Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Konger Templar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 17 luty 2015 - 09:13

Może na temat, a może niekoniecznie.

Pamiętam jak w latach 90', kiedy na polskim rynku zaczęły pojawiać się (powszechnie) wędki inne niż Germiny, bambusy czy inne rosyjskie teleskopy. Pamiętam, że z wypiekami na twarzy przeglądałem pierwszy wędkarski katalog firmy DAM i marzyłem, marzyłem, żeby mieć to, tamto i sramto. Za skrupulatnie odkładane kieszonkowe kupowałem sprzęt, najlepszy jaki można było dostać w jeleniogórskich sklepach wędkarskich, internetu nie było :). Tak stałem się posiadaczem m.in kołowrotków Shimano Stradicków czy też wędek Shimano z serii Twin Power. Pamiętam, że w Wędkarzu Polskim pojawiały się reklamy wędek z Ameryki produkowanych (?) przez Jim Grant. Nie mogłem pojąć jak można zapłacić za wędkę ponad tysiąc złoty (czy tam milion przed dewaluacją). Później rozstałem się na jakiś czas z wędkarstwem i mój powrót zbiegł się z moim pojawieniem na tym forum.

Przez wiele lat się zmieniło, okazało się, że mam "poważne niedobory sprzętowe". Zaczęły się zakupy, a że byłem już dużym chłopcem to mogłem sobie pozwolić na kupowanie takiego sprzętu jak chciałem. Pierwszy poważny zakup to był Avid. Z wrażenie spociłem się jak pedofil w Disneylandzie. Normalna cena sklepowa tego kija to jakieś ~ 1200zł, a mój najdroższy do tej pory kij to był Twin Power więc spodziewałem się czegoś co będzie ze dwa razy lepsze niż mój dotychczasowy spining i co się okazało? Rozczarowałem się jak cholera. Właściwie sam nie wiem czego się spodziewałem, ale chyba liczyłem na cud, który się nie wydarzył. Avid okazał się po prostu wędką, bez wodotrysków, bez fajerwerków, po prostu wędką. Owszem blank jest fajny, poprawnie uzbrojony, z nadlewkami lakieru (co mi jakoś szczególnie nie przeszkadza), dobrze mi się nim łowi, na razie nie znalazłem innej wędki, która mogłaby go zastąpić.

Wracając do tematu wątku. Nie miałem tego Templara w ręku, nie dostaję orgazmu, kiedy czytam, że coś ma 7862876 milionów psi , że ma przelotki Torzite, że ma jeszcze milion innych, dziwnych rzeczy, które wpływają na jego cenę, a nie sprawiają, że wędka staje się lepsza. Tak samo sprawa ma się z wędkami pracownianymi. Kilka mam, wiele oglądałem na różnych spotkaniach z kolegami z forum. Jedne wędki podobały mi się bardziej, inne mniej. W żadnej nie doszukałem się magicznego pierwiastka.

Poczekamy, pomacamy i wtedy powinniśmy się wypowiadać na temat takiego kija. Przez to, że ma napis Konger nie będę skreślał produktu, tak samo jak nie skreślam produktów Robinsona czy innego Mikado, ba! a nawet Dragona. Każda z tych firm będzie miała/ma na swoim koncie totalne badziewie i perełki. Co więcej, trzymam kciuki, żeby kije Kongera okazały się hitem :) (sam nie wierzę, ze to piszę :) ). Zastanawia mnie tez jeszcze jedno, czy tacy Amerykanie czy inni Japończycy, Szwedzi czy Hiszpanie podniecają się produktami zzagranicznymi tak jak my? Gdzieś czytałem, że Team Dragony za oceanem mają cenę zbliżoną do ceny Avidów. Prawda to czy nie?


Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 17 luty 2015 - 09:18


#62 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 18 luty 2015 - 00:02

 Gdzieś czytałem, że Team Dragony za oceanem mają cenę zbliżoną do ceny Avidów. Prawda to czy nie?

Nie mow ze w katalogu dragona :P

A co do kija kongera, to w rekach go miec nie musze aby stwierdzic ze nie warto, za ta cene mozna zrobic kij jaki jest potrzebny w dobrej pracowni a nie na kolanie, nie ma pozniej takich kwiatkow jak arek wyzej pisal.

Jak ja sie ciesze ze lowie praktycznie jednym kijem, ptaszyskiem (nie phenix) z druciakami, i wierzcie lub nie ale ryby jakies lowie :)


  • Jozi lubi to

#63 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 18 luty 2015 - 01:31

Porażką w tych kijach jest gwarancja, 1 rok to stanowczo za mało jak płaci się za nie po 1000 zł.

#64 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 18 luty 2015 - 07:13

Porażką w tych kijach jest gwarancja, 1 rok to stanowczo za mało jak płaci się za nie po 1000 zł.

Gwarancja jak najbardziej, ale takie małe porywanie się na słońce, coś w stylu fabryka traktorów zaczyna produkcję auta sportowego ( z całym szacunkiem dla Kongera).



#65 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 18 luty 2015 - 09:48

Jozi nie wiem czy wiesz ale opisales historie lamborghini :)



#66 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 18 luty 2015 - 10:18

Gwarancja jak najbardziej, ale takie małe porywanie się na słońce, coś w stylu fabryka traktorów zaczyna produkcję auta sportowego ( z całym szacunkiem dla Kongera).

Hahaha :) a myślisz, że jak Lamborgini zaczynąło?

 

A co do kija kongera, to w rekach go miec nie musze aby stwierdzic ze nie warto, za ta cene mozna zrobic kij jaki jest potrzebny w dobrej pracowni a nie na kolanie

Interesująca uwaga. Powiem więcej, że nie muszę mieć jakiegokolwiek borona, steeza czy innej bardzo drogiej wędki, żeby wiedzieć, ze nie dam tyle pieniędzy za nią. Nie chodzi mi o stan posiadania bo jakbym bardzo chciał to bym sobie taką kupił, ale jest coś co nazywam bariera psychologiczną i wiem, że nie dam więcej za wędkę niż.... w miejsce kropeczek niech każdy sobie wstawi dowolną kwotę zgodną z jego sumieniem czy też zawartością portfela. Tak samo jak nie zapłacę 20zł za gumę, pomimo, że 20zł to nie jest dużo pieniędzy.

Po prostu wiem, że wraz z liniowym wzrostem ceny nie idzie w parze jej wartość użytkowa.

Jeżeli wzięlibyśmy bardzo różne wędki i pozbawili ich cech szczególnych, które dają możliwość rozpoznania, że to czy tam to jest z St Croixa, Batsona, czy Robinsona lub innego Jaxona to ciekawe jakbyście je wycenili i stwierdzili, które Wam pasują, a które nie.

Kiedyś u jednego z rodbuilderów widziałem fajnego kija którego używał na klenie. Pomacałem, pocmokałem i zastanawiałem się ile taki fajny blank kosztował i kto go zmajstrował. Okazało się, ze to Mikado, tyle, że oskrobane i uzbrojone na nowo.

Dla mnie nie liczy się naklejka, wali mnie też kto kija zrobił jeżeli mi psuje i dobrze mi się nim łowi. Dlatego też mam bardzo dobre zdanie o Diaflexach Robinsona i ciekawy jestem też tego Templara, być może będzie to DLA MNIE genialna wędka, której ze względu na cenę sobie nie kupię.

 

Wybór sprzętu przez osoby kierujące się "naklejką" przypomina mi pewien dowcip:

Baca rozwodzi się z Gaździną. Odbywa się rozprawa w sądzie. Sędzia pyta się Gazdy:
- Powiedzcie, Gazdo, dlaczego chcecie się rozwieść z ta Gaździna, przecież żyjecie razem już 20 lat, w czym wam ona zawiniła?
Gazda na to odpowiada:
- A bo Panie sędzio, ona mi seksualnie nie odpowiada.
Na to w końcu sali podnosi się ze swojego miejsca juhas i woła:
- Głupoty, Gazdo, gadacie! Całej wsi odpowiada, a wam nie!


#67 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 luty 2015 - 10:33

Jest masa wędkarzy z kasą, którzy lubią mieć coś z górnej półki, czytaj drogiego, ekskluzywnego (choćby dla każdego z nas może oznaczać to co innego). Do pracowni nie pójdą, bo albo nie trafią z zamówieniem (patrz dzial giełda), albo po prostu nie łowią na tyle dużo, by potrafić określić precyzyjnie swoje preferencje i oczekiwania od przyszłej wędki.
Dlaczego Dragony HM się sprzedają? -może dla wielu okazały się więcej, niż wystarczające, a cena to kwestia drugorzędna?
Dlaczego kolejne, nowe, zupełnie nieznane na naszym rynku blanki (za niemałe pieniądze) powodują drżenie rąk i gorączkę wyczekiwania u połowy społeczności forum, a kije są skreślane jeszcze przed sklepową premierą tylko dlatego, że mają na naklejce Konger, Jaxon, Robinson etc?

#68 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 18 luty 2015 - 11:40

... a kije są skreślane jeszcze przed sklepową premierą tylko dlatego, że mają na naklejce Konger, Jaxon, Robinson etc?

Może dlatego, że ów producenci przekonali większość świadomych ludzi o bardzo marnej jakości swoich produktów. 
 


Użytkownik kotwitz edytował ten post 18 luty 2015 - 13:14

  • cristovo i Tomas81 lubią to

#69 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 18 luty 2015 - 12:39

Może dlatego, że ów producenci przekonali większość świadomych ludzi o swej bardzo marnej jakości. 
 

..a każdy pijak to złodziej.

 

Jak ja lubię takie generalizowanie.


  • Kamil Z., Predatorhunter i Amator lubią to

#70 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 18 luty 2015 - 13:13

Ja nie generalizuje. Każdy pijak to pijak, tak jak chrust to chrust.
Wędki za 100 pln są zrobione z wungla im 7 czy innych cudów, czyli niby tak samo jak np. niezniszczalny lamiglas im700. 
Będąc na rybomani widziałem zachwyty nad jakimiś wędkami fox za 280 euro , które pan chang ładnie polakierował i ubrał w podróbkę skss-a, baaa nawet ktoś je kupił. To samo było na innych stoiskach z super-hiper nowościami. Ludzie chłoną nowinki jak pampersy, a później często płaczą, że przypony się psują, że wędka się połamała, że jak to możliwe że kołowrotek za 250 się po sezonie rozleciał itd. 
Ja w naklejki nie wieżę ale wieżę w jakość produktu na którym się przez kilka lat nie zawiodłem i jestem przekonany, że dobre musi kosztować. Tak było, jest i będzie zawsze. Poza tym każda z wymienionych firm w Polsce jest nastawiona na generowanie jak największych zysków, w ceny produktów są wkalkulowane przynajmniej ze dwie jego reklamacje, żadna z tych firm nie zmierza w kierunku poprawy jakości swych produktów bo na dzień dzisiejszy, w tym kraju taka firma nie ma po prostu szans na przetrwanie.


  • Parf lubi to

#71 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 18 luty 2015 - 14:31

Rozumiem, że z zakupami zawsze czekasz kilka lat i dopiero jak już wszyscy napiszą, że jest cacy to dopiero kupujesz?

Piszesz, że dobre musi kosztować, a później że żadna z firm nie jest nastawiona na poprawę jakości swych produktów bo nie miałaby szansy na przetrwanie. Trochę nie rozumiem.

Nie prowadzę swojego biznesu to się nie znam :).

Absolutnie nie mam zamiaru się spierać i wykłócać bo ja się ogólnie mało na czym znam. Zabierając głos w wątku chciałem zwrócić uwagę, że dyskusja dotyczy czegoś czego nikt w ręku nie miał, a wiele osób wygłosiło ostateczną recenzję.

Lamiglasa im700 nie miałem w ręce więc nie mogę nic powiedzieć o jego niezniszczalności, ale jeżeli popatrzymy przez pryzmat wędek, które mi w rękach strzeliły to była to tylko Shimano Ultegra i to tylko dlatego, ze wywróciłem się na opasce i uderzyłem szczytówka w kamień. W takim razie pozostałe moje wędki są również niezniszczalne. A najbardziej niezniszczalne są chyba Dragony z serii Millenium :)... życzę powodzenia przy próbie złamania Koguta przy normalnym użytkowaniu :).


  • Amator lubi to

#72 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 luty 2015 - 14:48



każda z wymienionych firm w Polsce jest nastawiona na generowanie jak największych zysków


A StC, Lamiglas, CD, Phenix, Xzoga i cała masa innych producentów, to filantropi dokładający do interesu. Ot, tak. Dla idei ;)
  • Predatorhunter i phantom72 lubią to

#73 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 18 luty 2015 - 14:53

Kamilu, spójrz jaką cenę mają stc, lamiglas, loomis na swoim rodzimym rynku i porównaj ją z ceną tytułowego kija z naszej rodzimej firmy, z naszego rodzimego rynku...

#74 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 luty 2015 - 14:57

Przepaść. Ja wiem i to widzę. Ale powtórzę kolejny raz. Nawet jeśli nikt tego nie kupi, to kto broni producentowi mieć w swojej ofercie kijki za półtora tysia? Ich kasa i ich oferta.
I możemy nie zostawić na nich nawet suchej nitki. Ale po sprawdzeniu, przełowieniu, a nie teraz, bo "to przecież Konger".
Jakby na metce bylo "Phenix" to już by była kolejka chętnych...

Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 18 luty 2015 - 14:59


#75 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 18 luty 2015 - 15:00

 kto broni producentowi mieć w swojej ofercie kijki za półtora tysia? Ich kasa i ich oferta.

4 strony tłuczenia postów czy taki konger czy inny jaxon ma prawo mieć bardzo drogie kije w ofercie.  :rolleyes:  Nikt nikomu nie nakazuje kupować tego kijka. Wolny rynek.


  • Kamil Z. lubi to

#76 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 18 luty 2015 - 15:01

no-5-1948.jpg

 

Czy to powyżej jest ładne jak na obrazek?

Kosztuje to to 140 mln $ :) ... no bo kto bogatemu zabroni :)


  • Amator lubi to

#77 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 18 luty 2015 - 18:37

 

 

Czy to powyżej jest ładne jak na obrazek?

Kosztuje to to 140 mln $ :) ... no bo kto bogatemu zabroni :)

I kto tu generalizuje :) ?



#78 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 luty 2015 - 19:25

A POTEM KTOŚ MÓWI (PO ZAŁOŻENIU NOWEGO TEMATU , ŻE JEST TUTAJ WYSZUKIWARKA),WYSTARCZY  POSZUKAĆ!!!

 

LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ. POTEM TYLKO WIESZACIE PSY , ŻE KTOŚ O COŚ PYTA. A LUDZIE ZAKŁADAJĄ NOWE TEMATY, ZE SA LENIWI ITD.

 

TAKICH TEMATÓW JAK TEN, JEST NA FORUM  MNÓSTWO. NIE IDZIE W NICH NICZEGO ZNALEŹĆ. SAME ŚMIECI, PRZEKRZYKIWANIE SIĘ I

 

ODSYŁANIE DO WYSZUKIWARKI, A TAM??  KILKA STRON ŚMIECI I NIC NIE WNOSZĄCYCH DYSKUSJI I BEZSENSOWNEGO GADANIA.

 

NIECH ADMIN REAGUJE I COŚ Z  TYM ZROBI.

 

PS. PROSZĘ FORUMOWICZÓW O ZACHOWANIE UMIARU I DUZEGO DYSTANSU DO TAKICH TEMATÓW I ICH NIE ZASMIECANIE.


  • Jack__Daniels i pawello lubią to

#79 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 18 luty 2015 - 19:31

A POTEM KTOŚ MÓWI (PO ZAŁOŻENIU NOWEGO TEMATU , ŻE JEST TUTAJ WYSZUKIWARKA),WYSTARCZY  POSZUKAĆ!!!

 

LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ. POTEM TYLKO WIESZACIE PSY , ŻE KTOŚ O COŚ PYTA. A LUDZIE ZAKŁADAJĄ NOWE TEMATY, ZE SA LENIWI ITD.

 

TAKICH TEMATÓW JAK TEN, JEST NA FORUM  MNÓSTWO. NIE IDZIE W NICH NICZEGO ZNALEŹĆ. SAME ŚMIECI, PRZEKRZYKIWANIE SIĘ I

 

ODSYŁANIE DO WYSZUKIWARKI, A TAM??  KILKA STRON ŚMIECI I NIC NIE WNOSZĄCYCH DYSKUSJI I BEZSENSOWNEGO GADANIA.

 

NIECH ADMIN REAGUJE I COŚ Z  TYM ZROBI.

 

PS. PROSZĘ FORUMOWICZÓW O ZACHOWANIE UMIARU I DUZEGO DYSTANSU DO TAKICH TEMATÓW I ICH NIE ZASMIECANIE.

Chyba kleniu25 zbytnio wczuwasz się w rolę moderatora :) Jak ktoś chce, to znajdzie. Na forum trudno uniknąć śmieciowych gadek, zwłaszcza że jest zima...  :)



#80 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 18 luty 2015 - 19:49

Jozi nie wiem czy wiesz ale opisales historie lamborghini :)

Tak, tylko nie miałem na myśli tych wspaniałych ciągników lamborghini w porównaniu powiedzmy do fury "Gallardo", lecz siermiężnego "władymirca" czy starego ursusa :)  :)