Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeki Lubelszczyzny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
932 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 06 kwiecień 2021 - 04:40

Tak samo jest wszędzie. W Twoim okręgu również.

Problem wydaje się być ogólnokrajowy.Najpierw lokalni celebryci narobią ludziom apetytu a potem żale wylewają,że tyle ludzi nad wodą.


  • malcz i vako lubią to

#842 OFFLINE   Jerzy Arak

Jerzy Arak

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Arak

Napisano 06 kwiecień 2021 - 18:33

Jakoś nie zuważyłem by były tłumy na lubelskich rzeczkach.. W porównaniu np. z tymi na mazowszu to lubelszczyzna jakby była bezludna. 

Wielkość  warszawy i ilośc chętnych do połowienia pstrągów nijak się ma do ilości wędkujących autochtonów z lubelszczyzny. W dodatku mazowieckie 2 pstrągowe z nazwy rzeczki a lubelszczyzna to co najmniej 10 wartych odwiedzenia.  



#843 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 06 kwiecień 2021 - 20:25

Lody puściły to i pstrągarze jak kormorany (odleciały).Ale to wcale nie powód by tak reklamować te rzeczki,i nie trzeba tu wcale pinesek.Zdjęcia mówią same za siebie.Co niektórym wystarczy świadomość,że w tej rzeczce jest ryba.A czy na tym odcinku czy na innym nieistotne byle cokolwiek dopaść.


Użytkownik Skalniak edytował ten post 06 kwiecień 2021 - 20:27

  • PaPaDaNcE i WronaJig lubią to

#844 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 kwiecień 2021 - 14:56

https://www.pzw.org....QKdr0RK3QDfK98w

 

https://www.facebook...16509142254372/


Użytkownik vako edytował ten post 09 kwiecień 2021 - 14:57


#845 OFFLINE   Jerzy Arak

Jerzy Arak

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Arak

Napisano 11 kwiecień 2021 - 08:05

Chyba skutecznie odstrzelili te ptaszyska. Byłem nad bystrzycą i w piątek i w sobotę i zaobserwowałem tylko pierwsze bociany. Pogratulować tylko takiego gospodarza wody !. Ptaszyska nie ma . Kłusownictwo niezauważalne. Kropkowane ryby chętnie współpracują i to nawet te 45 - 50 . Zapowiada się super sezon. Jak tak dalej pójdzie to przeprowadzam się na Lubelszczyznę. 



#846 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 11 kwiecień 2021 - 08:48

Chyba skutecznie odstrzelili te ptaszyska. Byłem nad bystrzycą i w piątek i w sobotę i zaobserwowałem tylko pierwsze bociany. Pogratulować tylko takiego gospodarza wody !. Ptaszyska nie ma . Kłusownictwo niezauważalne. Kropkowane ryby chętnie współpracują i to nawet te 45 - 50 . Zapowiada się super sezon. Jak tak dalej pójdzie to przeprowadzam się na Lubelszczyznę.


Mylisz się. Kormorany juz zrobiły swoje.
Jak lód zszedł odleciały na pobliki zalew gdzie mają łatwiejszy dostep do pożywienia.

#847 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów

Napisano 11 kwiecień 2021 - 13:16

Chyba skutecznie odstrzelili te ptaszyska. Byłem nad bystrzycą i w piątek i w sobotę i zaobserwowałem tylko pierwsze bociany. Pogratulować tylko takiego gospodarza wody !. Ptaszyska nie ma . Kłusownictwo niezauważalne. Kropkowane ryby chętnie współpracują i to nawet te 45 - 50 . Zapowiada się super sezon. Jak tak dalej pójdzie to przeprowadzam się na Lubelszczyznę.


Kormorany zrobiły dokładnie to samo co bociany - poleciały na lęgowiska.
  • wujek i Piotr Gołąb lubią to

#848 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5824 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 11 kwiecień 2021 - 17:16

Kormorany zrobiły dokładnie to samo co bociany - poleciały na lęgowiska.

Dokładnie, w przyszłym roku jak będzie znowu pokrywa lodowa wrócą. 



#849 OFFLINE   Jerzy Arak

Jerzy Arak

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Arak

Napisano 11 kwiecień 2021 - 22:13

Byłem w lutym i w marcu kilkukrotnie i widziałem pojedyncze ptaszyska. W porównaniu z innymi rejonami Polski to wcale macie tam nie najgorzej.  Po za tym co najważniejsze kłusownictwo znikome ( także porównuję do np. mazowsza nie wspominając już o pomorzu ). Jakby było tak tragicznie nie pływały by ryby po 40 + i wiecej cm. A co najwyżej same dopiero  co wpuszczane selekciki po 25-30 . Poza może odcinkiem no kill na Brdzie to moim zdaniem najlepsze wody pstrągowe w Polsce.


  • Marcon1 lubi to

#850 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 13 kwiecień 2021 - 11:03

Słyszałem opowieści na temat pięknych jazi łowionych w Tyśmienicy w okresie wiosennym. Nigdy nie miałem okazji się tam wybrać. Być możne w przyszłym tygodniu bym miał trochę czasu. Jednak wiadomo że przez jeden dzień ciężko będzie o super efekty. Jakby ktoś życzliwy napisał choćby na priv w jaki odcinek się udać będę bardzo wdzięczny.

#851 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 13 kwiecień 2021 - 11:58

Piękne jazie jak na Tyśmienicę oczywiście to były ponad 2 lata temu przed przeryciem rzeki przez jakichś pojechanych gości. Z relacji znajomych w ostatnich nawet cieplejszych dniach nic ciekawego.
  • biturbo i cobrax lubią to

#852 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 13 kwiecień 2021 - 12:08

Gwoździem do trumny była przyducha z przełomu czerwca i lipca 2020...
  • biturbo lubi to

#853 OFFLINE   Jarek1970

Jarek1970

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaJabłonów

Napisano 13 kwiecień 2021 - 18:03

Piękne jazie jak na Tyśmienicę oczywiście to były ponad 2 lata temu przed przeryciem rzeki przez jakichś pojechanych gości. Z relacji znajomych w ostatnich nawet cieplejszych dniach nic ciekawego.

 

kiedyś to było coś



#854 OFFLINE   Jerzy Arak

Jerzy Arak

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Arak

Napisano 13 kwiecień 2021 - 20:46

Jak to jest że często da się słyszeć ; "panie 20 lat temu to było eldorado" a te 20 lat wcześniej ( kiedy w myśl tego co mówią dziś ) ci sami rozmówcy mówili że "u 20 lat temu to były dopiero ryby" ?

Czy za 20 lat usłyszę że dziś mamy eldorado ?



#855 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 13 kwiecień 2021 - 21:32

Informacje nie napawają optymizmem jednak cóż jest piękniejszego jak poznanie nowej wody. Poczekam na stabilną pogodę i jadę. Czyli zapewne końcówka przyszłego tygodnia.
  • S.N. lubi to

#856 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 13 kwiecień 2021 - 21:55

Informacje nie napawają optymizmem jednak cóż jest piękniejszego jak poznanie nowej wody. Poczekam na stabilną pogodę i jadę. Czyli zapewne końcówka przyszłego tygodnia.

Próbuj w Tchórzewie albo od łączenia rzeki z Wieprzem w górę rzeki. W Wieprzu są  to i w Tyśmienicę  weszły.


  • cobrax lubi to

#857 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 13 kwiecień 2021 - 22:05

Próbuj w Tchórzewie albo od łączenia rzeki z Wieprzem w górę rzeki. W Wieprzu są  to i w Tyśmienicę  weszły.


Właśnie odcinek bliżej ujścia wytypowałem. Przejdę kilka kilometrów to może coś znajdę.

#858 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 13 kwiecień 2021 - 22:27

Właśnie odcinek bliżej ujścia wytypowałem. Przejdę kilka kilometrów to może coś znajdę.

Tam trochę ciężko z przejściem bo najciekawsze miejsca zakrzaczone i nie dojdziesz. Od mostu w górę rzeki ale to nie to samo co od "chłopskich porów" Łódkę mam to mogę użyczyć to od mostu w do Wieprza albo na odwrót. W oba miejsca dojedziesz. 



#859 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 14 kwiecień 2021 - 01:31

Tam trochę ciężko z przejściem bo najciekawsze miejsca zakrzaczone i nie dojdziesz. Od mostu w górę rzeki ale to nie to samo co od "chłopskich porów" Łódkę mam to mogę użyczyć to od mostu w do Wieprza albo na odwrót. W oba miejsca dojedziesz.

Wielkie dzięki. Pierwszy raz zrobię sobie z brzegu. Jak woda się spodoba to łódka będzie świetnym rozwiązaniem. Widzę że jeśli uda się zrobić odcinek od Tchórzewa do ostatniego mostu to będzie super. Po mapie zaplanowałem postoje w trzech punktach. Tchórzew, Górka i przy moście z tego co pamiętam Lubartowska.

#860 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 14 kwiecień 2021 - 07:48

Wielkie dzięki. Pierwszy raz zrobię sobie z brzegu. Jak woda się spodoba to łódka będzie świetnym rozwiązaniem. Widzę że jeśli uda się zrobić odcinek od Tchórzewa do ostatniego mostu to będzie super. Po mapie zaplanowałem postoje w trzech punktach. Tchórzew, Górka i przy moście z tego co pamiętam Lubartowska.

Górka przy Kocku. Górka  Lubartowska  to Wieprz, a nie Tyśmienica.  W Siemieniu dobre miejsce od śluzy w dół. 


Użytkownik biturbo edytował ten post 14 kwiecień 2021 - 07:51