub, że systematycznie klenie łowi tylko łowca" to mity. Może dotyczy to maleńkich krystalicznie czystych rzeczek. Jako kilkunastolatek odławiałem klenie jak ukleje, groch, wiśnia, rzut na napływ benc benc. Tak to jest jak ta ryba jest w łowisku.

Ładne ale jakbym czytał podręczniki z lat 70-tych. Rzeczywistość jest taka, że przy dzisiejszym sprzęcie byle moczykij jet w stanie łowić klenie. Kleń, gdy żeruje bierze od razu, nawet duże sztuki, ustawione na przelewach w większych i średnich rzekach są do wyłowienia do zera. Do tego bierze mocno i zdecydowanie (mam na myśli techniki gruntowe), toteż jest bajecznie łatwo go zaciąć. Gadki typu "kleń ma oko w każdej łusce, lub, że systematycznie klenie łowi tylko łowca" to mity. Może dotyczy to maleńkich krystalicznie czystych rzeczek. Jako kilkunastolatek odławiałem klenie jak ukleje, groch, wiśnia, rzut na napływ benc benc. Tak to jest jak ta ryba jest w łowisku.

Zależy czy mówimy o przedszkolach,starszakach, dorosłych czy o dziadkach profesorach, starych cwaniakach.

#867 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 21:16

Ładne ale jakbym czytał podręczniki z lat 70-tych. Rzeczywistość jest taka, że przy dzisiejszym sprzęcie byle moczykij jet w stanie łowić klenie. Kleń, gdy żeruje bierze od razu, nawet duże sztuki, ustawione na przelewach w większych i średnich rzekach są do wyłowienia do zera. Do tego bierze mocno i zdecydowanie (mam na myśli techniki gruntowe), toteż jest bajecznie łatwo go zaciąć. Gadki typu "kleń ma oko w każdej łusce, lub, że systematycznie klenie łowi tylko łowca" to mity. Może dotyczy to maleńkich krystalicznie czystych rzeczek. Jako kilkunastolatek odławiałem klenie jak ukleje, groch, wiśnia, rzut na napływ benc benc. Tak to jest jak ta ryba jest w łowisku. 

Może trafiłem, może miałeś dobre miejsce a nawet bardzo dobre ale klenia powyżej 50 cm nie jest tak łatwo złowić

tak jak szczupaka czy sandacza bolenia powyżej 80 cm hahaha



#868 OFFLINE   rrthc

rrthc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacjajaslo

Napisano 31 lipiec 2015 - 21:20

Według mnie nie może, a na pewno. W górskich rzekach, w których łowię najczęściej, kleni jest sporo, widać je, ale dobrać się do nich nie jest wcale łatwo i nie pomorze tu najlepszy sprzęt. Nawet gdy żeruje, trzeba trochę wysiłku, żeby go podejść.

Ja tez tak mam.

Cholery wychodza do woblerow  badz smuzakow i za nic nie chca wziasc do pyska :)

A mowie o takich ladnych ryczacych 50 plus :)

Za to te mniejsze takie 30-40 cm to biora praktycznie na wszystko co do wody wrzucalem...



#869 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 31 lipiec 2015 - 21:26

opieram się na doświadczeniu w połowach w środkowej Warcie. Kiedy postawili faszynę (a były to lata 80-te) klenie były na każdym napływie po kilkanaście sztuk a bywały sztuki kilkukilowe. Jak powiedziałem była to w owym czasie najłatwiejsza ryba dla mnie do podejścia, po wystarczyło zarzucić i siedzieć cicho.  Za młody byłem, żeby te wielkie wyciągać, ale miałem kilka rekordów polski na haczyku. Kleń jak jest w danym miejscu i żeruje wali od razu, czasami nawet nie zdąży się odłożyć wędki. Dzisiaj Warta w tym regionie to bezrybie dlatego może się wydawać, ze jest trudno złowić dużego klenia. Ale powód główny to po prostu są ostatnie egzemplarze i trzeba czasu żeby je namierzyć. Oczywiście najłatwiej złowić podrostki do których zaliczyć można klenie do 40 cm, potem jest oczywiście trudniej, ale jak napisałem z mojego doświadzcenia wynika, że gdy populacja klenia jest dobra, to i te duże klenie biorą często



#870 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 31 lipiec 2015 - 21:28

aha zaznaczam, że ja nie mam na myśli spinningu, tej metody nigdy wobec klenia nie stosowałem



#871 OFFLINE   geciu71

geciu71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Marszałek

Napisano 31 lipiec 2015 - 23:57

No i udało mi się otworzyć w tym roku wątek :)
Wczoraj wieczorem , u mnie lało tak , że nawet nie myślałem o tym , by dziś jechać na ryby.
Rano budzę się i patrzę przez okno , nie leje , temp. na plusie , no to jednak jadę , ledwo co zajechałem zaczyna kropić a za chwilę to już lało , chwila zwątpienia ale jednak zostaje , mozolne obrzucanie przynętami w deszczowej aurze i w końcu delikatne pstryk , zacinam i jest ! Pierwszy w tym sezonie.
Życzę wszystkim w tym nowym roku aby ten był lepszy od poprzedniego .
1420901506dsc00969.jpg

O ile się nie mylę?To kluseczka złowiona na wobaska Janusza Widła;)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
  • marekn lubi to

#872 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 01 sierpień 2015 - 14:29

Tak , to wideł , a dokładniej to pękata szósteczka .



