Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

STOP sieciom PZW - Petycja WŚ do ZG PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
458 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 styczeń 2015 - 23:20

Piłeś-nie pisz :)

Nie wiesz - nie podskakuj .. I już wiesz Pawełku , że nie wiesz . Masz tu fakty w obrazkach dla łatwiejszej percepcji :) Innym , po lekturach godnych ćwierć inteligentów - też polecam . Nie możesz mnie obrazić swoją uroczą prostotą . Zresztą przywykłem nieco do stylu tutejszych mądrusiów . Jestem przeciw .. niech mnie zbanują :)

http://www.vdbi.de/p.../mitglieder.php



#142 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 00:10

Dokleję jak to wygląda w Europie: http://www.fao.org/d...222e/an222e.pdf



#143 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 25 styczeń 2015 - 00:14

Nie wiesz - nie podskakuj .. I już wiesz Pawełku , że nie wiesz . Masz tu fakty w obrazkach dla łatwiejszej percepcji :) Innym , po lekturach godnych ćwierć inteligentów - też polecam . Nie możesz mnie obrazić swoją uroczą prostotą . Zresztą przywykłem nieco do stylu tutejszych mądrusiów . Jestem przeciw .. niech mnie zbanują :)

http://www.vdbi.de/p.../mitglieder.php

 

Widzisz śmieszna istotko, z grafomańskimi aspiracjami, rybactwa niemieckiego nie można porównywać do polskiego.

Różnica zasadnicza tkwi zarówno w mentalności osób wykonujących to zajęcie jak i w sposobie organizacji.

"Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych".

Patologii, którą przesiąkła nasza rybacka "gospodarka" śródlądowa, w tamtych warunkach nie uświadczysz.



#144 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 25 styczeń 2015 - 00:19

Dokleję jak to wygląda w Europie: http://www.fao.org/d...222e/an222e.pdf

 

Powtarzasz się. To nic nie wnosi do tematu. Poza tym, już cię tu miało nie być :lol:



#145 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 styczeń 2015 - 07:16

Pawełku , ja wiem że obroną przyłapanych zawsze jest atak i odwracanie kota ogonem :)A jaki przy okazji kompleks niższości się ujawnił . A fuj :D

Zauważ że twój guru ci nie słuzy , on tylko ciebie używa !

Patologiczne to jest całe polskie wędkarstwo , które nie zna miary ani swojego miejsca , które sobie lubi sportowo pofiglować z rybkami , łowić dumnie i durnie ryby tarłowe , łowić bez żadnych ograniczeń , konkurencji , powrzakując - więcej! , tylko ja!, siaty won! - czyniąc sobie z  C&R cudowny parawanik , a masy wyluzowanych członków są wychowywane przez takich dobrych wujów , jak ten wuj od petycji ..


  • krzychun lubi to

#146 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 25 styczeń 2015 - 08:48

Pawełku , ja wiem że obroną przyłapanych zawsze jest atak i odwracanie kota ogonem :)A jaki przy okazji kompleks niższości się ujawnił . A fuj :D

Zauważ że twój guru ci nie słuzy , on tylko ciebie używa !

Patologiczne to jest całe polskie wędkarstwo , które nie zna miary ani swojego miejsca , które sobie lubi sportowo pofiglować z rybkami , łowić dumnie i durnie ryby tarłowe , łowić bez żadnych ograniczeń , konkurencji , powrzakując - więcej! , tylko ja!, siaty won! - czyniąc sobie z  C&R cudowny parawanik , a masy wyluzowanych członków są wychowywane przez takich dobrych wujów , jak ten wuj od petycji ..

Nie mierz proszę wszystkich swoja miarą. Nie wiem kim jesteś i co tu właściwie robisz, ale z tym forum to masz akurat najmniej wspólnego według swych wypowiedzi. Uważam, że zabawa słowem to fajna sprawa, ale trzeba jeszcze wiedzieć gdzie ją wykorzystać. Jeżeli jesteś tak rozwinięty literacko to może książkę napisz jak znajdzie się chętny do czytania takiego bełkotu  zarobisz parę groszy. W stylu który tu prezentujesz to pisał kiedyś taki redaktorek dla "Kraju Rad', a może to ty? 100 lat niby masz ;) Ogarnij się chłopie!!! Nie obrażaj ludzi porządnych, etycznych wędkarzy!   Na koniec Ci zacytuję: "Myślisz, że jesteś fajny???"


Użytkownik MALIN. edytował ten post 25 styczeń 2015 - 08:52

  • makamba i DonPablo lubią to

#147 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 25 styczeń 2015 - 09:39

Nie wiesz - nie podskakuj .. I już wiesz Pawełku , że nie wiesz . Masz tu fakty w obrazkach dla łatwiejszej percepcji :) Innym , po lekturach godnych ćwierć inteligentów - też polecam . Nie możesz mnie obrazić swoją uroczą prostotą . Zresztą przywykłem nieco do stylu tutejszych mądrusiów . Jestem przeciw .. niech mnie zbanują :)

http://www.vdbi.de/p.../mitglieder.php

 

 

Na załączonym obrazku pokazano połów siei lub sielawy...



#148 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 10:06

Powtarzasz się. To nic nie wnosi do tematu. Poza tym, już cię tu miało nie być :lol:

 

 

Nic, oprócz obalenia mitu, że rybacy są tylko w Polsce.



#149 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 styczeń 2015 - 10:30

Trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem żeby na forum wędkarskim propagującym c&r robić z rybaków sojuszników.
  • DonPablo i MALIN. lubią to

#150 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 10:37

Ale co, mamy zakłamywać prawdę w imię idei?


Użytkownik spy edytował ten post 25 styczeń 2015 - 10:47


#151 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 25 styczeń 2015 - 11:06

Ale co, mamy zakłamywać prawdę w imię idei?

Zastanawiające są Twoje zainteresowania kolego ;)



#152 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 11:38

Po prostu nie lubię jak ktoś robi ze mnie wała.

 

W ciągu 4 lat na ZZ wędkarze wykazali odłowienie 160 462 ton a rybacy 1 789 ton szczupaka, sadnacza i suma. Liczmy sezon od maja do listopada na wszystkie te ryby to 840 dni. To wychodzi odłowienie przez wędkarzy 190kg tych drapieżników dziennie przy 2,5kg rybaków! Widać proporcje? Jak duże trzeba mieć klapki na oczach żeby twierdzić, że rybak łowi więcej ryb od wędkarzy i dziennie wyciąga np.200kg drapieżników i przez tyle lat unikał wpadki podczas kontroli. Tutaj leży problem wyjałowienia wód. Dajcie podobnej wielkości akwen w Szwecji, Holandii, Francji czy Niemczech i obciążcie go taką presją.


Użytkownik spy edytował ten post 25 styczeń 2015 - 11:40


#153 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 styczeń 2015 - 11:50

Na załączonym obrazku pokazano połów siei lub sielawy...

Sielawy.



#154 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 styczeń 2015 - 11:54

Czy świetne forum wędkarskie , edukacyjne z zamiaru , nowoczesne w zamyśle - a przynajmniej tak deklarujące  , powinno hołubić prymitywne , nieprawdziwe wyobrażenia , oszołomów wspierać, bujać w fantazmów obłokach ? To byłby dopiero skandal .. :)

Panowie i nie panowie , przyjaciele i nieprzyjaciele , nie możemy zamykać się tak zupełnie na obiektywna prawdę , chyba że zakładamy tu  ghetto pełne wiernych przodującego pisma z cadykami czyniącymi cuda petycją .

Chyba , że tak ..  :)

 

Lubię wędzone sielawy . Lubię też i cenię sobie rybaków . Nie piszą przeciw nam płaczliwych , załganych petycji .. Mają klasę :)



#155 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 25 styczeń 2015 - 12:01

spy i opelcośtam

 

dopóty, dopóki sobie żartowaliśmy-ok, każdy ma swoje poczucie humoru.

Jednak kiedy już dostrzegać zaczynam rzeczywiste zaangażowanie w waszych wypowiedziach,

śmiem twierdzić, że jesteście jedynie żałosnymi tubami rezonansowymi i agentami wpływu lobby rybackiego.

Działanie znane od lat- dezinformacja, szum informacyjny, tworzenie wrażenia, że "nawet wędkarze są podzieleni w tej kwestii"-

będzie później w trakcie poważnych już debat wyciągnięte i wskazane brudnym paluchem przez obrońców lobby rybackiego.

Jak już wcześniej jeden z kolegów zauważył, załóżcie sobie portal rybacki i tam śmiało głoście swoje tezy.

Nie róbcie smrodu na zacnym forum.



#156 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 25 styczeń 2015 - 12:04

BTW nikt jak sądzę nic nie ma do rybaków gospodarujących na jeziorach i dostarczających nam sieję i sielawę.

Nie mylcie pojęć.

Rybacy won z rzek, na których łowię płacąc składkę.



#157 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 12:21

spy i opelcośtam

 

jesteście jedynie żałosnymi tubami rezonansowymi i agentami wpływu lobby rybackiego.

 

Nie wiem co bierzesz ale mniejsz dawkę o połowę.



#158 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 12:22

Odnieś się do liczb i powiedz, kto szkodzi na ZZ lub przedstaw cokolwiek na poparcie swoich tez, bo jak na razie to oprócz tego że coś widziałeś i Ci się wydaje nie ma nic.



#159 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 25 styczeń 2015 - 12:25

Po prostu nie lubię jak ktoś robi ze mnie wała.

 

W ciągu 4 lat na ZZ wędkarze wykazali odłowienie 160 462 ton a rybacy 1 789 ton szczupaka, sadnacza i suma. Liczmy sezon od maja do listopada na wszystkie te ryby to 840 dni. To wychodzi odłowienie przez wędkarzy 190kg tych drapieżników dziennie przy 2,5kg rybaków! Widać proporcje? Jak duże trzeba mieć klapki na oczach żeby twierdzić, że rybak łowi więcej ryb od wędkarzy i dziennie wyciąga np.200kg drapieżników i przez tyle lat unikał wpadki podczas kontroli. Tutaj leży problem wyjałowienia wód. Dajcie podobnej wielkości akwen w Szwecji, Holandii, Francji czy Niemczech i obciążcie go taką presją.

Ale ja miałem na myśli zainteresowania, które przedstawiłeś w swoim profilu ;)  I naprawdę jest to zastanawiające. :ph34r:



#160 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 25 styczeń 2015 - 12:35

Nie wiem co bierzesz ale mniejsz dawkę o połowę.

 

Mało oryginalne, ale próbuj dalej. Któregoś dnia na pewno uda ci się być zabawnym misiu Fuzzy.