#441 OFFLINE
Napisano 24 sierpień 2016 - 16:59
Kijaszki super! Pomalu kusi mnie zeby pojsc dalej w casta pstragowego, ale wydatki, wydatki... czy one sie kiedys koncza?!
#442 OFFLINE
Napisano 02 wrzesień 2016 - 16:57
Dzisiejszy nie kwestionowany rekord,kijek do 6g i 210cm na końcu linki...a wszystko w street-fishingowym plenerze.Do kompletu był jeszcze kołowrotek Quick Camo 35 w stanie mechanicznym i wizualnym jak wrak Kurska.Z tego co pamiętam to te kije były produkowane ,gdzieś w latach 90...lecz nie koniecznie ten kijek ,aż tak długo spoczywał pod wodą.
WP_20160902_18_43_07_Pro.jpg 35,1 KB
15 Ilość pobrań
WP_20160902_18_43_15_Pro.jpg 33,63 KB 15 Ilość pobrań WP_20160902_18_43_22_Pro.jpg 45,32 KB 16 Ilość pobrań
- GregorS lubi to
#443 OFFLINE
Napisano 02 wrzesień 2016 - 17:48
Przelotki na dawcę, uchwyt moze też a z blanku coś wyciśniesz. Jaki materiał?
#444 OFFLINE
Napisano 02 wrzesień 2016 - 18:30
Quick Camou to nawet 30 lat wstecz był jak wrak.
Przelotki na dawcę, uchwyt moze też a z blanku coś wyciśniesz. Jaki materiał?
Kołowrotek zostawiłem na głazie obok miejsca ''połowu'' eksponatu.Co do samej wędy to przelotki i uchwyt kosz,bo wiekowe i nie chce mi się ich skrobać ze skorupiaków...a co do blanku to po odcięciu przelotek jest nawet nieźle,zrobie z niego kijek pod spinerbaity 1/2 oz. bo takowych mam kilkanaście sztuk...ale mogę się mylić...bo blank taki trochę dziwny,niby szybki i z dosyć mięciutkim cienkim tipem...a jak go trochę przeciążysz to zaczyna ''jechać'' do samego końca dolnika.W opisie widnieje napis Carbon Reinforced...ale to taki chyba tamtejszy bełkot marketingowy,bo skrobnąłem w paru miejscach i tego carbonu to jest chyba z 5% reszta to fiberglass.
#445 OFFLINE
Napisano 02 wrzesień 2016 - 21:01
bo on jest tylko reinforced a nie fortified
po tak długim czasie w wodzie.....utlenianie, osmoza itp.... powyginaj weterana zanim będziesz go dopieszczał
- Paavo lubi to
#446 OFFLINE
Napisano 03 wrzesień 2016 - 06:42
Kija wyginałem do oporu zaraz po wyciągnięciu z wody...jak by było coś nie tak to by strzelił ze 3 razy .Złącze trzymało szczelność i gumowy korek nie zgnił do końca,także blank był o dziwo suchy w środku.Trochę popracowałem wczoraj nad nim i stwierdzam ,że to czym został pomalowany to jakaś masakra...40 minut darcia nożyczkami i nie dałem rady usunąć lakieru z powierzchni po rękojeści.Nie dość,że grubo to strasznie twarde,zwłaszcza warstwa malowania camo pod lakierem...sam materiał blanku wygląda fajnie,jaśniejszy niż w Batsonowym szklaku o stalowo-szarym połysku (to chyba ten węgiel tak dla koloru).Waga blanku przed skrobaniem 72g,wymiary w dolniku śr. 13mm,tip 1,8mm...zapowiada się dość ciekawie.
- popper lubi to
#447 OFFLINE
Napisano 03 wrzesień 2016 - 10:20
...sam materiał blanku wygląda fajnie,jaśniejszy niż w Batsonowym szklaku o stalowo-szarym połysku (to chyba ten węgiel tak dla koloru).Waga blanku przed skrobaniem 72g,wymiary w dolniku śr. 13mm,tip 1,8mm...zapowiada się dość ciekawie.
Nieźle.
Może to tylko pył węglowy aby można było napisać w reklamie "kompozyt grafitowy".
Przetrzyj przekrój złącza lub koniec dolnika na drobniutkim papierku i sam ocenisz ile jest tego grafitu (węgla). Jak szary to mało. Im czarniejszy (pył) tym lepiej.
Camou Power EX to kije DAM-a więc nie jest tak źle.
Poczytaj na necie o nich. Symbol "25" to chyba min ciężar wyrzutu.
Niżej masz coś.
http://www.ebay.com/...VgAAOSwGXtXh7OZ
I spacing przelotek !!!!!
http://www.guidesnbl...b_details?id=28
Użytkownik trout master edytował ten post 03 wrzesień 2016 - 10:26
#448 OFFLINE
Napisano 17 wrzesień 2016 - 19:37
A więc tak...czepiłem się wspomnianego wcześniej szklanego kija i przez kilkanaście ostatnich dni,coś tam przy nim grzebałem:
- na początku usunięcie pozostałości po rękojeści...na zdjęciu tekturowy arbor po długim moczeniu się w wodzie...
WP_20160902_19_13_59_Pro.jpg 72,81 KB 15 Ilość pobrań
i waga blanku po pozbyciu się przelotek i rękojeści
WP_20160902_19_35_18_Pro.jpg 58,57 KB 15 Ilość pobrań
- później było mozolne skrobanie blanku z potwornie twardej i grubej powłoki z malowaniem znajdującej się pod dość miekkim lakierem...po tym zabiegu zmuszony byłem poskracać szczyt oraz dolnik w odpowiednich miejscach,ponieważ po skrobaniu dość drastycznie zmieniła się średnica części męskiej łącza i teraz blank mierzy 194cm w 2 równych kawałkach.
waga prawie gotowego blanku
WP_20160906_22_05_43_Pro.jpg 46,3 KB 15 Ilość pobrań
- po oszlifowaniu blanku do papieru 800 stwierdziłem,że nie nadaje się on pod polerowanie,bo jest po prostu brzydki ,więc ''pomalowałem'' go lakierem Flex Coat Lite barwionym na transparentną dość ciemną zieleń metalik (płynne pigmenty do farb epoxy...oczywiście z pracy),metodą ''palcową'' czyli wcieranie lakieru za pomocą palca w lateksowej rękawicce...
oczywiście na zdjęciu dość słabo widać efekt
WP_20160914_19_30_06_Pro.jpg 72,96 KB 14 Ilość pobrań
-i dzisejsza fotka...rękojeść już dorobiona i sklejona,pozostało jedynie dobrać kolory omotek ,zaprojektować opis i przytwierdzić oraz polakierować przelotki i całą resztę.
WP_20160917_20_35_26_Pro.jpg 35,98 KB 14 Ilość pobrań
Co do samego blanku.to jest tak im więcej przy nim czasu spędziłem,tym bardzej pokazywał swoje walory...szczyt jest dość miękki z bardzo fajną progresją ugięcia...dolnik o dziwo na użyty material bardzo fajnie uzupenia szczyt,bo jest dość sztywny i nie poddaje się szybko jak w innych parabolicznych szklakach.Ogólnie wyszedł jak na moje oczekiwania,szybki szklaczek z finezyjnym szczytem...blank pod małym obciażeniem pracuje 1/4 długości,pod dużym do 1/2 i lekko załącza się dolnik...pozozstawiając jednak jeszcze duży zapas mocy,Orginalnie opisany był jako 5-25g,ale ta góra nawet w orginalnym stanie była przesadzona i to sporo...teraz na sucho dał by mu nie więcej niż max.15g górą,ale wszystko wyjdzie po zabraniu prawie gotowego kija nad wodę...kilka szklaków miałem od kąd tylko łapię (od nich zaczynałem) ,a teraz mam tylko jednego Batsona w castingowej wersji z E-glassu i porównując tego ''utopionego'' do Batsona...to tylko szkoda gadać...po prostu przepaść,moc w obydwu przypadkach podobna,ale wrażenia po wyginaniu,to całkiem inna sprawa,na dużą niekożyść Batsona.
- Del Toro i trout master lubią to
#449 OFFLINE
Napisano 17 wrzesień 2016 - 21:33
"..... na dużą niekorzyść Batsona".
Ale dałeś czadu!!!! Przecież to nie jest Glass a kompozyt (podobno).
Wiesz też dobrze że szklaki czy kompozyty mają duże możliwości co do zakresu wagi przynęt. Skoro pisało 25g to na pewno to ogarnie a nie wiem czy nie i 40g.
Chyba że ta oryginalna "skóra" ktorą oskrobałeś go tak usztywniła. Ale to przeczy temu o czym wszyscy piszą że każdy dodatek na "czystym" blanku go "zmiękcza" i obniża jego możliwości. Więc jak?
P. S.
Wytłumacz mi jeszcze jak po oskrobaniu wyglada "brzydki blank".
Użytkownik trout master edytował ten post 17 wrzesień 2016 - 21:37
- popper lubi to
#450 OFFLINE
Napisano 18 wrzesień 2016 - 08:11
Komozyt nie kompozyt...tnie się na biało tak jak szklak...jak wezmę ten blank pod silne żródło światła,to robi ,mleczno-szaro transparentny (można zobaczyć dokładnie jak wygląda środek blanku ,bo światło przebija się przez ścianki),więc ten grafit który miał być w nim albo jest niewidzialny,albo był w tej warstwie którą zdarłem.Po moich operacjach blank stracił 21g,odcięte kawałki ważyły nie więcej jak 10g więc dalej zostaje 11g którymi ten blank był pokryty...to bardzo dużo...wcześniej jak darłem różne kije to rekordem było około 3,5g lakieru z kija o podobnej długości.
Kijek jest wiekowy i być może było-jest tak jak napisałeś,ta warstwa malowania to było to Reinforced (wzmocnienie) z nazwy,ta gruba ''otulina'' usztywniała cały blank...a ja ją po prostu usunąłem.Zapewne był to w tamtych czasach taki zabieg technologiczny,dzisiaj już zaniechany i nie mający przełożenia do banków które możemy kupić.
Wiem jak to jest z szklakami,że potrafią ''dźwignąć'' przy rzucie,dużo więcej niż to co zadeklarował producent,nie mniej chodziło mi o komfort prowadzenia przynęty i tutaj już szkło nie wypada tak dobrze porównując do modeli grafitowych.
Oceniając na ''sucho'' blanki,zawsze porównuję je organoleptycznie do konstrukcji jakie już posiadam i które są poprawnie opisane,więc odrazu mam pewien obraz możliwości blanku,który dostaje dość dokładne ''ramki'' i w gramach po testach nad wodą.
I na koniec ,brzydkość tego blanku polega na tym,że posiada sporo mlecznych jaśniejszych punktowych przebarwień (częsta przypadłość szklaków) i po wypolerowaniu nie wyglądało by to estetycznie.
Użytkownik Paavo edytował ten post 18 wrzesień 2016 - 08:17
#451 OFFLINE
Napisano 18 wrzesień 2016 - 11:57
--------Komozyt nie kompozyt...tnie się na biało tak jak szklak...jak wezmę ten blank pod silne żródło światła,to robi ,mleczno-szaro transparentny (można zobaczyć dokładnie jak wygląda środek blanku ,bo światło przebija się przez ścianki),więc ten grafit który miał być w nim albo jest niewidzialny,albo był w tej warstwie którą zdarłem.Po moich operacjach blank stracił 21g,odcięte kawałki ważyły nie więcej jak 10g więc dalej zostaje 11g którymi ten blank był pokryty...to bardzo dużo...wcześniej jak darłem różne kije to rekordem było około 3,5g lakieru z kija o podobnej długości.
Kijek jest wiekowy i być może było-jest tak jak napisałeś,ta warstwa malowania to było to Reinforced (wzmocnienie) z nazwy,ta gruba ''otulina'' usztywniała cały blank...a ja ją po prostu usunąłem.Zapewne był to w tamtych czasach taki zabieg technologiczny,dzisiaj już zaniechany i nie mający przełożenia do banków które możemy kupić.
"...chodziło mi o komfort prowadzenia przynęty i tutaj już szkło nie wypada tak dobrze porównując do modeli grafitowych.
Oceniając na ''sucho'' blanki,zawsze porównuję je organoleptycznie ...".
To stwierdzenie świadczy o Twoim dużym doświadczeniu co do doboru czy opisów blanków Podobnie podchodzę do c.w. kijów. Najważniejszy jest komfort prowadzenia przynęty a nie to co kij jest w stanie rzucić. Nie mając odpowiedniej akcji mogę go ewent. zakwalifikować do innej metody (przynęty).
Co do "kompozytu węglowego "ktorego nie ma, to pewnie jedynie "sadza" lub dodatek grafitu w farbie podkładowej użytej do wzmocnienia i zamaskowania wad mogły stworzyć wrażenie dodatku węgla w kompozycje. Choćby przy cięciu lub szlifowaniu.
Sztywność (stabilność) i szybkość kija zrobiły tak jak piszesz kolejne nieelastyczne warstwy kładzione na właściwy szklak.
-----------"I na koniec ,brzydkość tego blanku polega na tym,że posiada sporo mlecznych jaśniejszych punktowych przebarwień (częsta przypadłość szklaków) i po wypolerowaniu nie wyglądało by to estetycznie".
Aaaaaaa. Skoro to "czysty" stary szklak to wszystko wyjaśnia. Dlatego wtedy malowali je farbami i na to lakier.
Przebarwienia te mogą być pęcherzami powietrza. Oby były to tylko nieprawidłowe włókna maty szklanej.
Ten Twoj "pomarańczak" z Tackle24 mam nadzieję że nie ma takich przebarwień? Chyba sie skuszę na takiego samego "białasa" w 3-składzie.
#452 OFFLINE
Napisano 18 wrzesień 2016 - 13:26
Z tym doświadczeniem to nie przesadzajmy,po prostu zawsze na początku robię najprostrze doświadczenie czyli biorę do rąk kij i blank i opieram szczytem o sufit.Wtedy przykładam jednoczesnie jednakową siłę do obydwu i już mam widoczne porównanie i obraz co się dzieje z kijem już poprawnie opisanym,a surowym blankiem,wystacza obraz ugięcia blanku do 1/3 jego długości.
W 90% łowię na przynęty gumowe i pod takim kątem (mozliwości podbicia przynęty)''badam'' blanki...inną prostą metodą,która stosuje jest też zaczepienie linki na szczycie blanku ,a na drugim końcu główek jigowych o różnej gramaturze ,które przytwierdzone są do podłoża za pomocą dość rozciągliwej gumeczki,która powiedźmy to imituje opór linki wodzie na długiej odległosci...i wtedy robię próby podbicia ciężarka do momentu rozciagnięcia gumki do 50%-70%,obserwując ugięcie szczytu.
Przy jigowaniu lubię różne kije o różnej nie zawsze typowo x-fastowo czy fastowo akcji...do agesywnego podbijania gum lub tłuczenia po dnie sięgam po kołkowate x-fasty raczej o ''płaskim'' sztywnym szczycie,do animowania jaskółek przy powierzchni lub w środku wody,wolę x-fasty ale o miękkim szczycie,pozwalają bardziej naturalnie anmimować przynętą (''moje'' okonie nie lubią zbyt nerwowo prowadzonych przynęt),do szurania po dnie i podbijania tylko z kołowrotka wolę fasty a nawet fast-med,tutaj większa spolegliwość blanku pozwala na ciągły kontak z przynętą.
#453 OFFLINE
Napisano 18 wrzesień 2016 - 13:35
A co z tym szklakiem z DE?
Ładny? Czysty? Struktura OK?
#454 OFFLINE
Napisano 18 wrzesień 2016 - 13:46
A tu przymiarka ''naklejki'' do kijka...''naklejka'' nie laminowana lakierem,więc docelowo kolory i kontrast między nimi będzie większy.
WP_20160918_15_32_45_Pro1.jpg 43,73 KB
16 Ilość pobrań
...sam projekt dość w krzykliwych kolorach,ale rękojesć jest jedno-kolorowa i w surowej czarnej piance,więc cały projek wymagał trochę,''rozweselenia''.
Ps. Arek jeśli chodzi o tego szklaka z Tackle to pomarańczowy kolor jest jak najbardziej ok...przy białym jest troszkę gorzej,bo prześwitują lekko niechlujne klejenia spigotów.
#455 OFFLINE
Napisano 18 wrzesień 2016 - 15:28
Dzięki.
#456 OFFLINE
Napisano 18 wrzesień 2016 - 20:32
"Powiedz" mi jeszcze taką rzecz. Dlaczego jak sie zeskrobie stary lakier z blanku to traci sie tę fajną strukturę widzianą pod światło w oryginale? Wiesz o co chodzi, o tę segmentację.
Wychodzą wtedy różności ale tego co miał oryginal nie widać. Przecież drapiemy i szlifujemy sam lakier.... chyyyyyba.
Wiesz cos na ten temat lub masz jakąś teorię spiskową?
---------
Aaaaaaa. Chodzi oczywiscie o grafitowe blanki.
________________
Użytkownik trout master edytował ten post 18 wrzesień 2016 - 20:33
#457 OFFLINE
Napisano 18 wrzesień 2016 - 20:45
Paavo.
"Powiedz" mi jeszcze taką rzecz. Dlaczego jak sie zeskrobie stary lakier z blanku to traci sie tę fajną strukturę widzianą pod światło w oryginale? Wiesz o co chodzi, o tę segmentację.
Wychodzą wtedy różności ale tego co miał oryginal nie widać. Przecież drapiemy i szlifujemy sam lakier.... chyyyyyba.
Wiesz cos na ten temat lub masz jakąś teorię spiskową?
---------
Aaaaaaa. Chodzi oczywiscie o grafitowe blanki.
________________
Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi...blanki grafitowe przeważnie mają finalnie nawijany spiralny oplot z taśmy grafitowej,czyżby o to chodziło?
Bo jeśli tak,to robiąc po mojemu ta ''struktura'' zostaje...jeśli jej nie widać to chyba za dużo materiału ''zeszło'' z papierem ściernym lub polerowanie nie zostało poprawnie wyprowadzone.
#458 OFFLINE
Napisano 18 wrzesień 2016 - 20:55
Jak gruba ta taśma może być? Nigdy jak skrobałem nie miałem na żadnym z blanków czarnego czy szarego pyłu więc ...
Chyba że rzeczywiście jest tak cieniutki ten oplot że szlifując delikatnie 240 a później niżej, usuwałem ją nie wiedząc o tym.
Chodzi mi o te prążki, które nawet nieraz skrobiąc czuć pod nożykiem. Coś a'la oplot wzmacniający w klejonych splitach w klejonce. Nie możne to dotyczyć blanku grafitowego bo przecież tam jest cięta mata i zwijana na pręcie.
Nie podobało mi się ostatnio kilka razy gdy musiałem szlifnąć parę poprawianych swoich kijków i teraz w świetle widać inną strukturę w stosunku do np nieruszonego (na razie dolnika).
I jak to jest?
P.S.
Skąd wiesz o tym oplocie i kiedy jest finalnie nawijany? Nic takiego nigdy nie widziałem na filmikach.
----------------------------------
Użytkownik trout master edytował ten post 18 wrzesień 2016 - 20:57
#459 OFFLINE
Napisano 18 wrzesień 2016 - 21:31
Każda firma ma troszkę inną technologię...w końcowej fazie gdy mata jest już nawinięta na mandrel,natępuje nawinięcie spiralnej warstwy maty węglowej z folią lub samej folii i takie ustrojstwo wędruje do pieca...po wypiekaniu folia zostaje odwinięta i stąd ten spiralny wzór,późnie blank jest albo szlifowany i lakierowany-malowany lub zostaje w orginale z lekko schodkową faktura.To że widać różnice w strukurze między np: dolnikiem i szczytówką,nie musi oznaczać ,że coś spapraliśmy,często firmy posługują się takimi trochę brzydkimi trikami i szlifują blanki ,by trochę ''poprawić'' akcję i parametry danego blanku.
Miałem St.C który posiadał dosłownie ''sęki''(ciemniejsze plamy ) na całej powierzchni blanku i zapewne dlatego był polakierowany lakierem z pigmentem,oraz mam 2 identyczne Immortale od Batsona (spin i cast) i obydwa po obdarciu z farby posiadają w części szczytowe widoczne ślady fabrycznego szlifowania,gdzie prześwituje warstwa wewnetrzna blanku.Miałem też kilka modeli wędzisk gdzie między dolnikiem a szczytem były ewidentne wizulane różnice w zastosowanym materiale,chociażby Blank Matagi Big Pond.
#460 OFFLINE
Napisano 18 wrzesień 2016 - 21:50
Tutaj dokładnie widać moment nawijania spiralnego folii:
...lub tutaj..
Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb
AUTORSKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
WZ RodsNapisany przez Wojtek Zwolski , 13 gru 2022 |
|
|
||
AUTORSKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Konsultacje pierwszego projektuNapisany przez mestre16 , 26 lis 2021 |
|
|
||
AUTORSKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Powoli ale dokładnie - BartekNapisany przez vBartek , 25 lis 2020 |
|
|
||
AUTORSKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Moment zwrotny w mojej pasjiNapisany przez ksywa , 17 lis 2020 |
|
|
||
AUTORSKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Projekty danieloNapisany przez danielo571 , 13 wrz 2020 |
|
|
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych