Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wędki Mikado


  • Please log in to reply
1831 replies to this topic

#1561 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 posts

Posted 01 September 2021 - 16:01

Mikado ma czasem sensowne wędki ,niektóre utrzymują się na rynku długo np lexus , z innych też dawnych modeli fajny kijek mikado to sensation i ebro spin . Tylko że nie wiadomo po co ciągle zmieniają modele . Pewnie komercja i zyski.



#1562 OFFLINE   Luksu

Luksu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 posts

Posted 01 September 2021 - 17:27

Łowił ktoś River Flowem Finesse 265cm 3-15g? Na sucho nie wydaje mi się że będzie rzucać dobrze woblerami 3g.

Co do wędek Mikado to podobnie jak u innych producentów trafiają się lepsze i gorsze wędki oraz tzw. perełki. Jeśli mówimy o powtarzalności danych serii to tutaj jest dużo różnych teorii i musiałby powstać oddzielny temat aby każdy mógl się wymienić doświadczeniami. Przy tanich wędkach takich do 80-100 zł wszystko jest możliwe.



#1563 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 posts
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Posted 01 September 2021 - 20:37

Mam pytanie do kol.Intoxication,kilka postów wyżej pisałeś o kiju mikado black crystal cw 7 gr,mam pytanie jakie wrażenia po zakupie, interesuje mnie od ilu startuje dołem,jaka jest naprawdę akcja tego kija,bo opis producenta to jedno a rzeczywistość to drugie.Ja szukam dość szybkiego kija okoniowego w granicach 200cm z c.w jak te mikado I nie ukrywam że z opisu to mój faworyt ale chętnie poczytam twoją opinie
  • intoxication likes this

#1564 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 posts
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Posted 02 September 2021 - 18:53

Cześć. Następca sicario go nie nazwę bo nim nie jest. Taki fast. Łowiłem od 2g +2"i nawet leci. Opad slabo widoczny na szczytówce . Rzucałem też microjigi poniżej 1g i też jakoś leciało. Najczęściej 4-6g +3". Ugięcie dosyć mocne. Zdecydowanie mniej szczytowy niż. Sicario. Natomiast jest jakiś taki mało elektryczny. Brania słabo wyczuwalne. Reasumując :tęsknię za sicario.

#1565 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 posts
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Posted 03 September 2021 - 00:51

Cześć. Następca sicario go nie nazwę bo nim nie jest. Taki fast. Łowiłem od 2g +2"i nawet leci. Opad slabo widoczny na szczytówce . Rzucałem też microjigi poniżej 1g i też jakoś leciało. Najczęściej 4-6g +3". Ugięcie dosyć mocne. Zdecydowanie mniej szczytowy niż. Sicario. Natomiast jest jakiś taki mało elektryczny. Brania słabo wyczuwalne. Reasumując :tęsknię za sicario.

Nie tylko ty tęsknisz 😉 bc nawet nie ma do sicario startu zresztą wrzucam gdzieś wcześniej zdjęcie z ugięciem tego najmocniejszego w jednoskładzie...

#1566 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 posts
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Posted 03 September 2021 - 16:44

No to mnie nie pocieszyłeś a zwłaszcza że apisałeś słabo wyczuwalne brania,teraz już wogole mam bałagan w głowie,a który konkretnie sicario był taki kozacki?może coś w używce trafię

#1567 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 posts
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Posted 03 September 2021 - 19:58

1-7g 207cm. Koniecznie 2ga poprawioną seria - ważącą ok 100g. Pierwsza seria ważył ok 70g. Strzelały jak zapałki pogodbno.

Ewentualnie podobne parametry konger streeto 2-9. Aczkolwiek z tego co pamiętam był minimalnie wolniejszy od sicario.

Na ww sicario łowi smółek - yt

Edited by intoxication, 03 September 2021 - 20:16.


#1568 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 posts
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Posted 04 September 2021 - 01:06

Ja używam obecnie jednoskładów do 15 i do 22 i oba według mnie są super jeśli chodzi o przekazywanie brań a do tego naprawdę czuła szczytówka, która fajnie pokazuje opad. 15 bez problemu wytargała suma 80 cm. Jeszcze raz wrzucam porównanie sicario 15 22 i BC 24, nie pamiętam już ile tam wisiało.

Attached Files


Edited by dolot, 04 September 2021 - 01:07.


#1569 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 posts
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Posted 07 September 2021 - 19:26

Ciężko znaleźć używane sicario,aczykolwiek trzeba być czujnym.Rrozważam jeszcze favorite blu birda oczywiście wersję pełną a nie wkleję ale tam znów długość mi nie leży za bardzo i tak człowiek błądzi,tak to jest jak człowiek wie czego szuka

#1570 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 posts
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Posted 07 September 2021 - 21:23

Blue to nie to samo niestety. Miałem jakiś czas temu 1 serię. Na pewno wolniejszy i mniej elektryczny.
Streeto air do 10g zamówiłem.

#1571 OFFLINE   hozel79

hozel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 08 September 2021 - 06:26

Ja używam obecnie jednoskładów do 15 i do 22 i oba według mnie są super jeśli chodzi o przekazywanie brań a do tego naprawdę czuła szczytówka, która fajnie pokazuje opad. 15 bez problemu wytargała suma 80 cm. Jeszcze raz wrzucam porównanie sicario 15 22 i BC 24, nie pamiętam już ile tam wisiało.


Dlaczego Black crystal jest innej długość na zdjęciu skoro wszystkie mają tą samą długość?

#1572 OFFLINE   hozel79

hozel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 08 September 2021 - 06:27

Blue to nie to samo niestety. Miałem jakiś czas temu 1 serię. Na pewno wolniejszy i mniej elektryczny.
Streeto air do 10g zamówiłem.


Proszę o opinie i wrażenia jak przyjedzie. Również kupiłem Mikado black crystal i odczucia brania takie sobie

#1573 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 posts
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Posted 08 September 2021 - 06:54

Dlaczego Black crystal jest innej długość na zdjęciu skoro wszystkie mają tą samą długość?

To wynika z budowy uchwytu i tego że nie miałem jak zaprzeć o krzesło tak TVS jak skss zwyczajnie poszedł parę cm niżej. Jednak obciążenie było na tyle małe żeby uginała się tylko szczytówka aby zobrazować właśnie charakterystykę blanku, a w zasadzie części szczytowej i różnice między BC a SICARIO.

#1574 OFFLINE   marten

marten

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 posts

Posted 01 October 2021 - 12:31

Hej, ktoś pamięta jaką średnicę ma dolna przelotka w kamisori 2,60m 28g?

#1575 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 posts
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Posted 05 October 2021 - 18:14

Hej,

Zapewne znajdzie się już ktoś, kto łowił lub oglądał tegoroczną serię SkyDream'ów.

Czy mógłby mi ktoś napisać parę słów o tych kijach? Chodzi mi o serię z dopiskiem UL, będę niezmiernie wdzięczny za recenzje, zdjęcia czy też filmiki.



#1576 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 13 October 2021 - 06:28

Jako, że jestem zadowolonym z użytkowania właścicielem kamisori zander 229cm do 22g chciałbym nabyć jeszcze keden kijek na łódke ale bardziej do "kogutowania". Rozpatruję jakieś kamisori lub inazumę. Podpowiedzcie , które modele z powyższych serii brać pod rozwagę? Koguty w przedziale 15-30g.
To kamisori co mam jest dla mnie trochę zbyt spolegiwe szczytem do ostrego podbicia koguta.Chciałbym nieco sztywniej w dwuskładzie.

Edited by binio1111, 13 October 2021 - 06:36.


#1577 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 posts

Posted 13 October 2021 - 17:24

W temacie "jerkbaitowa baza ugięć" masz zdjęcia ugięć inazumy 198 22g i 32g.
Podobno inazumy i kamisori to te same blanki

#1578 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 posts
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Posted 13 October 2021 - 18:43

Sky dream 2-10g. Rzucałem 12g+guma więc łącznie 20 jak nic. Rzuci więcej. Z. 3-4m głębokości podbija komfortowo.
Także troche niedoszacowany.
  • Kolorowy likes this

#1579 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 14 October 2021 - 05:11

Nieststy w "bazie ugięć" wiele fotek "wygasło"- a szkoda.
W takim razie spytam jeszcze tutaj.
Czy kamisori do 28g podbije koguta 30g czy już go trochę "szurnie? Co do kamisori/inazuma zander obawiam się ,że wędki 35g to już kołki. ( może niesłusznie). Qrcze nie mam w pobliżu sklepu w którym można coś do łapy wziąść i dla tego męczę Was

#1580 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 14 October 2021 - 17:29

Mam Kamisori 198cm jednoskład do 35g. Nie jest to kołek. Ja nim łowię szczupaki na twicha, na gumy, nawet na obrotówki. Bardzo uniwersalny kij w mojej ocenie. Gnie się ladnie pod obciążeniem. Rzucam nim od 10g, ale slidera 46g też ogarnian bez problemu.