Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SALMO SALTUS 2009 - czyli słone trocie z brzegu morskiego, ZLOT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
348 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 10:00

[quote]

Ja oblawialem tym woblerem, raczej jako tak testowo bo pierwszy raz mialem z nim stycznosc i jesli chodzi o moje odczucia to ten wobler to po prostu porazka... Niby wg gramatury swoje wazy ale na kiju i w rece sprawia wrazenie jakby mial z 10g albo i mniej co oczywiscie przeklada sie na slaba lotnosc i krotszy zasieg lowienia, ktory jest piekielnie wazny. Kolejny mankament to to, ze akurat moj egzemplarz plywal... do gory brzuchem :wacko: . Nie wiem czym to jest spowodowane ale nie wrozy to zbyt dobrze. I do tego praca, wobler praktycznie w ogole nie pracuje przy wolniejszym zwijaniu, trzeba porzadnie przyspieszyc zeby zaczal pracowac 'jakkolwiek' bo i tak jest zbyt malo dla mnie agresywny. Jednym slowem, wg mojej osobistej opinii bardzo nie udana seria woblerow jesli chodzi o trocie, ja przynajmniej nie zamierzam tym lowic troci :D . pozdrawiam.
[/quote]
Tarnus bezsterowy nie powinien być w żadnym wypadku wersją pływającą. Po wrzuceniu do wody powinien dosyć szybko tonąć i przy okazji lusterkować. Jest to wobler bezsterowy, więc samoistnej pracy bym za bardzo nie oczekiwał. Spróbuj prowadzić tego woblera szybkim (ale nie ekspresowym) tempem podszarpując z częstotliwością ok 1 sek. Będzie się zachowywał jak ratująca się ucieczką ukleja. Jesteśmy na jerkbait, to już Ci powinno zasugerować, że należy go prowadzić jerkowo :D. W rzekach (bo tylko na tym polu mam jakieś doświadczenia) wobler robi swoje prowadzony prosto z nurtem, lekko z nurtem, w poprzek nurtu, raczej nigdy pod prąd. Nie wiem, czy na trociach się to sprawdza, ale na boleniach na pewno.
No i niestety na koniec: gdyby Jurek bardziej dbał o markę, to nie wypuszczałby do sprzedaży woblerów na jakiego trafiłeś Ty, bo tak się właśnie można do nich zniechęcić. Rękodzieło, nie rękodzieło, jakaś kontrola jakości by nie zaszkodziła. Odrzucając np. 10% produkcji można wyjść na tym lepiej niż popychając w rynek 100% i psując sobie markę.
Pozdrawiam
[/quote]
@redeqs,

Myślę, że Kolega Zulus opisywał wobler Salmo Slim, a nie Tarnusa.
@Zulus, czy dobrze myślę? :unsure:

#302 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 03 grudzień 2009 - 10:36

Z cytatu, który jest w wypowiedzi Zulus'a i późniejszej wypowiedzi Mifka wynika, że jego komentarz dotyczy chyba jednak Tarnusa. W końcu Salmiak nie jest hand made'em w pełnym tego słowa znaczeniu. Chociaż faktycznie sam już nie wiem :D

#303 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 11:33

OKi, poczekajmy na Zulusa. :mellow:

#304 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 grudzień 2009 - 11:38

z tego co pamiętam a pamiętam coś tam jeszcze to zulusowi chodzi o salmo slima

#305 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 grudzień 2009 - 11:43

z tego co pamiętam a pamiętam coś tam jeszcze to zulusowi chodzi o salmo slima


no to blysnął chlopak normalnie ... aż głupio <_< <_<

#306 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 03 grudzień 2009 - 12:58

[quote]

Ja oblawialem tym woblerem, raczej jako tak testowo bo pierwszy raz mialem z nim stycznosc i jesli chodzi o moje odczucia to ten wobler to po prostu porazka... Niby wg gramatury swoje wazy ale na kiju i w rece sprawia wrazenie jakby mial z 10g albo i mniej co oczywiscie przeklada sie na slaba lotnosc i krotszy zasieg lowienia, ktory jest piekielnie wazny. Kolejny mankament to to, ze akurat moj egzemplarz plywal... do gory brzuchem :wacko: . Nie wiem czym to jest spowodowane ale nie wrozy to zbyt dobrze. I do tego praca, wobler praktycznie w ogole nie pracuje przy wolniejszym zwijaniu, trzeba porzadnie przyspieszyc zeby zaczal pracowac 'jakkolwiek' bo i tak jest zbyt malo dla mnie agresywny. Jednym slowem, wg mojej osobistej opinii bardzo nie udana seria woblerow jesli chodzi o trocie, ja przynajmniej nie zamierzam tym lowic troci :D . pozdrawiam.
[/quote]
Tarnus bezsterowy nie powinien być w żadnym wypadku wersją pływającą. Po wrzuceniu do wody powinien dosyć szybko tonąć i przy okazji lusterkować. Jest to wobler bezsterowy, więc samoistnej pracy bym za bardzo nie oczekiwał. Spróbuj prowadzić tego woblera szybkim (ale nie ekspresowym) tempem podszarpując z częstotliwością ok 1 sek. Będzie się zachowywał jak ratująca się ucieczką ukleja. Jesteśmy na jerkbait, to już Ci powinno zasugerować, że należy go prowadzić jerkowo :D. W rzekach (bo tylko na tym polu mam jakieś doświadczenia) wobler robi swoje prowadzony prosto z nurtem, lekko z nurtem, w poprzek nurtu, raczej nigdy pod prąd. Nie wiem, czy na trociach się to sprawdza, ale na boleniach na pewno.
No i niestety na koniec: gdyby Jurek bardziej dbał o markę, to nie wypuszczałby do sprzedaży woblerów na jakiego trafiłeś Ty, bo tak się właśnie można do nich zniechęcić. Rękodzieło, nie rękodzieło, jakaś kontrola jakości by nie zaszkodziła. Odrzucając np. 10% produkcji można wyjść na tym lepiej niż popychając w rynek 100% i psując sobie markę.
Pozdrawiam
[/quote]
Nie wiem jak mozna w ogole bylo pomylic, przeciez kolega wyraznie pytal czy lowil ktos salmo slimem... :unsure: . Ja nie odpowiadalem na pierwsza czesc pytanie czyli gdzie mozna kupic tarnusy z tego co mi sie wydaje :lol: ;)

#307 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 03 grudzień 2009 - 13:30

To udało Ci się wprowadzić w błąd nie tylko mnie ;)
A jako, że powtarzalność jest w Tarnusach też jest średnia, to założyłem, że piszesz właśnie o nich.

PS. Pytanie o których wobkach pisał Popper i Mifek?? :unsure:

#308 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 03 grudzień 2009 - 18:51

To udało Ci się wprowadzić w błąd nie tylko mnie ;)
A jako, że powtarzalność jest w Tarnusach też jest średnia, to założyłem, że piszesz właśnie o nich.

PS. Pytanie o których wobkach pisał Popper i Mifek?? :unsure:

Nie mam pojecia jak moglem kogokolwiek wprowadzic w blad, skoro czarno na bialym (nawet z cytatem sie dnioslem) odpowiedzialem na jasno postawione pytanie. Owszem byly dwa, ale chyba opis wlasnych testow woblera to nie jest odpowiedz na pytanie gdzie mozna dostac tarnusa ? :unsure:

#309 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 grudzień 2009 - 20:13

PS. Pytanie o których wobkach pisał Popper i Mifek?? :unsure:



...te łowniejsze...






































...tym razem <_<
<_< <_<

#310 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 grudzień 2009 - 20:50

Popadłem w pułapkę rebusa, produkcji kolegi Zulusa :lol:

#311 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 21:02

A ja nie! Czyli jeszcze czytam ze zrozumieniem! <_< :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#312 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 03 grudzień 2009 - 21:20

Wystarczy jak następnym razem Zulus zacytuje fragment, do którego się odnosi (a nie całą poprzednią wypowiedź) i nie będzie tego typu zabawnych nieporozumień <_< . Gdyby cytat ograniczał się do Slima nikt nie miał by żadnych wątpliwości ;). A że miałem do czynienia (pewnie nie tylko ja),z Tarnusami które nie latały jak pocisk (były nawet podobnie jak pisał Zulus ledwo tonące) stąd takie skojarzenie.
@Kryst: przyznaj się, że dysponowałeś informacjami dodatkowymi, które pozwoliły Ci prawidłowo rozwikłać mimowolną zagadkę Zulusa! :mellow:
Przepraszam za offtop, koniec z mojej strony.

Pozdrawiam!

#313 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 21:27

Nie, nie dysponowałem! Tylko takli zdolny jestem! <_< :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#314 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 04 grudzień 2009 - 19:10

Nie, nie dysponowałem! Tylko takli zdolny jestem! <_< :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na szczescie ktos jeszcze czuwa na tym forum przytomnie :lol:

@radegs jesli ktos Ci odpowiada na pytanie 'gdzie mozna kupic wobler?' opisem tego woblera to nawet fragment Ci nie pomoze :lol:

#315 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 04 grudzień 2009 - 21:19

Za stary jestem, żeby reagować na zaczepki. Dla mnie (i jak powyżej widać nie tylko dla mnie) logiczną odpowiedzią na pytanie gdzie coś kupić, może być odpowiedź, że to nie jest warte zakupu. Nie była by to pierwsza i ostatnia wypowiedź tego typu. Mamy różny punkt widzenia i sugeruje nie kruszyć o to kopii.
Pozdrawiam

#316 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 04 grudzień 2009 - 22:00

ja kiedyś zamówiłem u źrodełka wobki Tarnusy.
polecam,mi trafiły łowbe,ale tylko na szczupaki <_<
http://tarnus.yum.pl/index.php?id=9

#317 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 05 grudzień 2009 - 05:05

Dzięki Hasior, już podałem ten link. :D I dodam,że Kolega Furmański sprzedaje je także na aukcjach Allegro. ;)

#318 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 grudzień 2009 - 19:17

Popper,
Nie zapomniałem. Chwilowo byłem odcięty od możliwości złożenia gratulacji. Trochę spóźnione ale szczere gratulacji dla szczęśliwych łowców. Ty Waldku widzę, że szczęściem zostałeś obdarowany więcej niż raz. Tym większe!

Cieszę się bardzo, że zabawa była przednia a humory dopisywały. Tym razem nie dałem rady ale na następny zjawię się z całą pewnością. Ktoś w końcu musi złowić trotkę na muchę :lol:

Pozdrawiam
Remek

#319 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 grudzień 2009 - 20:06

remek uwazaj co mowisz bo dogrywka jest planowana jeszcze w tym roku...

#320 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 grudzień 2009 - 20:21

Dzięki Remku.
Nie spodziewałem się takiego farta już w pierwszym podejściu do morskich łowów.
A teraz, coś dziwnie często przeliczam, że 5 godzin jazdy, to tylko 5 godzin jazdy :lol: