Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeki Lubelszczyzny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
932 odpowiedzi w tym temacie

#821 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 04 kwiecień 2021 - 22:19

Pstrągi łowie od 10 lat. łowię tylko na bardzo niewielkich rzeczkach i dlatego do tej pory mój rekord to było 50 cm. 

Chciałbym zadać bardzo istotne pytanie. 

 

Po co został założony ten wątek : "Rzeki Lubelszczyzny" skoro nie można w nim nic pisać o rybach ?

 

I proszę nie odpowiadać lamentując że rozgłaszanie gdzie to jeszcze pływają pstrągi powoduje że zaraz lecą tam prócz kormoranów całe stada nieetycznych wędkujących.

 

Po co zakładać w ogóle jakiekolwiek wątki typu "wieści z nad wody" ? 

Bardzo trafna uwaga !!! Dlatego też cały ten wątek powinien wylądować w koszu !!!  B)


  • Zielony, Piotr Gołąb i biturbo lubią to

#822 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1470 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 kwiecień 2021 - 05:10

Pstrągi łowie od 10 lat. łowię tylko na bardzo niewielkich rzeczkach i dlatego do tej pory mój rekord to było 50 cm. 
Chciałbym zadać bardzo istotne pytanie. 
 
Po co został założony ten wątek : "Rzeki Lubelszczyzny" skoro nie można w nim nic pisać o rybach ?
 
I proszę nie odpowiadać lamentując że rozgłaszanie gdzie to jeszcze pływają pstrągi powoduje że zaraz lecą tam prócz kormoranów całe stada nieetycznych wędkujących.
 
Po co zakładać w ogóle jakiekolwiek wątki typu "wieści z nad wody" ?

Jeszcze jakiś czas temu funkcjonowała taka nie pisana "umowa" pomiędzy miłośnikami pstrągowych wypraw, dotyczyła ona nie podawania szczegółowych nazw, namiarów etc. etc. Od stosunkowo niedawna panuje trend podawania wszystkiego na tacy, taka dziwna roszczeniowość na zasadzie płacę-wymagam, trochę dziwne, no ale ja może jestem nie modny. Same wątki z rybami i zdjęciami na których niewiele widać nie wyrządzą tyle szkody co tak kwieciste i szczegółowe dane.
Wątki "przewodniki" po niewielkich rzeczkach pstrągowych to nieporozumienie, ale jak wspomniałem wcześniej, obecne trendy zmierzają w innym kierunku, niestety.

#823 OFFLINE   WronaJig

WronaJig

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • Lokalizacjawszędzie byle na rybach :)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:W

Napisano 05 kwiecień 2021 - 07:16

Piotrek ma całkowitą rację sam kiedyś zabrałem takiego osobnika nad pewną rzekę .
Przez 3 lata widziałem tam może 30 osób ponieważ była uważana za mały strumyk w którym nie ma ryb.
Po dwóch tygodniach od wizyty i publikacji jego postu w internecie w kolejnych latach nie było gdzie łowić.
Pstrągi z tej rzeki zginęły tak samo szybko jak się odrodziły a kogo byś nie mijał to
"JA RYB NIE ZABIERAM ".
Pomijając następne spekulacje wydry tam nie widziałem chyba że na dwóch nogach...
Ale fakt żyjemy w dziwnych czasach gdzie goście z wędka i kołowrotkiem za 5 tysięcy ubrani w ciuchy za 10 tysięcy WPIERDA....
Się w odcinek na rzece i nawet słowa nie powiedzą. Jak to mawia jeden pan "Więcej sprzętu niż talentu "
Jeżeli to jest normalne to prawdziwi wędkarze są gatunkiem wymierającym.

#824 OFFLINE   Jerzy Arak

Jerzy Arak

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Arak

Napisano 05 kwiecień 2021 - 08:53

Na Lubelszczyźnie znam co najmniej 20 rzek i rzeczek z pstrągami . Praktycznie na wszystkich żyją ryby po 50 + , może jest ich niewiele ale są. Na przestrzeni 10 lat nie zauważyłem by było tych ryb mniej czy wiecej. Po prostu są tyle że nie zawsze żerują. A co do presji na rzeczki to jeżeli rzeczka jest "ogólnie" znana to choćby nie wiem co to i tak ludzie tam będą jeździć.  Pogratulować tylko gospodarki na waszych wodach ryby faktycznie są w rzekach nie to co na np. mazowszu. Raptem 2 rzeki w wykazie i kilka tysięcy chętnych do łowienia.Do tego cała plaga gości z za wschodniej granicy na codzień pracujących w Warszawie a nocujących w podwarszawskich miejscowościach . O Ci to potrafią nad rzeczkami naprawdę się wykazać swoimi metodami rybołówstwa.  Niestety pstrągarzy jest coraz więcej i nikt nic na to nie poradzi. Głód informacji chcą zaspokoić i mam nadzieję że tylko informacji. Bereciaży jest coraz mniej  ta tendencja się na szczęscie pogłębia. Pokolenie pamiętające braki żywnościowe pomału przechodzi na emeryturę a co za tym idzie ich zdrowotność i mobilność zmniejszają sie wraz z wiekiem. 


  • Zielony lubi to

#825 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 979 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 05 kwiecień 2021 - 09:15

Trochę o BHP. Drogi kolego jest na j.pl taki dział „Pstrągi 2021”. Gdybyś swoje info umieścił właśnie tam i do tego dołożył fotkę lub dwie to dostałbyś kilkadziesiąt polubień. Bez nazwy wody. Tak robi np. kolega Gołąb i ode mnie lajka zawsze dostanie . Całkowicie nie rozumiem wątków z nazwami małych rzek pstrągowych. Wątki typu Siemianówka, Warszawska Wisła lub np. San są dla mnie ok, ale zakładanie wątków typu „Bystrzyca” to strzelanie sobie w kolano.
PS. Gratuluję udanego połowu. U mnie też się ruszyły. Złowiłem pierwszą przyzwoitą rybę w tym roku. 57 cm.

#826 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 05 kwiecień 2021 - 09:43

.......Niestety pstrągarzy jest coraz więcej i nikt nic na to nie poradzi.....

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Jak widać nawet w tym wątku jest zdecydowanie na odwrót ! Proszę o nienadużywanie słowa Pstrągarz !!!  B)



#827 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 kwiecień 2021 - 11:51

Lubelskie wody znam od co najmniej 25 lat. Pamiętam czas ''głodu'' i ''obfitości'', czas beztroski i tzw. talibanu. Wiele rzeczy tam się zmieniło ale jedno jest stałe i niezmienne - stosunek miejscowych ''pstrągarzy '' do przyjezdnych. Zawsze to ''tamci'' łowili i zjadali ich ryby, a oni wszyscy to zaprzysięgli i niestrudzeni wegetarianie.

Jednak nader często po zakończonych połowach, gdy na parkingu pakowaliśmy swoje wędki, naszym oczom ukazywał się zupełnie inny widok. Nierzadkim obrazem byli miejscowi ludkowie, ometkowani w naszywki lubelskich portali, pakujący do bagażników(na lubelskich rejstracjach) komplety pstrągów. Gdy pytaliśmy ich czemu jedno mówią a drugie robią, zawsze odpowiadali, że to ich woda i im się po prostu to należy. Nigdzie indziej nie spotkaliśmy większych hipokrytów.


Użytkownik vako edytował ten post 05 kwiecień 2021 - 12:04


#828 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 kwiecień 2021 - 12:07

Mariusz w drugą stronę to też leci także nie ma reguł ... Wszystko zależy od konkretnych ludzi. U mnie trzeci sezon nołkilim i zero zabierania, ale jak jestem nad wodą to się zastanawiam czy to nie zalatuje po prostu głupotą z mojej strony ..., bo zostawiam dla innych :lol:  Taki lajf is brutal.



#829 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 kwiecień 2021 - 12:11

Pamiętaj jedno - gdybyś nie wypuszczał to tamci zdechli by z głodu......


  • gulf, biturbo i S.N. lubią to

#830 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 kwiecień 2021 - 12:12

Pamiętaj jedno - gdybyś nie wypuszczał to tamci zdechli by z głodu......

 

:D :D  :lol:  :lol:

 

Ps. Proszę moderację o nie usuwanie tzw. cientej riposty :D


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 05 kwiecień 2021 - 12:13

  • gulf lubi to

#831 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1470 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 kwiecień 2021 - 13:00

Lubelskie wody znam od co najmniej 25 lat. Pamiętam czas ''głodu'' i ''obfitości'', czas beztroski i tzw. talibanu. Wiele rzeczy tam się zmieniło ale jedno jest stałe i niezmienne - stosunek miejscowych ''pstrągarzy '' do przyjezdnych. Zawsze to ''tamci'' łowili i zjadali ich ryby, a oni wszyscy to zaprzysięgli i niestrudzeni wegetarianie.
Jednak nader często po zakończonych połowach, gdy na parkingu pakowaliśmy swoje wędki, naszym oczom ukazywał się zupełnie inny widok. Nierzadkim obrazem byli miejscowi ludkowie, ometkowani w naszywki lubelskich portali, pakujący do bagażników(na lubelskich rejstracjach) komplety pstrągów. Gdy pytaliśmy ich czemu jedno mówią a drugie robią, zawsze odpowiadali, że to ich woda i im się po prostu to należy. Nigdzie indziej nie spotkaliśmy większych hipokrytów.

Lepiej się nie dało uogólnić🙂
Nad lubelskimi pstrągowymi rzeczkami na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat spotkałem sporo naprawdę ciekawych i "normalnych" pstrągarzy, byli to ludzie z przeróżnych stron Polski i nigdy nie oceniałem innych przez pryzmat miejsca z którego pochodzą, to idiotyczne.
Najprościej, nikt w miarę ogarnięty w dzisiejszych czasach nie podaje szczegółowo wyników osiągniętych nad niewielkimi, łatwymi do zadeptania siurkami w których jeszcze uchowało się coś w kropki.
Pozdrawiam, tych przyjezdnych również.

Użytkownik Piotr Gołąb edytował ten post 05 kwiecień 2021 - 13:01


#832 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 05 kwiecień 2021 - 13:29

Lubelskie wody znam od co najmniej 25 lat..........Wiele rzeczy tam się zmieniło ale jedno jest stałe i niezmienne - stosunek miejscowych ''pstrągarzy '' do przyjezdnych.................Nierzadkim obrazem byli miejscowi ludkowie, ometkowani w naszywki lubelskich portali, pakujący do bagażników(na lubelskich rejstracjach) komplety pstrągów........................ Nigdzie indziej nie spotkaliśmy większych hipokrytów.

Moje ulubione tematy okresowo wałkowane od czasu III rozbioru Polski na wszystkich forach wędkarskich !!!  :D Dają tak wiele radości w tych ciężkich czasach.  :)

 

Gdyby tak można było być odznaczonym medalem "Lubelskiego ludka hipokryty" to ja pierwszy zgłaszam się i pierś wypinam !!!  :D Będę nosił z dumą !!!


  • Piotr Gołąb i S.N. lubią to

#833 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 kwiecień 2021 - 13:59

Niestety Piotrze to nie jest uogólnienie tylko fakt. Tak jesteście postrzegani, przynajmniej przygniatająca większość. 

Tomaszu Ciebie to akurat pamiętam (z jednego z portali) jak bohatersko wadziłeś się ze mną i wspierałeś na pewnym forum patologię wśród Lokalnej SSR. Także już z tego tytuły jakiś medal Ci się należy. Można by rzec, że w tym fachu to jesteś kombatantem.

 

PS. Nie przeszkadzają mi tłumy nad wodą jeśli łowiący nie zabierają ryb. Więcej ludzi, to z reguły ryby trudniejsze do złowienia. Poza tym miejscowym bez skrupułów trudniej jest skitrać komplet do plecaka jak przyjezdni patrzą. Co innego gdy są w samotności....... ;)



#834 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 05 kwiecień 2021 - 14:12

Tomaszu Ciebie to akurat pamiętam (z jednego z portali) jak bohatersko wadziłeś się ze mną i wspierałeś na pewnym forum patologię wśród Lokalnej SSR. Także już z tego tytuły jakiś medal Ci się należy. Można by rzec, że w tym fachu to jesteś kombatantem.

Dziękuję !!!  :D  :D  :D Wspierałem patologię wśród lokalnej SSR !!!  :D  :D  :D


  • Piotr Gołąb, S.N. i LortHutton lubią to

#835 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 kwiecień 2021 - 14:30

No cóż dziś możesz się śmiać, i nawet tego nie pamiętać....... Ja przeciwnie. Głównie dla tego, że po opisanej wyżej sytuacji ,z dnia na dzień straciłem dostęp do pewnego forum. No cóż zadziałała tzw. ,,Lubelska demokracja".  Zaręczam, że wtedy nie było mi do śmiechu.



#836 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 kwiecień 2021 - 14:32

PS. Nie przeszkadzają mi tłumy nad wodą jeśli łowiący nie zabierają ryb. Więcej ludzi, to z reguły ryby trudniejsze do złowienia. Poza tym miejscowym bez skrupułów trudniej jest skitrać komplet do plecaka jak przyjezdni patrzą. Co innego gdy są w samotności....... ;)


Tak samo jest wszędzie. W Twoim okręgu również.

#837 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 05 kwiecień 2021 - 15:19

No cóż dziś możesz się śmiać, i nawet tego nie pamiętać....... Ja przeciwnie. Głównie dla tego, że po opisanej wyżej sytuacji ,z dnia na dzień straciłem dostęp do pewnego forum. No cóż zadziałała tzw. ,,Lubelska demokracja".  Zaręczam, że wtedy nie było mi do śmiechu.

 

https://www.youtube....h?v=k-6sj6gagus



#838 OFFLINE   xnt@

xnt@

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 05 kwiecień 2021 - 15:27

Ech...



#839 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1470 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 kwiecień 2021 - 17:44

Niestety Piotrze to nie jest uogólnienie tylko fakt. Tak jesteście postrzegani, przynajmniej przygniatająca większość. 

 

Nie uogólniaj proszę i nie wrzucaj mnie do tego worka, dziękuję  :huh:

Z drugiej strony jak dobrze coś tutaj napisać, można się o sobie dużo dowiedzieć od zupełnie obcych ludzi :good:



#840 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 05 kwiecień 2021 - 21:25

Panowie niestety niektórzy dopiero teraZ zaczynają postrzegać ile sieje zła to forum...3 lata temu jeszcze czytałem wątki Z zainteresowaniem..teraz jest dno.jak wszędzie..pozdrawiam i mordy w kubeł jak łowić chcecie. Wesołego jajka