Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

STOP sieciom PZW - Petycja WŚ do ZG PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
458 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 12:38

Odnieś się do liczb i powiedz, kto szkodzi na ZZ lub przedstaw cokolwiek na poparcie swoich tez, bo jak na razie to oprócz tego że coś widziałeś i Ci się wydaje nie ma nic.



#162 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 25 styczeń 2015 - 12:38

Odnieś się do liczb i powiedz, kto szkodzi na ZZ lub przedstaw cokolwiek na poparcie swoich tez, bo jak na razie to oprócz tego że coś widziałeś i Ci się wydaje nie ma nic.

 

Liczby, które "przedstawiasz" są, mówiąc delikatnie, dalekie od prawdy.



#163 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 12:52

Liczby, które "przedstawiasz" są, mówiąc delikatnie, dalekie od prawdy.

 

Bo tak ci się wydaje? Z kart Ci wysło? Skąd wiesz, że te liczby kłamią? Jeszcze kilka dni temu sam myślalem, że proporcje w połowie drapieżników rybacy:wędkarze to 70%:30% i dałbym się ukrzyżować że tak jest. Według raportów jest to proporcja 2%:98%  Jeśli jest to przekręt to wykryjcie go, wskażcie mechanizm działania i mamy aferę rybak-gate.  Ja jednak twierdzę, że to my sami wytrzebiamy ryby z wód i potem szukamy winy u innych. Jest za duża presja wędkarska i jeśli ta się nie zmieni pogonienie rybaków nic nie da. Ja nie jestem za rybakami, jestem przeciwko zakłamywaniu rzeczywistości i urządzania polowania na czarownice, które da tylko igrzyska dla ludu. Nic więcej. Dlaczego nie ma do tej pory petycji o ograniczenie połowu drapiezników przez wędkarzy?



#164 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 25 styczeń 2015 - 12:58

To wychodzi odłowienie przez wędkarzy 190kg tych drapieżników dziennie przy 2,5kg rybaków! Widać proporcje? Jak duże trzeba mieć klapki na oczach żeby twierdzić, że rybak łowi więcej ryb od wędkarzy i dziennie wyciąga np.200kg drapieżników i przez tyle lat unikał wpadki podczas kontroli.

Który zżerał mój przydział drapieżników w ostatnich lat? :angry: przyznać się. Już opisywałem sytuację sprzed kilku lat i nie sądzę żeby to był odosobniony przypadek ale powtórzę:

Wracam z żoną z grzybów i zajeżdżamy coś zjeść do "Złotego Okonia". Jest tam też sklep rybno-wędkarski to idę zobaczyć co mają. Faktem jest że były mrożone dorsze, mintaje i pangi ale świeże słodkowodne też były. No dobra , nie musiały być z ZZ.

Ale podjeżdża auto i gość pyta sprzedawczyni czy ma to co zamawiał na wesele. Pani odpowiada że ma suma 17kg ale muszą podjechać do wody bo mają go w sadzu. W "Złoty Okoniu" w menu mieli sandacza, suma, szczupaka i filety z okonia. Zamówiłem filety z okonia ale pytałem czy mrożone (bo mrożonych słodkowodnych nie jadam) a kelnerka odpowiedziała że nie bo rano  złowione.

Przepis zabrania rybakom na wodach OM PZW zabierania drapieżników jeśli rokują szanse na przeżycie mają być wypuszczone.

Nie sądzę żebym drapieżniki były wpisywane w raport połowów bo przecież lepiej sprzedać do baru czy restauracji za większe pieniądze niż do magazynu za mniejsze.

Nie mam nic do rybaków na wodach przez nich dzierżawionych ale jestem przeciwny siatkom na wodach związku gdzie w nazwie jest wędkarski.



#165 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 styczeń 2015 - 13:28

sacha - być przeciw , a mieć rację , albo chociaż bezstronny osąd , to są całkowicie różne rzeczy . Na takich rzewnych opowieściach można zbudować każda , dowolną narrację . Na sulejowskich sandaczach na umór, do samego spodu łowionych na handel zez Florka , resztę hanysów , warszawiaków , można by zawiązać ruch pt Hanysy - won .. Warszawa - precz ..

I co z tego ?

To byłby tylko pokrętny unik przed naszą odpowiedzialnością za obecny stan wód . Naszą , zbiorową !

Jakoś nigdy nie obiło się o moje uszy redaktorskie wołanie o umiar , wolę samoograniczenia , closed season , zamknietą wodę surowszy regulamin , mniejsze limity . Wymagajmy najpierw odrobinę więcej od siebie !

Sieci są tu zupełnie symboliczne , są tylko totemem wroga z którym redaktor Kolendowicz dzielnie i jak zwykle pod publiczkę walczy :) Publika to lubi .. i dalej nic nie musi :)  


  • krzychun lubi to

#166 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 25 styczeń 2015 - 13:38

Ograniczenia, limity, okresy ochronne są wprowadzone, wymiary są wprowadzone ........ moje własne zdecydowanie ostrzejsze niż RAPR ale zdarza mi się odżywiać zdrowym białkiem o niskiej zawartości tłuszczu :rolleyes: .

 




#167 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 25 styczeń 2015 - 13:56

 

Ograniczenia, limity, okresy ochronne są wprowadzone, wymiary są wprowadzone ........ moje własne zdecydowanie ostrzejsze niż RAPR ale zdarza mi się odżywiać zdrowym białkiem o niskiej zawartości tłuszczu :rolleyes: .

 


 

Proponuję morskie, dojdzie Ci wtedy omega 3 ;)



#168 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 25 styczeń 2015 - 14:01

 

Jakoś nigdy nie obiło się o moje uszy redaktorskie wołanie o umiar , wolę samoograniczenia , closed season , zamknietą wodę surowszy regulamin , mniejsze limity . Wymagajmy najpierw odrobinę więcej od siebie !

Co za bzdura. Mam w domu jeden jakiś stary numer z 2013 WŚ i zaczyna się od wołania o pomstę do nieba na temat tego, że wędkarze zżerają wszystkie ryby z polskich wód. Nie kupuję wędkarskiej prasy praktycznie wcale, bo ile można czytać o metodach połowu szczupaka... ale za każdym razem, jak gdzieś taka gazeta wpadnie mi w rękę (u znajomych, w kiosku, na straganie w dzień targowy...), zawsze jest tam propagowany C&R i prośby o umiar.

I po staremu: NIE dla sieci na wodach PZW.


  • Tomek88 lubi to

#169 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 25 styczeń 2015 - 14:33

Co za bzdura. Mam w domu jeden jakiś stary numer z 2013 WŚ i zaczyna się od wołania o pomstę do nieba na temat tego, że wędkarze zżerają wszystkie ryby z polskich wód. Nie kupuję wędkarskiej prasy praktycznie wcale, bo ile można czytać o metodach połowu szczupaka... ale za każdym razem, jak gdzieś taka gazeta wpadnie mi w rękę (u znajomych, w kiosku, na straganie w dzień targowy...), zawsze jest tam propagowany C&R i prośby o umiar.

I po staremu: NIE dla sieci na wodach PZW.

To ja też chcę: "Co za bzdura".



#170 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 15:31

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 05 marzec 2015 - 15:00

  • giaur27, albercik2 i Obcy lubią to

#171 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 25 styczeń 2015 - 15:37

No jak to jakie. Nie wiesz, że bez sieci ryba karłowacieje? :D:D:D



#172 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 25 styczeń 2015 - 16:59

Ja mam tylko jedną wątpliwość i prosiłbym o wyjaśnienie - jakie są plusy i plusiki komercyjnych odłowów rybackich na wodach "należących" do Polskiego Związku Wędkarskiego?

Właśnie. W temacie są "sieci PZW", ale ja zrozumiałem, że chodzi o sieci PZW na wodach PZW, a nie sieci PZW obojętne, gdzie zarzucą. (Zarzucają gdzie indziej?) Dlatego obrona tej praktyki wydaje mi się dziwna. Temat rybactwa w ogóle, jego wpływu na rybostan w kraju i wzajemnego stosunku wędkarstwo/rybactwo jest na pewno ważny, ale inny. Tak mi się wydaje.



#173 OFFLINE   toomi1-83

toomi1-83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • Lokalizacjastudziany las
  • Imię:tomasz

Napisano 25 styczeń 2015 - 16:59

podpisane i radzę innym
  • DonPablo i Obcy lubią to

#174 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 18:15

To wszystko już było.

http://jerkbait.pl/t...ybaków-możliwe/

Jednak na zasadzie praktyki wypracowanej przez dr Goebelsa musi co jakiś czas wrócić....



#175 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 styczeń 2015 - 19:52

Jacek jest naprawdę fajny , miły facet , ma jednak przedziwną skłonność do pełnienia roli szarej eminencji . Przywykł , spetryfikował się w roli nieomylnego guru :) Wskazując palcem kolejnych według swoich aktualnych sympatii  .. albo antypatii , waląc w medialną przestrzeń kolejnym agitpropem :) Było ich już trochę , a może nawet więcej . Teraz akurat realizuje swój skręt ekologiczny , wielbiąc kormorany , demonizując sieci i związkowych rybaków , nad wyraz skutecznie odwracając uwagę od prawdziwych problemów .. w tym własnego udziału w degeneracji środowiskowych obyczajów . 

Agitprop - jestem przeciw ! :)



#176 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 25 styczeń 2015 - 20:10

Jacek jest naprawdę fajny , miły facet , ma jednak przedziwną skłonność do pełnienia roli szarej eminencji . Przywykł , spetryfikował się w roli nieomylnego guru :) Wskazując palcem kolejnych według swoich aktualnych sympatii  .. albo antypatii , waląc w medialną przestrzeń kolejnym agitpropem :) .....

Agitprop - jestem przeciw ! :)

W takim razie czytając Twoje wpisy w wielu tematach, muszę przyznać, iż macie wiele ze sobą wspólnego. B)


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#177 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 20:15

Gońcie rybaków z widłami z "waszych" wód. Powodzenia.


Użytkownik spy edytował ten post 25 styczeń 2015 - 21:24


#178 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 styczeń 2015 - 22:25

To porównanie to komplement , czy wprost przeciwnie ? Juz jestem przeciw .. :)


  • przem lubi to

#179 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 25 styczeń 2015 - 22:29

To porównanie to komplement , czy wprost przeciwnie ? Juz jestem przeciw .. :)

Rozumiem, że to pytanie retoryczne  :)



#180 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 00:10

autocenzura


Użytkownik cristovo edytował ten post 05 marzec 2015 - 15:00