#873 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 02 sierpień 2015 - 10:36

sobotni 53 cm. Mała płytka i krystalicznie czysta rzeczka 

Załączone pliki


Użytkownik Wartek edytował ten post 02 sierpień 2015 - 10:37


#874 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 02 sierpień 2015 - 12:02

Wartek na co się skusil?

#875 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 sierpień 2015 - 12:13

Gratki dla wszystkich łowców kleni !

Tym razem pochwalę się okazem 55 cm z bardzo płytkiej wody, którą do tej pory omijałem brodząc na ciekawsze miejscówki. Szeroko rozlana w tym miejscu rzeka, z piaszczysto żwirowymi łachami i nurtem który meandruje pomiędzy nimi oraz wolnymi leniwymi płaniami nimi tworzy ciekawe środowisko dla ryb. Z reguły omijałem płanie upstrzone dziesiątkami patyków i skupiskami wodnego zielska, z małymi dołkami, bo to rewir króciaków, które po prostu szkoda męczyć. Zauważyłem jednak jakieś "większe" poruszenie wśród skupiska patyków i posłałem tam smużaka, starając się jednak prowadzić go niezbyt nachalnie żeby nie przepłoszyć ryb, bez efektu. Założyłem niezawodnego Effzeta nr 2 z żółtą paletką, zmieniłem swoje ustawienie tak żeby przynętę prowadzić po skosie z nurtem i ominąć przeszkody i w drugim rzucie było piękne branie. Oczywiście kleń grubasek pływa dalej !

 

Załączone pliki



#876 OFFLINE   Dominik Kubisz

Dominik Kubisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kubisz

Napisano 02 sierpień 2015 - 12:32

Gratulację :D



#877 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 02 sierpień 2015 - 12:57


Za to te mniejsze takie 30-40 cm to biora praktycznie na wszystko co do wody wrzucalem...

Coś u mnie grubo nie gra.  Każdy pisze że małe klenie są niesamowicie żarłoczne i żrą wszystko co mają przed nosem. Moje nawet 15 centymetrowe gluty zamiast zażreć uczciwie conajwyżej odprowadzają.
A tak mi nie po drodze na nocne łowy. :/

Dziś przegięcie, w jednym miejscu kumulacja jazi i kleni od 20 do plus 50cm. Jazie jeszcze były zainteresowane microjigiem, ale za szybko opadał, klenie natomiast sie natychmiast odsuwały.



#878 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 02 sierpień 2015 - 15:11

A tak mi nie po drodze na nocne łowy. :/

 

Jak spróbujesz, ciężko będzie się odzwyczaić. Pamiętam swoją pierwszą nockę, nie doczekałem się nawet brania. Stwierdziłem że, noc jest od spania. Kolejna nocka dała mi takie jazie, które wcześniej mogłem jedynie sobie wyobrazić słuchając opowieści. Od tego momentu zakochałem się w nocnych łowach. Większość z moich jazi i kleni to ryby nocne. Była też niespodzianka w postaci szczupaka 64 cm złowionego o pierwszej w nocy, przyłów wymiarowego sumka na kleniowy zestaw. Naprawdę warto spróbować  ;)


  • Kuballa44 lubi to

#879 OFFLINE   kolo575

kolo575

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad rzeką :)
  • Imię:Kamil

Napisano 02 sierpień 2015 - 16:14

I mi w końcu udało się wyskoczyć nad wodę po testować wobki . Brań co niemiara jednak tylko jeden klenio spełniał forumowe minimum ,

Sprzętowo Batsonik 2-10, Daiwa 2500, żyłka 0.16 na końcu swojaczek jak na foto . Branie agresywne z płytkiej wody ,widok bezcenny ... :D

 

pozdr !

 

DSC00859_zpscyzldqh0.jpg

 

DSC00852_zpsfmebh8bv.jpg

 

DSC00854_zpsn78ub7js.jpg



#880 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 02 sierpień 2015 - 16:27

Gratuluję pięknych kluch :)! Ja tylko praca i praca, wczoraj do 22. Dzisiaj od 13.00 do 16.00 klenie. Straszna niżówka, ale cztery sztuki udało się skusić a największy na foto. Klenie zasysały najmniejszą brombę Huntera :)
f3f9a9a6-6170-4fdf-955c-ee214ea21beb_zps
16d35215-581c-4090-a524-39485fd551ff_zps
871258cc-9539-494f-87c4-89871dff7be1_zps





Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych