Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Konger Templar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 23 październik 2018 - 11:41

Super cieszymy się razem z tobą.Ciekawe czy jak będziesz go chciał sprzedać za jakiś czas jaką kwotę odzyskasz...To jest dla mnie jak opel ze swoją insignią startuje do premium  :D  :D  :D  :D  toć to tylko konger! :D



#102 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 23 październik 2018 - 11:42

pewnie nie,  jak większosc krzykaczy , no ale nie jest to jedyna słuszna linia "hand made" wiec taki konger to musi byc straszna kupa



#103 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 23 październik 2018 - 11:45

Robi się niezdrowy tręd,jak masz kijek z pracowni to jesteś "dobrym wędkarzem".Wędki tej serii są bardzo dobrej jakości,a pracą nie ustępują tym z pracowni.Od,tyle w temacie.
  • phantom72 i Woytec lubią to

#104 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 23 październik 2018 - 11:47

No ale co z tego ze Konger , czyli co mniej na niego ryb złapie czy jak?Chłopie przerobiłem mase kiji w swoim zyciu , łacznie z Morethanem Branzinio , mam aktualnie porównianie chociazby do Elitki St. Croixsa i w niczym ten kij tym patykom nie ustepuje.

Ciekawe skad wizieła  sie taka głupia moda, ze wszystko co nie jest z pracowni to musi być szajs.. 


Użytkownik phantom72 edytował ten post 23 październik 2018 - 12:07

  • czebaczek1 lubi to

#105 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 23 październik 2018 - 13:04

Nie wszystko seryjne to kupa.... ale nie konger proszę ,nawet jak był by pozłacany i przelotki miał z kosmicznego materiału i by kosztował 3000zł nie dał bym.Po prostu nie. 

To tylko konger jak już pisałem...


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 23 październik 2018 - 13:16


#106 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 23 październik 2018 - 13:37

Auta francuzy też niedobre,tylko niemieckie...mit i jeszcze raz mit
  • phantom72 lubi to

#107 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 23 październik 2018 - 13:40

Nie wszystko seryjne to kupa.... ale nie konger proszę ,nawet jak był by pozłacany i przelotki miał z kosmicznego materiału i by kosztował 3000zł nie dał bym.Po prostu nie. 

To tylko konger jak już pisałem...

 

Radek, trochę rozumiem Twój punkt widzenia ... ale czy to nie jest zbyt stereotypowe, bo czy Konger nie może mieć w portfolio dobrej, drogiej wędki? Przecież to jest wyłącznie kwestia zakupu porządnego blanku, odpowiednich materiałów wykończeniowych i sprawnego połączenia wszystko w estetyczną całość. Reszta to marketing i nasza wiara w to czym łowimy. 


  • phantom72 lubi to

#108 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 23 październik 2018 - 15:38

Nie wszystko seryjne to kupa.... ale nie konger proszę ,nawet jak był by pozłacany i przelotki miał z kosmicznego materiału i by kosztował 3000zł nie dał bym.Po prostu nie. 

To tylko konger jak już pisałem...

 

Konger seria Paladin - River Raid czy Steel Arm, bardzo dobre kije które wielu chce mieć, a to tylko Konger....

Radek herezję głosisz nic więcej.


  • phantom72 lubi to

#109 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 23 październik 2018 - 15:50

Auta francuzy też niedobre,tylko niemieckie...mit i jeszcze raz mit

Got mit uns! :huh:


  • piter v lubi to

#110 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 23 październik 2018 - 16:25

Miałem w łapach tego templara 225cm, do 7gr.

 

Co do wykończenia, to moim zdaniem jest na topowym poziomie w porównaniu, do innych seryjniaków premium.

Trochę wędek przeszło przez moje łapy i np. takie st.croix są dużo mniej estetycznie wykonane - podobnie zresztą jak amerykańskie samochody w środku.

Mam też HM-X Dragona i te Kongery są moim zdaniem ładniej zrobione, no i też mądrzej uzbrojone - w Dragonach wszędzie ładowali ciężkie i duże Alconite, co nie we wszystkich modelach miało sens.

 

Tylko wędkę się kupuję głównie dla blanku, a to już jest kwestia preferencji i zapotrzebowania. Fakt, że cena jak za blank "no name" w tym wypadku jest wysoka, ale z drugiej strony np. takie phenixy też składane są po jakiś Koreach i sporo osób się nimi zachwyca ;) Jedyne co mi się nie podoba, to okres gwarancji przy takiej cenie, bo w markach uznawanych za "te lepsze", często gwaracja obejmuje 15lat, czy nawet jest dożywotnia. 

 

A cena samego produktu jak to cena, coś jest warte tyle ile ktoś za to da. Ale takie gadanie, że Konger za tyle kasy to bzdura, tylko dlatego że jest Kongerem, to trochę moim zdaniem bez sensu ;) I co jest najśmieszniejsze, jak ktoś ma takiego Kongera, to dopiero wyróżnia się z tłumu, bo teraz przy modzie na wędki z pracowni zdecydowanie więcej osób takie wędki posiada, niż seryjniaki premium, a rodzimych marek to praktycznie mniejszość mniejszości. ;)



#111 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 23 październik 2018 - 16:55

Konger seria Paladin - River Raid czy Steel Arm, bardzo dobre kije które wielu chce mieć, a to tylko Konger....

Radek herezję głosisz nic więcej.

Ja nie chcę więc dla mnie to nie herezja.To tylko konger i może mieć wszystko top co sobie zamażą w tym kiju, ja osobiście i tak bym nie wydał na niego takiej kwoty.Wolał  bym te gorzej wykonane seryjne st croix ,megabass, zenaQ,tenryu czy phenixy i inne.


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 23 październik 2018 - 17:00


#112 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 23 październik 2018 - 21:02

Na szczęście nikt nikomu nie może nakazać łowenia jakimś modelem wędki, ani mu tego zabronić.
Idźcie na ryby wreszcie! Choćby z Yorkami.



#113 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 24 październik 2018 - 08:13

Ja nie chcę więc dla mnie to nie herezja.To tylko konger i może mieć wszystko top co sobie zamażą w tym kiju, ja osobiście i tak bym nie wydał na niego takiej kwoty.Wolał  bym te gorzej wykonane seryjne st croix ,megabass, zenaQ,tenryu czy phenixy i inne.

 

Jakież to szczęście, że uczyłem się łowić na bambusie i leszczynie i umiem docenić nawet prostego kongera.

 

Waćpan wprowadzasz jakieś sztuczne podziały, jak wędkarz łowi na kongera to już gorszy sort w wędkarstwie?


  • phantom72 i wyder lubią to

#114 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 24 październik 2018 - 08:34

Widocznie to jakaś PEREŁKA KONGERA skoro budzi tyyyyyyle emocji.........zbieram na st kroixa,ale teraz się wacham...... :o



#115 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 24 październik 2018 - 08:59

Masa ludzi jara sie kijami od kongera jak chocby kleniowy iri itp gady. Wiec dlaczego by nie templar. Jezeli to dobry kij na dobrym blanku to jakie znaczenie ma nalepka. Inazuma kamisori... sprzedala sie pewnie w ch.... dobrze bo to dobre kije a to tylko mikado. Powiesz cena owszem. Ale niech inazuma bedzie skladana recznie bardzo starannie wsadzone zostana drogie przelotki najlepszej jakosci korek co sprawi ze ten patyk bedzie jeszcze lepszy . Nie w tedy nie kupimy bo to przeciez tylko mikado za taka cene nigdy bzdury i fame populizm.

Użytkownik FRS1985 edytował ten post 24 październik 2018 - 09:00

  • phantom72 lubi to

#116 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 24 październik 2018 - 09:48

World champion tango,kto nie pamięta tej serii.Chyba wszyscy łowcy okoni zachwycali się tym kijem,a dziś to co...kupa?Każdy łowi tym na co go stać.

#117 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 24 październik 2018 - 18:39

Każdy się zachwycał bo rynek był mocno ograniczony... Ile ludzi w latach 90-2000 miało możliwość zakupu kija w pracowni czy zakupieniu megabass lub innego japońca czy kija z Usa? W tedy podniecano sie kijami takimi jakie były. A kij warty niecałe 300zł to był już luksus i stad powyrastały legendy. Teraz rynek jest otwarty i jest presja konkurencji a zamożność wprowadziła pewne prawa gdzie firmy walczą o kawałek swojego tortu. Często tylko marketingowym bełkotem licząc na jeleni którzy zapłacą np.za takiego templara. Tak jak kolega pisał powyżej cena jest warunkowany tym ile klient jest w stanie zapłacić za dany sprzęt... Czy uważacie że iphon ma tak kosmiczna technologie iż wart jest 5000-6000tys? Czy konger ma taką kosmiczną technologie że jest wart 1700zł? Lepiej zawsze jest wiedzieć za co się płaci a w przypadku kongera to oprócz uzbrojenia nie wiadomo co to za blank i kto go nawet produkuje.

#118 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 24 październik 2018 - 20:36

Koledzy, rozmowa idzie w złym kierunku.czas powiedzieć stop.Wynocha na ryby 😁

#119 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 25 październik 2018 - 07:41

Lubię poddenerwować trochę frustratów.Konger to nie chrust bo sam posiadam elvisa a raczej mój młody.Ale w wypadku tego kija mam duże zastrzeżenia gdyż mógł by producent uświadomić przyszłego nabywcę za co płaci tyle kasy jeśli chodzi o blank.Czy napisałem że ten templar to zły kij? Nie nie napisałem.Napisałem tylko i wyłącznie że cena jest absurdalnie wysoka jak na kongera biorąc pod uwagę niedoinformowanie i bełkot marketingowy przy tym kiju aaaa i gwarancję zaledwie 2 letnią...Dla mnie to kpina z klienta.Dla mnie konger nigdy nie był marką premium wśród sprzętu co nie znaczy że jest zły.Po prostu tak mam i nie lubię być przy okazji robiony w balona płacąc niemałą kwotę za wędkę.


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 25 październik 2018 - 07:50


#120 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 25 październik 2018 - 09:16

Panowie, proszę o zakończenie osobistych wycieczek. Każdy ma prawo mieć i wyrażać swoje zdanie, ale obelgi wobec adwersarzy są niedopuszczalne.

Wątek biorę pod obserwację i jeśli któryś z Kolegów, których posty usunąłem, będzie nadal ubliżał innym, to kara go nie minie.

 

 

Ostatnie ostrzeżenie  :angry: 


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 25 październik 2018 - 11:25