Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

STOP sieciom PZW - Petycja WŚ do ZG PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
458 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 12:14

Bijecie nie w tego wroga co trzeba. W wielu okręgach nie ma rybaków i czy rybostan jest tam lepszy niż w OM? Czy np. w Radomskim jest o niebo lepiej z rybami? Tam walczy się z kormoranami, kłusownikami, zanieczyszczeniami. Zawsze musi być ktoś winien tego, że ryba nie bierze. Na "mojej" Wiśle nie ma rybaków od lat, kormoranów może jest z 10 sztuk, kłusownicy to zazwyczaj stare dziadki łowiący na sznury kilka ryb dziennie lub łebki bez karty a ryb jest tyle samo co w OM. Nie tędy droga, zwłaszcza że rybacy na OM to nie zła wola władz okręgu ale jak widać opinia kilku instytucji, których zdanie cenię sobie o wiele wyżej niż, z całym szacunkiem, kilkunastu osób z forum, które za nic mają twarde fakty i dowody tylko wiedzą swoje, niczym posłowie z PIS którzy wierzą, że w Smoleńsku Putin zestrzelił naszego prezydenta. Całe to zamieszanie z rybakami przypomina mi akcje "Tiry a tory" i ciągłe narzekanie na to, że ciężarówki niszczą nasze drogi nie zdając sobie sprawy z tego, ile to te ciężarówki płacą by móc po tych drogach jeździć i że to kiepskie drogi są przyczyną ich niszczenia przez ciężarówki a nie odwrotnie.


Użytkownik spy edytował ten post 24 styczeń 2015 - 12:20


#102 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 24 styczeń 2015 - 12:22

Bijemy w każdego wroga. Każdy z nas tu wie, że naszym wrogiem są dziady, które biorą wszystko, co im na haczyku zawiśnie. To żadne odkrycie i nic to nie wnosi do dyskusji, bo...

 

Na wodach PZW nie ma miejsca na siaty. Jak będę to dalej powtarzał, zamienię się w buddystę...


  • Kamil Z., albercik2 i Obcy lubią to

#103 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 24 styczeń 2015 - 12:40

...Koegzystencja w ramach jednego akwenu to jakaś aberracja jest zatem. .... Tak być nie może.

Powiem więcej, istnienie dwóch wykluczających się idei gospodarowania wodami w ramach jednej organizacji to objaw stanu umysłu, który nosi znamiona schizofrenii. 


  • Dienekes lubi to

#104 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 24 styczeń 2015 - 12:45

Bijecie nie w tego wroga co trzeba. W wielu okręgach nie ma rybaków i czy rybostan jest tam lepszy niż w OM? Czy np. w Radomskim jest o niebo lepiej z rybami? Tam walczy się z kormoranami, kłusownikami, zanieczyszczeniami. Zawsze musi być ktoś winien tego, że ryba nie bierze. Na "mojej" Wiśle nie ma rybaków od lat, kormoranów może jest z 10 sztuk, kłusownicy to zazwyczaj stare dziadki łowiący na sznury kilka ryb dziennie lub łebki bez karty a ryb jest tyle samo co w OM. Nie tędy droga, zwłaszcza że rybacy na OM to nie zła wola władz okręgu ale jak widać opinia kilku instytucji, których zdanie cenię sobie o wiele wyżej niż, z całym szacunkiem, kilkunastu osób z forum, które za nic mają twarde fakty i dowody tylko wiedzą swoje, niczym posłowie z PIS którzy wierzą, że w Smoleńsku Putin zestrzelił naszego prezydenta. Całe to zamieszanie z rybakami przypomina mi akcje "Tiry a tory" i ciągłe narzekanie na to, że ciężarówki niszczą nasze drogi nie zdając sobie sprawy z tego, ile to te ciężarówki płacą by móc po tych drogach jeździć i że to kiepskie drogi są przyczyną ich niszczenia przez ciężarówki a nie odwrotnie.

 

Posłuchaj, nie mieszaj swojego prymitywnego rozumienia polityki z tym tematem to raz.

Jeśli dajesz jakiś przykład (...na "mojej" Wiśle...) to nich on będzie sensowny- żaden odcinek rzeki nie jest niezależnym biotopem- jest uzależniony od tego co się dzieje powyżej i poniżej- to dwa.

"Opinia kilku instytucji" wielokrotnie w Polsce była mylna i prowadziła do licznych patologii- nie inaczej jest w tym przypadku, ponieważ opiera się na bajkach prezentowanych przez rybaków w raportach, zatwierdzonych przez ludzi zainteresowanych utrzymaniem status quo- to trzy.

Po czwarte wreszcie- nikt tutaj nie mówi, że brak ryb to wyłączna wina rybaków. Było to już tutaj powiedziane wyraźnie, ale jak widać nie dotarło.


  • Dienekes lubi to

#105 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 13:17

Opinia naukowców jest mylna? Kim jesteś, że ją podważasz? Pokaż swoje badania w tym temacie to porozmawiamy. Może masz dowody na zaniżanie danych w raportach czy tylko "wiesz swoje" jak większość ludzi w tym temacie?


  • Mari lubi to

#106 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 styczeń 2015 - 13:42



Może masz dowody na zaniżanie danych w raportach


Skoro nikt się z dowodami nie wychyla, to wniosek jest prosty. Rybacy to co robią, traktują z ogromną pasją i zaangażowaniem. Tak wielkim, że pewnie dokładają do interesu. Ale kto biednemu zabroni bogato żyć? Hobby dla zamożnych. Jak i wędkarstwo...

#107 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 24 styczeń 2015 - 13:48

Opinia naukowców jest mylna? Kim jesteś, że ją podważasz? Pokaż swoje badania w tym temacie to porozmawiamy. Może masz dowody na zaniżanie danych w raportach czy tylko "wiesz swoje" jak większość ludzi w tym temacie?

To tak jedno zdani wyjaśnienia; Wyniki badań odpowiadają oczekiwaniom instytucji je zamawiającym i dotyczy to każdej dziedziny: ryb, dróg czy ratingu.

To akurat słaby argument jest.


  • Lars lubi to

#108 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 13:52

Okej, lepszy argument: widziałem kilka razy jak rybacy ściągali sieci i mieli może po kilkanaście kilo ryb w każdej, głównie leszcze i krąpie a każdego drapieżnika z ostrożnością uwalniali a te które były na granicy przeżycia skrupulatnie odnotowywali w raportach.



#109 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 24 styczeń 2015 - 14:05

To z innej beczki... Skoro łowią tak mało, to chyba problem nadmiaru ryb nie istnieje??
Skoro też nie łowią tyle by na siebie zarobić, to płacimy im pensję z naszych składek.
Likwidacja więc etatów będzie tylko z korzyścią dla kasy związkowej bo można ją przeznaczyć choćby na straż i ochronę...

#110 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 14:32

Łowią tyle na ile się zobowiązali. Kto im kupi leszcza, płoć i inny drobiazg? Ludzie i restauracje chca grubej ryby, drapieżników a nie drobiazgu z ościami. Na chwalonym tak przez Was zachodzie związek wędkarski dopłaca rybakom za odłowy takich ryb, które potem idą do dołu z wapnem. Naukowe instytuty twierdzą, że muszą być odłowy bo wykonali naście badań i analiz i ich zdanie brzmi sensowniej niż płacz wędkarzy którym mityczny rybak co noc zabiera ryby w sieć. Rybakom każdy patrzy na ręce, ale gdy zajrzymy do raportów z OM to przeczytamy, że w ciągu kilkunastu lat tylko jeden rybak został usunięty z wody za naruszanie regulaminu. Wiem, mafia, układy, ręka rękę myje. Z tego co słyszałem można w okręgu zgłosić się do kontroli odłowów rybackich. Można się wykazać.

 

Wiesz dlaczego tak nie lubimy rybaków? Bo ich widać. Tak samo jak widać np. trollingowców. Gdy jesteśmy na brzegu i widzimy jednych lub drugich to wyobraźnia pokazuje nam łódź wyładowaną rybami a my sami jesteśmy o jednym pstryknięciu od rana.

PS.

 

Może ktoś znajdzie czas na przeczytanie choćby http://www.sejm.gov....1257AD9002F107Aoraz http://www.fao.org/d...222e/an222e.pdf Dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.


Użytkownik spy edytował ten post 24 styczeń 2015 - 14:42

  • Mari lubi to

#111 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 24 styczeń 2015 - 14:36

To inaczej, spójrzmy na OS San przez 10 lat odbudowano wodę która pewnie by umarła gdyby nie upartość zapaleńców. Następne rzeki pomorza, wystarczyło przypilnować gdzie nie wyeliminowano całkowicie patologii. Okazało się że trocie jednak wchodzą wystarczy dać im szanse.



#112 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 14:41

Mówimy o OM.



#113 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 24 styczeń 2015 - 14:49

@spy to są przykłady jeśli nie będziemy pilnować własnych interesów to nikt tego za nas nie zrobi a rybacy na pewno nam nie pomogą.



#114 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 15:07

Co to za interes z OS San gdzie liczą sobie 70zł za dzień wędkowania i 1400zł za rok? Gdyby tyle kosztowała dniówka na Zegrzu czy mazowieckiej Wiśle to  sam prezes by śmieci z brzegów zbierał i nocami gonił kłusoli. Gdyby idea C&R działała to nie podnieśliby kosztów wędkowania.


Użytkownik spy edytował ten post 24 styczeń 2015 - 15:13


#115 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 24 styczeń 2015 - 15:18

A ja myślę że było by free gdyby podobny rybostan był na całym Sanie. a koszt jest wysoki bo brakuje takiej wody i może taki być, konkurencji brak


Użytkownik albercik2 edytował ten post 24 styczeń 2015 - 15:21


#116 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 24 styczeń 2015 - 15:37

Opinia naukowców jest mylna? Kim jesteś, że ją podważasz? Pokaż swoje badania w tym temacie to porozmawiamy. Może masz dowody na zaniżanie danych w raportach czy tylko "wiesz swoje" jak większość ludzi w tym temacie?

 

Wiem na pewno kim ty jesteś broniąc interesów lobby rybackiego.

 

Przeczytałem to sprawozdanie i w całej rozciągłości zgadzam się z Arturem Furdyną.

Bazuję w swoich wywodach chociażby na wiedzy pochodzącej od takich praktyków jak on.

 

Chcę, żeby rybacy zniknęli z rzek.

Nie znam rzeki, której groziłoby zaleszczenie, przed którym chcą nas bronić rybacy.

Chcę, żeby prowadzili sensowną gospodarkę na akwenach zamkniętych, po zmianie zasad, które obowiązują obecnie.

 

Jeśli chciałbyś bronić wypowiedzi Andrzeja Abramczyka, to wiedz, że wszystko co powiedział, jest tylko jego bajkowym, wyidealizowanym wyobrażeniem tego, czym się zajmuje i jak działa środowisko rybaków. Jeśli faktycznie tak by było jak mówi, większości degradacji akwenów użytkowanych rybacko dałoby się uniknąć. Pan Abramczyk nie bierze pod uwagę, ile patologii ma w swoim stowarzyszeniu i działaniach rybaków.

Chcesz przykładów?

Jezioro Karsińskie- rybacy w ciągu dnia łowiący grzecznie płotki i leszcze. Natomiast tajemnicą poliszynela jest fakt, że druga (nocna) tura przynosi już zupełnie inne połowy- węgorze, okonie i szczupaki sprzedawane potem "na lewo".

Wisła na wysokości Góry Kalwarii- rybacy koszący wszystko co się rusza, bez żadnej selekcji, chyba że mówimy o selekcji tych cenniejszych (np sandaczy), które później sprzedają "na lewo" a w protokoły wpisujący sieczkę.

Jest ostatnią naiwnością wierzyć w to, że deklaracje rybaków są rzetelne.

 

Ergo, idź ludziom robić wodę z mózgu gdzie indziej.



#117 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 16:04

Nie bronię niczyjego lobby bo dla mnie nie ma znaczenia czy ryby z wody zabierze wędkarz, rybak, kłusol, kormoran czy same zdechną przez przyduchę czy jakieś choróbsko. Dyskusja z Tobą polega na tym, że ślepo wierzysz tym co myslą podobnie do Ciebie a za kłamstwo i brednie uważasz kontrargumenty. 

 

 

 

Dyrektor Departamentu Rybołówstwa w MRiRW Tomasz Nawrocki

 

 kormoran, który średnio zjada 17,2 kg. Wędkarze, którzy są drugim użytkownikiem wód śródlądowych – 13,4 kg, a rybacy, ci, którzy prowadzą działalność komercyjną – 8,9 kg w zależności od tego, czy jest to przeliczane na hektar, czy rocznie. To jest przeliczone z hektara.


Użytkownik spy edytował ten post 24 styczeń 2015 - 16:17


#118 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 24 styczeń 2015 - 16:10

Ja z kolei podałem wcześniej przykład obleganej przez wędkarzy wody, dość marnie zarybianej, na której nie ma sieci. O dziwo, sporo ładnych ryb tam pływa. A wystarczyłby jeden dzień z siecią, żeby akwen ogołocić.

 

Każdy argument, jaki podałeś za sieciami, został odparty. Niemniej dalej sypiesz następnymi, które też są odpierane... na koniec stwierdzasz, że za wszystko odpowiadają wędkarze i wyciągasz z tego wniosek, że rybacy mogą zostać.

 

 

Nie bronię niczyjego lobby bo dla mnie nie ma znaczenia czy ryby z wody zabierze wędkarz, rybak, kłusol, kormoran czy same zdechną przez przyduchę czy jakieś choróbsko. Dyskusja z Tobą polega na tym, że ślepo wierzysz tym co myslą podobnie do Ciebie a za kłamstwo i brednie uważasz kontrargumenty. 

A dla mnie ma to bardzo duże znaczenie. Chcę, żeby wyeliminowano jeden z tych biorących elementów, który tylko nam przeszkadza i jest jakimś chorym reliktem przeszłości, a element drugi (nas, wędkarzy) uzdrowić, bo nas również trawi choroba. O kormoranach się nie wypowiadam, bo się nie znam.


Użytkownik Mosteque edytował ten post 24 styczeń 2015 - 16:11


#119 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 16:31

Odparty? W jaki sposób? Bo ktoś napisał że "wie lepiej"? Że "jemu się wydaje"? Że widział jak rybacy w nocy wyławiają węgorze i sandacze? To są argumenty? Bądźmy poważni.



#120 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 24 styczeń 2015 - 16:37

Nic się nikomu nie wydaje. Pomnóż sobie ilość ryb z rybackich rejestrów przez ich cenę i Ci wyjdzie, że to się kupy nie trzyma. Ale już parę razy była o tym mowa, a Ty dalej swoje.


  • DonPablo i Tomek88 lubią to