Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jerkbaitowy Konkurs na imitację.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
294 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 luty 2015 - 19:28

Jako ze powstał dość rewolucyjny pomysł na imitację i ja chciałbym się przyłączyć do konkursu :)



#82 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 04 luty 2015 - 22:19

Uprzejmie prosze o dopisanie mnie na liste, ostatnio znalazlem woblery sprzed ponad 20 lat, czas isc dalej. Bujo

#83 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 04 luty 2015 - 22:51

Uprzejmie prosze o dopisanie mnie na liste, ostatnio znalazlem woblery sprzed ponad 20 lat, czas isc dalej.
Bujo


po ostatnim projekcie korby do stelli nie mogę się doczekać Twojego dzieła ! Mój głos juz masz :D

#84 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 05 luty 2015 - 00:34

Teraz, jak już kwestia wielkości jest uzgodniona, próbujesz z innej strony?

Czy Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?


Którego sformułowania nie zrozumiałeś? Materiał dowolny oznacza, że można zrobić nawet z plasteliny. Na zdjęciu nie widać. A moją prośbę o to, by jednak była to przynęta użytkowa można interpretować zgodnie ze swoimi umiejętnościami. Potrafisz więcej - zrobisz lepszą. Mniej potrafisz? Zrób choć ciekawie wyglądającą. I tyle.

 

Macieje, obaj, czy Wasze wpisy mam rozumieć jako zgłoszenie do konkursu? W takim razie poproszę o wyraźne oświadczenie woli. Zagadać wątek, zaśmiecić tak, by nikt się nie połapał w tym, kto się zgłosił, to każdy potrafi. Tutaj jest miejsce na zgłoszenia chętnych do zabawy. Uszanujcie proszę. Chcecie pogadać, doprecyzować, po marudzić - załóżcie nowy wątek. 

 

Januszu ja nic nie próbuję po prostu jak się na coś decyduję to lubię żeby wszystko było w 100% wyjaśnione. Czy wystartuje w konkursie czy nie, nie wiem. Decyzji jeszcze nie podjąłem. Zadałem to pytanie po to, żeby później nie było się do czego przyczepić. Uwierz mi jak jest się do czegoś przyczepić to na pewno znajdzie się osoba, która się do tego przyczepi :ph34r:

Tematu nowego nie będę zakładał bo po co zaśmiecać forum? To jest temat o konkursie więc tutaj odpowiadam na Twoje pytania.

To tyle w tym temacie. Kolejny mój wpis tutaj to będzie zgłoszenie do konkursu (o ile takie będzie miało miejsce).

 

Pozdrawiam

M


  • woblery z Bielska lubi to

#85 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 05 luty 2015 - 21:02

A ja wyrażę swój sprzeciw, w odniesieniu do obecnej koncepcji konkursu. Choć nie tworzę woblerów i innych sztucznych przynęt to uważam , że konkurs powinien odbywać się wielopłaszczyznowo. Mam na myśli to, by można było dać możliwość wszystkim budowniczym przynęt na realizację swoich pomysłów. Skoro wątek zaproponowano z myślą o przynętach kleniowych to dlaczego skończyło się na szczupakach. Niech konkurs dotyczy np.

- przynęt kleniowych;

- przynęt okoniowych;

- szczupakowych;

sandaczowych.... itd.

W danych kategoriach można je później rozbijać co miesiąc , dwa czy w innym wymiarze czasowym na kolejne konkursy, np.: -

- w kategorii przynęt kleniowych : - imitacje owadów - lub smużące - imitacje płazów, narybku, pajęczaków

- w kategorii przynęt szczupakowych - imitacja szczupaka, okonia, płoci..., wahadła ... itd.

Dzięki takiej formie każdy twórca znajdzie coś dla siebie a i forma spowoduje , że będzie można śledzić wątek, odbywające się współzawodnictwo, kolejne ich fazy tworzenia i na końcu woblery w wielu kategoriach. W przeciwnym razie zabawa zamyka się na kilku uczestników. Pomysłów na podkategorie może być tak wiele , że każdy będzie miał co robić na lata nie stojąc w kolejce , aż ktoś pozwoli na konkurs w interesującej go kategorii. Jerkbait skupia najlepszych twórców, więc nie zamykajmy im drzwi rozwoju i prezentacji swoich możliwości.



#86 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 05 luty 2015 - 23:11

Może pozwól wpierw bobaskowi podróść, okrzepnąć, nabrać doświadczeń? 

Toż to pierwszy konkurs, taki "noworodek", a Ty już chciałbyś posyłać go na uniwersytet. Co więcej, zadając innym całą litanię prac zleconych, samemu sprytnie wymiksowujesz się z konkurowania. Czyli weźmy się i zróbcie? Tak jak zaznaczyłem, to noworodek. Wart jeśli nie wsparcia, to może życzliwego milczenia w oczekiwaniu na dokończenie pierwszej edycji. Sprzeciw? Wybacz kolego, kilku lurebuilderów chce się bawić. Jak zaznaczyłeś, Ty nie chcesz. Wolisz się sprzeciwiać. Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec takiej postawy. 


  • PLECIONA i robimax lubią to

#87 OFFLINE   adashhh

adashhh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaPasłęka
  • Imię:Adam

Napisano 05 luty 2015 - 23:33

Zgłaszam się   :)


  • woblery z Bielska lubi to

#88 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 06 luty 2015 - 00:00

Janusz ma racje to jest nowy pomysł, zaczekajmy jak się sprawdz,i a potem mozna robic konkursy na boleniówki . wobki okoniowe, kleniowe itp



#89 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 06 luty 2015 - 09:58

Nie tworzę przynęt co nie oznacza , że nie mogę wyrazić swojej opinii. Milczenie jest dobre kiedy nie ma się nic do zaoferowania. Osesek czy nie - nie ma znaczenia. Wystarczy pomyśleć. To potężne forum a zamykacie imprezę dla kilku osób. Biorąc pod uwagę pana doświadczenie , to proszę wspomóc młodzież w organizacji. To nie żadne narzucanie pomysłów, tylko można to zrobić dla większej grupy strugaczy. W takiej formule 90% ma czekać , aż starzy wyjadacze skończą struganie. Otwiera się wątek na konkurs na daną imitację i niech koledzy działają. Każdy w zakresie przynęt które go interesują.  Co do konkursów to zauważam tendencję , że ci którzy chcą zaproponować ciekawą formę zdrowej rywalizacji są mocno rozczarowani bo każdy chce coś udowadniać. Więcej luzu panie Januszu. Wędkarstwo ma łączyć nie dzielić.


  • wojciiech lubi to

#90 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 06 luty 2015 - 10:49

Moim zdaniem i tak większość twórców struga. Blachy itd są w mniejszości, co oczywiście nie oznacza, że mamy tych twórców dyskryminować, dla nich też się konkurs znajdzie.

 

Jakby nie było jest tez drugi równoległy konkurs, w którym każdy może brać udział i zrobić przynętę jaką chce, więc jaki problem?


  • Piotrek Milupa i guciolucky lubią to

#91 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 luty 2015 - 11:04

A ja wyrażę swój sprzeciw, w odniesieniu do obecnej koncepcji konkursu. Choć nie tworzę woblerów i innych sztucznych przynęt to uważam , że konkurs powinien odbywać się wielopłaszczyznowo. Mam na myśli to, by można było dać możliwość wszystkim budowniczym przynęt na realizację swoich pomysłów. Skoro wątek zaproponowano z myślą o przynętach kleniowych to dlaczego skończyło się na szczupakach. Niech konkurs dotyczy np.

- przynęt kleniowych;

- przynęt okoniowych;

- szczupakowych;

sandaczowych.... itd.

W danych kategoriach można je później rozbijać co miesiąc , dwa czy w innym wymiarze czasowym na kolejne konkursy, np.: -

- w kategorii przynęt kleniowych : - imitacje owadów - lub smużące - imitacje płazów, narybku, pajęczaków

- w kategorii przynęt szczupakowych - imitacja szczupaka, okonia, płoci..., wahadła ... itd.

Dzięki takiej formie każdy twórca znajdzie coś dla siebie a i forma spowoduje , że będzie można śledzić wątek, odbywające się współzawodnictwo, kolejne ich fazy tworzenia i na końcu woblery w wielu kategoriach. W przeciwnym razie zabawa zamyka się na kilku uczestników. Pomysłów na podkategorie może być tak wiele , że każdy będzie miał co robić na lata nie stojąc w kolejce , aż ktoś pozwoli na konkurs w interesującej go kategorii. Jerkbait skupia najlepszych twórców, więc nie zamykajmy im drzwi rozwoju i prezentacji swoich możliwości.

 

 

Nie tworzę przynęt co nie oznacza , że nie mogę wyrazić swojej opinii. Milczenie jest dobre kiedy nie ma się nic do zaoferowania. Osesek czy nie - nie ma znaczenia. Wystarczy pomyśleć. To potężne forum a zamykacie imprezę dla kilku osób. Biorąc pod uwagę pana doświadczenie , to proszę wspomóc młodzież w organizacji. To nie żadne narzucanie pomysłów, tylko można to zrobić dla większej grupy strugaczy. W takiej formule 90% ma czekać , aż starzy wyjadacze skończą struganie. Otwiera się wątek na konkurs na daną imitację i niech koledzy działają. Każdy w zakresie przynęt które go interesują.  Co do konkursów to zauważam tendencję , że ci którzy chcą zaproponować ciekawą formę zdrowej rywalizacji są mocno rozczarowani bo każdy chce coś udowadniać. Więcej luzu panie Januszu. Wędkarstwo ma łączyć nie dzielić.

 

Proponujesz, a może sam zorganizujesz.

Chcesz to możesz podjąć się organizacji tak dużego przedsięwzięcia, Janusz zaproponował konkurs jako zwykły użytkownik forum.

Jeśli jesteś gotów poświęcić nakład pracy jaki trzeba włożyć w tak wielki konkurs to zapraszam na priv, w celu wyjaśnienia szczegółów.

 

Na razie obecny konkurs trwa ale nie ma przeciwwskazań aby powstał następny, zresztą jest już drugi na przynętę z okazji 10-lecia forum


  • godski i woblery z Bielska lubią to

#92 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 06 luty 2015 - 14:34

OK ;)



#93 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 14 luty 2015 - 08:55

Minęła połowa czasu zaplanowanego na zgłoszenia do konkursu. 

Oficjalnie zgłoszeni są koledzy:

1 - Rybson

2 - Pride

3 - Pasta

4 - Kuba Standera

5 - Bujo

6 - adashh

7 - woblery z Bielska

 

 

Poprzednio do konkursu zgłosił się Piotrek Sukingad, proszę o potwierdzenie (lub nie ;)) chęci udziału w zabawie. 

Kolego kacper 524, fakt, że już zacząłeś struganie pozwala mi sądzić, że chcesz się bawić z nami. Proszę o potwierdzenie, czy mam rację? :)

 

Na listę można wpisywać się do końca lutego. 



#94 OFFLINE   kacper524

kacper524

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaLębork - Radom
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 luty 2015 - 09:39

Proszę dopisać mnie do listy : )

Użytkownik kacper524 edytował ten post 14 luty 2015 - 09:40


#95 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 14 luty 2015 - 10:02

1 - Rybson

2 - Pride

3 - Pasta

4 - Kuba Standera

5 - Bujo

6 - adashh

7 - woblery z Bielska

8 - kacper524



#96 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 14 luty 2015 - 11:31

Janusz, a wiesz moze co sie dzieje z Jokerem? Cos go dlugo nie widac a pewnie tez wziąłby udział

#97 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 14 luty 2015 - 11:55

To ja też dołączam do tak zacnego grona strugaczy.
Czyli jednym słowem zgłaszam się do konkursu.

#98 OFFLINE   adashhh

adashhh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaPasłęka
  • Imię:Adam

Napisano 14 luty 2015 - 11:58

Janusz jedno h zjadłeś  "adashhh" :D  :D  :ph34r:  :ph34r:  B)


  • wobler129 lubi to

#99 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 14 luty 2015 - 13:24

1 - Rybson

2 - Pride

3 - Pasta

4 - Kuba Standera

5 - Bujo

6 - adashhh

7 - woblery z Bielska

8 - kacper524

9 - lesiewicz

 

Adamie - przepraszam. Poprawiłem.

Mariuszu - nie wiem. Ma swoje sprawy, jak zechce - ma oczywiście możliwość wystartować. 



#100 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3213 postów

Napisano 18 luty 2015 - 21:14

Ja tu się dzisiaj ostro wziąłem do pracy, a teraz czytam, że to do końca marca jest czas na wykonanie jerka :o będzie czekał na półce, o ile w międzyczasie nie wymyślę czegoś lepszego B)


  • Piotrek Milupa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych