Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1831 odpowiedzi w tym temacie

#1521 OFFLINE   adamklin

adamklin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaGdzie biorą ;)

Napisano 14 maj 2021 - 21:23

Od środka stopki kolowrotka 26cm
Dziś trochę polowilem, czeburaszka 3gr + robal 3cale już jest dobrze.
Góra rzucalem 12gr +es4' i jeszcze było czym podbijać :)
  • hotpoint lubi to

#1522 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 18 maj 2021 - 15:52

Jak sprawują się river flow np catapult albo heavy duty ? 



#1523 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 19 maj 2021 - 18:05

Tak dla porównania wszystkie 198 cm w jednym kawałku, powieszone 100 g

Załączone pliki


Użytkownik dolot edytował ten post 19 maj 2021 - 18:06

  • immortal lubi to

#1524 OFFLINE   Buka

Buka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaOlsztyn/Skandynawia
  • Imię:Filip

Napisano 22 maj 2021 - 01:49

Testował ktoś może Black Crystal'a 2,23 4-18g? W jakich realnych CW to chodzi?

Użytkownik Buka edytował ten post 22 maj 2021 - 02:19

  • kudzar lubi to

#1525 OFFLINE   Magisterrr

Magisterrr

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaSkce

Napisano 05 czerwiec 2021 - 01:16

Pytanko do uzytkowników wedki MIKADO LX SAPPHIRE FAZLITE, mam dwa starsze modele Lexusa do 13 gr. czy szczytówka w tej nowszej serii jest rowniez cieniutka jak w starej wersjii?

Mam sentyment do Lexusa Sapphire, rozgladam sie za okoniówką do łowienia małymi przynetami jak Keitech #2/2,5 i gumkach 3-7 cm na głowkach od 2 do 5 gr. czy obrotówkami nr 2. z kołowrotkiem Shimano Stradic Ci4+ 2500

I nie wiem czy brac FAZLITE do 10 gr czy do 13 gr.


Użytkownik Magisterrr edytował ten post 05 czerwiec 2021 - 01:21


#1526 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 07 czerwiec 2021 - 06:52

Pytanko do uzytkowników wedki MIKADO LX SAPPHIRE FAZLITE, mam dwa starsze modele Lexusa do 13 gr. czy szczytówka w tej nowszej serii jest rowniez cieniutka jak w starej wersjii?

Mam sentyment do Lexusa Sapphire, rozgladam sie za okoniówką do łowienia małymi przynetami jak Keitech #2/2,5 i gumkach 3-7 cm na głowkach od 2 do 5 gr. czy obrotówkami nr 2. z kołowrotkiem Shimano Stradic Ci4+ 2500

I nie wiem czy brac FAZLITE do 10 gr czy do 13 gr.

 

Ja mam wersję do 7g, szczytówka jest cienka jak w pierwszej wersji. Ja to wędką ogarniam przynęty o których piszesz wyżej, głównie gumki 5-7cm na główkach 3-7gram.



#1527 OFFLINE   Magisterrr

Magisterrr

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaSkce

Napisano 12 czerwiec 2021 - 02:11

Kupilem tego LX Fazlite 260 do 13 gr i przyszedł ale złamany... Nie wiem co oni robili z tą paczką ale napewno musiała latac, dziura w pokrowcu na wylot, pudełko na gorze porozrywane, DPD sie popisało.. Na szczescie juz spisalem protokół, i w ciągu 7-10 dni bedzie nowy kijek  :)

Załączone pliki



#1528 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 12 czerwiec 2021 - 09:59

DPD - Dewastujemy Paczki Doszczętnie...? W okolicy W-wy DPD to obecnie chyba najgorszy kurier...w pracy mamy z nimi najwięcej problemów.



#1529 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 12 czerwiec 2021 - 14:20

DPD - Dewastujemy Paczki Doszczętnie...? W okolicy W-wy DPD to obecnie chyba najgorszy kurier...w pracy mamy z nimi najwięcej problemów.

Firma kurierska nie odpowiada za stan w jakim przyjedzie do was wędka , od zabezpieczenia jest sklep który ją sprzedała a widać wysyłka była słabo zabezpieczona w kartonie przykryta folią , sklep sprzedający wędki dobry powinien co najmniej zapakować wędkę w folię i włożyć ją do twardej tekturowej tuby i jeszcze raz do kartonu tak zabezpieczenie spowoduje że nawet rzucanie tą paczką nie spowoduje uszkodzeń .

Ostatnio do mnie jechała tak spakowana wędka firma DPD , i nie było nic uszkodzone.

Użytkownik Derrek edytował ten post 12 czerwiec 2021 - 14:31

  • Alexspin lubi to

#1530 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 czerwiec 2021 - 15:07

Firma kurierska nie odpowiada za stan w jakim przyjedzie do was wędka , od zabezpieczenia jest sklep który ją sprzedała a widać wysyłka była słabo zabezpieczona w kartonie przykryta folią , sklep sprzedający wędki dobry powinien co najmniej zapakować wędkę w folię i włożyć ją do twardej tekturowej tuby i jeszcze raz do kartonu tak zabezpieczenie spowoduje że nawet rzucanie tą paczką nie spowoduje uszkodzeń .

Ostatnio do mnie jechała tak spakowana wędka firma DPD , i nie było nic uszkodzone.

Jak kurier będzie chciał to tubę też złamie. DPD odpowie za to.

Nie można wszystkiego w tubę pakować, to kosztuje a odsetek uszkodzeń kartonów zbyt mały.



#1531 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 czerwiec 2021 - 15:38

Firma kurierska nie odpowiada za stan w jakim przyjedzie do was wędka , od zabezpieczenia jest sklep który ją sprzedała a widać wysyłka była słabo zabezpieczona w kartonie przykryta folią , sklep sprzedający wędki dobry powinien co najmniej zapakować wędkę w folię i włożyć ją do twardej tekturowej tuby i jeszcze raz do kartonu tak zabezpieczenie spowoduje że nawet rzucanie tą paczką nie spowoduje uszkodzeń .

Ostatnio do mnie jechała tak spakowana wędka firma DPD , i nie było nic uszkodzone.

Duży przemiał u mnie jest wysyłam, dostaję, takze cos moge o tym napisac..

Twoja logika nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, jak będą chcieli to połamią wszystko, i jeszcze beda probowali zatuszować klejąc.

Przykład proszę bardzo zapakowane wg. Twojego konceptu:

Załączony plik  uszkodzone_opakowanie_2.jpg   80,53 KB   23 Ilość pobrań

 

pozdro


Użytkownik nyny edytował ten post 12 czerwiec 2021 - 15:39


#1532 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 12 czerwiec 2021 - 16:40

Duży przemiał u mnie jest wysyłam, dostaję, takze cos moge o tym napisac..
Twoja logika nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, jak będą chcieli to połamią wszystko, i jeszcze beda probowali zatuszować klejąc.
Przykład proszę bardzo zapakowane wg. Twojego konceptu:
attachicon.gif uszkodzone_opakowanie_2.jpg

pozdro

Rzeczywistość jest taka że to właśnie sklep wysyłający najbardziej może stracić bo firmy transportowe nie biorą żadnej odpowiedzialności
jak to będzie wyglądać po rozpakowaniu w domu klienta. Robię obecnie jednej zwiekszych sklepów budowlanych na dziale logistyka , i wysyłamy dziennie do klientów setki towarów , kibel nikt nie wyśle do klienta owinięty folię kuriem , klient osobiście jest proszony o dokupienie palety , a nawet tak zapakowany kibel nie dojeżdża czasem cały , InPost czy DPD nie biorą za to odpowiedzialności to sklep ponoś stratę .

Użytkownik Derrek edytował ten post 12 czerwiec 2021 - 16:41


#1533 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 479 postów

Napisano 13 czerwiec 2021 - 20:25

Który kamisori będzie lepszy do główek głównie 10-12g noo max 15 +guma max cannibal 12.5 czyli 20g.
Rozważam długości 198-229 (co się trafi) i nie wiem które cw czy 22g czy 28g
Duża różnica między 22 a 28?

Użytkownik Bartek1989 edytował ten post 13 czerwiec 2021 - 20:28


#1534 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1375 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 14 czerwiec 2021 - 22:14

Oglądałem jakiś czas temu serie Kamisori i krótsze maja lepiej dobrane przelotki.Np.229cm do 28g miał druga i trzecia przelotek tej samej wielkości.Byly one też za duże w stosunku do pierwszej przelotki prowadzącej.

#1535 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 16 czerwiec 2021 - 07:51

A czy ktoś pamięta jeszcze taki kijek jak Mikado Lexus Sensitive Spin w wersji 270 cm? Potrzebuję kupić dolnik do niego...



#1536 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 445 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 czerwiec 2021 - 07:30

Możesz mieć problem ze znalezieniem dolnika. Dolnik miał sporą zbieżność (duża średnica u dołu, niewielka przy łączeniu) co dawało sztywność, ale ścianki były cienkie i potrafił trzasnąć. Poszukaj dolnika od innego kija, który będzie pasował do górnego składu.



#1537 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 2445 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 10 lipiec 2021 - 11:34

Mikado lexus sapphire stara wersja czy nowa fazille? Która lepsza ? Czuła ?
Proszę opinie jeśli ktoś coś wie 😊.
  • Delbanka lubi to

#1538 OFFLINE   Magisterrr

Magisterrr

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaSkce

Napisano 13 lipiec 2021 - 00:31

Mikado lexus sapphire stara wersja czy nowa fazille? Która lepsza ? Czuła ?
Proszę opinie jeśli ktoś coś wie .

 

Mam obie, Fazlite jest moim zdaniem przyjemniejszy do łowienia, lzejszy, lepiej czuc kazde pukniecie.. Polecam :)



#1539 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 2445 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 13 lipiec 2021 - 04:57

Mam obie, Fazlite jest moim zdaniem przyjemniejszy do łowienia, lzejszy, lepiej czuc kazde pukniecie.. Polecam :)


Dzięki wielkie za opinię 🙂
  • Delbanka lubi to

#1540 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 14 lipiec 2021 - 08:54

Może nie będę namawiał do niekupowania, ale na pewno do przemyślenia, czy warto kupować wędki Mikado... Otóż przerabiałem kiedyś koledze sandaczowy kijek Mikado, nie pamiętam dokładnie modelu, ale jakieś 2,7 m do 35 g, jeśli dobrze pamiętam. Rozebranie do zera i uzbrojenie na nowo w lepsze komponenty. Blank cudowny, mięsisty i dynamiczny. Kupiłem niedługo potem taki sam nowy, żeby sobie go uzbroić. I gdyby nie identyczna naklejka to bym pomyślał, że ktoś mi inną wędkę sprzedał. Dynamika ta sama, ale ścianki szczytówki cieniutkie, że aż nie odważyłem się skrobać. Wczoraj chciałem 'na zaś' rozebrać Mikado Bixlite do 7g i podobna sytuacja. Kiedyś przezbrajałem i był bardzo fajny blank, a teraz cienizna taka, że strach już same przelotki zdejmować. Widzę więc, że Mikado stosuje znaną strategię marketingową - wypuścić pierwszą partię dobrej jakości, a potem obniżyć jakość do minimum, żeby jak najwięcej zarobić... :(


  • maykel i Delbanka lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych